Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Makijaż
Autor Wiadomość
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 22, 2011 5:08 pm   

w ten sposób "robią" się dziewczyny w Japonii. Nazywają się Kawaii (czyt. Kałaji). Kawaii oznacza wszystko co miłe, słodkie, przytulaśne :)
Japonki "optycznie" powiększają sobie oczy makijażem i soczewkami. Bez takiego makijażu żadna Kawaii nie wyjdzie na ulicę :)
a tu inny przykład Kawaii
_________________
 
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Nie Maj 22, 2011 5:01 pm   

Używałyście cieni z Sephory? Zastanawiam się nad kupnem palety cieni. Takie moje pytanie, czy lepiej kupić pojedynczy cień, czy paletę? Albo może polecacie z innych firm w miarę dobre cienie i też takie za przystępną cenę.
_________________
 
 
joanna8411 
Firma


Wiek: 39
Dołączyła: 18 Mar 2009
Posty: 576
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Nie Maj 22, 2011 5:52 pm   

ja ci polecam Inglota maja super palety i sama wybierasz jakie chcesz kolory
_________________

 
 
 
temidaaa 
w ciągłym biegu...


Dołączyła: 29 Maj 2008
Posty: 541
Skąd: :)
Wysłany: Pon Maj 23, 2011 5:52 pm   

joanna8411 napisał/a:
Inglota

ja też Ci mogę go polecić, ale warto wyposażyć się w bazę pod cienie do tego, bo inaczej możesz mieć problem z trwałością koloru.
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pon Maj 23, 2011 9:48 pm   

Dziewczyny, a co ja mam zrobić jeśli mam problem z tłustymi powiekami??? Kupiłam sobie jakiś czas temu bazę pod cienie firmy Kobo i... jeśli chodzi o nie tworzenie się krechy w załamaniu powieki to niestety się robi! No i niestety kolor schodzi :mur: Nie wiem jak sobie z tym poradzić. W dowód załączam fotkę. Uwaga widok jest drastyczny :twisted:

PS Może lepsze cienie pomogą?

20110424538.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 883 raz(y) 15.11 KB

_________________
 
 
joanna8411 
Firma


Wiek: 39
Dołączyła: 18 Mar 2009
Posty: 576
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pon Maj 23, 2011 10:41 pm   

prosze;) to jest puder który nie nadaje żadnego koloru,stosuje go do każdego makijażu i nigdy klientki złego słowa nie powiedziały a często później musiałam im kupować bo makijaż dobrze sie trzymał

http://allegro.pl/jadwiga...1617892759.html
_________________

 
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Wto Maj 24, 2011 3:54 pm   

Mam go zastosować pod cienie? I czy wtedy zrezygnować z Kobo?
_________________
 
 
joanna8411 
Firma


Wiek: 39
Dołączyła: 18 Mar 2009
Posty: 576
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Maj 24, 2011 8:25 pm   

tak możesz cala buzie tym pudrować ja już mam go rok:)

[ Dodano: Wto Maj 24, 2011 9:25 pm ]
to jest firma dla salonow kosmetycznych wiec sie nie boj ze to jakiś bubel
_________________

 
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 25, 2011 10:54 am   

joanna8411, a może polecisz mi jakiś puder mineralny dla cery wrażliwej, suchej, naczynkowej..? najchętniej taki, który latem mogłabym stosować bez podkładu.. mam teraz z oriflame, ale nie jestem zadowolona.. :/
_________________
 
 
joanna8411 
Firma


Wiek: 39
Dołączyła: 18 Mar 2009
Posty: 576
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Maj 25, 2011 12:43 pm   

ja używałam loreal prędzej doradzę ci podkład który znajdziesz w aptece Pharmaceris delikatny fluid kryjący ale sa tez do cer wrażliwych naczyniowych moj misiek pracuje w aptece to spytam sie go i ci napisze.
_________________

 
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 25, 2011 5:43 pm   

ok, dzięki! zależy mi, żeby był mineralny :)
_________________
 
 
Paulina.Nowa 

Dołączyła: 10 Gru 2008
Posty: 43
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 28, 2012 8:04 pm   

Tydzien temu kupilam baze wygladzajaca firmy Dax Cosmetics Cashmere sekret.Super jest podklad naprawde dlugo utrzymuje sie na twarzy.Ja mam bardzo wrazliwa cere i o dziwo nie uczula mnie :D Polecam.
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Sro Cze 24, 2015 4:35 pm   

odświeżam temat, bo widzę, że ostatni post w 2012 roku był :P

Ja używam do makijażu różnych cieni, mam pokaźną kolekcję palet (najwięcej z Make Up Revolution i MAC). To zależy od samopoczucia i czy mi się chce nakładać make up w danym dniu :)

Mam co prawda jakiś tam podkład, który mieszam z kremem matującym na dzień, aby był lekki na twarzy i nie wysuszał skóry, ale najczęściej biorę w łapę korektor ;)
Do tego jakiś tam puder, muśnięcie różem i wsio.

Tusz do rzęs mam z essence, kredki do oczu nie używam, a jak już to do mocniejszych makijaży (zamiast kredki wolę ciemniejszy cień do powiek nałożyć przy linii rzęs).

Bronzeru do konturowania twarzy, używam tylko na jakieś okazje :)

No i się sama uczę, dlatego codziennie coś nowego się u mnie pojawia :P
_________________
 
 
pamcia23 

Dołączyła: 11 Lip 2015
Posty: 14
Skąd: Polska
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Nie Lip 19, 2015 4:45 pm   

Ja się maluję bardzo delikatnie. Używam dużo kremów, zależy mi na tym żeby moja cera była w dobrej kondycji, jeśli tak jest to duży make- up jest zbędnym. Ostatnio słyszałam o odżywce do rzęs LashVolution. Musze poszukać jej w aptece podobno jest bardzo skuteczna i wydajna.
 
 
blondynka89 


Dołączyła: 03 Kwi 2014
Posty: 426
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 19, 2015 4:59 pm   

no właśnie dziewczyny - niewiem czy coś pisałyście wcześniej o polecanych podkladach ale poszukuje jakiegoś matującego, ale nie zapychającego podkładu. Może któraś z Was mi coś poleci ? 8)
_________________




Zapraszam do mnie http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=16915
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Nie Lip 19, 2015 8:02 pm   

Zamów próbki Colorstay Revlona, Perfect Stay Astora. Moim zdaniem Revlon jest super do zdjęć. Ale lepiej zamów próbki, czy testery. Każda skóra jest inna.
 
 
kaledonia 


Wiek: 40
Dołączyła: 08 Wrz 2006
Posty: 409
Skąd: już nie Retkinia
Wysłany: Sro Lip 22, 2015 7:03 am   

Catylyn89 napisał/a:
Ja używam do makijażu różnych cieni, mam pokaźną kolekcję palet (najwięcej z Make Up Revolution i MAC).

U mnie są aż 2 paletki,jedna 2ka Clinique i jedna 4ka Estee Lauder. Wcześniej zużyłam cienie Isadory i też są fajne.
Za MAC nie przepadam,bo zraziłam się pudrem, który mnie pozapychał :evil:

Podkład nakładam zawsze jak wychodzę, no może nie po pieczywo,ale zazwyczaj mam albo fluid, albo krem tonujący czy CC na sobie. Isadora czy MAX FACTOR najczęściej.
Tusz do rzęs obowiązkowo, tak jak i kredka do brwi.
Często też pojawia się róż i czasem bronzer (zakup bronzera dla bladziocha to wyzwanie :lol: ).
Nie znoszę błyszczyków,a szminkę często zastępuje zwykłą pomadką ochronną, bo nie lubię poprawiać co chwila makijażu. Trwałe pomadki często wysuszają usta.

Nie mam ulubionej marki kosmetyków,ale za to mam sporo marek, które omijam...
_________________

ślub cywilny 01.12.2012
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Sro Lip 22, 2015 7:42 am   

Ja od lat kocham od lat podkłady Lancome. Jaki bym nie kupiła każdy mi pasuje :)

Natomiast to co polecam od niedawna to ziemia egipska jako bronzer firmy Bikor. Strasznie podobal mi się efekt jak malowała mnie Madzia Giszterowicz. Kosmetyk jest wydajny, nie uczula i pięknie modeluje buzię :) koszt niemały około 160 zl, ale ja używam mojego codziennie od lutego i nie widać jeszcze zużycia:)
_________________


 
 
kaledonia 


Wiek: 40
Dołączyła: 08 Wrz 2006
Posty: 409
Skąd: już nie Retkinia
Wysłany: Sro Lip 22, 2015 7:48 am   

Dorotka_ napisał/a:
Ja od lat kocham od lat podkłady Lancome. Jaki bym nie kupiła każdy mi pasuje :)

Natomiast to co polecam od niedawna to ziemia egipska jako bronzer firmy Bikor. Strasznie podobal mi się efekt jak malowała mnie Madzia Giszterowicz. Kosmetyk jest wydajny, nie uczula i pięknie modeluje buzię :) koszt niemały około 160 zl, ale ja używam mojego codziennie od lutego i nie widać jeszcze zużycia:)

O ziemi egipskiej nie raz dobre rzeczy słyszałam, ale dla mnie to jest z ciemne niestety.

Który podkład Lancome polecasz?
_________________

ślub cywilny 01.12.2012
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Sro Lip 22, 2015 8:08 am   

kaledonia, mam dokładnie 3 podkłady Lancome.
Na co dzień Lancome Teint Miracle - nawilża, jest lekki, aleee 8 godzin max się utrzymuje. Wystarcza mi więc na dzień do pracy. Używam go też punktowo, do okolic nosa, gdzie mam turbo suchą skórę, a na resztę wtedy kładę Teint Idole Ultra - to mój ulubiony. Ma rzadką konsystencję, więc łatwo się go nakłada pędzlem, ślicznie pachnie i jest skurczybyk trwały. Trzeba jednak brać o ton jaśniejszy kolor, bo się szybko utlenia i ciemnieje. Ja to uważam za zaletę, bo jestem bardzo blada i dzięki temu podkładowi nie wyglądam jakbym uciekła z oddziału chemioterapii. Bardzo ładnie się komponuje z twarzą, i mimo że odcień jest ciemniejszy od mojego koloru skóry, to wygląda to naturalnie.
Mam jeszcze awaryjnie Air De Teint - jest bardzo kryjący i bardzo lekki, ale używam go jedynie do zadań specjalnych, bo ma też działanie przeciwzmarszczkowe, jeszcze go nie potrzebuję zatem. Ale wolę go używać zamiast kamuflaży np Kryolanu, pod oczy, bo nawilża i nie zapycha.
_________________


 
 
dorotka0603 


Wiek: 29
Dołączyła: 09 Sty 2015
Posty: 571
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 03, 2015 8:23 pm   

A ja uwielbiam kosmetyki z Make Up Forever :)
Dosłownie wszystkie, są genialne! Kredki, piękne cienie, podkłady! :)
_________________


 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Wto Sie 04, 2015 8:44 am   

kaledonia, Ja pudrów z MACa też nie lubię, z tego samego powodu co Ty... Wolę puder ryżowy z Paese :) Polecam! Tańszy od Kryolan, a ma takie samo działanie :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Catylyn89 Wto Sie 04, 2015 8:45 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Forever 

Wiek: 34
Dołączyła: 17 Wrz 2015
Posty: 54
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 21, 2015 2:06 pm   

A mnie się Mac całkiem podoba, natomiast Lancome jakoś nie podchodzi - podkłady ma takie sobie, a drogie niemiłosiernie. Ale najgorzej było z Chanel, który mi się rozwarstwiał i nie mogłam go równo nałożyć.
Kocham koreańskie marki, ale nie ma ich ostatnio w Sephorze. Szukam inspiracji - na razie bezskutecznie :)
 
 
materna 

Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 15
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Pią Paź 05, 2018 2:14 pm   

A co ogólnie Wasi partnerzy na taki makijaż jaki stosujecie? Nie jest tak, że coraz częściej wolą właśnie bez makijażu nas faceci
 
 
Vanilde 


Dołączyła: 04 Lip 2018
Posty: 57
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Sob Paź 06, 2018 10:48 pm   

Mój nie komentuje mojego makijażu, chyba że użyję zbyt ciemnej jego zdaniem pomadki ;-) Ale oboje uważamy, że zdecydowanie lepiej mi w makijażu niż bez, nie ma co się oszukiwać w tej kwestii :cool:
_________________
Nasze industrialne zimowe wesele <3
 
 
Genia 

Dołączyła: 20 Paź 2018
Posty: 2
Skąd: katowice
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sob Paź 20, 2018 10:01 am   

Ja do codziennego makijażu używam podkładu, pudru, tuszu do rzęs i cieni do brwi ;)


Usunęłam link z podpisu. Moderatorka Asiek
Ostatnio zmieniony przez Asiek Nie Paź 21, 2018 1:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl