Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Przepisy na dania z kaszy
Autor Wiadomość
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 09, 2015 11:27 am   Przepisy na dania z kaszy

Bardzo lubię kasze - rodzaju wszelakiego :)
Czy znacie jakieś fajne przepisy na wykorzystanie tego składnika? Mogą być dania na ciepło i zimno - sałatki mile widziane :)
_________________
 
 
asiaj2001 

Dołączyła: 02 Sie 2010
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 09, 2015 12:28 pm   

TRUSKAWKOWY KOKTAJL

Składniki:
kasza jaglana ugotowana na sypko (ok. 5 łyżek)
truskawki (spora garść)
woda lub mleko rośline (ryżowe, zbożowe, kokosowe, dowolne, 1/2-1 szklanki, wedle osobistych preferencji co do gęstości) lub jogurt, kefir co lubicie
ksylitol (lub miód, syrop klonowy do smaku)

Wykonanie:
Zmiksuj kaszę z mlekiem na gładką masę. Dodaj truskawki i zmiksuj krótko razem.
Gotowe!

Gotowanie kaszy:
Kasza 250g
Wrzątek
Naczynie do gotowania kaszy (najlepiej emaliowane)

Przepis:
Kaszę uprażyć na sucho w garnku, często potrząsając, aż do momentu kiedy zacznie ładnie pachnieć (uwaga - nie przypalić), następnie przelać ją niewielką ilością wrzątku, przepłukać i odlać wodę. Do odsączonej kaszy nalać wrzątku (ok dwa razy więcej niż kaszy) i postawic na minimalnym ogniu pod przykryciem, tak by wody parowało jak najmniej. Od tej pory kaszy nie należy już mieszać. Może się okazać że wody jest jednak za mało, należy wówczas dolać nieco wrzątku i gotować dalej jw.
Tak ugotowana kasza jest sypka i nadaje się do innych dań niż kasza ugotowana z nieco większą ilością wody, ktora byłaby zdecydowanie bardziej kleista.

czerpane z praktycznych nauk Ani Krasuckiej :)
_________________




 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 10, 2015 5:28 pm   

asiaj2001, super :) Dzięki :D

Ja ostatnio oglądałam ABC gotowania z Marietą Marecką i podawała tam super prosty i szybki przepis na placki z kaszy.
Białą kaszę gryczaną zalewamy zimną wodą w proporcji 1:2 i zostawiamy na noc. Rano miksujemy na papkę. Można doprawić solą i pieprzem, lub zrobić bazę do placków słodkich dodając na przykład miód.
Smażyć małe zgrabne placuszki na patelni. Można podawać z owocami, musami, lub wytrawnie.
Koniecznie muszę spróbować :)
_________________
 
 
asiaj2001 

Dołączyła: 02 Sie 2010
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 11, 2015 9:05 am   

Juska, próbowałam to raz zrobić ale mi nie wyszło nie wiem czemu może kiepska kasza... było mnóstwo grudek i nie chciało się zmiksować...kiedyś spróbuje jeszcze raz


tu podaje ci link do blogu co wszystko jest z różnych kasz.... polecam
na pewno coś znajdziesz dla siebie
http://smakoterapia.blogspot.com/
_________________




Ostatnio zmieniony przez asiaj2001 Czw Cze 11, 2015 9:07 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 04, 2015 1:24 pm   

Porwałam się na pierogi z kaszą jaglaną i grzybami leśnymi. W pierogarni, w której je jadłam kasza była bardzo miękka i bardziej przypominała pastę... Podejrzewam, że powinnam jakoś ją jeszcze "rozciapciać" :) Pomimo tego, wcale nie wyszło źle :)
_________________
 
 
Forever 

Wiek: 34
Dołączyła: 17 Wrz 2015
Posty: 54
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 21, 2015 1:52 pm   

Fajne jest to, że z kaszy wychodzi ciekawe kaszotto - jak risotto. Kasza z warzywami, mięsem, serem smakuje wybornie. Ja ją dodatkowo doprawiam pomidorami. Super.
 
 
szaorma 

Dołączyła: 05 Mar 2014
Posty: 72
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pią Paź 09, 2015 12:28 pm   

Ja też czasami robię takie kaszotto, a jeszcze konkretniej pęczotto. Bardzo fajne przepisy na takie dania są na blogu Kwestia Smaku.
 
 
precious 

Dołączyła: 11 Paź 2015
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 11, 2015 1:36 pm   

np. placki z ugotowanej kaszy gryczanej. Dodajemy jajko, cebulkę, pieprz, sól, robimy masę i formujemy na patelni placuszki. Do usmażonych na oliwie placuszków podajemy sos grzybowy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl