Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Suknia ślubna z trenem czy bez?
Autor Wiadomość
mspp 


Wiek: 33
Dołączyła: 27 Gru 2015
Posty: 165
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Lut 18, 2016 9:07 am   Suknia ślubna z trenem czy bez?

Czy któraś miała suknię ślubną bez trenu, albo z minimalnym trenem? Może mogłybyście się podzielić swoimi spostrzeżeniami na temat trenu, plusy. minusy, problemy, sposoby podpięcia. Będę wdzięczna za każdy argument na plus bądź minus.
_________________

Relacja z naszego ślubu 11.06.2016
 
 
alekul89 


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Maj 2014
Posty: 1360
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 18, 2016 9:12 am   

Ja miałam bez trenu. Bardzo wygodna i według mnie pięknie układała się w tańcu. Dla mnie suknie z trenem wyglądają ładnie tylko do momentu zanim się go podepnie. Potem nie podoba mi się bo zazwyczaj układają się w kuper.
_________________


 
 
mspp 


Wiek: 33
Dołączyła: 27 Gru 2015
Posty: 165
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Lut 18, 2016 9:22 am   

alekul89, Tyle, że sprawa inaczej wygląda gdy ma się suknie o kroju prostym, bo do takiej o kroju litery A, albo na kole tren jest zbędny, bo i tak wygląda to odpowiednio "uroczyście". Boję się że moja prosta, obcisła sukienka bez trenu będzie wyglądać jak sukienka wieczorowa, a z drugiej strony podpięty tren wygląda prawie zawsze źle. Więc jeśli któraś miała suknię o kroju prostym bez trenu, to niech się pochwali, proszę :)
_________________

Relacja z naszego ślubu 11.06.2016
 
 
Julia_ja 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 780
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 18, 2016 12:49 pm   

Moja była bez trenu. Pomyśl czy trenu nie możesz zastąpić długim welonem. Przecież i tak wykorzystuje się go tylko w kościele a potem podpina. Mi przed ślubem wszyscy odradzali tren i przyznałam rację - tren wykorzystujesz tylko w kościele, potem źle wygląda, robi Ci się duży kuper, często są problemy z jego podpięciem, często się sam odpina, byłam nawet świadkiem jak dziewczynie w końcu przyszyli niktką na stałe tren, bo cały czas się odczepiał i moim subiektywnym zdaniem suknia brzydko wygląda w tańcu z dopiętym trenem, po prostu tak nienaturalnie.

Ja zastąpiłaby tren długim welonem do kościoła, po życzeniach zmieniono mi go na krótki i tak już do oczepin. Ja byłam bardzo zadowolona :-)
_________________

 
 
alekul89 


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Maj 2014
Posty: 1360
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 18, 2016 12:52 pm   

Julia_ja popieram :) Dobry pomysł z długim welonem ale pamiętam z innego wątku, że mspp chciała w ogóle zrezygnować z welonu. A może długi welon do kościoła a na salę np. jakiś kwiat albo stroik we włosach?
_________________


 
 
mspp 


Wiek: 33
Dołączyła: 27 Gru 2015
Posty: 165
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Lut 18, 2016 2:33 pm   

alekul89, dobrze pamiętasz ;) Ale chyba ostatecznie zrobię tak, że będzie długi welon do ślubu (skoro tren odpada na 100%), a potem na sali po toaście go zdejmę i zastąpię czymś do włosów, jakąś kwiatową spinką itp. Dzięki za pomoc.
_________________

Relacja z naszego ślubu 11.06.2016
 
 
Maylena 


Dołączyła: 19 Lut 2016
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Lut 19, 2016 8:11 am   

Suknie z trenem dodają Pannie Młodej nieco większej powagi i elegancji. Są co prawda mniej wygodne w noszeniu ale od czego ma się małe druhny? :) Poza tym jest to według mnie tak wyjątkowy dzień w naszym życiu, że warto się nieco bardziej pomęczyć ale za to wyglądać szałowo :) Suknia z trenem, zdecydowanie tak.

usunęłam podpis z reklamą. Dorotka_
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Pią Lut 19, 2016 8:31 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Pią Lut 19, 2016 8:54 am   

Maylena, tylko w przypadku prostego kroju podpięcie długiego trenu, wygląda niestety fatalnie. Polskie śluby i wesela to nie stanie przy ściance jak na galach amerykańskich tylko szaleństwo. A w tym szaleństwie Młodej musi być wygodnie.


jest jeszcze jedno rozwiązanie, całkiem odważne. Pamiętam je z kolekcji Pronovias 2013 - mianowicie taki tren- peleryna. Nie wiem mspp, jaką masz suknię ale jeśli coś w typie rzymskiej, to może Ci się to spodobać, zwłaszcza jeśli nie chciałabyś np. welonu :)







albo Ellie Saab


No i wcześniejsze lata pronovias, czyli tren doczepiany w pasie

_________________


 
 
LinaMiódMalina 


Wiek: 36
Dołączyła: 05 Gru 2015
Posty: 239
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 19, 2016 11:41 am   

Wow! mi się szalenie podobają te osobne treny, rozwiązanie ekstrawaganckie i nie do wszystkich sukienek (sukienka moim zdaniem musiałaby być dość skromna, żeby ten akcent nie "przedobrzył"), ale sam pomysł super - jestem na tak 8)
I odpada dylemat, że jeśli nie typowy tren (niewygodny, a jak podpięty to nieładny) to tylko i wyłącznie do wyboru długi welon. Może jestem dziwna, ale mnie welon nie kręci totalnie ( u siebie oczywiście - bo wiele stylizacji mi się podoba, po prostu nie wyobrażam sobie siebie tak przebranej), więc pewnie postawiłabym na coś takiego - co kto lubi :)
A tak już poza konkursem, to nie widzę nic złego w prostym kroju do ziemi bez trenu i bez welonu (ale może dlatego, że ja się osobiście na taki klimat napaliłam :P ), wychodząc z założenia, że lepiej mniej niż więcej. Co do odpowiednio "uroczystego" wyglądu to moim zdaniem już kwestia samego wyboru sukienki i pasujących dodatków do niej - biżuterii, woalki/kwiatów, narzutki/bolerka itd. :)
_________________

 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Pią Lut 19, 2016 12:04 pm   

Osobiście nie podobają mi się wcale podpięte treny. W każdym rodzaju sukni... no chyba, że w koronkowej, gdzie krawcowe odpowiednio ukryły upięcie ( u jednej z Forumek, podpięcie w sukni koronkowej było praktycznie niewidoczne )

Ale nikt mnie nie przekona, że to wygląda dobrze :wink:






a takie trzymanie trenu musi być strasznie męczące...
_________________


 
 
mspp 


Wiek: 33
Dołączyła: 27 Gru 2015
Posty: 165
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Lut 19, 2016 1:46 pm   

Ten trend z peleryna jest niezły, ale zupełnie mi nie podchodzi, będzie się gryźć z moją suknią. Chyba coraz bardziej skłaniam się co do sukni bez trenu, welonu itd, zaszaleję bukietem i spinka do włosów, już jedną na allieexpress widziałam, śliczna, złociutka, w drobne listki.... Za to te podpięcia trenu wyglądają słabo na maksa.
_________________

Relacja z naszego ślubu 11.06.2016
 
 
=MiLi= 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 897
Skąd: Rtk, ale z Bałut
Wysłany: Pią Lut 19, 2016 9:26 pm   

Ja miałam suknię bez trenu, za to kupiłam 2 welony - długi do zdjęć i kościoła, a krótki na wesele :)
_________________
 
 
in4h 

Dołączyła: 05 Lip 2013
Posty: 15
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Sro Lut 24, 2016 3:13 pm   

Mi się nie podobają suknie z trenem, ale to oczywiście kwestia gustu. Ja w ogóle jestem dziwna, bo mi się podoba zwykła, prosta koronkowa suknia ślubna bez zbędnych udziwnień i dodatków. Coś w takim stylu jak na fotce



 
 
herbatnik 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 651
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 24, 2016 4:27 pm   

Podzielam zdanie Dorotki,nie przekonuje mnie nie tyle tren przy sukni, co jego upięcie. Fajnie wygląda, jak panna młoda idzie do ołtarza i ciągnie się za nią kawałek materiału, ale potem jest tylko elementem przeszkadzającym. Moja kuzynka miała tren dopinany tylko na czas ceremonii, potem mogła go całkiem zdjąć, takie wyjście nie jest złe. Aczkolwiek według mnie nawet skromne proste suknie mają wiele uroku i nie trzeba niczego dodawać :)
_________________

 
 
LinaMiódMalina 


Wiek: 36
Dołączyła: 05 Gru 2015
Posty: 239
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 24, 2016 6:37 pm   

in4h, piękna ta suknia, bardzo oryginalny pomysł na zdobienie dekoltu <3 Tren wg mnie w niektórych przypadkach mógłby mocno przytłoczyć i "zdominować" piękną właśnie w swojej prostocie kreację :)
_________________

 
 
dziduunia 

Dołączyła: 18 Cze 2015
Posty: 57
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Lut 25, 2016 8:38 am   

ja mam suknie z trenem i baaardzo on mi sie podoba... ale... wlasnie sprawy techniczne - jak pozniej z tym podpieciem bedzie wygladalo, czy nie bedzie sie odpinal i zle wygladal jak na zdjeciach powyzej;D ? najlepsze rozwiazania to takie o ktorym wspominala ktoras z Was - odpinany. jednak nei wiem jak to by sie mialo do mojej kiecki nie wyobrazam sobie narazie tego... ale mam czas na zaastanowienie się i na przerobki:) ja nie bede miec welonu wiec w ogole zastapienie trenu dlugim nie wchodzi w gre...
 
 
in4h 

Dołączyła: 05 Lip 2013
Posty: 15
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Czw Lut 25, 2016 10:56 am   

Dziękuję :)
 
 
ZuzM 


Dołączyła: 19 Sie 2013
Posty: 300
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 25, 2016 11:12 am   

Ja miałam suknie z długim trenem i to był najlepszy pomysł w moim życiu. W kościele i na zdjęciach wyglądała absolutnie obłędnie a poźniej tylko podpiełam tren i o nim zapomniałam. Wszystko z tym trenem zależy od krawcowej i firmy. Ja miałam od Air Barcelona i pani krawcowa z Najny mi zrobiła takie podpięcie, że by prędzej by mi cała suknia spadła niż się ten tren odpiął.
_________________


http://makagigi.pl/ -przepisy, dom, ślub, życie ! :)
 
 
Marianka 

Wiek: 44
Dołączyła: 02 Mar 2016
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 01, 2016 11:15 am   

bardzo mi się podobają te z trenem. Wybrałam taka z odpinanym trenem z serii Pronovias Prosal. I moja świadkowa zostanie przeszkolona jak odpiąć ten tren, bym mogła swobodnie tańczyć.

usunęłam link z podpisu. Dorotka_
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Pią Kwi 01, 2016 11:19 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl