Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Suszarka do ubrań - ma któraś?
Autor Wiadomość
Tinny 

Dołączyła: 02 Mar 2013
Posty: 73
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 31, 2015 7:14 pm   Suszarka do ubrań - ma któraś?

Dziewczyny, zimno i na ogródku nic nie wysuszę, a rozwieszać też nie ma za bardzo gdzie. Trochę nas jest i sporo wychodzi prania... Tak się zastanawiałam nad suszarką i nie wiem sama - jest sens kupować? Ma może któraś?
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sob Sty 31, 2015 7:36 pm   

Ja mam pralko-suszarkę i napiszę krótko : warto! :)
Wcześniej (dopóki nie miałam) uważałam to za zbędny sprzęt, ale teraz widzę jak przydaje się nie tylko przy praniu ręczników (stają się cudownie puszyste),ale także zimą lub podczas sytuacji gdy szybko trzeba coś wyprać i wysuszyć.
_________________
 
 
Tinny 

Dołączyła: 02 Mar 2013
Posty: 73
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 31, 2015 8:11 pm   

Czyli tak jak myślałam. :) Pralkę mam i to nową, nie pomyślałam wcześniej o suszeniu, dlatego teraz tę suszarkę osobno rozważam sobie. :)
 
 
Karola5 


Wiek: 43
Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 980
Skąd: Łódź/Wawa
Wysłany: Sob Sty 31, 2015 9:58 pm   

Asiek, a powiedz nie kurczą ci się ubrania? Bo ja mam suszarkę, ale niestety wiele rzeczy zmieniło rozmiar na mniejszy :?
_________________

dzienniczek Basi
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Nie Lut 01, 2015 9:59 am   

Nie, nie kurczą się. :)
Karola5, musisz uważnie wybierać program, czas suszenia, stopień suszenia oraz rodzaj materiału z jakiego są wykonane rzeczy.
Wiadomo, że jak wrzucę np. bluzki (z dodatkiem syntetyków) w program suszenie ręczników i to w najwyższym stopniu "suchości" (np. u mnie są 4 różne stopnie "suchości") to się bluzki na pewno zdeformują.
_________________
 
 
Karola5 


Wiek: 43
Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 980
Skąd: Łódź/Wawa
Wysłany: Nie Lut 01, 2015 2:04 pm   

Asiek, wiesz ja myślę że dużo zależy od materiału jednak... ja mam do wyboru bawełnę lub syntetyk i do tego stopnie suchości - najczęściej wybieram "do szafy". DO tego mogę zrobić bardziej delikatne suszenie. No i niestety Basi bodziaki zmniejszają się najczęściej o pół rozmiaru a np endo cały rozmiar :? Męża koszule też się skurczyły mimo że bawełna... ale może w Polsce jakość materiału jest słaba, bo taniej...
_________________

dzienniczek Basi
 
 
Tinny 

Dołączyła: 02 Mar 2013
Posty: 73
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 02, 2015 11:47 am   

Ale taką normalną masz suszarkę czy parową? Może to ma znaczenie jakieś?
 
 
Karola5 


Wiek: 43
Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 980
Skąd: Łódź/Wawa
Wysłany: Wto Lut 03, 2015 11:13 pm   

Tinny, no mam suszarkę Bosch normalną, nie wiem jaka to jest parowa...?
_________________

dzienniczek Basi
 
 
dora11 


Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 62
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Pon Lut 09, 2015 10:20 am   

Ja zainwestowałam. Niestety ale nie mam balkonu ( blok przedwojenny tak więc nikt w budynku nie ma...).
Mam małe dziecko tak więc pierze się często. W pokojach jest niewiele miejsca. W łazience przez suszące się pranie zaczęły powstawać plamy z grzyba tak było wilgotno
Tak więc doszłam do wniosku,ze ewentualny remont będzie nas kosztował o wiele więcej. Mamy obecnie ten model suszarki Whirlpool AZB 7790P
Nie był to strasznie duży wydatek a suszarka bardzo pojemna. 7 kg. I jest o wiele wygodniej. usunęłam link. Dorotka_
_________________
Wszyscy zostaliśmy wychowani na telewizji aby wierzyć, że pewnego dnia zostaniemy milionerami, gwiazdami filmu i rocka. Ale nie zostaniemy.
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Pon Lis 23, 2015 8:27 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
marekwisniewski 

Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 1
Skąd: Łodz
Wysłany: Sro Lut 18, 2015 1:58 pm   

Suszarka jest szczególnie potrzebna w zimne dni. Wtedy to duże udogodnienie. Ja chcę kupić suszarkę parową, bo słyszałem że jest dużo wygodniejsza i ubrania szybciej schną. Czy ktoś już z niej korzystał?


Usunęłam reklamę z podpisu. Moderatorka Asiek
Ostatnio zmieniony przez Asiek Sro Lut 18, 2015 4:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tinny 

Dołączyła: 02 Mar 2013
Posty: 73
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 22, 2015 2:56 pm   

Z tego co wiem mniej się też w takiej gniotą ubrania no i nadaje się do odświeżania.
 
 
Sajgonka 

Dołączyła: 22 Gru 2012
Posty: 99
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 12, 2015 5:40 pm   

A jak z zapachem z pralko -suszarki?
 
 
lolek112 

Wiek: 34
Dołączył: 02 Maj 2014
Posty: 16
Skąd: Września
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Wto Kwi 21, 2015 7:16 pm   

też mam w domu suszarkę, świetna sprawa ;p WARTO ! :)
 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 18, 2015 2:58 pm   

A czy taka pralko-suszarka żre dużo prądu? Uświadomiłam, sobie właśnie, że w zimne dni nie za bardzo będę miała gdzie suszyć pranie. Balkon jest, więc pranie na balkon pójdzie, ale to wiadomo - jak będzie ciepło. I właśnie nad taką pralko-suszarką się zastanawiam. Dziewczyny, które mają: zauważyłyście jakąś znaczącą różnicę w rachunkach? Bo z tego co widzę te urządzenia mają zwykle klasę B lub A.
_________________


 
 
Melka33 

Dołączyła: 27 Maj 2015
Posty: 23
Skąd: łódź
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Pon Lis 23, 2015 7:06 am   

Nie zużywa dużo prądu.Ja mam obecnie takie urządzenie i wyliczyłam sobie ile mniej więcej to kosztuje. Jest to koszt ok kilkudziesięciu groszy na jedno suszenie czyli bardzo niewiele a jeset to wygodne, Sama jak rozkładałam pranie w domu to miewałam na ścianach pleśń.... Własnie to skłoniło mnie do zakupu suszarki, z której jestem niesamowicie wprost zadowolona. Bałam sie trochę tego,że będzie mi giotła ubrania ale nie gniecie.

usunęłam reklamę sklepu. O swoim cudownym zakupie na raty można opowiedzieć na priv. Pozdrawiam, Dorotka_
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Pon Lis 23, 2015 8:24 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
marikakak 

Dołączyła: 20 Wrz 2016
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 20, 2016 1:48 pm   

Ja marzę o suszarce. Mam dość wilgoci w mieszkaniu (można siekierę powiesić po kilku godzinach suszenia prania).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl