Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Kościół Najświętszego Zbawiciela ( Włókniarzy)
Autor Wiadomość
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Sro Sty 11, 2012 12:59 pm   

madzik_86 napisał/a:
Proboszcz (udzielał ślubu Malenie)

absolutnie wspaniały, cudowny i do wszystkiego podchodził z humorem - bardzo życiowy i wspaniały człowiek, dzięki niemu nie zapomnimy tego ślubu i tego, co chciał nam przekazać.
 
 
 
koniczynka84 


Wiek: 40
Dołączyła: 29 Wrz 2011
Posty: 1649
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 11, 2012 3:07 pm   

madzik_86, z ks. Waldkiem spotkaliśmy się w 2 razy kancelarii i wydał się bardzo rzeczowy i sympatyczny. Nie kręcił nosem że mieszkamy razem czy że K. nie ma bierzmowania. Z tego co zrozumiałam zajmuje się młodzieżą więc myślę żeby poprosić o niego. Ale może jakbym poznała ks. Tomka... w sumie mamy czas

Malena, ehhh to mi dałaś teraz do myślenia :) wniosek - czas zacząć chodzić na msze :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez koniczynka84 Sro Sty 11, 2012 3:09 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
madzik_86 

Wiek: 37
Dołączyła: 28 Lip 2009
Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 11, 2012 8:25 pm   

Frezja1980, jak najbardziej ks Leszek dla mnie też jest wspaniały (uczył mnie religii w gimnazjum więc naprawdę go dobrze znam :D ) i bardzo chciałam, żeby udzielał nam ślubu, ale się nie dogadaliśmy i poszedł na urlop :D
_________________
 
 
koniczynka84 


Wiek: 40
Dołączyła: 29 Wrz 2011
Posty: 1649
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 27, 2012 1:59 pm   

wczoraj byliśmy 1 raz na naukach przedmałżeńskich poznaliśmy proboszcza i powiem że jestem nim zachwycona :) dawno nie spotkałam tak "życiowego" księdza :)
_________________
 
 
troszka88 


Dołączyła: 14 Wrz 2011
Posty: 1395
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Lip 09, 2012 12:09 pm   

Dziewczyny przy wypełnianiu protokołu ks wspomniał coś,że z organistą trzeba się umawiać osobiście na ślub... My nie mamy żadnej dodatkowej oprawy muzycznej. Czyli co, jak do niego nie pójdę to nikt nie będzie u mnie na ślubie grać?
 
 
madzik_86 

Wiek: 37
Dołączyła: 28 Lip 2009
Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 09, 2012 12:40 pm   

troszka88, musicie iść osobiście do organisty lub organistki, dogadać termin i zapłacić (my płaciliśmy 100zł, moja przyjaciółka, która ślubowała w Zbawicielu w minioną sobotę też płaciła 100 zł)..jeśli nie umówicie się sami to o ile ślubu nie macie w czasie mszy o 18 nikt Wam nie zagra.. chociaż nie wiem czy to było by takie straszne :D
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________
 
 
Deco-Strefa 
Firma

Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 180
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 09, 2012 1:51 pm   

madzik_86 napisał/a:
...jeśli nie umówicie się sami to o ile ślubu nie macie w czasie mszy o 18 nikt Wam nie zagra.. chociaż nie wiem czy to było by takie straszne

Bywam w tym kościele okazjonalnie i przyłączam się do powyższej opinii. Niestety.

Natomiast z zawodowego punktu dodam, żeby nie pominąć w przygotowaniach kościelnego i najlepiej skontaktować się z nim osobiście (a nie telefonicznie).
Ostatnio zmieniony przez Deco-Strefa Pon Lip 09, 2012 2:00 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
madzik_86 

Wiek: 37
Dołączyła: 28 Lip 2009
Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 09, 2012 2:05 pm   

Deco-Strefa napisał/a:
A może jest szansa na wprowadzenie na czas ślubu swojego organisty??

z tym to tak średnio..szczerze mówiąc jak ja wychodziłam za mąż dwa lata temu wiedząc o tym, że organistka nie da rady zagrać z naszą skrzypaczką, a pan organista, który by dał radę zagrać był na urlopie i po tym jak parę tygodni przed ślubem daliśmy pani nuty z czterema utworami (nic wymyślnego), a ona je zgubiła to powiedziałam wprost, że chcemy mieć swoją oprawę muzyczną. Pani oczywiście się zdenerwowała i powiedziała, że ona nikomu innemu nie pozwoli grać na jej sprzęcie i że i tak musimy jej zapłacić :D więc my jej zapłaciliśmy mówiąc "za to żeby pani nie grała nic poza tym co musi" (czyli to co się gra zazwyczaj na mszy), a nasza skrzypaczka zabrała swoją mamę o ile dobrze pamiętam, cały sprzęt i pięknie nam zagrały to co chcieliśmy :)
_________________
 
 
Deco-Strefa 
Firma

Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 180
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 09, 2012 2:24 pm   

madzik_86, widzę, że odpisałaś jak ja edytowałam post :-)

madzik_86 napisał/a:
ona nikomu innemu nie pozwoli grać na jej sprzęcie i że i tak musimy jej zapłacić
a to jest praktyka chyba ni tylko z tego kościoła - jeżeli chcemy innego organistę, niestety często temu kościelnemu trzeba zapłacić, żeby nie grał. Jak dla mnie - czyste naciąganie, bo w końcu to nie jej organy.
 
 
madzik_86 

Wiek: 37
Dołączyła: 28 Lip 2009
Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 09, 2012 2:35 pm   

Deco-Strefa, a no faktycznie ja odpisałam jak Ty edytowałaś :D no trudno :) nie no ja oczywiście rozumiem, że dla niej to zarobek itd tylko jeśli ona tak stawia sprawę to powinna też coś od siebie dać i się postarać troszeczkę :) przecież gdyby nie zgubiła tych nut i wyraziła szczerą chęć zagrania albo powiedziała wprost "słuchajcie ja nie dam rady" to inaczej by to wszystko wyglądało :)
u nas w parafii jest po prostu tak, że ksiądz proboszcz się w to nie wtrąca więc organiści sobie rządzą po swojemu :)
_________________
 
 
troszka88 


Dołączyła: 14 Wrz 2011
Posty: 1395
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Lip 09, 2012 3:05 pm   

Deco-Strefa napisał/a:
, żeby nie pominąć w przygotowaniach kościelnego i najlepiej skontaktować się z nim osobiście (
nie osłabiajcie mnie!! dziewczyny, które już tam slubowały. Czy z szanownym Panem również trzeba się kontaktować osobiście??
 
 
Deco-Strefa 
Firma

Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 180
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 09, 2012 3:27 pm   

troszka88 napisał/a:
Deco-Strefa napisał/a:
, żeby nie pominąć w przygotowaniach kościelnego i najlepiej skontaktować się z nim osobiście (
nie osłabiajcie mnie!! dziewczyny, które już tam slubowały. Czy z szanownym Panem również trzeba się kontaktować osobiście??

Ja miałam taka właśnie sytuację, ale na gruncie zawodowym.

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
 
 
agnies89 


Wiek: 34
Dołączyła: 13 Sty 2012
Posty: 1086
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 09, 2012 3:41 pm   

a powiedzcie mi dziewczyny jaki jest teraz koszt ślubu w tym kościółku? mamy tam zaklepany termin, ale było to tak szybko, że nie zdążyłam zapytać :roll:
_________________



 
 
juta79 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Paź 2007
Posty: 394
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 09, 2012 4:40 pm   

troszka88 napisał/a:
Deco-Strefa napisał/a:
, żeby nie pominąć w przygotowaniach kościelnego i najlepiej skontaktować się z nim osobiście (
nie osłabiajcie mnie!! dziewczyny, które już tam slubowały. Czy z szanownym Panem również trzeba się kontaktować osobiście??


Ja brałam ślub 4lata temu i trzeba było umówić się osobiście no bo przecież trzeba zapłacić :mrgreen:
_________________

 
 
 
madzik_86 

Wiek: 37
Dołączyła: 28 Lip 2009
Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 09, 2012 6:59 pm   

zarówno z kościelnym jak i organistami trzeba umawiać się osobiście, bo już wspomniałam u nas ksiądz się tym nie zajmuje i to jest sprawa wyłącznie między młodymi, a kościelnym czy też organistami :) dla mnie akurat nie było w tym nic dziwnego :D
agnies89, dwa lata temu płaciłam 400 zł za ślub z mszą, a w minioną sobotę moja przyjaciółka za ślub z mszą zapłaciła 450 zł..ale generalnie to wszystko zależy na jakiego księdza trafisz :)
_________________
 
 
Deco-Strefa 
Firma

Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 180
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 10, 2012 9:11 pm   

madzik_86 napisał/a:
zarówno z kościelnym jak i organistami trzeba umawiać się osobiście, bo już wspomniałam u nas ksiądz się tym nie zajmuje i to jest sprawa wyłącznie między młodymi, a kościelnym czy też organistami :) dla mnie akurat nie było w tym nic dziwnego
Zgadzam się, że pewne kwestie trzeba uzgodnić bezpośrednio z kościelnym/organistą. Ale mi chodziło o to, że niektóre sprawy w dzisiejszych czasach można załatwić np przez telefon, a niekoniecznie specjalnie przyjeżdżać, żeby porozmawiać "face to face".
Kwestie finansowe można załatwić w dniu ślubu - przyjechać chwilę wcześniej, lub kogoś poprosić (np. świadka), żeby rozliczył się z kościelnym/organistą w naszym imieniu.

Ja po prostu szanuję swój czas i dlatego sytuacja, którą opisałam tak mnie wkurzyła.
 
 
madzik_86 

Wiek: 37
Dołączyła: 28 Lip 2009
Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 10, 2012 10:11 pm   

Deco-Strefa, ale ja absolutnie się z Tobą zgadzam :) nie dziwię się, że puściły Ci nerwy..bardziej miałam na myśli, że u nas po prostu tak jest przyjęte, że trzeba osobiście, bo dziewczyny pytały czy tak jest więc odpowiedziałam - tak jest :D niestety..
_________________
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Sro Lip 11, 2012 12:24 pm   

madzik_86 napisał/a:
ja wychodziłam za mąż dwa lata temu wiedząc o tym, że organistka nie da rady zagrać z naszą skrzypaczką

oo, to dziwne - ja w zeszłym roku brałam ślub w tym kościele i mieliśmy 2 skrzypaczki, któe grały razem z panią Wiolą, organistką. Wyszło świetnie, skrzypaczki podeszły do niej trochę przed ceremonią i wszystko ustaliły.
Ostatnio zmieniony przez Malena Sro Lip 11, 2012 12:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
madzik_86 

Wiek: 37
Dołączyła: 28 Lip 2009
Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 11, 2012 12:56 pm   

Malena, to dobrze, że się dogadały :) u nas i na ślubie po nas w ogóle nie chciała współpracować :/ może dlatego, że to były jej początki w naszej parafii :)
_________________
 
 
troszka88 


Dołączyła: 14 Wrz 2011
Posty: 1395
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Lip 12, 2012 7:48 am   

Malena, Kochana a powiedz mi jak na "świeckie utwory" zapatrują się księża w NZ?
 
 
koniczynka84 


Wiek: 40
Dołączyła: 29 Wrz 2011
Posty: 1649
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 20, 2013 10:54 pm   

Dziewczyny, a wiecie coś może o scholi z tego kościoła? Bo organistkę słyszałam na bierzmowaniu mojego K. i podziękuję....
_________________
 
 
madzik_86 

Wiek: 37
Dołączyła: 28 Lip 2009
Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 20, 2013 11:27 pm   

koniczynka84, ja znam osobiście dziewczynę i w sumie kilka innych osób z zespołu kościelnego (bo to taka typowa schola raczej nie jest), ale powiem szczerze, że nie kojarzę, aby oni uczestniczyli w ślubach.. to jest taka hm grupa parafialna "Zawierzenie". Wiem, że bardzo uczestniczą w życiu parafii i na pewno dają koncerty np kolęd, wiem też, że naprawdę ładnie śpiewają :) na ich stronie są filmiki z koncertu kolęd więc możesz sobie przesłuchać :) a jak coś to pisz na priv, bo jeśli chcesz to mogę pogadać z Magdą czy istnieje możliwość, żeby stanowili oprawę muzyczna Waszego ślubu
http://zawierzenie.pl.hostingasp.pl/
co do organistki to ja już swoje zdanie na temat tej pani tutaj wyraziłam i nie dziwię się, że chcesz "podziękować"
_________________
 
 
justine44 

Dołączyła: 02 Maj 2012
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 29, 2013 5:52 pm   

Nasz ślub odbył się 24.08 w kościele Najświętszego Zbawiciela. Mimo skróconej ceremonii było pięknie i wzniośle, ślubu udzielał nam ksiądz Tomasz - wspaniały człowiek, pod koniec uciął sobie z nami pogawędkę, która trwała prawie cały utwór Ave Maria:) Jesteśmy zadowoleni, że wybraliśmy ten kościół ( oboje nie jesteśmy z tamtejszej parafii). Organistka grała wraz z skrzypkiem, bez żadnych problemów sie porozumieli. Ah...cudownie było:)
 
 
crazylady 

Dołączyła: 19 Sie 2013
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 12, 2013 12:34 pm   

justine44 a ile zapłaciliście?
_________________


 
 
justine44 

Dołączyła: 02 Maj 2012
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 12, 2013 1:00 pm   

ksiądz zaproponował 400zl, ale my przewidzieliśmy 500zl i daliśmy 500, jako, że z innych parafii byliśmy
 
 
sysw 

Wiek: 35
Dołączyła: 20 Cze 2012
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 31, 2014 9:38 am   

ktos bierze slub w tym kosciele 6 wrzesnia 2014? czy cena 400-500 za ślub nadal jest aktualna?
_________________
Pozdrawiam Sysw.
 
 
 
koniczynka84 


Wiek: 40
Dołączyła: 29 Wrz 2011
Posty: 1649
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 31, 2014 11:38 am   

sysw, My daliśmy księdzu 400zł, organiście 50zł i Kościelnemu 50zł (każdemu daje się osobno). Organistę i Kościelnego możecie najczęściej złapać w tygodniu przed 17:00 (msza)

KONIECZNIE musicie zapłacić i dogadać się z kościelnym bo potrafi robić dosyć niefajne rzeczy - słyszałam od florystki, z która współpracowałam, że kiedyś gdy w jednym dniu brały ślub 4 pary a jedna nie zapłaciła mu, potrafił perfidnie zacząć zwijać dywan przed Młodymi, którzy nie zapłacili.
_________________
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 31, 2014 11:47 am   

koniczynka84 napisał/a:
KONIECZNIE musicie zapłacić i dogadać się z kościelnym bo potrafi robić dosyć niefajne rzeczy - słyszałam od florystki, z która współpracowałam, że kiedyś gdy w jednym dniu brały ślub 4 pary a jedna nie zapłaciła mu, potrafił perfidnie zacząć zwijać dywan przed Młodymi, którzy nie zapłacili.


... lub nie wpuścić florystki na godzinę przed ślubem, bo młodzi mu nie zapłacili...
_________________
 
 
sysw 

Wiek: 35
Dołączyła: 20 Cze 2012
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 01, 2014 11:13 pm   

Wow nieźle... no mam nadzieje ze się dogadamy booo nie chcialabym się wkurzyc w dniu ślubu. Dziekuje bardzo za info :-)

[ Dodano: Pią Lut 14, 2014 2:45 pm ]
bylismy wczoraj :) ale we wtorek bedziemy rozmawiac jeszcze z proboszczem co do kosztów PRZESYMPATYCZNY człowiek... nawet dwa śluby juz sa zamowione tego samego dnia
_________________
Pozdrawiam Sysw.
 
 
 
koniczynka84 


Wiek: 40
Dołączyła: 29 Wrz 2011
Posty: 1649
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 17, 2014 10:56 am   

sysw, zapytaj się proboszcza, czy tamte 2 pary zostawiły może swój nr kontaktowy, abo zostawcie swój i poproście, żeby w razie czego przekazał tym pozostałym, abyście mogli dogadać się co do dekoracji. My mieliśmy o tyle dobrze, że byliśmy sami tego dnia. Tzn. dobrze bo nie było szarpania się między różnymi florystami, źle bo koszty ponosiliśmy tylko my.
_________________
 
 
KaZi 

Dołączyła: 01 Lut 2010
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 22, 2014 11:14 am   

koniczynka - ile kosztowało Was przystrojenie Kościoła?

Zastawiam się, czy jest konieczne przyozdabianie. Chodzi mi tutaj o względy estetyczne, bez dodatkowych kwiatów wypadnie wszystko blado?
 
 
koniczynka84 


Wiek: 40
Dołączyła: 29 Wrz 2011
Posty: 1649
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 22, 2014 12:14 pm   

KaZi, masz odgórnie ustalone przez kościelnego, że Młodzi przystrajają ołtarz - dwie ikebany przy Tabernakulum, jedna mała pod krzyżem lub mównicą + duża pod ołtarzem. Ławek nie musicie, to Wasza wola czy chcecie czy nie, ale ołtarz OBOWIĄZKOWY :/ nas w sumie wszystko wyniosło 800zł

U nas wyglądało to tak:



_________________
Ostatnio zmieniony przez koniczynka84 Wto Kwi 22, 2014 12:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KaZi 

Dołączyła: 01 Lut 2010
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 23, 2014 2:55 pm   

koniczynka84 - Dziękuję! Właśnie spojrzałam kto Wam przyozdobił Kościół. Bardzo ładnie wyglądał!

Muszę się ogarnąć ze zbieraniem danych. 800 zł to sporo...

Czy była u Was szansa podzielenia kosztów z innymi parami?

Ciepło pozdrawiam brzuszek ;)
 
 
koniczynka84 


Wiek: 40
Dołączyła: 29 Wrz 2011
Posty: 1649
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 23, 2014 3:38 pm   

KaZi, Brzuszek dziękuje za pozdrowienia, a jego zawartość zawzięcie kopie w przeponę, na potwierdzenie tego faktu :D

Byliśmy jedyną parą tego dnia, dlatego koszt bolał :) ale warto było. Konsultowaliśmy się tez z AZEĄ, dwoma innymi florystkami ale tylko propozycja GALERII KWIATÓW przypadła mi do gustu wizualnie (ceny proponowane były praktycznie identyczne).

Przy podpisywaniu protokołu zostawiliśmy proboszczowi nasze nr telefonów, w razie jakby jakaś para jeszcze się tego dnia znalazła. Niestety często jest tak, że wizje różnych PM odnośnie przystrojenia są diametralnie od siebie różne i ciężko znaleźć kompromis. Np. u agnies89, było tak, ze AZEA "wleciała" (dosłownie) po 1 ślubie, żeby przystroić kościół tym co zamawiała Agnieszka :) potem posprzątały po sobie po ślubie również błyskawicznie, bo 3cia para miała jeszcze inaczej :)
_________________
 
 
KaZi 

Dołączyła: 01 Lut 2010
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 25, 2014 11:59 am   

Hahaha :D Oszaleję... a to ma być taki miły dzień :D No nic, nie spodziewałam się, że ślub to tyle ukrytych kosztów :D

Nie dziwie się, że brzuchola masz skopanego :D Ałć!

Ach, jeszcze mam pytanie - kiedy powinno się zapłacić organiście i kościelnemu? Skoro termin mam zarezerwowany na "za rok" :) ?
Ostatnio zmieniony przez KaZi Pią Kwi 25, 2014 12:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
koniczynka84 


Wiek: 40
Dołączyła: 29 Wrz 2011
Posty: 1649
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 27, 2014 8:50 am   

KaZi napisał/a:
Hahaha :D Oszaleję... a to ma być taki miły dzień :D No nic, nie spodziewałam się, że ślub to tyle ukrytych kosztów
a to dopiero początek... zobaczysz jakie szopki mogą wychodzić przy innych kwestiach :) ale oby Was to ominęło. Zrób sobie listę newralgicznych punktów ślubu i wesela tzn. wizję z sennego koszmaru (tzn. co może pójść nie tak) i ścigaj podwykonawców niczym pies gończy, żeby do tego nie dopuścić. Ja tego nie zrobiłam bo sądziłam, że umawiając się z daną firmą mam do czynienia z ludźmi dojrzałymi i ODPOWIEDZIALNYMI i 2 punkty totalnie nam się rozjechały (transport gości - bus nie przyjechał po gości hotelowych BO SZEF ZAPOMNIAŁ !! ! mimo że dzień wcześniej się przypominałam i tort, który znacznie odbiegał od mojej wizji)... akurat to czego się najbardziej obawiałam.

KaZi, my płaciliśmy i dogadywaliśmy wszystko 2 tygodnie przed ceremonią, więc masz jeszcze spoooro czasu :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez koniczynka84 Nie Kwi 27, 2014 8:51 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Syli112 

Dołączyła: 03 Lis 2013
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 22, 2014 3:25 pm   

Dziewczyny, Poszukuje par które biorą ślub w dniu 26.07.2014 nasz ślub jest na 17:00 i chętnie porozmawiamy z innymi parami na temat dekoracji kościoła.

Czy któraś z Was miała na swoim ślubie schole która oprawia msze niedzielne? np. zamiast organisty?
Ostatnio zmieniony przez Syli112 Czw Maj 22, 2014 3:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
koniczynka84 


Wiek: 40
Dołączyła: 29 Wrz 2011
Posty: 1649
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 29, 2014 7:45 pm   

Syli112, z tego co się orientowałam, oni nie obstawiają ślubów. Jest ich za dużo i gdybyś każdemu miała zapłacić chociaż 50zł to byś splajtowała, a nikt za darmo Ci tego nie zrobi.
_________________
 
 
mustela 

Dołączyła: 03 Wrz 2013
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 13, 2014 2:12 am   

Dziewczyny, bierzemy ślub 13 września o piętnastej- jesteśmy jak na razie pierwsi:) Czy znajdą się tu pary, mające ślub po nas? Niezbyt zależy nam na dekoracji kościoła, bo sam w sobie jest naprawdę ładny, ale jeśli ktoś ma ochotę, może się dogadamy?

I powiedzcie jeszcze, proszę- za co właściwie płaci się kościelnemu...? Bo trochę nie rozumiem jego funkcji.
 
 
annlena 

Dołączyła: 07 Sty 2014
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 04, 2016 3:38 pm   

Witajcie :)

Czy jest tu ktoś kto planuje aktualnie ślub w tym kościele? Przejeżdżam obok niego codziennie i jestem zachwycona klimatem, nie wiem co prawda jak wygląda w środku, ale jakoś urzekł mnie. Macie może jakieś informacje na temat tego jakie teraz są koszty ślubu, jacy są księża itp.? Nie jest to zupełnie moja parafia, ale marzy mi się ślub właśnie tam. Będę wdzięczna za informacje.
:-)
 
 
oleczqa002 


Wiek: 33
Dołączyła: 31 Sie 2015
Posty: 166
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 29, 2016 2:42 pm   

Przyłączam się do pytania annlena :D to także nie jest moja parafia ale jestem nim zachwycona <3 na dodatek jak się okazuje moi rodzice brali w nim ślub a więc aby tradycji stało się zadość... :D Proszę o wszelkie informacje na temat tego kościółka ;) jak wygląda cenowo oraz jak z dekoracjami? I na ile wcześniej należało by zaklepać termin ? ;)
_________________


Zapraszam do mojego dzienniczka!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl