Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe nazwisko
Autor Wiadomość
Skyler 


Wiek: 36
Dołączyła: 08 Sty 2013
Posty: 808
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 06, 2014 9:32 pm   

A ja od dnia ślubu przedstawiam się nowym i jest trochę dziwnie ale myślę że jeszcze z miesiąc i bedzie ok :)
_________________
Skyler

 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 17, 2014 2:13 pm   

Ja mam podwójne i na razie jakos tak mi sie "zatrzymuje" na panieńskim... a po chwili powoli dodaję męża :P
_________________
 
 
ithanielle 


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Wrz 2013
Posty: 1947
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pon Wrz 22, 2014 9:10 pm   

Przyzwyczajam się :)

Ale nazwisko męża mi się podoba, więc raczej szybko ogarnę temat :)
_________________

 
 
Karollka 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 1232
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 22, 2014 9:17 pm   

ja już swobodnie przedstawiam się mężowym nazwiskiem :)
_________________
 
 
ithanielle 


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Wrz 2013
Posty: 1947
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pon Wrz 22, 2014 9:21 pm   

Karollka napisał/a:
ja już swobodnie przedstawiam się mężowym nazwiskiem :)


Od pierwszego dnia po ślubie :P
_________________

 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Wto Wrz 23, 2014 8:58 am   

Ja już rano w dniu poprawin, jak siostra do mnie dzwoniła, przedstawiłam się mężowym nazwiskiem :)
A w październiku nowy dowód.
_________________
 
 
Patii. 

Dołączyła: 24 Cze 2012
Posty: 565
Skąd: prawie Łódź;)
Wysłany: Pon Wrz 29, 2014 8:23 pm   

z przedstawianiem się już nie mam problemu, mężowe nazwisko weszło mi "w krew", gorzej z podpisywaniem, tutaj jeszcze zdarza mi się zacząć od pierwszych liter panieńskiego, nagłe oświecenie, skreślanie i mężowe dopiero :P Za rzadko się podpisuję chyba ;D
_________________

 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Pon Mar 30, 2015 8:33 pm   

ponad pół roku po ślubie, a mi się jeszcze Gie wymsknie :)

ale nasze Rodzinne jest takie ładne i się pięknie z moim imieniem komponuje :smile:
_________________


 
 
KaMika 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Sie 2013
Posty: 755
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: Nie Kwi 26, 2015 3:31 pm   

Ciężko się przyzwyczaić to fakt :) do tej pory jak na szybko muszę podać nazwisko to jest chwila zawahania :)
_________________

Kochamy Cię Klaudusia <3
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Nie Kwi 26, 2015 3:49 pm   

Mój mąż się teraz nie może przyzwyczaić, gdy wykonuję służbowe telefony i przedstawiam się z nowym nazwiskiem... :P Mówi, że dziwnie się wtedy czuje... Dla mnie to już standard ;)
_________________
 
 
olgaberek 

Dołączyła: 19 Maj 2015
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 19, 2015 9:37 am   

Ja bez problemu sie przestawiłam, gorzej z moimi znajomymi:)
 
 
herbatnik 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 651
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 10, 2015 12:03 pm   

Z nowym nazwiskiem jest dziwnie :o Już 3 dni po ślubie musiałam go użyć, bo akurat był to moment podpisywania umowy w pracy i, o matko :D nie umiałam się podpisać :P Gdzieś usłyszałam, że używanie przed ślubem przyszłego nazwiska wróży pecha i w ogóle nie ćwiczyłam nowego podpisu. Przez jakiś czas się w ogóle nie identyfikowałam z mężowym nazwiskiem :) Ale teraz już się zaczynam przyzwyczajać, pozmieniałam dane na portalach społecznościowych i skrzynkach mailowych.
_________________

 
 
Gomigo 


Dołączyła: 08 Maj 2015
Posty: 224
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 11, 2016 9:49 pm   

Jak dla mnie to nie ma problemu. Najtrudniejsze to zmiana dokumentów. Odpis aktu ślubu jest nie ważny puki nie ma się dowodu osobistego (na który czekam) a tym samym nic nie mogę załatwić. Nie wiecie może jak długo czeka się na odbiór z USC aktu małżeństwa? Bo świadek nie zapytał przy odbiorze.
_________________

Dzienniczek przedślubny http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17605
Dzienniczek po-ślubny GOMIGO http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?p=838314
Ostatnio zmieniony przez Gomigo Czw Sie 11, 2016 9:51 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
herbatnik 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 651
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 12, 2016 4:36 am   

Gomigo, jak to-odpis aktu ślubu jest nieważny bez dowodu osobistego? Przecież dopóki kobieta nie wymieni tego dokumentu wszystko załatwia się właśnie z aktem ślubu :/ Kilka miesięcy po ślubie spisywaliśmy umowę notarialną i notariuszka pytała mnie, czy już wymieniłam dowód,bo jak nie, to muszę pokazać akt małżeństwa. Poza tym, dowód jest ważny jeszcze przez 30 dni od dnia zmiany danych. Na nowy czeka się krótko, mój był gotowy po 2 tygodniach,mężowi już po tygodniu dali nowy.
_________________

 
 
Gomigo 


Dołączyła: 08 Maj 2015
Posty: 224
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 12, 2016 5:49 am   

Tak mi powiedzieli w Banku - muszę mieć dowód by zmienić swoje dane :) oraz w sieci komórkowej. Idiotyzm biurokracji. Przy paszporcie tylko mam przez 60 dni od daty ślubu sporo mniejszą opłatę i mogę przyjść z odpisem. Na koncie allegro też miałam ubaw. Wysłałam formularz zgłoszeniowy aż trzy razy, ponieważ wpisując powód zmiany nazwiska, mój wniosek był odrzucany przez allegro aż 2 razy. Nie pojmuję dlaczego, dopiero jak napisałam do centrum pomocy to mi zmienili nazwisko w adresie. Absurd.
_________________

Dzienniczek przedślubny http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17605
Dzienniczek po-ślubny GOMIGO http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?p=838314
 
 
herbatnik 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 651
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 12, 2016 6:25 am   

Gomigo, aa, no chyba, że tak. W banku to nawet lepiej poczekać na nowy dowód, bo podaje się też numer i serię dokumentu,a po co dwa razy chodzić-ze zmienionym nazwiskiem a potem z nowym dowodem. A na allegro to ja do tej pory nie zmieniłam, jakoś nie zwróciłam uwagi, że mam tam stare dane :D
_________________

 
 
natka90 

Dołączyła: 12 Sie 2016
Posty: 4
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Pią Sie 12, 2016 8:25 am   

Bardzo ciężko było mi się przyzwyczaić do nowego nazwiska. Kilka razy zdarzyło mi się, że przedstawiałam się jeszcze panieńskim nazwiskiem i zaraz po tym się poprawiałam :D Mniej więcej po trzech miesiącach przyzwyczaiłam się do nowego nazwiska.
 
 
alekul89 


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Maj 2014
Posty: 1360
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 12, 2016 8:33 am   

Gomigo na akt małżeństwa czeka się dwa tygodnie ale nasz był już wystawiony po kilku dniach. Możesz zadzwonić do USC i zapytać czy już jest gotowy. A do banku lepiej iść już z nowym dowodem i zmienić za jednym razem nazwisko i numer dowodu.
_________________


 
 
Karmelova 

Dołączyła: 15 Sty 2014
Posty: 76
Skąd: Warszawa/Łódź
Wysłany: Sob Sie 13, 2016 4:21 pm   

My na akt małżeństwa czekaliśmy niecały tydzień. A najlepszą wpadką jaką pamiętam było to, jak na dokumencie potwierdzającym odebranie dowodu z nowym nazwiskiem podpisałam się... nazwiskiem panieńskim :smile: W każdym razie po roku małżeństwa już praktycznie nie pamiętam jak wcześniej się przedstawiałam :)
_________________
 
 
Julia_ja 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 780
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 16, 2016 8:41 am   

Ja bardzo szybko przywykłam do nowego nazwiska, też pewnie z racji tego, ze wypelniam w pracy dużo dokumentów, gdzie podpisuje się pod pieczątką z nowym nazwiskiem :-P natomiast po.ponad roku od.ślubu mojemu mężowi zdarza się czasem powiedzieć do mnie pełnym imieniem i nazwiskiem, ale panieńskim :-P przez 10 lat po prostu przyzwyczaił się do takiego połączenia mojego imienia z nazwiskiem :-P

A.co do zmiany dokumentów dokumentów bankach, u operatorów itd. To ja się tak nie spieszylam, przecież nie trzeba odrazu następnego dnia biec wszędzie ;-)
_________________

 
 
olak2 

Dołączyła: 26 Kwi 2017
Posty: 1
Skąd: Opole
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Sro Kwi 26, 2017 9:39 am   .

jestem prawie pół roku po ślubie a jeszcze nie do końca przywykłam do nowego nazwiska.
 
 
ania.kot 

Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 2
Skąd: opole
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Sro Maj 31, 2017 10:44 am   .

Już długo jestem po ślubie a jeszcze w niektórych sytuacjach mam odruch podawania nazwiska panieńskiego, ale co się dziwić skoro przez tyle lat się je miało.
Ostatnio zmieniony przez ania.kot Sro Maj 31, 2017 10:45 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Aldonka 

Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 66
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Pią Cze 02, 2017 7:04 am   

Szybko można się przyzwyczaić. Nie stanowi to jakiegoś większego problemu.
 
 
Koko65 

Dołączyła: 21 Sie 2017
Posty: 5
Skąd: Gdańsk-Zaspa
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Pon Sie 21, 2017 8:59 am   

Ja akurat zostałam przy swoim panieńskim.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl