Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile ciasta na wesele?
Autor Wiadomość
Asia 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 06, 2004 9:11 am   Ile ciasta na wesele?

Czy wiecie ile ciasta było (jest) przewidziane na osobę na Wamszych weselach? Mój kucharz powiedział, że na 130 osób powinno być 25 kg, ale biorac pod uwage to, że mam poprawiny wydaje mi się, że to za mało. Jak było lub bedzie u Was?
_________________
Mój najpiekniejszy dzień - 25 września 2004 r.
 
 
Akla 


Wiek: 44
Dołączyła: 23 Mar 2004
Posty: 115
Skąd: Włocławek
Wysłany: Czw Maj 06, 2004 9:49 am   

A ile to jest 25kg w kawałkach? będzie po 1 kawalku na łebka, czy więcej?
No właśnie, ile powinno być kawałków na osobę?
 
 
Asia 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 06, 2004 9:59 am   

Nie wiem ile kawałków wyjdzie z 25 kg. Wg mnie po kawałku na osobę to jest bardzo MAŁO! A może dziewczyny, które organizują wesela na salach, wiedzą ile powinno być ciasta?
_________________
Mój najpiekniejszy dzień - 25 września 2004 r.
 
 
olenka 


Wiek: 46
Dołączyła: 13 Gru 2003
Posty: 457
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 06, 2004 11:39 am   

Asiu jak tylko sie dowiem to zaraz ci napisze co sodzi o tym mój specjalista od tortów:)
On ma cukiernie i ma zamówienia na ciasta wesel;lne a pozatym w sam sobie piekł ciasta na wesele swoje własne:))



Mogę Wam jeszce podać przykład jak było u mojej koleżnki na weselu. Ofiraowała mi wszystkie swoje zapiski weselne zlecane przez kucharza:)

wesele było na 76 osób.

* tort weselny: śmietowo, kawowo-czekoladowy 12 kg
* szarlotka 3 kg
*sernik wiedeński 3 kg
*makowiec 3 kg
*orzechowe 3 kg


razem: 12 kg

* babeczki owocowe/ budyń 50 szt.


ciasta wystarczyło na poprawiny i dla gości.
_________________
--------------------------------------------------
--##@@ ślubuję 18 września 2004 @@##--
 
 
Asia 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 06, 2004 12:17 pm   

Oleńko, z tego co napisałaś wynika, że mój kucharz ma rację - skoro na weselu Twojej kolezanki było 12 kg ciasta + ok 1 kg babeczek (one nie są ciężkie) na 76 osób to znaczy, że 25 kg wystarczy na moje 130 osób. tym bardziej, że moja mama ma zamiar te ilość zwiększyć. O torcie mówiono mi, że powinno być 10 dag na osobę.
A jak będzie u Ciebie?
_________________
Mój najpiekniejszy dzień - 25 września 2004 r.
 
 
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 06, 2004 12:23 pm   

U mnie będą po dwa duże kawałki ciasta na osobę, nie licząc tortu, no i będą jeszcze desery lodowe, myślę, że to wystarczy... :?:
 
 
olenka 


Wiek: 46
Dołączyła: 13 Gru 2003
Posty: 457
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 06, 2004 3:49 pm   

Asiu jeszcze nie wiem:(
Ale chyba tak jak u Ciebie:) My dopiero jedziemy na początku czerwca do naszej p. Zosi. poczatkowo planowaliśmy wesele na 40-50 osób a teraz liczymy na 100. A to sie p. Zosia ucieszy:))


a z tortem to juz nie pierwszy raz słyszę, że 10 dkg na osobę. Coc ja bardzo lubie i zjem ze trzy kawałki:)
_________________
--------------------------------------------------
--##@@ ślubuję 18 września 2004 @@##--
 
 
lesia 

Wiek: 48
Dołączyła: 26 Lut 2004
Posty: 154
Skąd: lodz
Wysłany: Czw Maj 06, 2004 7:00 pm   

Ja jestem swiezo po wizycie u kucharki , u nas tez bedzie ok 130 osob ,no i poprawiny i jeszcze chcielismy dac kazdemu po kawaleczku . Ciast bedzie ok 30 blach ,nie wiem ile to moze wazyc? Beda glownie serniki ,serniko-makowce ,biszkopty z owocami i galaretka , z kremem raczej nie bedzie bo 19 czerwca to moze byc cieplo.
_________________
lesia
wedding day 19 06 2004
 
 
Asia 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 06, 2004 10:07 pm   

Rozumiem. że te blachy to takie domowe anie takie odromnej jak w cukierniach?
Lesiu, odpocznij choć chwilkę, bo to hula - hop Cie wykończy!
_________________
Mój najpiekniejszy dzień - 25 września 2004 r.
 
 
scorpionka 

Wiek: 46
Dołączyła: 04 Sie 2004
Posty: 54
Skąd: stolica
Wysłany: Czw Sie 05, 2004 10:31 am   

A mnie dziewczyna od cateringu (na 80 osob) powiedziala ze wystarczy 5 blach ciasta plus tort.
 
 
Asia 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 05, 2004 11:09 am   

scorpionka napisał/a:
A mnie dziewczyna od cateringu (na 80 osob) powiedziala ze wystarczy 5 blach ciasta plus tort.


Moja mama ostatnio pokroiła całą blachę ciasta (domową, ale dość dużą), po to, by sprawdzić ile z niej wyjdzie kawałków. Było 32 sztuki. Z pięciu blach wyjdzie wiec 160 kawałków, czyli po 2 na osobę. Musisz osądzić, czy to wg Ciebie wystarczająca ilość. Myslę, że jeśli ciasto będzie apetyczne, to szybciutko zniknie. Ja nie chciałabym, by na moim weselu nad ranem stały puściutkie klosze. Wolę, by ciasta trochę zostało.
_________________
Mój najpiekniejszy dzień - 25 września 2004 r.
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 05, 2004 11:22 am   

Ja myślę że Scorpionka napisała o takich cukierniczych blachach, które są sporo większe od tych domowych. :roll:
Myślę, że pięć blach powinno wystarczyć u mnie było 3,5 blachy na 90 osób i to nie z byle jakiej cukierni tylko z Ptysia - łodzianki będą wiedziały o co chodzi. Pan w cukierni twierdził że to będzie dużo za dużo, ja mu na to że moja rodzina lubi jeść ciasta. Na wesele wystarczyło spokojnie - natomiast po poprawinach zostały mi dwa małe talerzyki ciasta.
Znowu - wyszło bardzo na styk.
Acha - tort też cały znikł był - goście chodzili op dokładki :wink:
 
 
Sisi 

Wiek: 42
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 278
Skąd: Nijmegen
Wysłany: Czw Sie 05, 2004 11:27 am   

pipi, a gdzie zamawiałaś tort, że był taki pyszny?
_________________
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 05, 2004 11:33 am   

Tam gdzie i resztę ciast, czyli w Ptysiu.
Tylko muszę uprzedzić w tej cukierni mają zdjęcia tortów i dekoracje na nich są raczej takie bardzo domowe - jakieś wisienki albo kawałki brzoskwiń.
Moja mama specjalnie jechała do tej cukierni, weszła na ambicje i miałam bardziej odpowiednią dekorację na torcie. :D
 
 
Asia 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 05, 2004 11:34 am   

Pipi, blachy cukiernicze są chyba cztery razy większe od domowych, więc jeśli skorpionka pisała własnie o cukierniczych, to na pewno starczy.
_________________
Mój najpiekniejszy dzień - 25 września 2004 r.
 
 
Agni 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Sie 2004
Posty: 294
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 19, 2004 3:30 pm   a ile to będzię kosztowało??

mam takie pytanie:

jeśli zamawiamy już ciasta i tort to ile mniej-więcej to kosztuje od osoby?
wiem że cena tortu to osbna sprawa więc też mnie interesuje.
Chodzi mi o to żęby sobie doliczyć do kosztów na osobę - czyli czy to będzie około +10zł na osobę ?? ? albo jak znacie ceny np blachy - to sobie przeliczę ;)
a tort? około 250zł ?

ilość też mnie interesuje - ale to już mamy dyskusję powyżej :)
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 19, 2004 4:14 pm   

Ojej Agni cena na osobę może Ci wyjść różna np cena tortu od kilograma bardzo się waha w różnych cukierniach od 18 zł do 30 zł za kilogram np. Liczenie na pieniądze nie ma sensu.
Blacha ciasta też może różnie ważyć - to zależy od ciasta itd.
 
 
Agni 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Sie 2004
Posty: 294
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 19, 2004 4:19 pm   ceny cd...

no właśnie pipi na ciebie liczyłam bo wiem że zamawiałaś sama: chodzi mi o orientacyjne ceny - tort - cena za kilogram - w jakim przedziale? - i tak samo za ciasto - jaki jest przedział cenowy w dobrych cukierniach - np. w ptysiu :)


ps. ja już sobie przelicze :) to nie problem, mam tu taki kalkulatorek w komputerku ;)
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 19, 2004 4:29 pm   

Tu mnie dziewczyny macie, już się tłumaczyłam przed Asią na privie że ciasta rozliczane były z moją mamą mnie przy tym nie było i dokładnie nic nie wiem.
Ale opiszę Ci ceny Agni na priv. Oficjalnie mogę napisać że tort w Ptysi kosztował 28 zł za kilogram tyle pamiętam, a zamawia sie 10 dkg na osobę :D
 
 
Agni 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Sie 2004
Posty: 294
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 19, 2004 4:33 pm   :)

no to z góry dziekuję bardzo za informacje :)

co do takiej cukierni jak Ptyś: czy dowożą to wszystko gratis??? bo gdzieś ktoś pisał ze np. w Dybalskim własnie trasport w granicach łodzi jest gratis :)
 
 
KotaBasia 

Dołączyła: 07 Mar 2009
Posty: 81
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 11, 2009 1:30 pm   

U nas był oczywiście tort i 80 babeczek, które stały przez całe wesele w sali słodko-owocowej. Na weselu były 72 osoby i po imprezie zostało jeszcze 10 babeczek.
_________________
 
 
Agguniaa 


Wiek: 38
Dołączyła: 06 Lip 2008
Posty: 714
Skąd: Bełchatów i o-lica
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 6:09 pm   

My robiliśmy wesele sami, tzn że kucharka gotowała i piekła ciasta:) w sumie było 40 ciast, na stoły, dla rozdania dla gości i poczęstunku w trakcie przygotowań:)
Wydaje się nam że to liczba zbyt duża 35 w zupełności starczyłoby:)
_________________

6 czerwiec 2009
Pozdrawiam
Aga
 
 
 
pixie77 

Dołączyła: 15 Lip 2016
Posty: 16
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Pią Sie 26, 2016 8:28 am   

Nieważne ile będzie ciasta, to kawa też musi być do tego :D Dlatego u nas zamówiliśmy sobie bar kawowy (...) i sprawdził się super. Kawa była pyszna i wszyscy goście byli zachwyceni :)

usunięto fragment z reklamą . Dorotka_
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Czw Cze 08, 2017 3:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
karollinka123 

Dołączył: 21 Gru 2015
Posty: 5
Skąd: Belchatow
Wysłany: Pon Lis 07, 2016 11:39 am   

fakt barysta jest super ale niestety kosztuje pare groszy
 
 
herbatnik 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 651
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 08, 2016 6:27 pm   

Nie wiem, jakie przeliczniki ciasta na ilość gości stosują cukiernie, ale u nas było zdecydowanie za dużo. Wiadomo, że po weselu można je rozdać, podzielić, zapraszać gości na kawkę i podawać, ale to nie jest produkt długotrwały. Nie mieliśmy gdzie tego przechowywać. Ja sama na weselach słodyczy jem bardzo mało, czasem wcale, bo najczęściej młodzi dają paczkę z ciastem na pożegnanie, a podczas zabawy wolę konkretne zakąski. Nie mogłam przeboleć tych pieniędzy wydanych niepotrzebnie, bo można było sporo zaoszczędzić. No ale rodzice bardzo bali się, że braknie ciasta i będzie wstyd. Wszystko trzeba przemyśleć racjonalnie, jeśli na weselu jest dużo dzieci/lasuchow to można zamówić więcej. Jeśli nie, wystarczy moim zdaniem tort i paczka ciasta na parę, a dodatkowo symboliczną ilość na paterach.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl