Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Zerwane zaręczyny
Autor Wiadomość
darecki77 

Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 3
Skąd: ŁÓdź
Wysłany: Nie Gru 06, 2015 10:56 pm   Zerwane zaręczyny

Witam
Jakiś czas temu oświadczyłem się swojej dziewczynie, po kilku tygodniach pokłóciliśmy się w dyskotece o jakąś pierdołę i pod wpływem alkoholu rzuciłem , że zrywam zaręczyny. Tak naprawdę nie chciałem ich zrywać ale ona odebrała to inaczej. po 2 tygodniach pogodziliśmy się i jesteśmy razem właśnie planujemy razem zamieszkać. Traktujemy nasz związek poważnie. Pytanie brzmi : po 1)czy nadal jesteśmy zaręczeni, po 2) jeżeli tak to czy ona może nosić ten sam pierścionek?
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pon Gru 07, 2015 7:08 am   Re: Zerwane zaręczyny

darecki77 napisał/a:
Pytanie brzmi : po 1)czy nadal jesteśmy zaręczeni, po 2) jeżeli tak to czy ona może nosić ten sam pierścionek?

Pytasz serio czy to jakiś żart? :roll:
Jeśli serio to przeczytaj sobie swój post jeszcze raz - tam masz odpowiedzi na swoje pytania.... :smile:
_________________
 
 
alekul89 


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Maj 2014
Posty: 1360
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 07, 2015 8:45 am   

darecki77 a nie uważasz, ze to pytania nie do nas tylko do Ciebie i Twojej narzeczonej?
_________________


 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Pon Gru 07, 2015 9:00 am   

darecki77, najważniejsze, żebyś porozmawiał ze swoją wybranką. Narzeczoną nie możesz Jej nazywać, bo w złości czy też nie, sam zerwałeś zaręczyny. Ustalcie między sobą stan faktyczny, o pierścionku nawet nie rozmawiajmy, bo to nie on jest między Wami najważniejszy...
_________________


 
 
darecki77 

Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 3
Skąd: ŁÓdź
Wysłany: Pon Gru 07, 2015 10:04 am   Re: Zerwane zaręczyny

Asiek napisał/a:
darecki77 napisał/a:
Pytanie brzmi : po 1)czy nadal jesteśmy zaręczeni, po 2) jeżeli tak to czy ona może nosić ten sam pierścionek?

Pytasz serio czy to jakiś żart? :roll:
Jeśli serio to przeczytaj sobie swój post jeszcze raz - tam masz odpowiedzi na swoje pytania.... :smile:


Skoro na końcu zdania jest znak zapytania to proponowałbym na przyszłość każdą taką składnię traktować jako pytanie. Jest ono zasadne co najmniej z kilku powodów ja postaram się wyłożyć kilka z nich łopatologicznie. Nie będę przedstawiał natury człowieka ani posiłkował się psychologią ale chcę zwrócić uwagę na pewien aspekt wymawianych słów. Ludzie się czasami kłócą, truizm. Czasami wypowiadamy słowa ale pamiętajmy do cholery to są tylko słowa, jeżeli za tym nie idą czyny są nic nie warte- ulubiony tekst kobiet. Czyli prosta zależność, mówić każdy potrafi ale realizować już niekoniecznie. Jeżeli za kilka dni się dogadaliśmy, pogodziliśmy ona nie rzuciła mi pierścionkiem, nie byliśmy w innych związkach to czy takie zerwanie zaręczyn w ogóle nabiera jakiejś mocy? Zresztą tu nie o to chodzi, bo mogę się oświadczyć drugi raz ale czy istnieje w ogóle taka potrzeba. Oczywiście zaraz usłyszę, że słowa mogą bardziej zranić niż... bla bla bla. . Dobrze zgadzam się ale każdy jest inny, jedne pary są bardziej emocjonalne, a inne przez 10 lat nie powiedzą sobie nawet słowa spadaj. Przypominam, że nie byliśmy na sali sądowej gdzie faktycznie, każde słowo ma znaczenie. Kolejna kwestia , wielu z Was doświadczyło oświadczyn, są one jakoś sformalizowane. Skoro tak to zerwanie też ma kilka etapów , słowa (oczywiście) zwrot pierścionka, wyprowadzka itp. To była najzwyklejsza kłótnia w zasadzie o nic, zwykłe nieporozumienie, nikt nikogo nie zdradził itp. Oczywiście mogę kupić inny pierścionek stać mnie uwierzcie, ale ten jest dla mnie wyjątkowy bo zaręczyny były tak niespodziewane i ten pierścionek przypomina całą tę historię.
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Pon Gru 07, 2015 10:11 am   

darecki77, to lepiej porozmawiaj z Wybranką, my Waszej relacji nie znamy. Nie wiemy też jakie ma odczucia Twoja Partnerka. To jej zadawaj te pytania, bo jako takiej etykiety zrywanych zaręczyn tutaj nie uraczysz, większość Forumowiczów to szczęśliwi Małżonkowie i przyszłe Pary Młode ;)
_________________


Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Pon Gru 07, 2015 10:12 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Julia_ja 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 780
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 07, 2015 10:37 am   

darecki77, ja uważam, że jeśli ona nie oddała Ci pierścionka, pogodziliście się i jest wszystko w porządku, a ona pierścionek normalnie nosi to nie ma problemu.

Znam parę, gdzie to kobieta wiele razy niby zrywała zaręczyny, rzucając pierścionkiem o podłogę w czasie kłótni, ale potem sie godzili i było wszystko w porządku. Nikt tu nie mówił o ponownych zaręczynach.

Jeśli były zaręczyny to pewnie planujecie ślub. Porozmawiaj o tym ze swoją partnerką, możesz zacząć o rozmowie na temat planowania ślubu albo spytać wprost czy uważa, ze zaręczyny są nadal aktualne.
Ja bym nie panikowala i nie planowała kolejnych zaręczyn.
_________________

 
 
herbatnik 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 651
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 07, 2015 10:46 am   

darecki77, jeśli to faktycznie była jakaś zwykła kłótnia, to tekst o zrywaniu zaręczyn był bardzo nie na miejscu i mógł bardzo zranić Twoją wybrankę. Postaraj się więcej nie używać takich słów. Nieporozumienia się zdarzają na każdym etapie związku, ale "cofanie" decyzji o spędzeniu ze sobą reszty życia jest niewłaściwe(no chyba, że kłótnia dotyczy jakichś spraw, które faktycznie mogą zachwiać przyszłość np zdrada). Wyobraź sobie, że jesteście już po ślubie, znowu się posprzeczacie o jakąś drobnostkę i słyszysz od żony-cofam ślub, chcę rozwodu. Bolesne prawda? W dodatku trochę umniejsza powagę przysięgi. Zaręczyny to jeszcze nie ślub, ale równie ważna decyzja.
Tak czy inaczej,myślę, że jeśli to faktycznie było powiedziane w gniewie, bez zastanowienia i nie miałeś na myśli faktycznego zerwania zaręczyn, nie jest konieczne powtarzanie oświadczyn ani kupowanie nowego pierścionka. Tu nie chodzi o całą otoczkę, bardziej o fakt, że poprosiłeś dziewczynę o rękę i nie zmieniłeś zdania.Wytłumacz jej to, porozmawiaj z nią, jak ona to odebrała.
_________________

 
 
jpuasz 


Dołączyła: 17 Maj 2006
Posty: 1210
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 07, 2015 11:41 am   

jak dla mnie całą sytuacja jest "nieco" abstrakcyjna i miałam zapytać tak samo jak Asiek - czy Ty tak serio? :P

darecki77 napisał/a:
Pytanie brzmi : po 1)czy nadal jesteśmy zaręczeni, po 2) jeżeli tak to czy ona może nosić ten sam pierścionek?

Piszesz w ten sposób (w sensie używasz takich słów), jakby zaręczyny były... hmm no czymś bardziej sformalizowanym. Pytasz czy jesteście zaręczeni. A skąd my to mamy wiedzieć? Jedna para po takiej sytuacji dość szybko się rozstanie i wtedy oczywiście odpowiedź będzie "nie", a inna para zapomni o sytuacji, będzie traktowałą jakby jej nie było i wtedy odpowiedź brzmi "tak". Pytasz czy ona MOŻE nosić ten sam pierścionek. A czy ktoś lub coś (przepisy) tego zabraniają? I znów - jedna dziewczyna będzie chciała i będzie nosiła, bo uzna, że sprawy nie było (lub uzna, że pierścionek jest jej pomimo zerwanych zaręczyn) a inna nie będzie chciała i nie będzie nosiła.

A kwestia ponownych oświadczyn i ewentualne kupowanie kolejnego pierścionka jest w ogóle dziwne.

Na koniec powiem tak - po co nam zadajesz takie pytania? Czy zapytałeś o to swoją partnerkę? Może to nie my powinnyśmy odpowiadać na Twoje pytania?
_________________
Pozdrawiam :)
Paulina



 
 
darecki77 

Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 3
Skąd: ŁÓdź
Wysłany: Pon Gru 07, 2015 1:21 pm   

Moi drodzy, mnie się rozchodzi w sumie o ten pierścionek bo jej się podoba i chce go nosić ale usłyszała jakieś ludowe mądrości od koleżanki z pracy, że tego samego pierścionka nie powinno się nosić po zerwanych zaręczynach jak para się ponownie godzi. Słyszał ktoś coś takiego? Ja też uważam, że to jest indywidualna sprawa i każdy sam podejmuje decyzje, jednak szanuję jej decyzję i obawy. Ja mam umysł analityczny i nie wierzę w zabobony, hobbitów, horoskopy i dobre wróżki bez obaw przechodzę pod drabiną i jak czarny kot przebiegnie mi drogę, mogę także zaraz rzucić kamieniem w lustro. Są jednak osoby, w tym moja narzeczona, które w jakiś sposób przywiązują do tego wagę i dobrze fajnie , że ludzie się różnią. Ona uważa, że tzn jej koleżanki uważają, że noszenie tego samego pierścionka przyniesie nam pecha :) . Już mówię tak: kochanie kupię ni nowy zaręczynowy pierścionek ale ten sobie noś, ale nie podobno w ogóle nie można go nosić. Ręce opadają.
 
 
Julia_ja 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 780
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 07, 2015 1:46 pm   

to niech sprzeda a Ty kup jej nowy, skoro to żaden problem
_________________

 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Pon Gru 07, 2015 1:52 pm   

darecki77, nooo ręce opadają :D to przed ślubem będziemy mieć niezłe jazdy :D bo koleżanka z pracy powie że róże to nie, korale to nie, to i tamto nie :D
_________________
 
 
_Bella_ 


Dołączyła: 27 Paź 2015
Posty: 38
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 07, 2015 3:39 pm   

Matko, jaka dziecinada... Jakie zaręczyny? Wróćcie do przedszkola :wink:
_________________

 
 
Dzoan 

Dołączyła: 08 Gru 2015
Posty: 2
Skąd: internet
Wysłany: Wto Gru 08, 2015 10:33 am   

Trochę dziecinnie to wygląda...jeśli to jedyna akcja na Twoim koncie to bym wybaczyła jeśli to notoryczne to słabo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl