Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie dotyczące kosztów
Autor Wiadomość
slimaq 

Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 2
Skąd: łdz
Wysłany: Pią Cze 01, 2012 10:34 am   Pytanie dotyczące kosztów

Witam wszystkich,
Planuje za 2 lata ożenić się z moją wybranką:) Mam jednak parę pytań które nie są dla mnie całkowicie zrozumiałe. Zastanawiamy się czy zorganizować wesele czy przyjęcie weselne. Podobno to drugie jest tańsze, ale jaka jest naprawde różnica? Przwidujemy impreze na ok 70-80 osób. Jak myślicie jakie mogą być realne koszta takiego wesela i uroczystości. Całość będzie się odbywać w miasteczku w woj. świętokrzyskim.
 
 
kariczeq 


Wiek: 39
Dołączyła: 29 Cze 2009
Posty: 1076
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pią Cze 01, 2012 10:40 am   

slimaq, na pewno różnica czasowa, wesele jest całonocne a przyjęcie kilku-godzinne i co za tym idzie może być różna ilość posiłów, co do ceny to nie pomogę
_________________


udanego dnia Gość
 
 
szpilka86 


Dołączyła: 13 Paź 2011
Posty: 295
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 01, 2012 11:28 am   

Mnie sie wydaje, że przyjecie jest dobrym rozwiązaniem, jeśli liczba gości jest nie większa niż 50-60. 70-80 osób to dobra ilość na małe wesele.
Moja koleżanka robiła przyjęcie weselne (dwa miesiące po ślubie cywilnym), na którym miała odnowienie przysięgi małżeńskiej, na ok. 60 osób i wszyscy bawili się do ok. godz. 1:00. Ale ceny nie potrafię Ci powiedzieć.

Tak jak mówi kariczeq, różnica w cenie będzie pomniejszona o 1-2 posiłki - szacuje ze to będzie o ok. 40-50zł na talerzyk. Ale pozostałe koszty będą takie same: kościoł opłacić musicie, samochód mieć musicie, suknie i garnitur też, tort również powienien być, zaproszenia na takie przyjęcia też by pasowało dać...
Według mnie przy dokonywaniu wyboru: wesele czy przyjęcie, nie należy kierować się tylko pieniędzmi, ale swoimi wyobrażeniami o tym dniu. Jeśli jest para, która nie lubi wesel, ale chciałaby jakoś uczcić ten dzień - przyjęcie jest dla niej idealnym rozwiązaniem.
_________________
 
 
slimaq 

Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 2
Skąd: łdz
Wysłany: Pią Cze 01, 2012 12:51 pm   

A jak myślicie jakie są koszta wesela na wspomnianą liczbę gości bez poprawin?
 
 
MadMar 


Wiek: 34
Dołączyła: 12 Lis 2010
Posty: 1343
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 01, 2012 12:56 pm   

slimaq, myślę, że najlepiej będzie po prostu wybrać się na jakąś salę i dopytać o koszta. W sumie ceny na pewno będą zróżnicowane- wesele a przyjęcie, a także zależne od sali i ich oferty.
Na niektórych salach wesele w piątek jest tańsze, a niektóre nie mają zniżki z tego powodu.
Myślę, że najlepszym źródłem informacji będą po prostu właściciele sal, którzy imprezę organizują.
I wszystko zależy jak długie ma być to przyjęcie.
Byłam u koleżanki na przyjęciu, po ślubie cywilnym- obiad, kawa, ciasto i zimne zakąski. Trwało około 6 godzin (do godz 20), ale moim zdaniem to dobre rozwiązanie dla małej liczby gości (u niej było ok 25 osób)
_________________

 
 
ewa.krzys 


Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 2643
Skąd: z niedaleka
Wysłany: Pią Cze 01, 2012 12:56 pm   

slimaq, to wszystko zależy od cen podanych przez restaurację, od tego jaki zespół/dj wybierzecie, do tego dochodzi fotograf, itd. Myślę, że warto skorzystać ze stronki: http://wieszjak.pl/narzed...w-slubnych.html
_________________


 
 
Karolaaa 


Wiek: 35
Dołączyła: 11 Sty 2009
Posty: 49
Skąd: UK
Wysłany: Pią Cze 01, 2012 8:55 pm   

powiem Ci że ja robię na 75 osób i wyjdzie nas ok 32tyś - wesele całonocne bez poprawin. W tych 32tyś nie jest wliczona suknia ślubna, bo to prezent od mojego taty i on płaci.
Koszt może się zmniejszyć w zależności od tego ile zapłacisz za zespół, fotografa, kamerzystę, auto (może być 400, a może być 1200zł jak u mnie).
_________________
 
 
 
Karolina1984 

Wiek: 39
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 553
Skąd: Konstantynów
Wysłany: Pią Cze 01, 2012 11:01 pm   

Za wszystko mnie (by) wyszło 19.000 za 60-70 osób.
_________________
 
 
wiolancia 


Wiek: 46
Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 383
Skąd: Lutomiersk
Wysłany: Sob Cze 02, 2012 6:11 am   

Mnie w czerwcu ubiegłego roku wyniosło 5700-przyjęcie weselne całonocne,bez poprawin od od godz. 17.00 z tortem weselnym.Przyjęcie było organizowane na 30 osób.Posiłków miałam bardzo dużo.
_________________
 
 
 
agami 

Dołączyła: 01 Sie 2011
Posty: 20
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Cze 02, 2012 12:48 pm   

Sama właśnie organizuję przyjęcie weselne (od godziny 17.00 do 24.00) na podobną ilość gości i powiem Ci szczerze, że jeśli ślub jest w sezonie i wybierzecie popularną salę to nie masz co liczyć na duże oszczędności. Nam powiedziano wprost - to jest sezon, więc nie mogą zejść z ceny bo im się to zupełnie nie opłaca, skoro w nasze miejsce mogą mieć normalną parę, która zorganizuje całonocne wesele i normalnie zapłaci. Tak więc nam udało się jedynie zejść 30 zł od ceny talerzyka, co przy stawkach około 200 zł nie robi dużej różnicy. Podobnie jest gdy chodzi o dj, fotografa etc.
My przy takiej opcji zostaliśmy, bo od początku wiedzieliśmy, że całonocna impreza jest nie dla nas, ale jeżeli głównym powodem miałyby być kwestie finansowe to nie wiem czy warto...
 
 
nalinn 

Dołączyła: 21 Maj 2011
Posty: 222
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 06, 2012 10:54 am   

Ja również planowałam z moim narzeczonym robic przyjęcie weselne.
Ale jak popatrzyliśmy za miejscami, to cena niewiele by się różniła. W niektórych nawet nie chcieli myślec o przyjęciu, tylko samo wesele.
Tak jak już tutaj dziewczyny pisały najlepiej pochodzic, popytac, porozmawiac.
Z doświadczenia wiem, że nie ma co chodzic w miejsca, gdzie sale są na dużo większą liczbę gości np taką na 200 osób.
Jak chodziłam w zeszłym roku, to ceny było od około 140 wzwyż za wesele. Bardziej nastawialismy się na restauracje i mniejsze salki.
Kwestia też co jest w cenie :) , bo czasami może cena przyjęcia byc podobna co za wesele, ale np. podac lepsze jedzenie np. krem z borowików zmiast rosołu.

Lepiej zacznijcie od patrzenia w drugą stronę. Ile możecie wydac i czy wolicie wesele czy przyjęcie w tej cenie.
Pochodźcie, poszukajcie.
_________________

Mój dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=13976
 
 
pixie77 

Dołączyła: 15 Lip 2016
Posty: 16
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Pią Sie 26, 2016 8:24 am   

Wszystko zależy od tego jakie menu wybierzesz, czy zdecydujesz się na dodatkowe atrakcje itd. Koszty związane z organizacją wesela to nie jest taka oczywista sprawa :) Zalezy też jakie ceny ma lokal, w którym odbywa się przyjęcie. U nas też było jakies 80 osób, a przyjęcie odbyło się w *****. Było naprawdę super, a ceny nie są wygórowane :)

usunięto fragment z reklamą sali. Dorotka_
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Czw Cze 08, 2017 3:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
luizjanna 

Dołączyła: 01 Wrz 2016
Posty: 2
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Czw Wrz 01, 2016 11:01 am   koszty

usunięta kryptoreklama. Dorotka_
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Czw Wrz 01, 2016 11:53 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Be_Mine 


Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 141
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pią Wrz 02, 2016 6:13 pm   

slimaq Różnica w cenie pomiędzy weselem a przyjęciem może być kolosalna. Cena za talerzyk na 2017 to około 200 zł za wesele. Ja płace 210zł na 2017. Za przyjęcie które będzie krótsze na pewno będzie mniej. Zależy to też od tego ile tych potraw będzie i jakie. My się zastanawialiśmy właśnie nad przyjęciem to cena wychodziła 90 zł za talerzyk w formie dość prostej i 150 zł w formie dłuższej i bardziej rozbudowanej. Musisz się zastanowić jak długie miałoby być to przyjęcie, to Ci powie ile powinno być dań.
Dużym wydatkiem jest też zespół. Tutaj można zaoszczędzić na prawdę sporo. DJ jest tańszym wyjściem - cena około 2 tysiące za noc. Nie wiem czy za krótszy czas policzył by mniej. Można również stworzyć własną playliste na laptopie i wypożyczyć tylko sprzęt nagłaśniający. Czasami restauracje mają swoje nagłośnienie więc na pewno mógłbyś się dogadać i za opłatą na pewno by użyczyli. Tylko wtedy musisz pamiętać że nikt przyjęcia nie poprowadzi. Moim skromnym zdaniem branie zespołu na krótkie przyjęcie jest trochę na wyrost i to nie potrzebny wydatek. Pewnie policzą i tak jak za całe wesele.
Fotograf i kamerzysta - u nas miało kamerzysty nie być, właśnie ze względu na format przyjęcia. Tylko fotograf. Tu ceny też są różne. Najlepiej jak sam poprzeglądasz oferty u siebie w miejscowości. Można również zrobić zdjęcia w studiu ale od tego chyba pomału się odchodzi. Jest to tańsze (chyba!) ale jednak fajnie mieć dobrą pamiątkę i wziąć fotografa który popstryka na weselu/pryjęciu a dodatkowo może być jeszcze plener.

I na koniec jedna bardzo ważna rzecz. Można wziąć ślub poza sezonem. Czyli tak od listopada do marca-kwietnia. Sama spotkałam się z tym, że sale liczą wtedy mniej bo po prostu mają mały ruch i chcą tym przyciągnąć ludzi. A ślub w zimę może być kuszący i piękny :)
Tak samo ważny jest dzień tygodnia na jaki się zdecydujecie. W soboty i niedziele w sezonie sale są obłożone, jednak w tygodniu stoją puste. Za wesele/przyjęcie robione w tygodniu sale liczą mniej.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl