Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
jak rodzice witają młodych na sali weselnej??????
Autor Wiadomość
Emmi 

Wiek: 38
Dołączyła: 08 Mar 2010
Posty: 104
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sie 08, 2010 10:11 am   jak rodzice witają młodych na sali weselnej??????

może to Wam się wyda głupim pytaniem ale ponieważ Teściowa prosiła więc zapytam :)
Chciałabym wiedzieć jak powinno brzmieć powitanie młodych przez rodziców na sali...kiedy witają nas chlebem...bo powiem Wam że ostatnio będąc na weselu mojej siostry nie wypadło to najlepiej....rodzice nie wiedzieli co mają mówić...a ni jedni ani drudzy....i wyszedł z tego bełkot pod nosem....moja teściowa która też to widziała, postanowiła się przygotować żeby nie było wpadki i stąd moje pytanie....czy istnieje jakaś "regółka"którą rodzice powinni wyrecytować?? :) :) czy raczej mogą mówić co im ślina na język przyniesie??jak to było lub będzie u Was ??
_________________

 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Nie Sie 08, 2010 11:07 am   

Emmi, na naszej sali (Korona) przed weselem właścicielka podpowiedziala mamom co maja powiedzieć i brzmiało to mniej więcej tak: "Staropolskim obyczajem witamy Państwa Młodych chlebem i solą". Później dodały mamy jakies zdanie od siebie, buzi, buzi i już :D
_________________
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sie 08, 2010 11:22 am   

<< Niemal po każdym ślubie, kiedy młodzi małżonkowie przyjeżdżają z kościoła pod dom weselny, witają ich rodzice. Najczęściej to matki państwa młodych trzymając w rękach sól i chleb, coraz częściej ozdobiony różnymi wzorami z ciasta albo kwiatami, wypowiadają słowa: „Witamy was chlebem i solą, aby Wam chleba i soli nigdy w życiu nie zabrakło". >>

źródło



[...] Podczas powitania Panna Młoda może zostać zapytana o to co woli. Chleb, sól, czy Pana Młodego?? Prawidłowa odpowiedź powinna brzmieć: Chleb sól i Pana Młodego, żeby pracował na niego, lub "Pana Młodego. Chleba i Soli dorobimy się powoli".
[...]


źródło
_________________
 
 
alekul89 


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Maj 2014
Posty: 1360
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 15, 2015 11:36 am   

U nas było mniej więcej tak jak pisała agulka1989. Nie zabrakło pytania do mnie co wybieram-chleb, sól czy Pana Młodego. Odpowiedziała, że Pana Młodego a chleba i soli dorobimy się razem powoli :)
_________________


 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 15, 2015 12:08 pm   

U mnie nie było żadnych pytań i szczerze mówiąc pierwszy raz o tym zwyczaju (pytanie PM co wybiera) wyczytałam na forum. Wcześniej o nim nie słyszałam.
_________________


Ostatnio zmieniony przez kapatka Sro Lip 15, 2015 12:09 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Julia_ja 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 780
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 22, 2015 2:11 pm   

Nas witały mamy z chlebem i solą oraz dwoma kieliszkami - jeden z wodą, drugi z wódką. Teściowa powiedziała, że witają nas chlebem i solą i co wybieram. Odpowedziałam, że Pana Młodego, a chleba i soli dorobimy się powoli. Potem wybieraliśmy kieliszki - tradycyjnie, kto wybierze z wódką ten ma więcej do powiedzenia - ja wybrałam wódkę :-)
_________________

 
 
Alice_Liddell 

Dołączyła: 06 Maj 2014
Posty: 158
Skąd: Londyn
Wysłany: Pią Sie 07, 2015 9:27 am   

My mieliśmy powitanie chlebem i solą. Moja mama zapytała co wybieram, powiedziałam tak samo jak Julia_ja. A na toast do stłuczenia był szampan.
_________________

Ślubny - http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=17128
Poślubny - http://forum.wesele-lodz....p=825372#825372
 
 
Be_Mine 


Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 141
Skąd: Pabianice
Wysłany: Sro Paź 26, 2016 12:24 am   

agulka1989 napisał/a:
„Witamy was chlebem i solą, aby Wam chleba i soli nigdy w życiu nie zabrakło"
Ostatnio na weselu tak właśnie mama panny młodej przywitała młodych. :) Młodzi podziękowali, zjedli po kawałeczku i chcieli iść dalej ale jakaś ciotka się wcięła że młoda powinna wziąć chleb ze sobą, to no młoda wzięła. Po chwili był problem bo miała być przeniesiona przez próg więc oddała chleb mamie i siup na ręce męża :D Ciotka znowu się wcięła żeby nie oddawała chleba. Trochę śmiesznie to wyszło ale młoda obróciła to w żart. :) Doskonały przykład na to że nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli a mimo to może fajnie.
Po wszystkim chleb leżał na stole młodych. :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Be_Mine Sro Paź 26, 2016 12:25 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl