Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Przetwory
Autor Wiadomość
ewex 
aniołek i diabołek


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Lip 2008
Posty: 310
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 27, 2010 3:02 pm   Przetwory

Jak w temacie sprawdzone przepisy na pyszne słoiczkowe przetwory :)

Papryka marynowana
1 szkl. octu 10%
3 szkl. wody
3/4 szkl. cukru
1 czubata łyżeczka soli
1 mała cebula na słoik
1 kropla oleju na słoik

Zalewę zagotować. Do słoików nałożyć paprykę, cebulę, kropla oleju i zalać zalewą. Pasteryzować ok 5 min.Smacznego.

ps. Może ktoś ma sprawdzony przepis na grzybki marynowane??
_________________
 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 27, 2010 5:50 pm   

Powidła wegierkowe :)

2 kg śliwek (lub więcej, jeśli się ma odpowiednio duży garnek/rondel)
150 g cukru (można nie słodzić, jeśli śliwki są słodkie)
ewentualnie cynamon

Śliwki umyć, wydrylować, przełożyć do garnka/rondla, zagotować, gotować (często mieszając) na małym ogniu aż puszczą sok i ściemnieją, potem dusić dwie godziny (również dość często mieszając), na 15 min przed końcem duszenia dodać cukier i przyprawy. Przełożyć do wyparzonych słoików, zapasteryzować :) Smacznego
_________________

 
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 15, 2013 9:32 am   

Odświeżam temat - jako, że lato coraz bliżej i pomysły na przetwory przydadzą się każdemu.
Osobiście poszalałam w zeszłym roku i nawymyślałam trochę :P Wszystko okazało się tak pyszne, że od miesiąca przetworów już nie ma, za to piętrzą się puste słoiczki, czekające na nową zawartość.
Moje pyszności są tuta:
http://paranojepodniebien...label/przetwory
w szczególności polecam małe konserwowe cukinie. Dodałam do nich papryczki chilli i na zimowych imprezach taka przystawka znikała z mgnieniu oka :)
Szczególnie dumna jestem z dżemu gruszkowo-miętowego. PYCHOTA!
_________________
 
 
ancia 

Dołączyła: 24 Gru 2013
Posty: 19
Skąd: Polska
Wysłany: Pon Gru 30, 2013 8:59 am   

ten temat to miłe wspomnienie lata i jesieni. jedyne przetwory, które robię to grzybki marynowane. Kocham je zbierać, a później coś trzeba z nimi zrobić;)
_________________
 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 04, 2016 6:54 pm   

Odświeżam - macie jakieś sprawdzone przepisy na domowe przetwory? Chętnie te owocowe. Jako początkująca w tym temacie chętnie coś podpatrzę :)
_________________


 
 
Julia_ja 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 780
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 01, 2016 4:51 am   

Ja robię konfiturę z borówki amerykańskiej :-) Niestety nie umiem podać dokładnego przepisu, bo robię ją na oko :-)

Składniki:
Borówka amerykańska
Cukier
Cynamon
Kardamon
(Żelatyna -opcja marmolady)

Borówki wrzucam do garnka, na dużym ogniu smażę aż puszczą sok, potem zmniejszam ogień i smażę bardzo długo (około 3h). Trzeba bardzo często mieszać.pod koniec smażenia dodaję cukier, odrobinę mielonego kardamonu, trochę więcej cynamonu i jeszcze chwilę smażę.gorącą konfiturę ładuję w słoiczki, zakręcam i stawiam do góry dnem. Zostawiam do wystygnięcia.
W tym roku część borowek przerobiłam na marmoladę. Samo smażenie odbywa się w ten sam sposób, odparowane owoce przecieram przez drobne sitko, następnie dopiero dodaję cukier i przyprawy. Przygotowuję żelatynę - na 3 litry przetartej masy 40g żelatyny zalewam zimną wodą do zakrycia i odstawiam do napęcznienia. Masę doprowadzam do gotowania, następnie zmniejszam ogień (nie może się gotować ) i dodaję napęczniałą żelatynę. Mieszam do całkowitego rozpuszczenia. Gorącą masę wkładam w słoiki i odstawiam zakręcone do góry dnem do ostygnięcia :-)

Przepis jest banalny, ale wierzcie mi, że nie znalazł się jeszcze nikt kto nie zachwyciłby się tym przetworem :-)
_________________

 
 
Aga5 

Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2016
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 01, 2016 8:52 am   

Ja ostatnio tyle się nasłuchałam o konfiturze z cebuli, że aż się zastanawiam, czy się za nią nie zabrać. Nie wiem tylko, czy lepiej wykorzystać białą, czy czerwoną cebulę. Macie może jakiś przepis?
 
 
msmika 


Dołączyła: 23 Sie 2012
Posty: 2351
Skąd: prawie Łódź
Wysłany: Pon Sie 01, 2016 12:51 pm   

Julia_ja, do zagęszczania dżemu na marmoladę zamiast żelatyny możesz dodać rababaru lub soku z cytryny. Trwa dłużej niż z żelatyną ale jest zdrowsze :)

Ja w tym roku robiłam dżemy... z truskawek i rabarbaru właśnie.
Teraz myślę, czy uda mi się maliny jeszcze zrobić przed porodem, ale będzie to mój debiut.

Wszystkie dżemiki robię "na oko":
- owoce
- cukier
- sok z cytryny

Smażenie smażenie...:) a później ciepły dżemik do słoika i do góry dnem :)
Pychota.
_________________
Tosinka
 
 
Be_Mine 


Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 141
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pon Sie 01, 2016 11:37 pm   

Aga5, polecam czerwoną cebulę. Konfitura z niej jest pycha. Niestety nie mam przepisu a chętnie bym jakiś dobry przygarnęła.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl