Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA
nostalgia

Poprzedni temat «» Następny temat
Niewierzący świadek ?
Autor Wiadomość
Iru 


Dołączyła: 11 Cze 2014
Posty: 587
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 21, 2015 9:06 pm   

Tissaia napisał/a:
Ściąga do dyskusji z upartymi kapłanami:

W Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym stoi, że:

Art. 8. § 1. Duchowny, przed którym zawierany jest związek małżeński podlegający prawu wewnętrznemu kościoła albo innego związku wyznaniowego, nie może przyjąć oświadczeń przewidzianych w art. 1 § 2 - bez uprzedniego przedstawienia mu zaświadczenia stwierdzającego brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa, sporządzonego przez kierownika urzędu stanu cywilnego.

§ 2. Niezwłocznie po złożeniu oświadczeń, o których mowa w § 1, duchowny sporządza zaświadczenie stwierdzające, że oświadczenia zostały złożone w jego obecności przy zawarciu związku małżeńskiego podlegającego prawu wewnętrznemu kościoła albo innego związku wyznaniowego. Zaświadczenie to podpisują duchowny, małżonkowie i dwaj pełnoletni świadkowie obecni przy złożeniu tych oświadczeń

Tak więc widzimisię księdza nie jest żadną podstawą do stawiania żądań.


Tak przypominam na potwierdzenie słów jpuasz
_________________
Gość poproszę o wielki uśmiech :)
Chcesz zagościć u nas? Zapraszam do naszego dzienniczka remontowego ;)
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sro Kwi 22, 2015 10:11 am   

Teoretycznie nie musi być świadek wierzący, ale wielu księży wymaga kartek od spowiedzi, również od świadków. Zawsze trafia się jakiś ksiądz, który próbuje narzucać swoje poglądy. Ale odmówić nie może. W końcu telefon do kurii, to dziś żaden problem. A nawet najbardziej bezczelny ksiądz się go boi.
 
 
borsuk9w 

Wiek: 29
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 21
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Czw Kwi 23, 2015 5:49 pm   

Właśnie powinien, a nie musi. Generalnie trzeba uważać, aby nie sprowadzać osób niewierzących do Usunęłam link reklamowy. Moderatorka Asiek, ale jeśli znamy osobę i tak naprawdę ona jest świadkiem naszej miłości to czemu nie.
Ostatnio zmieniony przez Asiek Czw Kwi 23, 2015 6:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jagódka01 


Dołączyła: 26 Wrz 2015
Posty: 46
Skąd: Pabianice
Wysłany: Sob Paź 03, 2015 6:48 pm   

Na ślubie siostry mojego Łukasza ksiądz żądał od świadków aktu chrztu, bierzmowania i karteczki że spowiedzi.
 
 
jpuasz 


Dołączyła: 17 Maj 2006
Posty: 1210
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 03, 2015 9:37 pm   

Jagódka nie miał takiego prawa. W takiej sytuacji wystarczy wspomnieć o pójściu do kurii i prawdopodobnie to wystarczy.
_________________
Pozdrawiam :)
Paulina



 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
Zdjęcia ślubne - FOTOJACEK.pl

sala weselna łódź

dekoracja światłem łódź

videofilmowanie łódź

www.foto-sobieraj.com.pl