Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Asiek
Sob Sty 05, 2008 9:28 am
Wesele i ślub w piątek???
Autor Wiadomość
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 11, 2013 2:22 pm   

Mój ślub (i wesele) też będzie w piątek. ;) Dokładnie 16 sierpnia. (Bo: terminy sobotnie w miejscach, które się nam podobały już zajęte, bo jest troszkę taniej, bo to nasza rocznica...) Myślę, że to dobra data. Pomiędzy wolnym czwartkiem (bo przecież 15 sierpnia jest święto) a wolną sobotą. Wiele osób i tak robi sobie długi weekend. Goście mojego narzeczonego przyjeżdżają z zagranicy, więc muszą wziąć kilka dni wolnego. Mam nadzieję, że moi kochani goście będą mogli i chcieli przyjść wszyscy, mimo że to mniej typowy dzień :)
U księdza jeszcze nie byliśmy. Trochę się stresuję, że może robić jakieś problemy :( Głównie dlatego, że tyle znajomych osób, gdy słyszy, że to piątek krzyczy "To może być ślub w piątek?!" Hmmm.
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
frys1 
Firma

Dołączył: 24 Sty 2013
Posty: 9
Skąd: Zgierz
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Czw Sty 24, 2013 1:21 am   

Jak co łaska będzie odpowiednia to i piątkowy termin się znajdzie ;)
_________________
Nasze piękne zaproszenia ślubne rozdane ;)
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 30, 2013 12:36 pm   

Niepotrzebnie się stresowałam;) Ślub w piątek - ależ oczywiście! Nawet we wtorek rano, jeślibyśmy chcieli ;)
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
ola i lukasz 

Dołączyła: 05 Sie 2012
Posty: 68
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 31, 2013 6:42 pm   

My też będziemy mieli w piątek :) ale akurat 15 sierpnia, więc to i tak będzie święto i wolne
_________________
 
 
Ruby 

Dołączyła: 29 Sty 2013
Posty: 7
Skąd: Łódź, Janów
Wysłany: Pon Lut 04, 2013 7:21 pm   

gdyby nie rodzina to też bym sie zdecydował na wesele w piatek.
sale znacznie łatwiej znaleźć na termin jaki chcemy , no i można sie potargować.
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 04, 2013 7:50 pm   

Ruby napisał/a:
sale znacznie łatwiej znaleźć na termin jaki chcemy



Oooo żebyś się nie zdziwił :D to kiedyś piątki może nie były popularne ale obecnie nie jest tak prosto :wink:
_________________


 
 
MoniaK_84 


Wiek: 39
Dołączyła: 28 Paź 2012
Posty: 129
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 12, 2013 12:04 pm   

Paolina napisał/a:
Mój ślub (i wesele) też będzie w piątek. Dokładnie 16 sierpnia.


Wychodzimy za mąż tego samego dnia!!!
_________________
Mój dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...p=703585#703585



Dwie połówki pomarańczy...
 
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 15, 2013 3:37 pm   

MoniaK_84 napisał/a:
Paolina napisał/a:
Mój ślub (i wesele) też będzie w piątek. Dokładnie 16 sierpnia.


Wychodzimy za mąż tego samego dnia!!!


:smile: To będzie piękny dzień! I wspaniała noc! :smile:

Żeby nie było ot...dodam, że chyba już nikgo nie dziwią śluby w piątki. Ba! Jest to coraz bardziej popularny dzień tygodnia. Przykład: w tym roku będę na dwóch piątkowych ślubach (oprócz swojego ;) ). Jeden w czerwcu a drugi w lipcu, czyli w tych "obleganych" miesiącach.
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


Ostatnio zmieniony przez Paolina Pon Kwi 15, 2013 3:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 15, 2013 9:36 pm   

Paolina napisał/a:
Żeby nie było ot...dodam, że chyba już nikgo nie dziwią śluby w piątki. Ba! Jest to coraz bardziej popularny dzień tygodnia.


Nam się wydawało, że piątek nie jest taki oblegany a zostaliśmy bardzo szybko sprowadzeni na ziemię i mimo iż mieliśmy ponad rok do ślubu to parę rzeczy trzeba było załatwiać na biegu ;)
_________________


 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Pon Kwi 15, 2013 9:37 pm   

piątki są dla mięczaków, czwartki są FEST :smile: :smile: :smile:

:wink:
_________________


 
 
grejpfrut 


Wiek: 36
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 15, 2013 9:44 pm   

Rusałka_Maja, z tego co widzę ślubujecie w lipcu - "szczyt" sezonu :) Piątki są chętnie wybierane praktycznie od czerwca do sierpnia :)
 
 
samanda 

Wiek: 36
Dołączyła: 17 Kwi 2013
Posty: 12
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Sro Kwi 17, 2013 2:42 pm   

Piątki jak najbardziej wtedy gdy nie ma wolnych terminów za dużo w określonym czasie robią własnie wtedy:)
 
 
Rainii 

Dołączyła: 07 Lis 2013
Posty: 1
Skąd: Londyn
  Wysłany: Czw Lis 07, 2013 3:43 pm   Slub w piatek, gdzie????

Hejka, planuje swój slub rownież na piatek jednak mam problem z kościołem, już we 2 mi odmówiono, kto coś gdzieś wie w ktorej parafi bez problemu odprawia!??? Pozdrawiam
 
 
grejpfrut 


Wiek: 36
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 07, 2013 4:45 pm   

Parafia św. Józefa na Ogrodowej (mały, drewniany kościół obok Manufaktury).
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 07, 2013 9:35 pm   

Rainii napisał/a:
planuje swój slub rownież na piatek jednak mam problem z kościołem, już we 2 mi odmówiono, kto coś gdzieś wie w ktorej parafi bez problemu odprawia!


U Jana XXIII też problemów raczej nie będzie.

[ Dodano: Czw Lis 07, 2013 9:36 pm ]
grejpfrut napisał/a:
Parafia św. Józefa na Ogrodowej


Lubię ten kościółek ;)
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
KaMika 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Sie 2013
Posty: 755
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: Pon Sty 06, 2014 7:15 pm   

Coraz częściej młodzi biorą śluby w piątek. Nie rozumiem jaki to jest problem dla księży ? ..
_________________

Kochamy Cię Klaudusia <3
 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 07, 2014 3:56 am   

np taki, ze w piatek sie posci, a wesele bez miesa sie raczej nie obejdzie ;)
_________________
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Wto Sty 07, 2014 6:28 am   

Sisska napisał/a:
np taki, ze w piatek sie posci, a wesele bez miesa sie raczej nie obejdzie ;)


Niestety nie każdy wierzący o tym pamięta... :P
Moja przyjaciółka i jej narzeczony chcieli ślub w piątek, no i ksiądz im powiedział "Trzeba będzie jakieś tofu podać i ryby, bo inaczej kiepsko" :razz:

Kompletnie zapomnieli o tym... Przesunęli ślub na sobotę :)

Chociaż z drugiej strony można prosić o dyspensę od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, ale to dotyczy także gości weselnych :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Catylyn89 Wto Sty 07, 2014 6:34 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Haliśka Band 
Firma


Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 108
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 08, 2014 9:41 am   

Catylyn89 napisał/a:
Sisska napisał/a:
np taki, ze w piatek sie posci, a wesele bez miesa sie raczej nie obejdzie ;)


Niestety nie każdy wierzący o tym pamięta... :P


Wierzący to może za dużo powiedziane. We Włoszech nie przestrzegają postu w piątki, a taki wierzący naród.

I jeszcze jedno: Imprezy w piątki dozwolone. Zakaz obowiązuje tylko w Wielkim Poście - tak zdecydowali biskupi
_________________
Niebanalny repertuar + wykonania na odpowiednim poziomie artystycznym = Wesele Marzeń z zespołem muzycznym Haliśka Band
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Sro Sty 08, 2014 11:33 am   

Haliśka Band, Pozostała kwestia jedzenia na weselu :)
_________________
 
 
Haliśka Band 
Firma


Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 108
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 08, 2014 11:54 am   

Przede wszystkim jest to przykazanie kościelne, nie z dekalogu to taki wymysł kościoła.

Brzmi ono:

- Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach

wstrzemięźliwy «umiejący powstrzymać się od czegoś lub zachować w czymś umiar; też: świadczący o takich cechach»

To jest się w stanie zrobić, nawet na weselu :)
_________________
Niebanalny repertuar + wykonania na odpowiednim poziomie artystycznym = Wesele Marzeń z zespołem muzycznym Haliśka Band
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Sro Sty 08, 2014 12:27 pm   

po za tym ścisły post jest nakazany w Środę Popielcową i Wielki Piąte, kieyś także w Wigilię. Niejedzenie mięsa w piątki to już raczej tradycja i przyzwyczajenia wierzących.
_________________


 
 
Julia_ja 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 780
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 08, 2014 11:51 pm   

Nie wiem, czemu dla wszystkich to jest taki wielki problem. Ja nie biorę ślubu w piątek, bo po prostu mi na tym nie zależy, ale rozumiem osoby, które chcą mieć ślub w dany dzień, bo jest to ich rocznica albo nie ma innego terminu na salę.
I tu nie widzę żadnego problemu - ja wierzę w Boga a nie w instytucję kościoła, który sam nie wie, co wymyślić, żeby zbierać jak najwięcej pieniędzy...

Napewno Bóg nie miałby nic przeciwko, żebyście brali ślub w piątek a potem wspaniale się bawili do białego rana.

Życzę wszystkim piątkowiczom duuuużo szczęścia i miłości :)
_________________

 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 19, 2014 10:46 pm   

"Biskupi pozwalają na zabawę w piątek".
Już jak najbardziej oficjalnie:
http://wyborcza.pl/1,7547...Gazeta_Wyborcza
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


Ostatnio zmieniony przez Paolina Sro Mar 19, 2014 10:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baltosza 


Wiek: 38
Dołączyła: 02 Kwi 2014
Posty: 3
Skąd: Sopot
Wysłany: Sro Kwi 02, 2014 6:46 pm   

Pytanie do tych, którzy urządzali wesele na tygodniu: Czy nie mieliście problemu z gośćmi? Wiadomo, że większość ludzi ma wolne weekendy, a w pozostałe dni pracują...
_________________
www.handicapazjatycki.pl
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 02, 2014 7:49 pm   

baltosza napisał/a:
Pytanie do tych, którzy urządzali wesele na tygodniu: Czy nie mieliście problemu z gośćmi? Wiadomo, że większość ludzi ma wolne weekendy, a w pozostałe dni pracują...


Nam raptem jedna osoba odmówiła tłumacząc się właśnie pracą, ale tak naprawdę wiedzieliśmy, że wcale nie o to chodziło - reszta gości dopisała i mimo iż większość z nich pracowała tego dnia, a więc i wstawała wcześnie to do późnych godzin z nami wytrzymali i nikt nie narzekał :)
Baaa następnego dnia jak zadzwoniliśmy do paru osób koło 10 (więc nie mieli zbytnio jak się wyspać :razz: ) by przybyli z odsieczą bo żarcia zostało co niemiara, też przybyli i siedzieli :)

Czyli po raz kolejny sprawdza się porzekadło - dla chcącego nic trudnego :)
_________________


 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 02, 2014 10:02 pm   

Cytat:
Pytanie do tych, którzy urządzali wesele na tygodniu: Czy nie mieliście problemu z gośćmi? Wiadomo, że większość ludzi ma wolne weekendy, a w pozostałe dni pracują...


Nasz ślub i wesele odbyły się w piątek - 16 sierpnia. Czwartek był dniem wolnym, niektórzy goście wzięli 16.08 wolne i mieli długi weekend. Duża część gości była w piątek normalnie w pracy. Niektórzy z nich nie zostali do końca wesela i wyszli koło 2, 3 nad ranem. Nikt nam jednak nie odmówił dlatego, że to był piątek ;)

[ Dodano: Sro Kwi 02, 2014 11:03 pm ]
Rusałka_Maja napisał/a:
Czyli po raz kolejny sprawdza się porzekadło - dla chcącego nic trudnego :)
Dokładnie tak!
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
blondynka89 


Dołączyła: 03 Kwi 2014
Posty: 426
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 13, 2014 10:12 pm   

My też chcemy wziążć ślub w piątek i u nas nie było problemu w kościele najmniejszego.... Zastanawiam się tylko nad godziną która byłaby odpowiednia tak żeby wszyscy goście mogli dotrzeć na czas (nawet ci co pracują) ale też żeby nie była to za póżna godzina dla nas...... Jak myslicie lepiej 17 czy 19 ?! :eek:
_________________




Zapraszam do mnie http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=16915
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 13, 2014 10:57 pm   

blondynka89, ci co idą na wesele i tak pewnie wezmą wolne, choć pewnie nie wszyscy; z kolei ci co idą na sam ślub, jeśli pracują do 16 mogą mieć problem z dotarciem na czas.. Więc ta 17 tak może nie koniecznie? 19 z kolei to późnawo, msza plus życzenia, zanim dotrzecie na sale - Choć i takie godziny dziewczyny miały i nie narzekały. Jednak wg mnie najlepiej by była chyba 18 - ale tak naprawdę to wszystko kwestia co kto lubi ;)
_________________


 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 14, 2014 2:33 am   

Zalezy jeszcze czy zdecydujecie sie na sam slub, ktory trwa 20-30min czy na cala msze co potrwa 45-60min
_________________
 
 
blondynka89 


Dołączyła: 03 Kwi 2014
Posty: 426
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 14, 2014 11:15 am   

Rusałka_Maja napisał/a:
blondynka89, ci co idą na wesele i tak pewnie wezmą wolne, choć pewnie nie wszyscy; z kolei ci co idą na sam ślub, jeśli pracują do 16 mogą mieć problem z dotarciem na czas.. Więc ta 17 tak może nie koniecznie? 19 z kolei to późnawo, msza plus życzenia, zanim dotrzecie na sale - Choć i takie godziny dziewczyny miały i nie narzekały. Jednak wg mnie najlepiej by była chyba 18 - ale tak naprawdę to wszystko kwestia co kto lubi ;)


Rusałka_Maja
no właśnie 18 odpada bo w każdy piątek mają tam mszę....wiec ksiądz odrazu powiedział, że albo 17 albo 19 i mamy nie lada dylemat...... :-?

[ Dodano: Pon Kwi 14, 2014 12:16 pm ]
Sisska ze mszą bedziemy mieć na 100% więc trzeba liczyć godzinę na mszę plus około godziny na składanie życzeń, dotarcie na miejsce itd.
_________________




Zapraszam do mnie http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=16915
Ostatnio zmieniony przez blondynka89 Pon Kwi 14, 2014 11:17 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 14, 2014 4:08 pm   

z ta godzina na zyczenia i dojazd to chyba przesadzilas ;) chociaz zalezy, ktora sale w koncu zamowicie.
_________________
 
 
blondynka89 


Dołączyła: 03 Kwi 2014
Posty: 426
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 14, 2014 8:27 pm   

No sala jest tuż obok kościółka ale nie wiem właśnie ile mniej więcej w praktyce schodzi na takie składanie życzeń ;)

Ale myślę, że jednak weźmiemy mszę na tą 19stą, bo w sierpniu powinno być i tak jeszcze wstedy dość widno - poza tym na 17stą ci co pracują na pewno by się nie wyrobili... a też wiadomo, że nie każdy może wziąźć sobie dzień wolny od tak.
_________________




Zapraszam do mnie http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=16915
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 14, 2014 8:44 pm   

blondynka89 napisał/a:
Jak myslicie lepiej 17 czy 19 ?!
A jaka jest data Wasza ślubu? Pytam, bo może chcecie wyjść z kościoła, zanim słońce zajdzie (ze względu na zdjęcia itd.) ;) o tym też warto pomyśleć.
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
blondynka89 


Dołączyła: 03 Kwi 2014
Posty: 426
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 21, 2014 8:42 pm   

Paolina napisał/a:
blondynka89 napisał/a:
Jak myslicie lepiej 17 czy 19 ?!
A jaka jest data Wasza ślubu? Pytam, bo może chcecie wyjść z kościoła, zanim słońce zajdzie (ze względu na zdjęcia itd.) ;) o tym też warto pomyśleć.


Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________




Zapraszam do mnie http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=16915
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 22, 2014 10:04 am   

blondynka89 napisał/a:


Ukryta Wiadomość:
nie mamy jeszcze dokładnej daty ale chcemy w połowie sierpnia na pewno mieć ślub


Na Waszym miejscu wybrałabym godzinę 17 (bo nie chciałabym wychodzić z kościoła o zmroku. Nasze słoneczne zdjęcia wyszły pięknie). Jak pisała wcześniej Rusałka_Maja, goście weselni (zakładam, że to najbliższa rodzina, przyjaciele - czyli te najważniejsze dla Was osoby i tak z Wami będą) pewnie wezmą tego dnia wolne lub wyjdą wcześniej z pracy, by móc się przygotować. Jeśli ktoś będzie chciał być na ślubie, to da radę i dotrze (pomijam sytuacje ekstremalne).
My mieliśmy ślub 16.08 o 18:00. Koledzy męża kończyli pracę o 17:30 i dotarli punktualnie na ślub (podziwiam). Pamiętajmy też, że sierpień to sezon urlopowy. Część osób zaproszona tylko na ślub może się nie pojawić, bo będzie na wakacjach.
Życzę podjęcia satysfakcjonującej Was decyzji ;)
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


Ostatnio zmieniony przez Paolina Wto Kwi 22, 2014 10:05 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 22, 2014 11:03 am   

ja bralbym 17 bez zastanowienia, z racji ze najczesciej co tydzien fotografuje to moge cos doradzic :) msza swieta to okolo 40min do tego trzeba doliczyc wlasnie zyczenia i wlasnie one czesto trwaja dluzej niz sie to zaklada. Zakladajac np ze ma sie na slubie 100 osob to wyjscie z kosciola poprzez zyczenia i moment wsiadania do samochodu to nawet czasami 40min (wszystkim wydaje ze bedzie krocej, )no chyba ze jest zimno i np pada deszcze to wtedy wszystko jest ekspresowo. TDodatkowo jesli chodzi o dojazd to najczesciej samochod z Panstwem mlodym jedzie duzo wolniej niz normalnie z racji tego ze prowadzi niektorych gosci weselnych(czas dojazdu policzylbym mniej wiecej 1,5 raza dluzej niz normalnie.
_________________
Pozdrawiam
Michał Jankowski

Fotografia Ślubna
 
 
Haliśka Band 
Firma


Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 108
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 22, 2014 11:28 am   

Też mi się wydaje, że 17 lepiej. Ślub o 19:00 to na sali będziecie ok. 20:30, za czym wszyscy dotrą i się ulokują + obiad to wesele się zacznie 21 najwcześniej. Zaraz oczepiny, tort i koniec :) Nie ma za dużo czasu na zabawę.
_________________
Niebanalny repertuar + wykonania na odpowiednim poziomie artystycznym = Wesele Marzeń z zespołem muzycznym Haliśka Band
 
 
blondynka89 


Dołączyła: 03 Kwi 2014
Posty: 426
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 25, 2014 5:41 pm   

No niby tak ale z drugiej str wiem, że dużo osób mi znajomych pracuje do tej godziny 16 i wiem, że na 17stą mogą sie nie wyrobić.....a też wiem, że nie każdy może dostać urlop od tak.... a jednak zależy mi na ich obecności.

Poza tym co do naszego dojazdu z kościoła na salę - nasza sala jest tuż obok kościoła w którym bierzemy ślub, więc akurat z tym jest duży plus i zajmie nam to dosłownie chwilę.
Szkoda, że ta godzina 18 nie wchodzi w grę, bo uważam, że to najlepsza z możliwych godzin :D

No nie wiem przemyślimy to jeszcze ;)
_________________




Zapraszam do mnie http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=16915
 
 
Irmine 

Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 304
Skąd: :)
Wysłany: Pią Kwi 25, 2014 9:12 pm   

blondynka89, na ślub nie zaprasza się z dnia na dzien. Myślę ze za bardzo myślisz o gościach a nie o sobie(to w koncu wasz najwazniejszy dzien). Goście na pewno sobie poradzą, gdy odpowiednio wczesniej ich zawiadomicie. zaszwsze mozna zalatwic jakies zastepstwo czy dzien urlopu. Jesli wybor godziny uzalezniasz tylko od gosci to ja bym sie nie zastanawiala dluzej i wybrala 17.
_________________
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 25, 2014 9:19 pm   

blondynka89 napisał/a:
No niby tak ale z drugiej str wiem, że dużo osób mi znajomych pracuje do tej godziny 16 i wiem, że na 17stą mogą sie nie wyrobić.... a jednak zależy mi na ich obecności.


Prawda jest taka, że jak ktoś będzie chciał przyjść i będzie mu na tym zależało to na rzęsach stanie, a jak nie to choćby godzina była nie wiem jak dogodna to klops.
U nas mimo iż to był piątek i też teoretycznie powinno być mało ludzi bo po pracy, bo nie zdążą bo coś tam - a było tyle ludzi - naprawdę było nam mega mega miło :)
_________________


 
 
blondynka89 


Dołączyła: 03 Kwi 2014
Posty: 426
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 25, 2014 9:31 pm   

Rusałka_Maja napisał/a:
blondynka89 napisał/a:
No niby tak ale z drugiej str wiem, że dużo osób mi znajomych pracuje do tej godziny 16 i wiem, że na 17stą mogą sie nie wyrobić.... a jednak zależy mi na ich obecności.


Prawda jest taka, że jak ktoś będzie chciał przyjść i będzie mu na tym zależało to na rzęsach stanie, a jak nie to choćby godzina była nie wiem jak dogodna to klops.
U nas mimo iż to był piątek i też teoretycznie powinno być mało ludzi bo po pracy, bo nie zdążą bo coś tam - a było tyle ludzi - naprawdę było nam mega mega miło :)



No tak naprawdę takie przeżycia i wydarzenia jak np. ślub pokazują nam kto jest dla nas naprawdę bliski i komu szczerze na nas zależy :)
_________________




Zapraszam do mnie http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=16915
 
 
emiiskaa 


Dołączyła: 20 Gru 2013
Posty: 459
Skąd: EZG
Wysłany: Czw Cze 26, 2014 7:49 pm   

my także w piątek ślubujemy :)
dlaczego? spodobała nam się data i to, żę długi weekend będzie :)
 
 
MrLu 

Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 3
Skąd: Zgierz
Wysłany: Sro Cze 08, 2016 9:48 am   

Odświezymy temat.
Przejżeliśmy z narzeczona cały temat. Równiez mamy ten dylemat że nie chcemy czekać 2 lata na sale i zespół wiec zdecydowaliśmy sie na piatek, czerwiec 2017.
Umów jeszcze nie podpisaliśmy ale mamy zarezerwowane terminy sali i zespołu.
W dużej mieze wypowiedzi w na forum rozwiały nasze wątpliwości, wesele za rok mamy zamiar prosic duzo wcześniej, moze nawet w grudni, żeby kązdy mógł się przygowotać (i dobrze ze jest mozliwość tej dyspensy :) ).

Jeszcze mamy pytanie do tej dyspeny.
O dyspense trzeba wystąpić w parafii w której bedzie udzielanie ślub czy również w której bedzie odbywac się uroczystość weselna (o ile ma to znaczenie)?
Z góry dzięki pozdro
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 16, 2016 9:49 pm   

MrLu, my nie prosiliśmy o dyspensę. ;)
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
Gomigo 


Dołączyła: 08 Maj 2015
Posty: 224
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 03, 2016 7:42 am   

My także w piątek ślubujemy. Moim zdaniem piątki są świetne, bo każdy może się wybawić i odespać porządnie!
_________________

Dzienniczek przedślubny http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17605
Dzienniczek po-ślubny GOMIGO http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?p=838314
Ostatnio zmieniony przez Gomigo Nie Lip 03, 2016 7:43 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl