Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
jaka wódka na wesele?
Autor Wiadomość
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 19, 2004 12:03 am   

Asia - a próbowałaś już Witoshę? Gdzieś już o niej pisałam na forum. Kosztuje ok. 12 zł.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Megan 

Dołączyła: 12 Sie 2004
Posty: 52
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Sie 19, 2004 1:08 am   

Jezeli chodzi o alkohol to jest hurtowania przy hipermarkecie Geant tym na Pilsudskiego. Niestety nie wiem jakie sa tam ceny ale moze komus sie przyda ta wskazowka :)
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 19, 2004 9:39 am   

Megan chyba masz na myśli ten sam Polmos w którym była Kryszka i w którym obsługa jest :dead: do bani a ceny wcale nie niższe niż w innych miejscach.
 
 
Asia 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 19, 2004 9:53 am   

kryszka napisał/a:
Asia - a próbowałaś już Witoshę? Gdzieś już o niej pisałam na forum. Kosztuje ok. 12 zł.


Witosha - pyszna, ale jeszcze się rozglądam, bo ostatnio widziałam ją po prawie 16 zł (w Carrrourze)
_________________
Mój najpiekniejszy dzień - 25 września 2004 r.
 
 
mmichalina 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Kwi 2004
Posty: 98
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 19, 2004 11:47 am   

hmm, no to dałas mi pracę domową, poszukam, poza tym narzeczony pracuje w hotelu wiec podpytam jakie u nich biorą na wesela ... bądź cierpliwa!
 
 
olenka 


Wiek: 46
Dołączyła: 13 Gru 2003
Posty: 457
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 19, 2004 4:52 pm   

Careefour jest promocja Zawisza 0,5l po 16.45. to ta sama firma co Sobieski. Zakupiłam dziś na wieczorek panieński:)
_________________
--------------------------------------------------
--##@@ ślubuję 18 września 2004 @@##--
 
 
Megan 

Dołączyła: 12 Sie 2004
Posty: 52
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Sie 19, 2004 6:37 pm   

pipi napisał/a:
Megan chyba masz na myśli ten sam Polmos w którym była Kryszka i w którym obsługa jest :dead: do bani a ceny wcale nie niższe niż w innych miejscach.


Chyba raczej nie Polmos jest na rogu Kopcinskiego i Pilsudskiegoa hurtownia o ktorej wspomnialam jest przy wjezdzie do Geanta od strony stacji benzynowej dokladnie naprzeciw niej. Do hurtowni wjezdza sie od strony Pilsudskiego.
 
 
lesia 

Wiek: 48
Dołączyła: 26 Lut 2004
Posty: 154
Skąd: lodz
Wysłany: Czw Sie 19, 2004 7:28 pm   

u nas mial byc sobieski , ale w oststecznym tescie (testowalam razem z mama)
przegral ze smirnoffem - byl (jak dla nas kobitek) bardziej piekacy - kupowalismy chyba po 20,40 (z kieliszkiem gratis :lol: -zastawe kieliszków mam na 100 osob :lol: )
_________________
lesia
wedding day 19 06 2004
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Czw Sie 19, 2004 7:32 pm   

Zestaw kieliszków - :mrgreen: fajnie
_________________

 
 
 
josephine 

Wiek: 44
Dołączyła: 29 Mar 2004
Posty: 181
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 19, 2004 8:17 pm   

a porównywałyście dziewczynki ceny w winach świata? na al. Politechniki 5 ? tam maja sklep patronacki i chyba też są mocniejsze trunki :roll: ale nie jestem pewna - ale to miejsce mi polecał znajomy, który baardzo lubi wina i mówił, że tam z wielu stron świata mają - ja jeszcze nie byłam.
_________________



"Dziwna rzecz ten wypadek... nigdy go nie ma, dopóki się nie zdarzy..." Kłapouchy
 
 
 
Asia 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 19, 2004 8:20 pm   

Ponieważ wiele z nas czeka w najbliższym czasie zakup alkoholu, proponuję byśmy w tym wątku wpisywały wszystkie zauważone promocje - może komuś się coś przyda.
_________________
Mój najpiekniejszy dzień - 25 września 2004 r.
 
 
olenka 


Wiek: 46
Dołączyła: 13 Gru 2003
Posty: 457
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 23, 2004 11:16 pm   

nowy dyskont alkocholowy w Łodzi, ul. Legionów 49 (miedzy ?eromskiego a Gdańską)


luksusowa 0,5l - 16,49,- (ceny bez upustu)
absolwent 0, 5l - 16,4,-
bols 0,5l - 21,40,-

wino sophia 0,75l - 6.89,-
kadarka 0,75l - 9,20,-


przy zakupie skrzynki bądx zgrzewki 5% upustu na paragon!!!

cotygodniowe promocje


czynne codziennie 6-22


Mama dzis mi przyniosła taką ulotke. Była tam, podobno duży wybór:)
_________________
--------------------------------------------------
--##@@ ślubuję 18 września 2004 @@##--
 
 
Asia 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 24, 2004 12:08 am   

Oleńko, dobra robota :D
_________________
Mój najpiekniejszy dzień - 25 września 2004 r.
 
 
becia 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Maj 2004
Posty: 103
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 24, 2004 10:25 am   

My będziemy chyba mieli Pałacową i Soplicę(z sokiem gratis), ale kupowaną w Kole.



ślubuje 25.09.2004
 
 
 
leminka 


Wiek: 46
Dołączyła: 19 Cze 2004
Posty: 54
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 25, 2004 3:36 pm   

olenka napisał/a:
nowy dyskont alkocholowy w Łodzi, ul. Legionów 49 (miedzy ?eromskiego a Gdańską)


luksusowa 0,5l - 16,49,- (ceny bez upustu)
absolwent 0, 5l - 16,4,-
bols 0,5l - 21,40,-

wino sophia 0,75l - 6.89,-
kadarka 0,75l - 9,20,-


przy zakupie skrzynki bądx zgrzewki 5% upustu na paragon!!!

cotygodniowe promocje


czynne codziennie 6-22


Mama dzis mi przyniosła taką ulotke. Była tam, podobno duży wybór:)


Super informacje :!: :!: :!:

Szkoda, że My już mamy kupioną wódkę :cry: tak to bym skorzystała z tych informacji, a teraz to już klapa....
_________________
Wielki Dzień 18.09.2004r

 
 
 
Jelonek 

Dołączyła: 14 Kwi 2004
Posty: 115
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 27, 2004 8:22 am   

a my zakupiliśmy Soplice 0,7 z sokiem w promocji - 23,73 i Luksusową 0,5 za 16,70 , poza tym wina i szampany od 7 do 12,5 zł - razem wyszło spooooro , ale cóż raz sie ma wesele ( przynajmniej w zalozeniu)
aha a kupowaliśmy w Selgrosie
 
 
Asia 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 27, 2004 9:35 am   

U nas wybór padł na Luksusową. Zrobiliśmy degustację: nasi rodzice oraz my próbowaliśmy trzy wódki: Luksusową, Poloneza i Pałacową. Nalałam je każdemu do trzech różnych kieliszków, nikt z degustujących nie wiedział, która z wódek jest w którym kieliszku. Wyobraźcie sobie, że WSZYSCY bez wahania wskazali na kieliszek z Luksusową!

Mój narzeczony był w dyskoncie na Legionów, o którym pisała Oleńka. Tam Luksusową (większą ilość) można kupić po 16 zł.
_________________
Mój najpiekniejszy dzień - 25 września 2004 r.
Ostatnio zmieniony przez Asia Pią Sie 27, 2004 10:45 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
artnow 


Wiek: 44
Dołączył: 25 Sie 2004
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 01, 2004 8:31 am   

Ja tez bede mial luksusowa - jest to wodka z jednego z dwoch najlepszych w polsce polmosow. Jesli chodzi o jeszcze jedna dobra wodke z Zielonej Gory to polecam jeszcze do sprobowania Monastyrke. Zwlaszcza jesli by sie mialo miec gosci, ktorzy by pochwalili za to ze na stol postawilo sie cos co smakiem i aromaten przypomina najlepszy pod sloncem bimberek.

Wodka Jest naprawde swietna. Mocno wytrawna. O lekko slomkowym zabarwieniu - jedyne co sie mozna czepic to jej butelka - bywaja ladniejsze, i cena - od 28 w sellgrosie do 32 w Geant.

A ja za luksuswa w Hipernovej na Przybyszewskiego placilem 1.59 i IMHO jest to najnizsza w Lodzi cena.
_________________
 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sro Wrz 01, 2004 11:54 am   

artnow napisał/a:
A ja za luksuswa w Hipernovej na Przybyszewskiego placilem 1.59 i IMHO jest to najnizsza w Lodzi cena.

Już widzę te tłumy biegnące kupić wódkę po TAKIEJ cenie! :P :lol: :lol: :lol:

Artnow, domyślam się, że przecinek powinien być w innym miejscu? 8)
_________________
 
 
aggna 

Dołączył: 04 Sty 2005
Posty: 319
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pią Paź 07, 2005 1:15 pm   

U mnie prawdopodobnie bedzie wodka Staropolska - 16 zl za 0,5 plus upusty maja byc ale ja jeszcze nie wiem jakie, tak ogolnie slyszalam; lub Bols - zalezy od ceny.
 
 
dr Dolittle 


Wiek: 45
Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 30
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 07, 2005 3:06 pm   

A my bierzemy wódkę w mniej więcej takiej samej cenie prosto z polmosu łódzkiego z oryginalnymi weselnymi nalepkami producted by Polmos. Co prawda o tej możliwości dowiedziałem się od kuzyna który tam pracuje ale nie wydaje mi się aby była to mozliwość tylko dla pracowników. Warto zadzwonić i się zapytać.
_________________
Tempora mutantur et nos mutamur in illis
 
 
gambi 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Sty 2005
Posty: 509
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 07, 2005 3:12 pm   

My zakupiliśmy większość Bolsa i kilkanaście sztuk Sobieskiego - zawsze przyda się na ewentualne Bramki lub oczepiny.
_________________

Miłego dnia Gość ;)
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 07, 2005 6:29 pm   

My mieliśmy "Sobieskiego" z tego dyskontu, o którym pisze wyżej Olenka. Dowożą gratis na miejsce wesela lub do domu. :D
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Linka 


Wiek: 45
Dołączyła: 29 Mar 2005
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 08, 2005 4:44 pm   

U nas była "Wyborowa" a do każdej butelki był dołączony w promocji kieliszek na smyczy. (W sumie ponad 80). Te dodatki bardzo się przydały na oczepinach kiedy przy wykupowaniu naszych butów goście oprócz wódki dostali taki podarek. :D
_________________


:)
 
 
joanna_25 


Wiek: 43
Dołączyła: 02 Lut 2005
Posty: 357
Skąd: łódź
Wysłany: Nie Paź 09, 2005 10:45 am   

A wczoraj moja rodzinka z rodziną mojego narzeczonego mieliśmy spotkanie w celu wyboru wódki weselnej :lol:
popróbowaliśmy Luksusową, Poloneza i Polską. No i zdecydowanie kupujemy Poloneza,ładna butelka,dobra i tania wódka.Kupujemy w Makro po 15zł z groszami.I do tego jest upust przy 100 butelkach na 3 czy 5 %. Dokupi sie napoje za to od razu.
Wogóle w Makro jest ogromny wybór,są nawet niezłe wódki po 13 zł.Jak macie znajomych co mają karty do Makro to polecam ten sklep.

Ale mamy problem z wyborem wina.Jakie polecacie?No i powinno się kupić słodkie wino czy wytrawne?
_________________
Pozdrawiam Cię Gość!


 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 09, 2005 5:49 pm   

Dyskusję o winach proszę kontynuować w odpowiednim wątku: http://www.forum.wesele-l...opic.php?t=1537 :)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 44
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 10, 2005 7:38 am   

My mięlismy Bolsa , którego wszystkim polecam
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 10, 2005 8:49 am   

U Nas był Smirnoff, Sobieski i Bols :) Też kupowane w Makro :) A zapasów po weselu, poprawinach i tzw. weselnej w pracy u Mefiu mamy na najbliższych kilka imprez w rodzinie :)
_________________

 
 
 
inka999 


Dołączyła: 15 Lip 2005
Posty: 67
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 10, 2005 9:44 am   

U nas był Smirnoff, butelki były tak zmrożone, że pokrywały się białym szronkiem...rewelacja.
Polecam Smirnoffa ...zmrożonego
No i rewelacyjnie nadaje się do "wściekłego psa" ;-)
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 10, 2005 9:47 am   

Smirnoff jest super, ale Sobieski też :)
_________________

 
 
 
inka999 


Dołączyła: 15 Lip 2005
Posty: 67
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 10, 2005 10:01 am   

......no dobra, dobra Sobieski też jest ok i Bols też ;-)
Pusiak same dobre wódeczki wybrałaś sobie na wesele.
Podziel się z nami czemu akurat te i aż 3 rodzaje?

Ja szczerze mówiąc obawiałam się, że dojdzie do sytuacji jak kiedyś gdzie byłam na weselu....były 2 rodzaje ale ustawione nie razem tylko tak jeden rodzaj na jednym stole drugi na drugim, no mówię Wam jak się goście pokapowli to niesympatycznie się zrobił :-(
Oczywiście według mnie zawinili młodzi, bo na każdym stole powinny stać obok siebie te wódki aby goście mieli wybór...
A jak było u Ciebie?
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 10, 2005 10:06 am   

Szczerze mówiąc, to te trzy rodzaje polecił nam własciciel sali na której mieliśmy wesele :) Mówił, że najlepiej schodzą. I dlatego te 3 rodzaje. Na pierwszy ogień poszedł Smirnoff (bo było go najwięcej). U Nas było tak, że wódkę do pierwszego toastu wystawiła obsługa, a potem to już teść pilnował, żeby wódka była na stołach i generalnie to po prostu przynosił co mu w rękę wpadło, także na każdym stole pojawił sie każdy rodzaj, no i zarazem każdy został :) A dlatego tak chwalę Smirnoffa i Sobieskiego, że są to jedyne wódki jakie mi przez gardło przechodzą :)
_________________

 
 
 
inka999 


Dołączyła: 15 Lip 2005
Posty: 67
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 10, 2005 10:13 am   

acha..
teraz wszystko jasne,
dobrałaś takie, że jak dużo zostanie żeby się nie zmarnowało, co? ;-)
u nas też tak było, że po degustacjach stwierdziliśmy, iż"najlepiej wchodzi" nam Smirnoff i dlatego na niego się zdecydowaliśmy.
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 10, 2005 10:17 am   

Dokładnie :) Ale i tak sporo zostało, bo teściowie kupili tego tyle, że normalnie można by sie było w tym kąpać :)
_________________

 
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 11, 2005 7:57 pm   

U nas był absolwent i też nam zostały spore zapasy :) Kupowaliśmy go w tesco pamiętam, że była jakaś promocja dzięki, której za darmo mieliśmy szampana :)
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
Marta24
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lis 14, 2005 9:59 pm   

u nas bedzie sobieski, juz kupiliśmy:)
znajomy nam załatwił po 29 zł za litr jednak promocja tylko obejmowała litrowe butelki,troche sie obawiam czy nie są one za duze, ale cóz klamka zapadła:)
 
 
Agnesia 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Maj 2005
Posty: 187
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 25, 2006 10:05 pm   

Kupiliśmy wódkę Polonaise w Makro. Akurat była promocja 15,19zł. Byliśmy po kilku dniach i okazało się, że wódka już kosztowała 16,70zł.
_________________
Szczęśliwa żona i mama!!!

Cieplutkie pozdrowienia Gość
 
 
 
vaniliaxxx 


Wiek: 40
Dołączyła: 06 Wrz 2005
Posty: 101
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 27, 2006 11:31 pm   

U nas na weselu już w sumie klamka zapadła i bedziemy mieli Absolwenta (120 butelek) i Absolwenta citron (24 butelki) :)
Znajomy ma sklep z alkoholami i załatwia nam po kosztach (tyle co akcyza) te alkohole 15.40 i 16.40 za butelkę :)
A swoją drogą to własnie od Niego dowiedziałam, że 1 marca podniesiono akcyzę na alkohol i szczerze mówiąc radziłabym już teraz się zaopatrywać w wódkę bo dosłownie lada dzień ceny pójdą do góry (wystarczy jedna nowa dostawa w hurtowni). A w sumie przy dużych ilościach, jakie sie kupuje na wesele, nawet kilkadziesiąt groszy czy 1 zł na butelce to dużo. :?
_________________

SERDECZNIE POZDRAWIAM Gość :D
 
 
 
dorota20w 


Wiek: 40
Dołączyła: 12 Sie 2005
Posty: 144
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 31, 2006 6:51 pm   

My juz kupiliśmy
Luksusową :D
_________________



http://lemontea.blox.pl/html
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 31, 2006 7:16 pm   

my mieliśmy Sobieskiego i było ok :)
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
SylTom 


Wiek: 40
Dołączył: 08 Sty 2006
Posty: 53
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 31, 2006 10:31 pm   wodki..

Witam,
generalnie jesli chodzi o wodki weselne to najlepsza (gatunek i niska cena) jest wodka Luksusowa: zawiera tylko 0,03g/l fuzli wiec jest najczystsz wodka...Z tego co wiem jest rowniez produkowana Wodka Luksusowa Extra- ze spirytusu rektyfikowanego ziemniaczanego, czyli najwyzszego gatunkiem- z niego produkowany jest rowniez np. Belvedere, czyli najwyzej ceniony towar exportowy Naszej Krainy- oczywiscie nie liczac Starek-te moga miec nawet ponad 100 lat i kosztowac tyle co dobry samochod... Wracajac do tematu- jesli chodzi o smak i jakosc to zdecydowanie polecam luksusowa...Mankamentem jest z cala pewnoscia butelka-mogliby nad nia popracowac tak jak zrobila to Wyborowa- w obecnej wersji Wodka Wyborowa(spirytus rektyfikowany wyborowy zbozowy) sprzedawana jest na polskim rynku taka, jaka do niedawna mozna bylo tylko kupic poza Polska(na nasz rynek szla gorszego gatunku)- dla przykladu 0,5l Wyborowej w Irlandii kosztuje ok.30euro..:) Wiec z cala pewnoscia Wyborowa bedzie ladniej wygladala na stolach....podobnie zreszta jak Palacowa, chociaz ta ostatnia ma watpliwy "smak"....

Czytalem gdzies wczesniej ze wg jednej z Forumowiczek Finlandia jest najdrozsza wodka-przeciez nawet szwedzki Absolut dostepny w marketach jest drozszy, nie mowiac juz o takich wodkach jak dunska "Danzka"(charakterystyczna aluminiowa butelka, spelniajaca funkcje termosu),islandzki Ursus, francuski Kiprinski, amerykanska Skyy, czy kanadyjska "Playy", za niektore zaplacimy ok.150-200pln...Belvedere kosztuje w granicach 90-100pln w Polsce, wiec to kilka przykladow wodek drozszych.....

mam nadzieje ze troche pomoglem...:)

pozdrawiam:TM

apeach_wallpaper_small.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 376 raz(y) 76.64 KB

 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 20, 2006 1:40 pm   

A ja się tradycyjnie wyłamię z kręgu wódek firmowych.... :hyhy:
U nas dla odmiany nie będzie nawet kieliszka kupnej firmowej wódki.
Będzie za to wódka weselna - "przepalanka". :lol:
Już jest dorobiona, S. robił z moim tatą a ja z mama degustowałam.
To już chyba taka nasza rodzinna tradycja bo jak moi rodzice brali ślub to tata ze swoim teściem też przygotowywali przepalankę.
Wyszła pyszna...jak nie cierpię wódki tak ta mi smakuje.
Do tego będzie "żubrówka" bo są tacy co ją lubią. Oczywiście zubrówka tez samodzielnie dorabiana. Normalnie kupna się chowa... ten kolor i smak!
A na dokładkę dla kobitek... likier kokosowy. Przepis podawałam na forum.
No przede wszystki przepalanka wyszła o niebo taniej niż jakakolwiek wódka.
_________________
Ostatnio zmieniony przez misia-misia Czw Lip 20, 2006 1:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Czw Lip 20, 2006 2:21 pm   

Misiu, mała sugestia - proponowałabym dodać coś wytrawnego, bo nie do wszystkiego pasuje słodki alkohol i nie wszyscy lubią.
_________________
chez alma |
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 20, 2006 2:32 pm   

No więc tak też będzie.
Ja nie napisałam że wódka "przepalanka" jest słodka.Kwestia proporcji w składnikach...
A żubrówka tez słodka nie jest.
Zreszta co ja się tłumaczę... odpowiednio dobaliśmy alkohol i tyle.
_________________
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Czw Lip 20, 2006 2:36 pm   

Może nie jest wyraźnie słodka, ale wytrawna tez nie ;) Ani przepalanka ani żubrówka. Z likierem sprawa jasna. Jakoś nie wyobrażam sobie żadnego z tych alkoholi z rybą, serem czy ostrym daniem mięsnym :roll:
Ale jeśli masz pewność, że każdy z weselników znajdzie coś dla siebie, to wszystko w porządku.
_________________
chez alma |
Ostatnio zmieniony przez Alma_ Czw Lip 20, 2006 2:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Czw Lip 20, 2006 2:40 pm   

Oj Alma_ ;) Chyba misia z rodzicami na tyle znają gości, że wiedzą co im najbardziej podchodzi :)
Co do ryby, sera ... A to dają na weselu w ogóle :niepewny: :?:

Ja wódki nie piję - raz spróbowałam i koniec.
Na zaręczynach była Dębowa i Finlandia - nie powiem - chłopaki zadowolone i kaca brak 8)
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 20, 2006 2:41 pm   

A od kiedy wódka dzieli się na wytrawną, półsłodka czy słodką... :zdziwko:
Jakoś do tej pory nie zwracałam uwagi żeby do sera pić wytrawną...o ile wytrawna wódka jest... :zdziwko:
Wino owszem. Na to zwracam uwagę. Ale wódka?? Pierwsze słyszę. :znudzony:

Do tej pory owszem, jak piłam na imieninach wódkę to wyczuwałam mniejszy czy większy smak goryczy. I to wszystko. :lol:
Pozatym nie przewiduję wśród gości jakiś smakoszy wódki.
Zresztą trafnie ktoś już wcześniej wspomniał... po trzecim kieliszku każda wódka smakuje tak samo. :rotfl:
Więc po co sie tak nad tym rozczulać... :hyhy:
_________________
 
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Czw Lip 20, 2006 2:50 pm   

misia-misia napisał/a:
Zresztą trafnie ktoś już wcześniej wspomniał... po trzecim kieliszku każda wódka smakuje tak samo. :rotfl:


Ja sie niestety nie zaliczam do grona wyznawcow tej teorii. Wodka a wodka... ja ogolnie nie przepadam, ale w tym samym miesiacu kika lat temu bylam na 2 weselach.. na pierwszym byla "wodka weselna" - ale co to bylo - tego nie wiem. Nikt nie chcial pic. Po roku odwiedzilismy mlodych a oni z usmiechem na ustach zaproponowali nam.. wodke weselna.. "bo zostala". Brr. Moze oni nie dobrali skladnikow, nie wiem, nie znam sie, ale to bylo cos wprost przeokropnego.
Tydzien pozniej pilam Finalandie... no i mimo wzachwytow innych - dla mnie wodka po prostu. Ale przynajmniej sie jakos straszliwie nie wykrzywialam.


misia-misia napisał/a:
Więc po co sie tak nad tym rozczulać... :hyhy:

Nie ma sensu, misiu, zgadzam sie z Toba. Jesli wy jestescie zadowoleni, i wiesz,z e gosciom bedzie odpowiadal taki zestaw alkoholowy - to wszystko gra :-)
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 20, 2006 2:51 pm   

Alma_ nie przesadzajmy. To wesele, nie przyjęcie dla dyplomatów. Mi się zresztą ani żubrówka ani przepalanka ze słodką wódką nie kojarzy.


Misiu - ja nie wiem czy to tradycja, bo kiedyś to raczej był po prostu problem z kupnem alkoholu, dlatego była i przepalanka. Chyba na większości wesel naszych rodziców. ;)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Linka 


Wiek: 45
Dołączyła: 29 Mar 2005
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 20, 2006 2:57 pm   

kryszka napisał/a:

Misiu - ja nie wiem czy to tradycja, bo kiedyś to raczej był po prostu problem z kupnem alkoholu, dlatego była i przepalanka. Chyba na większości wesel naszych rodziców. ;)


zgadza się.
Misia ma nieduże wesele, wiec łatwiej przygotować swoją wódkę no i jak jeszcze wychodzi taniej... Gorzej jak ktoś ma wesele na 80-i więcej osób. Ile to by sie trzeba było napędzić i naprzepalać :lol: :zdziwko:
_________________


:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl