Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Parafia Chrystusa Króla na Retkini
Autor Wiadomość
marcia331 
Szczesliwa zona


Dołączyła: 13 Maj 2008
Posty: 397
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 12, 2009 9:30 pm   Parafia Chrystusa Króla na Retkini

W parafii Chrystusa Krola na retkini odbedzie sie nasz slub. Znam ten kosciol dosyc dobrze bo przez wiele lat tam chodzilam. Ale ciekawa jestem waszych opini na temat slubu w tej parafii. Jakie macie doswiadczenia. Czy wszystko da sie zalatwic bezproblemowo? Jak wyglada sprawa z dekoracja kosciola i organistka? Ile placiliscie za slub? Nam taki mlody nowy ksiadz powiedzial 600zl! Czy ktos z was mial lub bedzie mial taka sytuacje ze slubu udzielal ksiadz spoza tej parafii??
Czekam na wszystkie opinie i dobre rady :)
_________________
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 12, 2009 9:40 pm   

to moja parafia i mialam tam slub w pazdzierniku 2008. oto koszty:
500zl za slub (kwiaty w cenie)
50zl zapowiedzi.
150 organistka plus skrzypaczka.
Czyli niedrogo. Jak poczytasz o innych kosciolach, to sie ucieszysz.

jednak sam kosciol idealny nie jest. wielkie ladowisko, gdzie nie ma mozliwosci wprowadzenia wlasnej firmy dekoratorskiej - proboszcz nie pozwala.
mini parking, gdzie trudno o miejsce.
nie ma mozliwosci podjechania pod same drzwi kosciola - wysiadasz na parkingu.

co do ksiedza z zewnatrz - zero problemu, tylko trzeba wczesniej uprzedzic. aha, stawka za slub sie nie zmienia nawet jesli masz swojego ksiedza.

my bylismy zadowoleni na 5 z minusem. Jednak jesli masz swoja wizje z kwiatami, inna muzyka, czymkolwiek, co nie miesci sie w zwyczajnej wizji proboszcza, lepiej juz teraz zmien parafie ;P

inne forumki z tego Kosciola to: Katarynka i Fiona83
 
 
marcia331 
Szczesliwa zona


Dołączyła: 13 Maj 2008
Posty: 397
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 12, 2009 10:13 pm   

Mam jeszcze pytanie odnosnie tej skrzypaczki? To byl ktos zalatwiony przez Ciebie czy odgornie "przydzielony"? Domyslam sie ze wlasnie z oprawa muzyczna moge miec tam problem.
A jak wygladala dekoracja kwiatowa? Mozna miec na nia jakis wplyw? Nie chodzi mi o firme dokoratorska ale o to czy ktokolwiek chociaz poinformuje nas jakie kwiatki beda w kosciele? W ogole to w tej chwili w kosciele odbywa sie "remont" a dokladniej przygotowanie do konsekracji. Z tego co wiem ma sie ona odbyc tydzien po naszym slubie wiec mam nadzieje ze na nasz slub wszystko bedzie juz odnowione i slicznie przygotowane chociaz by ze wzgledu na ta konsekracje. Chociaz troche mnie dobily ostatnio te szarosci scian!! Jak mozna malowac wszystko na szaro???
_________________
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Czw Lut 12, 2009 11:02 pm   

To też nasza parafia.

MalaJu napisał/a:
500zl za slub (kwiaty w cenie)

Dokładnie.
MalaJu napisał/a:
50zl zapowiedzi.

Zależy od księdza. My nie płaciliśmy nic :cool:
MalaJu napisał/a:
150 organistka plus skrzypaczka.

Chyba skasowano nas na 200, ale nie pamiętam dokładnie.
marcia331 napisał/a:
odgornie "przydzielony"

Odgórnie.
Pani organistka nie wpuszcza nikogo z zewnątrz. "Bo NIE" :-?
marcia331 napisał/a:
Mozna miec na nia jakis wplyw?

Wątpię. Nam na tym elemencie nie zależało, więc nawet nie pytaliśmy.
 
 
marcia331 
Szczesliwa zona


Dołączyła: 13 Maj 2008
Posty: 397
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 12, 2009 11:10 pm   

Czyli tak jak myslalam czeka mnie przeprawa z organistka :| troche ja znam to moze uda mi sie cos "wynegocjowac". Chociaz najchetniej zmienilabym ja na kogos zupelnie innego! Ale to akurat nie mozliwe :( Widzialam zdjecia katarynki z ich slubu i mieli dekoracje z Galeri Kwiatow. Wiec chyba jednak da sie cos zalatwic. Zobaczymy
_________________
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Czw Lut 12, 2009 11:15 pm   

marcia331 napisał/a:
Wiec chyba jednak da sie cos zalatwic.


Zapytaj katarynki , ile nerwów ich to kosztowało !
Na pewno nie przejdzie własna dekoracja , jak będzie więcej par biorących ślub tego samego dnia , co Wy.

Koniec końców - mieli katarynce otworzyć bramę, a nie otworzyli.

Proboszcz nasz pannnnnnnnnnn :roll: :lol:
 
 
marigra12 

Wiek: 38
Dołączyła: 30 Sty 2009
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 30, 2009 8:05 pm   

witam serdecznie
ja również biorę ślub w tym kosciele 11 09 2010, jestem juz po wstępnej rozmowie z pania z kancelarii, termin zaklepany wiem na 100% ze nie wpuszczaja nikogo z zewnatrz jesli chodzi o dekoracje kosciola , ale nie wiem jak wyglada sprawa z oprawa muzyczna gdyzu organistki jeszcze nie bylam, i jestem wlasnie ciekawa czy bedzie mozliwosc zamowienia sobie dodatkowo np kwartetu smyczkowego? wiecie jak to wyglada? czy jest "wyłączność" pani organistki ze skrzypaczka?
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 30, 2009 9:36 pm   

obstawiam wyłacznosc, jesli oranistka mialaby rowniez brac udzial w odegraniu utworu. nie wiem natomiast, co z wystepami innych muzykow jakby "obok" organistki.
 
 
neskalodz 


Wiek: 42
Dołączyła: 10 Mar 2009
Posty: 582
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 27, 2009 2:09 pm   

marigra12 napisał/a:
witam serdecznie
ja również biorę ślub w tym kosciele 11 09 2010, jestem juz po wstępnej rozmowie z pania z kancelarii, termin zaklepany wiem na 100% ze nie wpuszczaja nikogo z zewnatrz jesli chodzi o dekoracje kosciola

Marigra12 a na ktora godzine masz slub?? Bo my mamy tego samego dnia :) ale ciagle nie mozemy zdecydowac sie czy na pewno chcemy w tym kosciele :roll: A co do dekoracji to wiesz moze jak ona wyglada? troche denerwujace jest to ze sie wplywu nie ma zadnego na wystroj :roll: Znasz moze tam ksiezy, mozesz ktoregos polecic? Bo my bardzo bysmy chcieli by to byl ktos zyczliwy mlodej parze :) (o ile tacy ksieza jeszcze istnieja ;) )
_________________
Ostatnio zmieniony przez neskalodz Nie Wrz 27, 2009 2:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
chudzielec7 

Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 41
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Cze 05, 2010 3:22 pm   

My mamy tutaj ślub 03.07.2010 o 19.00 i sprawa wygląda tak odnoście płatności. Jak byliśmy u księdza na spisaniu protokołu przedślubnego to spytaliśmy o koszta powiedział tak: ślub kosztuje 300 - 500 zł ale każdy z reguły daje pośrodku albo minimalną kwotę, to na ile go stać, a nie wygórowana cena. Organistka 100 - 150 zł, dekorowanie kościoła jest wliczone w kwotę za ślub. I to wszystko. A co do samego kościoła jest bardzo piękny i odpowiedny na taką uroczystość. Co do księdza to polecałabym ks. Kazia, na nas zrobił bardzo dobre wrażenie. Poza tym zna mojego narzeczonego od małego.
_________________


 
 
bambolea 


Dołączyła: 22 Lut 2012
Posty: 397
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 23, 2012 2:51 pm   

Moja siostra miała ślub w tym kościele. Był przepiękny, ksiądz (nie wiem jak on ma na imię, ale taki żartowniś) pięknie przeprowadził ceremonię. Kazanie było tak piękne, że miałam łzy w oczach, a byłam na wielu ślubach i żaden mnie tak nie poruszył. Byłam nawet na takim, kiedy ksiądz mówił o tym, że miała być Irlandia.... Szok.. Ale tutaj naprawdę super :) )
_________________
 
 
anna_re 

Dołączyła: 06 Maj 2011
Posty: 34
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 1:24 pm   

Może jest ktoś kto bierze ślub w tym Kościele w 2012?????
_________________
Nasz Dzień to 08.09.2012
 
 
Lenkam 

Dołączyła: 14 Maj 2012
Posty: 8
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Maj 14, 2012 12:39 pm   

Ja biorę ślub w tym kościele 02.06.2012 r., ale z tego co wiem jesteśmy jedyną parą w tym dniu.
Z tego co do tej pory zdążyłam się dowiedzieć, ślub ma kosztować ok. 500 zł i 50 zł na zapowiedzi.
Organistka 150 zł i skrzypaczka 150 zł.
Ubranie kościoła ze sztucznych kwiatów jest w cenie ale my będziemy przybierać żywymi, będzie właściwie ubierać ani kościelna, która za tę usługę bierze 200 zł.
_________________
 
 
anna_re 

Dołączyła: 06 Maj 2011
Posty: 34
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 14, 2012 1:41 pm   

Lenkam, a o której godzinie będzie Wasz ślub, chętnie bym zobaczyła jak to wszystko wygląda.
Ile wcześniej umawialiście się z organistką? a skrzypaczkę sami załatwialiście czy jest polecana przez organistkę?
_________________
Nasz Dzień to 08.09.2012
 
 
Lenkam 

Dołączyła: 14 Maj 2012
Posty: 8
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Maj 28, 2012 1:34 pm   

Anna, ślub mamy o godzinie 17-ej, zapraszamy :)
Pierwszy raz poszłam do organistki chyba koło marca, ale to dosłownie jej tylko powiedziałam, że mamy ślub i żeby grała a potem byłam 3 tygodnie temu w kancelarii popytać o parę rzeczy i akurat ona był i zostawiłam już pieniążki dla niej i dla skrzypaczki, skrzypaczka będzie jakaś od niej, ma zagrać dwa utwory na komunię i na zakończenie.
_________________
 
 
anna_re 

Dołączyła: 06 Maj 2011
Posty: 34
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 31, 2012 9:40 am   

Lenkam, dziękuję za informacje, na pewno przyjdziemy Was podziwiać :) U Was już pewnie mały stresik, ale wszystko będzie cudnie.
_________________
Nasz Dzień to 08.09.2012
 
 
Alara 


Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 244
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 08, 2013 5:00 pm   

Drogie Forumki, czy któraś z Was brała ślub, lub będzie go miała w Parafii Chrystusa Króla w piątek? Jeśli tak, czy miałyście jakieś problemy z załatwieniem takiego terminu?
Z góry dzięki za odpowiedzi :)
Ostatnio zmieniony przez Alara Sro Maj 08, 2013 5:00 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
martinni 

Wiek: 40
Dołączył: 14 Paź 2016
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 26, 2016 5:22 pm   

Mam pytanko: czy ktoś ostatnimi czasy brał ślub w tym kościele? Prosimy o Wasze wrażenia z "załatwiania" uroczystości.

[ Dodano: Pią Mar 31, 2017 10:52 am ]
Czy ktoś w tym roku bierze ślub w tym kościele?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl