Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Kościół Dobrego Pasterza
Autor Wiadomość
askapi 

Wiek: 45
Dołączyła: 01 Kwi 2007
Posty: 166
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 3:50 pm   Kościół Dobrego Pasterza

Kościół Dobrego Pasterza jest moją parafią. ?lub planuje jednak w innym kościele. Czy może ktoś z forumowiczów załatwiał w tym kosciele formalności przedślubne nie planując w nim ślubu? Jak to wygląda w tej parafii?
_________________

 
 
 
=MiLi= 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 897
Skąd: Rtk, ale z Bałut
Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 1:19 pm   

Parafia Dobrego Pasterza to moja parafia :) W tym kościele bierzemy ślub, tylko ślubu udzieli nam Ksiądz z Piotrkowa, póki co problemów nie robili... ale wszystko przed nami ;) na razie mamy zarezerwowany termin i wpłaconą zaliczkę :)
_________________
 
 
askapi 

Wiek: 45
Dołączyła: 01 Kwi 2007
Posty: 166
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 1:54 pm   

MiLi a ile kosztuje Was ślub w naszym kościele?
_________________

 
 
 
=MiLi= 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 897
Skąd: Rtk, ale z Bałut
Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 2:30 pm   

O ile dobrze pamiętam to 500zł + 100zl za organistę. W cenie jest czerwony dywan, kwiaty przy ołtarzu itp i przy rezerwacji terminu wpłaca się 50zł zaliczki (czyli potem za ślub dopłaca się 450zł +100zł)
_________________
 
 
askapi 

Wiek: 45
Dołączyła: 01 Kwi 2007
Posty: 166
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 9:39 pm   

Dzięki MiLi za informacje. Ciekawa byłam jak to u nas jest w parafii, bo niestety narazie nie moge pofatygowac się osobiście. :)
_________________

 
 
 
=MiLi= 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 897
Skąd: Rtk, ale z Bałut
Wysłany: Sob Kwi 28, 2007 8:59 am   

Nie ma za co :) powodzenia :)
_________________
 
 
aneczka_85 

Wiek: 39
Dołączyła: 03 Wrz 2009
Posty: 23
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 23, 2010 1:21 pm   

Ten kościół to również moja parafia i dlatego zdecydowaliśmy się tu na ślub :)
Stąd moja prośba do wszystkich, którzy brali tu ślub, by podzielić sie swoimi spostrzeżeniami i uwagami na temat tego kościoła. Interesuje mnie przede wszystkim wystrój kościoła podczas ślubu, czy kwiaty są "żywe", ogólnie cała "otoczka" ceremonii :)
Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje :)
Jeśli macie jakieś zdjęcia, to będę bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam :)
_________________

 
 
promyczek_mm
[Usunięty]

Wysłany: Pią Kwi 23, 2010 1:52 pm   

dekoracje załatwia się we własnym zakresie, oni się w to nie wtrącają.My nie mieliśmy i też nie było żle. jakbyś chciała zdjęcia kościoła z naszego ślubu to wal wiadomość na priv pozdrawiam
 
 
paulii 
bella coZa


Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 500
Skąd: zewsząd
Wysłany: Wto Kwi 27, 2010 4:29 pm   

Czy w Dobrym Pasterzu się bardzo czepiają o nauki>>?? I ogólnie jak tam wygląda ślub, bo bardzo chciałabym wiedzieć-prawdopodobnie właśnie tam on będzie
_________________


dziennikarsko http://www.forum.wesele-l...der=asc&start=0
 
 
aneczka_85 

Wiek: 39
Dołączyła: 03 Wrz 2009
Posty: 23
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 28, 2010 8:31 am   

Jeśli chodzi o nauki to ja ich nie miałam więc musiałam zrobić. Podobno też je organizują. Myślę, że najlepiej wybrać się do kancelarii i się o wszytsko popytać :)
A jeśli chodzi o ślub to relację będę mogła zdać za 3 miesiące :) Już niedługo wybierzemy się do kościoła załatwiać formalności, może wtedy coś więcej będę mogła na ten temat powiedzieć :)
Pozdrawiam
_________________

 
 
paulii 
bella coZa


Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 500
Skąd: zewsząd
Wysłany: Czw Kwi 29, 2010 7:28 pm   

aneczka_85 napisał/a:
A jeśli chodzi o ślub to relację będę mogła zdać za 3 miesiące :) Już niedługo wybierzemy się do kościoła załatwiać formalności, może wtedy coś więcej będę mogła na ten temat powiedzieć :)



To w takim razie czekam na relacje:))
Pozdrawiam
_________________


dziennikarsko http://www.forum.wesele-l...der=asc&start=0
 
 
Winter 

Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2010
Posty: 329
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 6:59 pm   

Macie jakieś zdjęcie tego kościoła :lol: ??
 
 
paulii 
bella coZa


Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 500
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pią Maj 21, 2010 2:25 pm   

http://obiektywnie.blog.o...2,ID400611982,n

Pod powyższym linkiem jest artykuł o Kościele i są zdjęcia. Mam nadzieje, że pomogłam:)
_________________


dziennikarsko http://www.forum.wesele-l...der=asc&start=0
 
 
aneczka_85 

Wiek: 39
Dołączyła: 03 Wrz 2009
Posty: 23
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 02, 2010 10:11 am   

Witam :) Dopiero w ubieglym tygodniu byliśmy załatwiać formalności, tzn. bylismy na spisaniu protokołu przedślubnego. Poszło bezboleśnie :) Koszt 150 zł, w tym już zapowiedzi. Generalnie dowiedzieliśmy się, że jeśli chcemy jakąś większą dekorację kościoła to we własnym zakresie, gdyż kościół zapewnia dywan i kwiaty przy ołtarzu. Poza tym, jeśli chce się dodatkową oprawę muzyczną to najlepiej kontaktować się z organistą, on powinien mieć jakieś namiary. Jeśli chodzi o nauki, to nas się w ogóle nie czepiali :)
Umówieni jesteśmy z księdzem na jeszcze jedno spotkanie i wtedy mamy omówić sprawy związane ze ślubem i rozwiązać wszelkie wątpliwości :) Generalnie było naprawdę miło i sympatycznie.
Pozdrawiam
_________________

 
 
Winter 

Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2010
Posty: 329
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 24, 2010 10:37 am   

My chyba będziemy mieć ślub w tym kościele...ale ja jestem średnio do tego kościoła przekonana...przerażają mnie te stare kamienice obok... :roll:
Często na mszy jest tam ministrant z zespołem downa...chyba na ślubach nie służy? :-?
 
 
promyczek_mm
[Usunięty]

Wysłany: Sro Lis 24, 2010 1:23 pm   

Winter napisał/a:
Często na mszy jest tam ministrant z zespołem downa...chyba na ślubach nie służy? :-?


u nas był, jakos nikomu nie przeszkadzało to że ma Downa .....
 
 
aneczka_85 

Wiek: 39
Dołączyła: 03 Wrz 2009
Posty: 23
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 24, 2010 6:07 pm   

Winter napisał/a:
ale ja jestem średnio do tego kościoła przekonana...przerażają mnie te stare kamienice obok... :roll:
Często na mszy jest tam ministrant z zespołem downa...chyba na ślubach nie służy? :-?


Okolica może rzeczywiście nie jest za ciekawa, ale dla mnie najważniejszy był kościół... to jego wygląd i klimat sprawił, że tam wzięliśmy ślub! Nasz fotograf i kamerzysta tak to wszystko ładnie zorganizowali, że nigdzie nie widać okolicy :)
A kościół naprawdę godny polecenia!

Natomiast jeśli chodzi o ministranta - u nas był inny. Ale z resztą co to za różnica? Bardzo Wam to przeszkadza? Myślę, że jesteśmy dość tolerancyjnym społeczeństwem i nikt z Waszych gości nie będzie miał nic przeciwko...
:)
_________________

 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Sro Lis 24, 2010 6:14 pm   

Winter napisał/a:
Często na mszy jest tam ministrant z zespołem downa...chyba na ślubach nie służy? :-?


A co ? Film popsuje ? Zdjęcia ?

Smutne ...
 
 
Winter 

Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2010
Posty: 329
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 24, 2010 11:27 pm   

fiona83 napisał/a:
A co ? Film popsuje ? Zdjęcia ?

Smutne ...

nie to nie o to chodzi... tak naprawdę sama nie wiem dlaczego chce aby go nie było...nie wiem ..po prostu nie chce...
 
 
Monika.I 

Wiek: 38
Dołączyła: 15 Lis 2011
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 29, 2012 5:18 pm   

Witam,

Nasza ceremonia odbyła się właśnie w Kościele Dobrego Pasterza. Ksiądz Antoni poprowadził ceremonię przepięknie. Słowo poprowadził jest bardzo ważne, bo bardzo często na ślubach ksiądz po prostu odbębnia mszę bez żadnego zaangażowania. U nas było na prawdę cudownie, tak jak w głębi duszy marzyłam. Sprawy organizacyjne również przebiegały bez żadnych komplikacji. Ksiądz wyszedł nam na przywitanie, poprowadził nas do ołtarza, całą ceremonię POPROWADZIŁ wspaniale, z pełnym zaangażowaniem. Po przysiędze poprosił abyśmy my i goście wstali, i teraz mniej więcej cytuję Jego słowa : "... Państwo młodzi wstają, goście również wstają, państwo młodzi dają sobie czułego całusa, a goście biją głośno brawa dla nowej rodziny... " Wtedy to już nie wytrzymałam i łzy mi do oczu napłynęły. Bajkowo ... Co do okolicy, no cóż, są kamienice, ale to na prawdę nie przeszkadza. Przynajmniej nam nie przeszkadzało. I tak nikt kompletnie nie zwraca na to uwagi. Na zdjęciach i filmie też tego nie widać. W końcu to Para Młoda jest główną atrakcją , a nie otoczenie wokół Kościoła. Utrudnieniem może być jedynie mało miejsca do zaparkowania aut gości przed Kościołem w momencie, jak przed lub po ślubie odbywa się inna ceremonia. Wtedy może być trochę tłoczno. My na szczęście nie mieliśmy tego problemu, tego dnia byliśmy jedyni. Dyskusja na temat niepełnosprawnego ministranta jest jak dla mnie poniżej poziomu...smutne...akurat ministrant o którym mowa nie był obecny na naszym ślubie, ale przed ceremonią, gdy wychodził z Kościoła a my już staliśmy przed bramą, podszedł do nas, na przywitanie podał rękę i życzył wszystkiego najlepszego. To właśnie świadczy o człowieku, a nie jego wygląd czy choroba...Jeszcze jedna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę. Organistka okazała się bardzo nie w porządku, otóż mieliśmy ustalone, że Ona gra na organach a śpiewa dziewczyna, śpiewaczka operowa. Jedna i druga Pani miały próby, wszystko dogadane, zapłacone. Podczas ślubu okazało się, że dziewczyna która miała śpiewać na wejście nie robi tego, tylko właśnie organistka. Dziewczyna śpiewała tylko Ave Maria po Komunii św. Już po ślubie dowiedzieliśmy się, że po prostu organistka nie chciała oddać dziewczynie mikrofonu i sama śpiewała, a na organach grał zupełnie ktoś inny.Jeżeli zależy komuś na oprawie muzycznej podczas ceremonii, powinien tego dopilnować. Może to był jednorazowy przypadek z udziałem tej Pani, ale uczulam. Pozdrawiam, a Kościół i Ksiądz Antoni godny polecenia.
 
 
kasiulec90 

Wiek: 34
Dołączyła: 15 Maj 2015
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 28, 2015 11:14 am   

Wybraliśmy ten kościół na ślub i nie możemy narzekać. Zależało nam żeby kościoł byl w miare mały żeby było bardziej klimatycznie. Podczas ślubu czulismy się naprawdę dobrze, przypuszczam że w jakimś molochu nie było by takiego odczucia. Wszystko milo i sympatycznie. Jedyny mankament jak dla mnie to że niektórzy goście mieli problem z zaparkowaniem bo jest tam niestety malo miejsca.
 
 
badonkadonk 

Dołączyła: 09 Sty 2015
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 13, 2015 11:07 am   

chciałabym baaaaaaardzo POLECIĆ ślub w Kościele Dobrego Pasterza.

Była to moja pierwsza parafia, tu ślub brali moi rodzice, tu był mój chrzest, mojego brata. Od początku wiedziałam, że tu będzie też mój ślub.
Pierwsze wrażenia po kontakcie z kościołem (kancelaria) były mieszane. Spisanie protokołu z księdzem Leszkiem - uczucia mieszane.
Ślub udzielony przez księdza proboszcza - strzał w 10. Jako, że załatwialiśmy wszystko przez telefon/internet ze względu na mieszkanie zagranicą, kontakt z księdzem proboszczem miałam 4 dni przed ślubem przez telefon. Zapewnił mnie, że wszystko będzie dobrze i żeby się nie martwić - tak było. Msza poprowadzona pięknie, piękne "kazanie", atmosfera luźna i sympatyczna.
Goście w trakcie wesela podchodzili do nas i mówili, że wspaniałego księdza mieliśmy i ślub kościelny był piękny i że nigdy nie byli pod takim wrażeniem :)
a to wrażenie zrobiła także pani organistka - ANIOŁ. To, jak zaśpiewała to była klasa sama w sobie. Miałam szklanki w oczach, goście mieli! Po komunii zaśpiewała "Twoja miłość jak ciepły deszcz" - to było coś. Ludzie ryczeli :D (Pani w kancelarii mówiła, że organistka jest taka dobra, że ksiądz proboszcz podniósł jej pensję - już wiem dlaczego! należy się!).
Jedyne czego żałuję, to to, że nie zdążyliśmy podziękować jeszcze raz za wspaniały ślub.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl