Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
piwonie
Autor Wiadomość
Dunia 


Wiek: 47
Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 167
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Kwi 09, 2007 1:47 pm   piwonie

A co powiecie na bukiet lub inną dekorację z piwonii?
Ja od dziecka lubię te kwiaty- ich wygląd i zapach. W stanach są bardzo popularnym ślubnym kwiatem. Jeśli się da, to będę miała w kościele przy każdej ławce pastelowo-różową piwonię przewiązaną tiulową kokardą [smilie=e058.gif]

Piwonie w bukietach











Piwonie na stołach:






_________________

Trzymaj się Gość
 
 
asia84 
żonka

Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 819
Skąd: Łodź
Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 11:54 am   

kwiatki nie w moim guście, ale prezentują się ładnie :)
_________________


19 lipiec 2008 nasz dzień :)


Magia, która nas otacza sięga gwiazd...
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 11, 2007 8:47 am   

Mnie też się te kwiatki raczej nie podobają. Kojarzą mi się z grobami bo podobne często można kupc pod cmentarzem :smile:
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
Maja_Kris 


Wiek: 40
Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 1020
Skąd: Łódż/Kanzas
Wysłany: Sro Kwi 11, 2007 9:32 am   

jezeli chodzi o cmentarz to teraz nie ma zasady! na grobach jest wszystko!

A mnie sie te kwiaty podobaja!!! i moze sama z tego pomyslu skorzystam? one pieknie pachna...
_________________
najszczęśliwsza żona na świecie :)
 
 
kochecka 
żona i mama


Dołączyła: 16 Mar 2007
Posty: 1652
Skąd: z daleka
Wysłany: Sro Kwi 11, 2007 7:54 pm   

śliczne są!i bardzo delikatne.podobają mi sie bardzo :smile:
_________________
 
 
Dunia 


Wiek: 47
Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 167
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 8:35 pm   

Agnieszko a róże, kalie, tulipany... te wszystkie kwiaty też można znaleźć na cmentarzu! Czy to znaczy, że nie mogą być wykorzystane podczas ślubu? Mi piwonie już bardziej kojarzą się z wiejskim ogródkiem niż cmentarzem :bukiet: Wszystkie (no, może większość) kwiaty są piękne. I mnie akurat urzekły piwonie.
Oczywiście każdy ma swój gust. I w sumie dobrze, bo inaczej świat byłby jednostajny i nudny [smilie=e058.gif]
_________________

Trzymaj się Gość
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 8:42 pm   

ja miaŁam w przydomowym ogrodzie kilka krzaków piwonii i jak zakwitŁy to byŁa bajka.
Jednak uważam, że bukiet z nich musi być chyba dość ciężki. Sama Łodyga jest dość gruba no i sam kwiat. Tylko chyba jednak bez wody one nie są dość trwaŁe i baŁabym się, że nagle zaczną odpadać pŁatki :?

[ Dodano: Sob Kwi 14, 2007 8:33 pm ]
znalazŁam bukiety:
1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

wystarczy - strasznie dużo w necie jest zdjęć bukietów z piwoniami.
Ostatnio zmieniony przez gosc Sob Kwi 14, 2007 7:34 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
magdallena 

Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 131
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 16, 2007 8:15 pm   

A ja spytam mamy :lol: i powiem Wam czy z cmentarza sa czy nie Bo wiecie ja jestem zdania ze to co powiedzą nasi rodzice to będzie mówić połowa gości na naszym weselu A nie chce żeby obgadywali taki banał jak rodzaj kwiatków
_________________
29 WRZESIEŃ
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Pon Kwi 16, 2007 8:24 pm   

Magdallena a co ciebie obchodzi co powiedzą goście nt. twojej wiązanki?
wiadomo, że jak im coś nie będzie pasowaŁo, np. odcień bieli twojej sukni, to obgadają, a jak uznają, że się wystawiŁaś za bardzo to też obgadają
nie przygotowuj ślubu i wesela pod kątem gości a siebie i narzeczonego - to co wam się podoba jest najlepsze na wasze wesele
 
 
asia84 
żonka

Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 819
Skąd: Łodź
Wysłany: Wto Kwi 17, 2007 1:47 pm   

pewnie! nie przejmuj się. zawsze ludzie mają o czym gadać :roll:
_________________


19 lipiec 2008 nasz dzień :)


Magia, która nas otacza sięga gwiazd...
 
 
sachmet 


Dołączyła: 17 Kwi 2010
Posty: 115
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 3:58 pm   

Gdzieś czytałam, że piwonie nie są już dostępne w połowie lipca. Wczoraj w kwiaciarni powiedziano mi, że jednak są. To jak jest :?:
_________________



Dzienniczek ==> http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=11479
 
 
wamaba 


Dołączyła: 10 Sie 2010
Posty: 318
Skąd: Lodz/Warszawa
Wysłany: Nie Lis 21, 2010 11:15 pm   

Mnie tez sie piwonie bardzo podobaja. Teraz jest ich bardzo wiele odmian i kolorow, a co do kwiatow cmentarnych, to u nas w kraju sa nimi chyba tylko chryzantemy, wiec nie ma sie co przejmowac.
 
 
Samuel Vimes 

Wiek: 41
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 9
Skąd: Uć
Wysłany: Wto Lis 23, 2010 6:38 am   

sachmet napisał/a:
Gdzieś czytałam, że piwonie nie są już dostępne w połowie lipca. Wczoraj w kwiaciarni powiedziano mi, że jednak są. To jak jest :?:


To jest tak: Piwonie dostępne są mniej więcej od polowy kwietnia do połowy sierpnia, przy czym największy wybór i przyzwoita cena przypada na okres od połowy maja do końca czerwca, później na rynku zaczyna piwonii ubywać, a cena idzie w górę.
_________________
- Myślałem, że krasnoludy nie wierzą w diabły, demony i takie rzeczy.
- To prawda, ale... nie jesteśmy pewni, czy one o tym wiedzą.
 
 
wamaba 


Dołączyła: 10 Sie 2010
Posty: 318
Skąd: Lodz/Warszawa
Wysłany: Wto Lis 23, 2010 7:47 pm   

Dodaje pare swoich zdjec piwoni.

piwonie3.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1321 raz(y) 55.63 KB

piwonie2.jpg
Piwonie biale
Pobierz Plik ściągnięto 1284 raz(y) 92.66 KB

piwonie1.jpg
Piwonie zolte
Pobierz Plik ściągnięto 1274 raz(y) 78.35 KB

 
 
Tatarak 

Wiek: 41
Dołączyła: 25 Lut 2010
Posty: 98
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 24, 2010 3:00 pm   

Samuel Vimes napisał/a:
sachmet napisał/a:
Gdzieś czytałam, że piwonie nie są już dostępne w połowie lipca. Wczoraj w kwiaciarni powiedziano mi, że jednak są. To jak jest :?:


To jest tak: Piwonie dostępne są mniej więcej od polowy kwietnia do połowy sierpnia, przy czym największy wybór i przyzwoita cena przypada na okres od połowy maja do końca czerwca, później na rynku zaczyna piwonii ubywać, a cena idzie w górę.


Bo potem ponoć sprowadzają z Holandii...Gdzieś pisałam też, że mnie uświadomiono, że jak będą upały, to się szybko sezon na nie skończy i mogę ich nie już dostać pod koniec czerwca. Szkoda, bo to piękne kwiaty i będzie mi smutno bez nich na ślubie :zalamany: ;-)

Ostatnio mnie jednak irytuje, że co pytam w kwiaciarni o różne odmiany tych kwiatów - chciałabym min. odmianę Shirley Temple i Officinalis Albę, to mi mówią, że sprzedają takie, jak w ogródkach. Żadnych odmian.
Albo nie wiedzą, co mówią, albo faktycznie biorą od babć z ogródków działkowych.

No chyba, że ktoś wie coś o jakiejś kwiaciarni w Łodzi ?? ??
Obskoczyłam Widzew, Zarzew i Dąbrowę.
_________________
 
 
motylek666 

Dołączyła: 28 Kwi 2011
Posty: 95
Skąd: z okolicy
Wysłany: Czw Maj 26, 2011 6:32 am   

pokażę Wam mój piwoniowy wybór tylko nie będę mieć bzu


piwonie są dostępne do sierpnia spokojnie - tylko są droższe - jeżeli sprowadza się bezpośrednio od dostawców (czyli w pełni lata tylko zostają już Holendrzy) to są po 4 zł w kwiaciarni 8zł w sezonie o połowę taniej

nigdy nie spotkałam się z piwoniami na cmentarzu - to nie są trwałe kwiaty by mogły wytrzymać w wiązance więcej niż dzień więc nie wiem jak można je postawić na pomnik
może to były róże angielskie - bardzo podobne do piwonii i trwalsze
 
 
Żuczek007 


Dołączyła: 04 Gru 2012
Posty: 207
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Sro Lut 20, 2013 1:51 pm   

Jestem zakochana w bukietach z piwonii. Są miękkie, romantyczne i cudownie wypełniają bukiety. Po cichu marzę, żeby na początku lipca udało się je jeszcze dostać...




Nigdy nie widziałam tych kwiatów na cmentarzu... Raczej w przydomowych ogródkach.
_________________
 
 
Deco-Strefa 
Firma

Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 180
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 20, 2013 2:33 pm   

Co prawda florysta nie jestem, ale przejrzałam informacje jakie mam o piwoniach.
Z trzech odmian o jakich mam info - tylko w przypadku piwonii chińskiej jako pora kwitnienia wpisany jest cały czerwiec. W pozostałych dwóch - początek miesiąca.
Może być więc jednak trudno.

W ubiegłym sezonie w naszych dekoracjach piwonie pojawiły się na początku czerwca. Później już ich niestety nie dostałyśmy.

ale trzymam kciki za spełnione marzenia.
 
 
Natalka86 

Dołączyła: 11 Lut 2013
Posty: 21
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: Pon Mar 04, 2013 12:14 pm   

a ja ubóstwiam piwonie, kocham zapcha w perfumach oraz kwiaty w bukietach :D
 
 
danka 

Wiek: 38
Dołączyła: 12 Mar 2013
Posty: 5
Skąd: Nibylandii :)
Wysłany: Wto Mar 12, 2013 12:14 pm   

Ja właśnie bardzo myślę o piwoniach, jestem w nich po prostu zakochana! Tylko rozważam czy zupełnie takie jasne czy lekko pudrowe
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 19, 2013 6:44 pm   

Uwielbiam piwonie! Mogłabym mieć taki bukiecik na ślubie





Niestety nie pobieramy się w piwoniowym sezonie ;)
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
AgaMi28 

Wiek: 37
Dołączyła: 28 Maj 2014
Posty: 106
Skąd: Łódź
  Wysłany: Czw Lut 12, 2015 10:11 pm   

:) ja też wymarzyłam sobie ślub z piwonią w roli głównej , niestety w kwiaciarniach mi odradzały panie Piwonie, bo w czerwcu (20 czerwca) może ich jeszcze nie być... i że za bardzo intensywnie pachną więc na stoły się raczej nie nadają. a wy dziewczyny jak wspominacie piwonie w swoich bukietach? trzymały się? było wszystko ok?

[ Dodano: Czw Lut 12, 2015 10:19 pm ]
dziewczyny proszę doradźcie mi jakie kwiaty na ślub w czerwcu?? tak jak wspomniałam uprałam się na piwonie... jednak boję się że ich może nie być ( zależy od pogody), wolałabym jakieś kwiatki sezonowe, możecie coś polecić?????
_________________
AgaMI28 - zapraszam do siebie :)
 
 
Julia_ja 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 780
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 13, 2015 4:39 am   

AgaMi28, mi też sie bardzo podobają piwonie, mam ślub 27 czerwca. Co domach dostępności - nie martwię się, i tak kwiaty zamawia się dwa tygodnie przed ślubem, więc kwiaciarka z pewnością coś doradzi - jakieś inne kwiaty (ja mam jeszcze ten problem, że chcę je w kolorze amarantu, więc pole poszukiwań znacznie się zawęża) :-)
_________________

 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pią Lut 13, 2015 2:37 pm   

Julia_ja napisał/a:
(ja mam jeszcze ten problem, że chcę je w kolorze amarantu, więc pole poszukiwań znacznie się zawęża)

Goździki i storczyki są w tym kolorze. A te występują cały rok.
 
 
kiciaeudezet 

Dołączyła: 26 Maj 2014
Posty: 72
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 22, 2015 10:31 am   

Czy znacie może jakąś kwiaciarnie w Łodzi która na sierpien może zamówić piwonie ?
_________________
Mój dzienniczek - 22.08.2015

 
 
blondynka89 


Dołączyła: 03 Kwi 2014
Posty: 426
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 23, 2015 7:51 pm   

Dziewczyny pytałam w kilku kwiaciarniach i powiedziały że mogą zamówić z Holandii peonie w sierpniu , ale szczerze mi odradzają bo nie gwarantuja w jakim one przyjdą stanie.... Poza tym nie są zbyt tanie. Doradziły mi zamiennik a mianowicie róże peoniowe, które praktycznie wyglądaja podobnie i są o wiele tansze i oczywiscie dostępne caly rok. I ja wlasnie zdecydowalam się na taki bukiecik.
Oto kilka zdjęć róż peoniowych dla przykładu:




_________________




Zapraszam do mnie http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=16915
 
 
AgaMi28 

Wiek: 37
Dołączyła: 28 Maj 2014
Posty: 106
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 24, 2015 8:32 pm   

faktycznie bardzo podobne do peonii, śliczne te bukiety :)
_________________
AgaMI28 - zapraszam do siebie :)
 
 
Julia_ja 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 780
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 20, 2015 12:03 pm   

U mnie były bukiety z piwoni na stołach - trzymały się perfekcyjnie od soboty do wtorku, kiedy dekoracje były ściągane - wyglądały po prostu cudnie! :-)
_________________

 
 
lipka89 

Dołączyła: 30 Paź 2015
Posty: 7
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Paź 30, 2015 8:58 pm   

Piwonie są piękne, sama chciałam je na swoim ślubie, ale niestety we wrześniu były niedostępne :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl