Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA
nostalgia

Poprzedni temat «» Następny temat
maszyna do pieczenia chleba
Autor Wiadomość
monika_zyga 

Wysłany: Pią Wrz 02, 2011 5:29 pm   

Kupiłam maszynke i właśnie robi się 4 chlebek. Planuję wyprubować kilka przepisów a potem robić tylko te sprawdzone i smaczne. Chcę zrezygnować z kupowania chleba w sklepie. jeśli chodzi o gotowe mieszanki albo gotowe bułeczki do pieczenia to czym to się różni od sklepowego pieczywa. Sztuczne i sama chemia. Kupiłam automat żeby wiedzieć z czego jest chleb. Jezeli chodzi o czas to jest to bardzo szybkie, więc mam nadzieje że mi się nie znudzi, bo mam tendencję do wielkiego zapału, ale tylko na początku.
Automat mam z aktualnej gazetki Lidla za 159 zł.

Karola5 

Wysłany: Pią Wrz 02, 2011 8:56 pm   

A macie jakieś sprawdzone przepisy z zakwasu? Mam taki w proszku, który trzymam w lodówce i nie wiem co z nim zrobić... mojej mamie nie wychodzi chlebek tylko zakalec, więc przepisu mi nie dała... :/

dzienniczek Basi

julietta 

Wysłany: Pon Wrz 05, 2011 9:01 am   

monika_zyga napisał/a:
jeśli chodzi o gotowe mieszanki albo gotowe bułeczki do pieczenia to czym to się różni od sklepowego pieczywa. Sztuczne i sama chemia. Kupiłam automat żeby wiedzieć z czego jest chleb.

Nie wszystkie gotowe mieszanki zawierają chemię - choć te z Lidla to na pewno. Kiedyś zdarzyło mi się użycie gotowca, ale wtedy chleb wychodzi znacznie drożej. Obecnie mam w szafce kilka rodzajów mąki, które mieszam według aktualnego "widzimisię", dodaję czasami otręby, siemię lniane lub słonecznik.
Mam wypiekacz Philipsa, piekę sama chlebek jakieś 3-4 razy w tygodniu, kupny też się zdarza, bo niekiedy nie ma czasu na pieczenie (program podstawowy na 1000 g i ciemną skórkę trwa 4 godz. 15 min.)

justynakk 

Wysłany: Wto Paź 11, 2011 11:36 am   

Maszyna do pieczenia chleba to bardzo fajna sprawa, bo zawsze jak potrzebujesz, masz swieży chleb na zawołanie, w dodatku, taki jaki się chce! ;) bardzo polecam. No i też mniej chleba się marnuje (u mnie zawsze kupowało się raz za dużo, a raz brakowało) teraz jest oK!

zbranzy 

Wysłany: Sro Cze 17, 2015 10:24 pm   

my pieczemy na swieta w domowym piecyku i wychodza ekstra

Forever 

Wysłany: Czw Paź 15, 2015 3:32 pm   

Ciasto na pizze z maszyny do chleba jest porównywalne z tym z Italiki - polecam!

Odpowiedz do tematu