Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
ślub w parafii panny młodej
Autor Wiadomość
studentka 

Dołączyła: 25 Lip 2015
Posty: 22
Skąd: Łódź - Luboń
Wysłany: Sob Lip 25, 2015 1:35 pm   ślub w parafii panny młodej

Jak u Was było ? Ja nie jestem z Łodzi, ale ślub tu planujemy bo tak wygodniej i jesteśmy tu związani z tą parafią.Tylko że jak rozmawiam to tradycją jest że w parafii panny młodej.
Ostatnio zmieniony przez studentka Sob Lip 25, 2015 1:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
M-Martusia 

Dołączyła: 16 Lut 2015
Posty: 213
Skąd: Pabianice
Wysłany: Sob Lip 25, 2015 1:47 pm   

My będziemy brać ślub w parafii do której nie nalezę ani ja ani mój narzeczony. Po prostu z tą parafią czujemy się najbardziej związani i tam są naprawdę porządni księża, tacy z powołania, a nie tak jak w mojej parafii ksiądz-biznesmen, któremu zależy tylko i wyłącznie na pieniądzach, a nie na tym, żeby w jakiś sposób dotrzeć do ludzi...
Teraz coraz częściej odchodzi się od tradycji. Zawsze możecie ją uchwycić w innych elementach uroczystości.
_________________
Zapraszam do mojego dzienniczka!

 
 
studentka 

Dołączyła: 25 Lip 2015
Posty: 22
Skąd: Łódź - Luboń
Wysłany: Sob Lip 25, 2015 1:50 pm   

No właśnie u nas jest podobnie, to nie jest ani moja parafia ani mojego Łukasza.Ja nie jestem z Łodzi, w mojej parafii jest ok, ale to nie będzie nam na rękę brać tam ślub.
Ostatnio zmieniony przez studentka Sob Lip 25, 2015 1:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
M-Martusia 

Dołączyła: 16 Lut 2015
Posty: 213
Skąd: Pabianice
Wysłany: Sob Lip 25, 2015 2:07 pm   

No to nie macie się czym przejmować i weźcie ślub tam gdzie Wam odpowiada i gdzie będziecie czuć się najlepiej :)
_________________
Zapraszam do mojego dzienniczka!

 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Nie Lip 26, 2015 8:06 am   

My braliśmy ślub w mojej starej parafii, do której należę tylko z dowodu. Formalnie powinniśmy brać ślub w parafii M-Martusi, bo od 8 lat oboje z mężem mieszkamy w jej "rejonie". Ale mam takie samo zdanie o proboszczu i nawet zastanawiam się czy chcę tu dziecko chrzcić.
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Nie Lip 26, 2015 8:36 am   

Zgodnie z tradycją powinniśmy brać ślub w Łodzi, ale wybraliśmy parafię w Zadzimiu, do której mamy sentyment.
_________________


 
 
herbatnik 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 651
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 28, 2015 1:17 pm   

Nie jest tak, że koniecznie trzeba brać ślub tam, gdzie się "należy", chociaż trochę więcej w tym przypadku załatwić świstków. My ślubujemy w kościele w moim rodzinnym mieście, gdzie miałam wszystkie sakramenty, ale formalnie nie byłam tam parafianką. Więc wygrał sentyment. Nie żałuję, mimo że wiązało się to z dodatkową opłatą za licencję w naszej aktualnej parafii.
_________________

 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Czw Lip 30, 2015 12:23 pm   

U nas było tradycyjnie, bo nasz kościół dopiero się budował (na miejscu małej kapliczki stanął duży ceglany kościół), a po zaręczynach już odprawiano w nim msze. Trochę nas przeraził wygląd, gdyż były widoczne same deski i beton na podłodze, ale jak odmalowali ołtarz i zobaczyliśmy piękne freski na nim, powiedzieliśmy sobie, "Nasz ślub musi być tu" :) A mieliśmy w rezerwie kościół w Kolumnie, który też jest śliczny i w przypadku, gdy nasz kościół nie wyrobiłby się z pracami wykończeniowymi, to mielibyśmy ślub właśnie tam :)
Wybierzcie taki kościół jaki Wam się podoba :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Catylyn89 Czw Lip 30, 2015 12:25 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
dorotka0603 


Wiek: 29
Dołączyła: 09 Sty 2015
Posty: 571
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 03, 2015 8:56 pm   

My również nie bierzemy ślubu ani w mojej parafii, ani Narzeczonego..
Moją parafię już 3 raz zmieniają i obecnie ten kościół jest nowo wybudowany i wszędzie są cegły, deski i rusztowanie i będzie to trwało jeszcze kilka ładnych lat, więc księża się w ogóle nie dziwią, że na razie żaden parafianin nie przyjął tam sakramentu małżeństwa :) Chociaż msze są odprawiane :)
_________________


 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 11, 2015 12:07 pm   

A u nas nie było problemu bo oboje należeliśmy do jednej parafii więc tylko ta jedna wchodziła w grę.
_________________


 
 
studentka 

Dołączyła: 25 Lip 2015
Posty: 22
Skąd: Łódź - Luboń
Wysłany: Nie Sie 30, 2015 1:56 pm   

To widzę,że nie jestem wyjątkiem :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl