Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
satynowe czy matowe? jaka jest rónica?
Autor Wiadomość
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
  Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 8:23 pm   satynowe czy matowe? jaka jest rónica?

Czy ktoras z Was moglaby mi wytlumaczyc jak odroznic czy zloto na obraczce jest satynowe, czy matowione? Moze macie fotki, na ktorych widac roznice?
_________________
 
 
Blanka 
Firma

Dołączyła: 24 Lis 2012
Posty: 14
Skąd: Rawa Maz
Wysłany: Pon Lut 25, 2013 10:31 am   

matowe się tak nie rysują co błyszczące
_________________
Blanka
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pon Lut 25, 2013 11:38 am   

Cytat:
matowe się tak nie rysują co błyszczące

Dobra ściema nie jest zła...
Wszystkie obrączki złote o tej samej próbie rysują się tak samo. Co najwyżej na matowych, satynowanych może być to mniej widać, bo akurat rysa będzie się pokrywała ze zdobieniem naszych obrączek, ale i to zdobienie z czasem się wytrze. Pozostanie nam, albo z taką chodzić, albo ją znów np. wysatynować, albo możemy ją wypolerować-wybłyszczyć.

Generalnie co do odpowiedzi na właściwe pytanie to obrączki satynowane są również nazywane matowionymi i na odwrót. Matowione to jednak szersze pojęcie i do tego worka możemy włożyć też obrączki szczotkowane. Dla zobrazowania różnicy:
obrączki satynowane:
część z białego złota jest satynowana, a z żółtego błyszcząca

Są to głównie delikatne rowki wiodące dookoła obrączki niż prostopadle. Ale oczywiście prostopadłe też można znaleźć:

Obrączki szczotkowane:

To taka bardziej chropowata powierzchnia ze strukturą w przypadkowe ruchy szczotki, a nie równoległe linie jak w obrączce satynowanej.

Istnieją też inne sposoby matowienia (obrabiania obrączki tak by nie była błyszcząca), ale to już wyższa szkoła jazdy i nawet nie wiem jakie są ich techniczne nazwy :wink:


_________________
Ostatnio zmieniony przez M4rcysi4 Pon Lut 25, 2013 11:40 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
artisticzoom 
Firma


Wiek: 47
Dołączyła: 31 Lip 2010
Posty: 191
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pon Lut 25, 2013 12:35 pm   

Matowe obrączki bardzo szybko robią się... błyszczące.
Wiem, bo mam z apartu- matowe były przez.... tydzień.
_________________
Pozdrawiam - Anita Komorowska Fotografia Ślubna i Dziecięca
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pon Lut 25, 2013 2:09 pm   

Z kolei nasze z Łazura satynowane po prawie pół roku wciąż są takie tylko trochę porysowane/poobijane :razz:
_________________
 
 
Waldi87 

Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 37
Skąd: ŁDZ
Wysłany: Nie Mar 17, 2013 8:35 pm   

Satynowe są ciemniejsze, ale również nie błyszczące.
Nasze obrączki będą satynowe.
_________________
 
 
marydary 

Dołączyła: 27 Mar 2013
Posty: 3
Skąd: ZGR
Wysłany: Czw Mar 28, 2013 11:52 am   

artisticzoom napisał/a:
Matowe obrączki bardzo szybko robią się... błyszczące.
Wiem, bo mam z apartu- matowe były przez.... tydzień.


O jakości wyrobów Apartu, szczególnie obrączek nie słyszałam nic dobrego i to na pewno jeden z powodów tak szybkiego nabłyszczenia. Chociaż ja z moim "jeszcze nie mężem" ;) ustaliliśmy, ze nie ma sensu kupować matowych. Nawet jak wytrzymają pół roku, to 2 czy 10 lat na pewno nie.
 
 
marianos 

Wiek: 39
Dołączył: 05 Kwi 2013
Posty: 3
Skąd: Polska
Wysłany: Pią Kwi 05, 2013 10:56 am   

Chcieliśmy kupić matowe ale po poczytaniu, zapoznaniu się z z tematem chyba zrezygnuję z matowych, choć bardzo mi się podobają. :-?
Ostatnio zmieniony przez marianos Pią Kwi 05, 2013 10:56 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ZoltyTulipan 


Wiek: 35
Dołączyła: 04 Maj 2012
Posty: 1217
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 06, 2013 4:09 pm   

My wybraliśmy satynowe :) Dzisiaj je odebraliśmy i są przepiękne :) Na prawdę dobry wybór :)
_________________
 
 
dzastab 


Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 848
Skąd: lodz
Wysłany: Wto Gru 24, 2013 4:01 pm   

Mnie tez w Aparcie powiedzieli ze sie satynowe/matowe obraczki wyblyszczaja. Jak powiedzialam to jubilerowi to mnie wysmial!! powiedzial ze owszem niszcza sie, jak wszystko czego sie uzywa, ale ze wizualnie to zuzycie jest duzo mniej widoczne na matowych obraczkach niz na blyszczacych.

No i w sumie na logike to faktycznie blyszczaca obraczka sie obija i matowieje a matowa co? ma sie wyblyszczec? takto bysmy mialy pieknie kolo zamkniete i nie trzeba by bylo zanosic ich do "odswierzania" :D

My zamowilismy pol mat pol polerka... no i zobaczymy co z tego wyjdzie w praniu...
_________________
 
 
Mateusz_M 

Wiek: 43
Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 3
Skąd: Poznań Wielkopolska
Wysłany: Sro Gru 25, 2013 8:32 pm   

satynowe ładniejsze ale prawda jest taka że te i te się będą niszczyć
_________________
Quattro Band - Zespół na wesele Poznań
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Pią Lut 28, 2014 10:12 am   


To jest metoda PCD, niby polega na matowieniu, ale pod pewnym kątem światła się błyszczy :) W materiale wycina się diamentowo maleńkie kreseczki, dzięki czemu powstaje taki efekt :) my nie chcemy żadnych innych obrączek tylko takie :)




Sposób młotkowy :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Catylyn89 Pią Lut 28, 2014 10:13 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Staviori_pl 

Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 26
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Mar 13, 2014 3:43 pm   

Moim zdaniem to kwestia tylko naszego gustu oraz budżetu jaki posiadamy na ten cel,zarówno satynowe jak i matowe będą się rysować jeżeli nie zadbamy o swoje obrączki i nie będziemy ich zdejmować do rożnych prac.

Usunęłam reklamę z podpisu. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Asiek
Ostatnio zmieniony przez Asiek Pon Mar 24, 2014 3:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
LouCphR 

Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 17, 2016 12:48 pm   

IMO matowe ładniejsze, ale matowe pozostaną raczej krócej niże dłużej...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl