Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
podwiązka
Autor Wiadomość
rusałeczka:) 
żonka i mama :)

Wiek: 43
Dołączyła: 05 Lis 2007
Posty: 565
Skąd: Łódź, UK
Wysłany: Sro Sie 19, 2009 8:07 pm   podwiązka

Mam pytanie czy panna młoda może mieć na sobie 2 podwiązki? :D
_________________


 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Sro Sie 19, 2009 8:24 pm   

Nie widzę żadnych przeciwwskazań :) wg mnie panna młoda może mieć na sobie to co tylko chce :)
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
 
 
 
darling 


Wiek: 40
Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 181
Skąd: lodz
Wysłany: Czw Sie 20, 2009 10:21 am   

A kto Ci zabroni? :) 2 podwiązki - podwójne zabezpieczenie przed jakimiś tam przesądami (na pewno jakiś jest) ;)
_________________
 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Pią Cze 17, 2011 6:35 pm   

he he A do cywilnego też któraś zakładała podwiązkę? Mi się chyba wydaje niepotrzebna do cywilnego. Miała któraś? :D
 
 
Karola5 


Wiek: 43
Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 980
Skąd: Łódź/Wawa
Wysłany: Pią Cze 17, 2011 8:36 pm   

Ja miałam :smile:
_________________

dzienniczek Basi
 
 
aggar 


Dołączyła: 07 Sty 2008
Posty: 205
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 17, 2011 8:48 pm   

Ja też miałam, ale w zasadzie tylko dlatego, że dostałam ją w prezencie w salonie w którym kupowałam suknię.
_________________

 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Pią Cze 17, 2011 9:31 pm   

To może ja też się skuszę :razz:
 
 
cammillka 

Dołączyła: 12 Paź 2011
Posty: 95
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 18, 2011 5:37 pm   

Ja się skusiłam :) zresztą pożyczona od świadkowej, z błękitną kokardką. W imię: "coś pożyczonego, coś niebieskiego, ..." :)
 
 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Wto Paź 18, 2011 8:00 pm   

A ja byłam tak zabiegana przed ślubem cywilnym, że nie założyłam podwiązki :roll:
 
 
cammillka 

Dołączyła: 12 Paź 2011
Posty: 95
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 18, 2011 8:58 pm   

Ja na cywilnym nie miałam, tylko na kościelnym.
 
 
 
Julia_ja 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 780
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 17, 2015 7:07 pm   

A ja się zastanawiam - po co ta podwiązka? Bo ja jej chyba nie chcę, ale może to jednak coś ważnego? :-P
_________________

 
 
Iru 


Dołączyła: 11 Cze 2014
Posty: 587
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 17, 2015 7:24 pm   

Podwiązki kiedyś przytrzymywały pończochy. U pań jak i panów. Teraz w sumie nie mają jakiejś specjalnej funkcji. Bardziej to taki symbol
_________________
Gość poproszę o wielki uśmiech :)
Chcesz zagościć u nas? Zapraszam do naszego dzienniczka remontowego ;)
 
 
Julia_ja 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 780
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 17, 2015 7:25 pm   

Iru, ale symbol czegoś szczególnego? :-)
_________________

 
 
Iru 


Dołączyła: 11 Cze 2014
Posty: 587
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 17, 2015 7:31 pm   

W sumie to chyba nie. Choć na jednym z portali wyczytałam że kiedyś biała podwiązka była oznaką czystości Panny Młodej... Ale jeśli chodzi o to to bym przez palce patrzyła bo to w sumie każda część stroju Panny Młodej obok swojego właściwego znaczenia ma dodatkowo znaczenie "czystości" jeśli jest białe - bała suknia, welon itp
_________________
Gość poproszę o wielki uśmiech :)
Chcesz zagościć u nas? Zapraszam do naszego dzienniczka remontowego ;)
 
 
alekul89 


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Maj 2014
Posty: 1360
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 17, 2015 8:27 pm   

Znalezione w internecie:

Ślubna podwiązka dawniej.

Za tradycyjnych czasów panna młoda miała pod ślubną suknią podwiązkę w białym kolorze, jako znak swojej czystości i panieństwa. W tamtych czasach podwiązkę zwyczajowo ściągał z uda panny młodej w czasie wesela najstarszy z drużbów, potem przekazywał ją panu młodemu na pamiątkę, a ten rytuał odczytywano jako symboliczne zawarcie małżeństwa oraz sfinalizowanie umowy przedślubnej. W trakcie wesela bardzo często rozgrywała się też licytacja ślubnej podwiązki. Dostawał ją ten z nieżonatych mężczyzn, który zadeklarował za nią najwyższą sumę, a zebrane w ten sposób pieniądze trafiały do budżetu nowożeńców. Nieraz zdarzało się również i tak, że panna młoda rozcinała swoją ślubną podwiązkę i rozdawała jej części wszystkim kawalerom na weselnej sali, życząc im, by w niedługim czasie sami trafili na ślubny kobierzec.

Ślubna podwiązka dzisiaj.

Dzisiejsze najczęściej spotykane ślubne podwiązki wykonane są ze wstążki lub z koronki, misternie przyozdobione kształtną kokardką, kwiatkiem lub malutką perełką. Mogą być białe, albo ecru, jednak najczęściej bywają właśnie błękitne, w zgodzie z przesądem, iż panna młoda w dniu ślubu obowiązkowo musi mieć na sobie „coś niebieskiego". kompromis stanowią białe podwiązki, które są przetkane, albo związane niebieską tasiemką lub wstążeczką. Ślubna podwiązka ma zapewnić Młodej Parze zgodę, szczęście oraz namiętność w zaczynającym się małżeństwie. Niebieska podwiązka ślubna ma także zagwarantować wierność męża.

Ślubna podwiązka - przesądy.

W obecnych czasach najbardziej popularny jest ślubno - weselny przesąd, mówiący o tym, że podwiązkę z nogi panny młodej powinien zdjąć sam pan młody podczas nocy poślubnej. A jeżeli uda mu się zdjąć ślubną podwiązkę nowopoślubionej żony bez używania rąk, ma gwarantować to młodej parze pomyślność i zaspokojenie w płaszczyźnie seksualnej.
_________________


 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 17, 2015 8:47 pm   

alekul89 napisał/a:
Ślubna podwiązka dzisiaj.
Ślubna podwiązka ma zapewnić Młodej Parze zgodę, szczęście oraz namiętność w zaczynającym się małżeństwie. Niebieska podwiązka ślubna ma także zagwarantować wierność męża.

Ślubna podwiązka - przesądy.

A jeżeli uda mu się zdjąć ślubną podwiązkę nowopoślubionej żony bez używania rąk, ma gwarantować to młodej parze pomyślność i zaspokojenie w płaszczyźnie seksualnej.


O tym muszę powiedzieć mojemu J. :lol:
_________________


 
 
dorotka0603 


Wiek: 29
Dołączyła: 09 Sty 2015
Posty: 571
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 20, 2015 10:50 am   

A ja mam pytanie- po co dwie podwiazki?:)
_________________


 
 
Alice_Liddell 

Dołączyła: 06 Maj 2014
Posty: 158
Skąd: Londyn
Wysłany: Pią Sie 07, 2015 10:05 pm   

A ja podwiązki nie miałam wcale. :razz: Niebieska wstążeczka była wszyta w koronkę na górze pończochy :)
_________________

Ślubny - http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=17128
Poślubny - http://forum.wesele-lodz....p=825372#825372
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl