Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
odległośc z koscioła na salę?
Autor Wiadomość
Julka.a 

Dołączyła: 18 Lis 2013
Posty: 17
Skąd: Zgierz
Wysłany: Wto Lis 19, 2013 2:52 pm   

U koleżanki na weselu było 18 km do sali weselnej, został zapewniony autokar i muszę powiedzieć, że był wypełniony po brzegi. CZyli jednak się przydaje :)
Ja mam 25 km i też chce zapewnić transport,bo wiem, że będą osoby, które mogą mieć problem z dojazdem.
 
 
bambolea 


Dołączyła: 22 Lut 2012
Posty: 397
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 24, 2013 11:28 am   

U nas jest ok. 20 km i myślę o tym, żeby wynająć autokar, jednak wiadomo, że zabierze on tylko ok. 50 osób.. Więc myślę, że wystarczy i będą osoby, które sobie same zapewnią transport, bo dwóch autokarów nie mam zamiaru wynajmować :D
_________________
 
 
getmarried 


Dołączyła: 29 Paź 2013
Posty: 17
Skąd: Milanówek
Wysłany: Nie Lis 24, 2013 11:35 am   

A na ile osób wesele? Są też mniejsze autokary, może jakieś piętrowe jakieś firmy wynajmują. Najfajniej, jak ludzie wynajmują z MPK w Łodzi, albo ZTMu w Warszawie autobusy. Na wyświetlaczu zamiast numeru linii jest napis "Goście weselni".
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 24, 2013 6:25 pm   

Byliśmy na ślubie znajomych w łódzkim kościele. Odległość z kościoła na salę w innej miejscowości wynosiła 20 km. Nie było załatwionego transportu, ale i tak wszyscy dotarli na wesele. Chociaż muszę przyznać, że musieliśmy pokombinować i autokar na salę by nas ucieszył (i nie tylko nas). Nie mamy własnego auta, nikt z rodziny nie mógł nas podrzucić, koszt taksówki też był spory (przy prawie 40 km odległości z sali do nas x 2). Ale daliśmy radę ;) Dla chcącego... ;)
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
fukka 

Dołączyła: 10 Cze 2014
Posty: 2
Skąd: stąd
Wysłany: Wto Cze 10, 2014 3:22 pm   

według mnie wygodniej zapewnić autokar, nie są to jakieś wielkie koszty. można sprawdzić np. na tu była reklama- poprosić o ofertę i zrobić rozeznanie w cenach. to jednak duże ułatwienie dla gości zwłaszcza jeśli po weselu nie ma noclegu :)
Ostatnio zmieniony przez ppola Pon Gru 15, 2014 1:13 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AgaNika 


Dołączyła: 25 Mar 2011
Posty: 654
Skąd: z Krainy Deszczowców
Wysłany: Wto Cze 10, 2014 5:38 pm   

Kuzynka ostatnio była na weselu i myk był taki, że ślub był we Włocławku a wesele... w Łodzi na Widzewie - to dopiero jest odległość z kościoła na salę... :wink:
_________________
 
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 11, 2014 4:18 pm   

AgaNika, nieźle :D Wesele tego samego dnia było? :wink:
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
AgaNika 


Dołączyła: 25 Mar 2011
Posty: 654
Skąd: z Krainy Deszczowców
Wysłany: Sro Cze 11, 2014 11:47 pm   

Paolina napisał/a:
Wesele tego samego dnia było?

tak i część gości - w tym moja kuzynka - była z Łodzi. Nie mam pojęcia co kierowało młodymi, że wpadli na taki pomysł...
_________________
 
 
 
fukka 

Dołączyła: 10 Cze 2014
Posty: 2
Skąd: stąd
Wysłany: Pon Cze 16, 2014 3:38 pm   

no ale jeśli wymarzyli sobie ślub właśnie tam a wesele gdzie indziej to można ich zrozumieć :) no ale w takim wypadku zapewnienie transportu wg mnie to już obowiązek :)
 
 
milka097 

Wiek: 47
Dołączyła: 21 Cze 2014
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Cze 21, 2014 9:10 pm   

my mamy 20 km, niespecjalnie dużo. ;)
 
 
qlaudia 


Dołączyła: 21 Lip 2013
Posty: 569
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 25, 2014 4:52 pm   

my mamy 14 km na ta chwile.zobaczymy jak tam dalej remonty W-Z
_________________

http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=16477 <<mój dzienniczek :]
 
 
asimi 


Wiek: 35
Dołączyła: 26 Paź 2010
Posty: 408
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Cze 25, 2014 6:25 pm   

a my mamy 27 km. wynajmujemy autokar wiec jakoś goście dojadą.
_________________


Nie rań osoby, której nie możesz zabić
 
 
herbatnik 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 651
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 16, 2014 1:38 pm   

u nas odległość z kościoła na salę jest malutka, niecałe 2 km, ale i tak musimy zamawiać autokar, bo wielu gości(rodzina narzeczonego) dojeżdżają na ślub z wioski odległej o ponad 120 km :)
_________________

 
 
mlodadama 

Dołączyła: 19 Wrz 2013
Posty: 13
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Sro Lip 23, 2014 3:05 pm   

Myślę, że nie warto, żeby ta odległość była długa max. 30 minut jazdy.
 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 24, 2014 9:44 pm   

mnie sie wydaje, ze goscie zaczynaja byc juz troche bezczelni z zadaniem zapewnienia im dojazdu. wesela odbywaja sie od zawsze. byly nawet w czasach, gdy posiadanie samochodu nie bylo tak powszechne jak teraz, a jednak jakos ludzie sobie radzili. teraz niektorzy maja "problem", bo niby nie maja samochodu i nie maja jak dojechac na wesele z lodzi do sokolnik, a to raptem 20 km... :roll: kolezanka wlasnie w takim wypadku zapewnia dojazd niektorym gosciom, bo jedna ciocia jak nie bedzie miala transportu to nie pojdzie na wesele. :roll:
_________________
 
 
herbatnik 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 651
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 05, 2014 2:28 pm   

to prawda, w dzisiejszych czasach dojazd nie stanowi takiego problemu jak kiedyś, a jak ktoś nie chce się ruszyć z domu, to każda wymówka dobra. my póki co ustaliliśmy, że będzie bus, bo trudno by było znaleźć kierowców(trzeźwych osób), którzy zawiozą gości z sali do hotelu, a nocujących mamy sporo.
_________________

 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Wto Sie 05, 2014 10:34 pm   

Mnie ostatnio spotkała sytuacja z moją babcią. Stwierdziła, że powinniśmy wynająć busa, chociażby po to, żeby przewieźć gości na trasie sala-kościół-sala... Na co ja parsknęłam śmiechem, bo oboje z narzeczonym stwierdziliśmy, że to zbędny wydatek zwłaszcza, że hotel jest w tym samym miejscu co sala. A te 4,5 km w jedną i drugą stronę, nie będzie stanowiło problemu. :razz:
_________________
 
 
ithanielle 


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Wrz 2013
Posty: 1947
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Sro Sie 06, 2014 8:11 am   

My wynajęliśmy busa dla gości z daleka pomimo małych odległości. Bus podjedzie po gości do hostelu, zawiezie ich na ślub - 4.5 km, po ślubie zawiezie ich na salę - 6.4 km i w nocy odwiezie osoby starsze do hostelu - 2 km.
Ale zależy nam na tym, żeby goście nie musieli się martwić o nocleg czy transport - czeka ich przecież długa podróż (z Wrocławia, Krakowa), dlatego zadbaliśmy o nich na miejscu na tyle, na ile to było możliwe.
_________________

 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Sro Sie 06, 2014 9:13 am   

ithanielle, Też mamy taką sytuację, ale nie braliśmy busa, ze względu na koszty, a i tak cała rodzina ze strony J. i znajomi z Krakowa przyjadą ;)
_________________
 
 
karolina_002 


Dołączyła: 29 Lip 2013
Posty: 724
Skąd: Łask
Wysłany: Pią Sie 15, 2014 6:46 pm   

u Nas dużo, bo 30 km - jadąc orszakiem trzeba liczyć około 40 minut :)
_________________


 
 
Jagódka01 


Dołączyła: 26 Wrz 2015
Posty: 46
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pon Lis 30, 2015 1:37 am   

Sala którą mam na oku jest około 25 km od kościoła. Natomiast z domu do kościoła to jakieś 2 km. Moim zdaniem warto poświęcić na dojazd te 30 czy nawet 40 minut (w moim wypadku) jeśli sala jest ta wymarzona, lub wybrana z jakiegoś ważnego powodu. Chociażby ze względu na koszta. Mimo, że teście się krzywią to i tak nie ustąpię (jak z resztą ze wszystkim :D ). Taki dzień zdarza się raz w życiu i nie warto potem sobie pluć w brodę z powodu oszczędności 20 czy 30 minut. :)
 
 
Atko 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Cze 2016
Posty: 101
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 18, 2016 10:30 am   

Nasza sala jest niecałe 7 kilometrów od kościoła. Ślub planujemy na Zgierskiej w naszej rodzinnej parafii, natomiast wesele w Yuce na Złotnie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl