Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Poszukuję pomysłów na firanki, zasłonki okien tarasowych
Autor Wiadomość
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pią Sty 29, 2016 8:58 am   Poszukuję pomysłów na firanki, zasłonki okien tarasowych

Dziewczyny, brak mi pomysłów na sensowne udekorowanie okien tarasowych.
Jest ich w sumie 4, ok. 5 metrów szkła (do samej ziemi).

Nie chcę ich zostawiać "łysych", bo lubię ciepłe, przytulne wnętrza.
Pokój jest duży, będzie urządzony w drewnie, ciepłych kolorach. Zadne szkło, metal, meble na wysoki połysk.

Odpadają firanki, zasłonki panelowe przesuwane - nie podobają mi się i już, poza tym widzę je w 90% domów, więc mi się opatrzyły.

Nie chcę też jakichś babcinych firan.

I co ważne - są to okna tarasowe, więc chcę, żeby firanki nie przeszkadzały przy otwieraniu/zamykaniu drzwi i żeby pasowały gdy drzwi pozostają otwarte.

Taras ma wyjście na ogród, więc mogę popuścić wodze fantazji. :)

Pomocy! :wink:
_________________
Ostatnio zmieniony przez Asiek Pon Lut 29, 2016 10:32 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ithanielle 


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Wrz 2013
Posty: 1947
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pią Sty 29, 2016 9:48 am   

Asiek, może makarony? Można puścić luźno, możesz podwiązać na wiele sposobów... możesz kupić jednokolorowe, cieniowane lub z kryształkami - wybór jest :)




_________________

 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pią Sty 29, 2016 5:18 pm   

ithanielle - też o nich myślałam, ale mam już w jednych drzwiach i o ile mnie nie przeszkadza to mój mąż mówi, że kiedyś weźmie nożyczki i poobcina 8) :smile: , bo często się w nie wplątuje.
Nie wiem, czy przejdzie więc pomysł 5 metrów takiego szczęścia. :mrgreen:
_________________
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Pią Sty 29, 2016 5:27 pm   

Asiek, a drewniane żaluzje? Ja kocham takie klimaty :)
_________________


 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pią Sty 29, 2016 5:30 pm   

Moi rodzice tez maja takie okna. Ostatnio namowilam ich na muslinowe firanki. Skrajne okna od polowy sa zasloniete na cala dlugosc, a reszta sie schodz w skosna falbane. Jak litera W. Jesli je zamawiasz do uszycia, sama decydujesz jak mocno mozna sciagnac gorne W. To dosc standardowe rozwiazanie, ale przy ladnym materiale dobrze wyglada.
 
 
LinaMiódMalina 


Wiek: 36
Dołączyła: 05 Gru 2015
Posty: 239
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 29, 2016 9:39 pm   

Asiek, wow duże okna wychodzące na taraaas, superowo <3 Zazdroszczę bardzo, póki co taras to moje budowlane marzenie :P
Mi się okrutnie podobają okna tarasowe przysłonięte materiałowymi roletami w beżowych delikatnych odcieniach, lub żaluzjami w drewnie tak jak postulowała tutaj Dorotka_, ewentualnie bambusowe rolety, mam w swoim folderze z inspiracjami do budowy zapisane o takie przykładowe foty 8)


_________________

 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Nie Sty 31, 2016 10:35 am   

Hm, te drewniane żaluzje (ładne :) !) pasują bardziej wg mnie do domu urządzonego w stylu południowym, jakaś hacjenda :wink: albo śródziemnomorski klimacik.
A pokój będzie raczej w stylu rustykalnym, aczkolwiek bez jakichś super ciężkich mebli i tysiąca bibelotów (vel kurzołapów...). Marzy mi sią wiejski (w pozytywnym znaczeniu!) styl, tzw. Landhaus.
Okna są gładkie, z jedną szybą (x 4), bez podziałek.

Dzięki dziewczyny za dotychczasowe typy - jakby co to chętnie podejrzę kolejne propozycje, więc nie spoczywajcie na laurach. :mrgreen:
_________________
Ostatnio zmieniony przez Asiek Nie Sty 31, 2016 10:36 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ewa_Ewi 

Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 455
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 13, 2016 9:15 am   

Mam duze okno narożne tarasowe i nie mam na nie pomysłu... generalnie myślałam w pozostałych pomieszczeniach o roletach rzymskich,. będę wdzięczna za podpowiedzi i inspiracje :)
 
 
LinaMiódMalina 


Wiek: 36
Dołączyła: 05 Gru 2015
Posty: 239
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 13, 2016 10:03 pm   

Ja polecam rolety rzymskie duo, nie wiem jak jest z oknem tarasowym, bo niestety takiego się jeszcze nie doczekałam, ale w innych pomieszczeniach ten typ rolet sprawdza się super - w dzień korzystam tylko z warstwy z woalu, a na wieczór/noc zaciągam sobie w pełni zacieniającą część z tkaniny w wybranym kolorze. Korzystne ceny można znaleźć przez internet, np. na Dekorii, bo niestety w Łodzi większość firm które odwiedziłam zabija ostro cenowo. Ja kupiłam "zdalnie" ostatecznie za ok.1/4 ceny wyliczonej na moje okna przez łódzką firmę :| warto robić rekonesans ;)
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl