Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Kościół oo. Jezuitów na Sienkiewicza
Autor Wiadomość
rorrim 


Dołączyła: 08 Cze 2005
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 11, 2005 8:09 pm   

Czy któraś lub któryś z Was brał ślub lub był na czyimś slubie w kościele oo. jezuitów na Sienkiewicza? :?:
Teraz co prawda jest tam remont, ale podobno w przyszłym roku ma już nieźle wyglądać. .. :roll:
 
 
gosiael 

Wiek: 44
Dołączyła: 15 Lip 2005
Posty: 20
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 12, 2005 5:14 am   

My będziemy brali ślub u o.o. Jezuitów. Istotnie jest tam teraz remont i rusztowanie w środku. Nam to akurat absolutnie nie przeszkadza, ale jak dla kogoś jest to problem to będzie musiał chyba trochę poczekać, bo remont z pewnością nie skończy sie w przyszłym roku. Zainteresowani znajdą plan remontu pod adresem http://jezuici.zh.pl/arty...t=kronika&id=99

Pozdrawiam

Gosia
 
 
sauvignon_blanc 


Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sty 2007
Posty: 155
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 17, 2008 5:48 pm   

Braliśmy ślub w tym kościele.

Bardzo miłe miejsce, siostra w kancelarii jest bardzo miła i wszystko można załatwić bez problemu.

Za dekoracje płaciliśmy ofiarę 200zł a kościół był przepięknie udekorowany żywymi kwiatami-przy ławkach też.

Za sam ślub płaciliśmy 400zł +200zł żeby nie zbierali na tacę (ksiądz proboszcz powiedział że nie trzeba nic płacić, czym tak zaskoczył moją mamę że i tak zapłaciła :D )
Jeśli chodzi o wybór księdza to gorąco polecam o. Jacka Granatowskiego. Przeuroczy człowiek-dzięki niemu nasz ślub był wyjątkowy i bardzo osobisty.

Obecnie znowu postawili z przodu rusztowania-na naszym ślubie na szczęście nie było.
_________________
Szczęśliwa mężatka.
 
 
doni_iza 

Wiek: 42
Dołączyła: 29 Paź 2007
Posty: 1974
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 18, 2008 9:44 am   

sauvignon_blanc super nowinki :D , za rok właśnie tam będziemy ślubować. Mam nadzieję, że do tego czasu rusztowania znikną. Jestem bardzo ciekawa jak siostry ubierają kościół, chyba muszę się wybrać na jakiś ślub :wink:
_________________
 
 
sauvignon_blanc 


Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sty 2007
Posty: 155
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 18, 2008 10:59 am   

Cytat:
Jestem bardzo ciekawa jak siostry ubierają kościół, chyba muszę się wybrać na jakiś ślub :wink:


Dekoracjami zajmuje się jedna siostra. Jest osobą dość specyficzną więc polecam spokój w rozmowach z nią ;)

Zazwyczaj kościół dekorowany jest sztucznymi kwiatami przy ławkach. Dla nas zrobiła wyjątek i udekorowała je żywymi :D .
Siostra nie pozwala na wprowadzanie firm z zewnątrz i na przywożenie swoich kwiatów, ale da się z nią dogadać.
_________________
Szczęśliwa mężatka.
 
 
doni_iza 

Wiek: 42
Dołączyła: 29 Paź 2007
Posty: 1974
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 18, 2008 12:04 pm   

Oj no właśnie tego sie obawiałam :kwasny: . Muszę sie chyba do Ciebie na "kurs podejścia do tej siostry udać" :wink: Wszelkie rady mile widziane, bo tez bym chciała mieć żywe kwiatki. :smile:
_________________
 
 
sauvignon_blanc 


Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sty 2007
Posty: 155
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 18, 2008 12:26 pm   

Najlepiej przyznawać siostrze rację we wszystkim ;)

My dodatkowo zawieźliśmy siostrę na giełdę kwiatów we wtorek przed ślubem, bo pani która to zawsze robiła była chora. Zaplusowaliśmy w ten sposób :wink:

Tak wyglądała nasza dekoracja


Iza na pewno sobie poradzicie.
_________________
Szczęśliwa mężatka.
 
 
doni_iza 

Wiek: 42
Dołączyła: 29 Paź 2007
Posty: 1974
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 19, 2008 7:27 am   

?licznie Wam siostra udekorowała kościół:D. Spoko jeśli tylko będąc miłym dla niej da sie to załatwić to nic trudnego hihih 8) . Sauvignon_blanc dzięki piękne za zdjęcie i porady. [smilie=g035.gif]
_________________
 
 
kamis 

Wiek: 38
Dołączyła: 14 Lip 2008
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 14, 2008 2:59 pm   

Bardzo mi się podoba ten kościół i chciałabym wziąść w nim ślub. Prosze napiszcie mi kiedy należy rezerwować termin w tym kościele i jakie są opłaty :lol:
 
 
doni_iza 

Wiek: 42
Dołączyła: 29 Paź 2007
Posty: 1974
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 14, 2008 4:27 pm   

Co do opłat za wiele Ci nie powiem, a termin na przyszły rok mam zarezerwowany od jakiegoś czasu. Najlepiej będzie jak sie tam przejedziesz, siostry w kancelarii wszystko Ci powiedzą :)
_________________
 
 
Aniołek 

Dołączyła: 30 Gru 2008
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 05, 2009 10:31 pm   

Ja teraz brałam ślub w tym kościele. Co do uroków samego kościoła o każdy może pojechać i ocenić sam. Mnie się bardzo podobało. Chciałabym jednak napisać o niekwestionowanych plusach tego miejsca:
1.Kościół nie jest za duży (więc przy weselu na ok. 100 osób) nie wygląda na pusty,
2. pięknie go siostra przybiera żywymi kwiatami (za kwotę 220 zł od każdej pary która w danym dniu bierze ślub)
3. Bardzo miły i zaangażowany organista (stawka 150 zł)
4. Brak opłaty za rezerwację terminu
5. Opłata w kancelarii naprawdę dobrowolna (siostra jest również bardzo miła i ciepło nas przyjmowała)
6. Super księża (nam ślubu udzielał proboszcz i wszyscy byli zachwyceni kazaniem - prosto, bardzo indywidualnie i o życiowych sprawach - rewelacja)

Jeszcze raz bardzo polecam!
 
 
doni_iza 

Wiek: 42
Dołączyła: 29 Paź 2007
Posty: 1974
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 07, 2009 9:16 am   

Ja również miałam ślub w tym kościele, i jedyne do czego mogę się przyczepić to proboszcz, który zachował się na naszym ślubie bardzo nieładnie (delikatnie mówiąc ). :kwasny:
Po pierwsze wrobił w udzielanie nam ślubu, emerytowanego księdza, wujka mojego narzeczonego, nie dając mu nikogo do asysty ( wujek myślał, że będzie asystował tylko)....
Po drugie ponieważ tego dnia padało, po ślubie stanęliśmy w przedsionku by przyjąć życzenia ( tak jak para przed nami), ale proboszcz zamiast poprosić nas o przejście do sali w budynku o bok, po prostu w sposób daleki od kulturalnego wypchnął nas siłą na zewnątrz, prawie krzycząc " Proszę, wyjść z kościoła!", na dodatek zdeptał mi tren......byłam całą sytuacja oburzona i do dziś moja rodzina jest zniesmaczona.
_________________
 
 
Elwirka1 


Wiek: 42
Dołączyła: 22 Wrz 2008
Posty: 645
Skąd: Krk
Wysłany: Wto Lis 09, 2010 12:26 pm   

Mam mega pozytywne wrazenia po slubie u ojców Jezuitów. Ślubu udzielała nam ksiądz Grzegorz i wszyscy byli pod wrażeniem. Były brawa, dowcip i sympatyczna atmosfera :) Ksiądz pozwolił nam dobrać czytania i ewangelię :) było pieknie :)
_________________
 
 
Alizze 

Dołączyła: 12 Sty 2012
Posty: 11
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Sty 19, 2012 1:07 pm   

Witam
My bierzemy ślub o ojców Jezuitów dnia 16.06.2012 mam prośbę o kontatk na pive lub forum od wszystkich innych par biorących ślub tego samego dnia bo chyba, każdemu podoba się opcja podzielenia kosztów wystroju kościoła :P
 
 
stefka100 

Dołączyła: 17 Gru 2011
Posty: 191
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 23, 2012 8:41 pm   

Witam :) czy wie ktoś może jak na teraz wygląda koszt ślubu ?
 
 
ola i lukasz 

Dołączyła: 05 Sie 2012
Posty: 68
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 28, 2014 11:26 am   

Dawno nie było żadnej opinii o tym kościele, więc dodam swoją - jestem tuż po ślubie u Jezuitów :) jestem zachwycona podejściem do Młodej Pary i polecam to miejsce wszystkim, którzy mają złe doświadczenia ze swoimi parafiami...
Od początku do końca wszyscy byli dla nas przemili - siostra i ksiądz w kancelarii, siostra od dekoracji... przyjmowali nas z uśmiechem i zbywając wszelkie pytania o pieniądze. Wszystko jest "co łaska" i faktycznie tak jest, nikt nie wymaga od nas żadnych konkretnych kwot pieniędzy (my w końcu daliśmy 500 zł). Nie mieliśmy z niczym problemu, mimo że nie jest to ani parafia moja, ani narzeczonego, po prostu chcieliśmy mieć tam ślub, na dodatek mieliśmy swojego znajomego księdza również spoza tej parafii, tak samo całą asystę i zespół muzyczny i nikt nam nie robił żadnych problemów :) Nie trzeba było specjalnie dopłacać aby nikt nie chodził z tacą czy inne tego typu rzeczy, o których się słyszy... nic z tych rzeczy :)
Siostra od dekoracji przesympatyczna i przeurocza - w ogóle nie chciała ode mnie brać pieniędzy, bo "żal jej się zrobiło, bo jesteśmy jedyną parą młodą tego dnia" (15.08.,piątek), więc na siłę jej dałam 150 zł :) kościół był ślicznie udekorowany - żywe kwiaty na ołtarzu, przy ławkach, czerwony dywan.
Piękniejszego ślubu nie mogłam sobie wymarzyć :)
A załatwianie wszystkich formalności u Jezuitów to była naprawdę czysta przyjemność, polecam!

[ Dodano: Czw Sie 28, 2014 12:28 pm ]
Aha, siostrę od dekoracji przenoszą od 30 sierpnia do innej parafii, mniejszej, bo już ma swój wiek :) i będzie jakaś nowa, trochę młodsza siostra się tym zajmować. Ale wszyscy, których tam spotkaliśmy byli życzliwi i bezproblemowi, więc myślę, że dalej będzie podobnie ;) I naprawdę nie opłaca się do dekoracji wynajmować firm z zewnątrz - płaci się majątek, a nie zrobią tego wcale ładniej
_________________
 
 
emiiskaa 


Dołączyła: 20 Gru 2013
Posty: 459
Skąd: EZG
Wysłany: Nie Sie 31, 2014 1:29 pm   

przyznam, bardzo ładny Kościół i bardzo ładne dekoracje - widzieliśmy wczoraj. sami byśmy chcieli ten Kościół, jednak łódzkie remonty mnie trochę przerażają.
_________________


 
 
ola i lukasz 

Dołączyła: 05 Sie 2012
Posty: 68
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 03, 2014 4:34 pm   

emiiskaa, do Waszego ślubu remonty się pewnie skończą? Trzeba by sprawdzić do kiedy je planują :) my byliśmy trochę przerażeni, bo jak zamawialiśmy wszystko to jeszcze nie było tych rozkopów no i nagle akurat na ślub... a wesele było po drugiej stronie Piłsudskiego, bo na Wigury w Soplicowie... ale jakoś to poszło, może centrum nie wyglądało najpiękniej dla gości spoza Łodzi, ale nikomu to nie przeszkadzało :) a sam kościół jest już odnowiony po remoncie
_________________
 
 
emiiskaa 


Dołączyła: 20 Gru 2013
Posty: 459
Skąd: EZG
Wysłany: Sro Wrz 03, 2014 6:10 pm   

no bedziemy myslec, bo naprawde przyjemny kosciolek:) a mozna wiedziec ile Was kosztowal slub tam?
_________________


 
 
Julia_ja 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 780
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 04, 2014 8:54 pm   

Dołączam się do prośby emiiskaa :) mógłby ktoś powiedzieć jakie są koszta, bo też się zastanawiamy nad tym kościołem :)
_________________

 
 
emiiskaa 


Dołączyła: 20 Gru 2013
Posty: 459
Skąd: EZG
Wysłany: Sob Wrz 06, 2014 8:15 pm   

my w tym tygodniu podjedziemy się spytać, to damy znać.
_________________


 
 
ola i lukasz 

Dołączyła: 05 Sie 2012
Posty: 68
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 08, 2014 10:34 am   

Hej, w moim poście powyżej opisałam wszystko, łącznie z kosztami :) jest "co łaska", nikt nie narzuca żadnej kwoty, faktycznie można dać tyle, ile uważa się za stosowne

[ Dodano: Pon Wrz 08, 2014 11:36 am ]
Za to za dekoracje siostra bierze ok. 200 zł, ale tłumaczyła mi się jeszcze z kilka minut, że naprawdę kwiaty są drogie i że przecież ona nic dla siebie z tego nie bierze... :P no i jak się porówna z ofertami firm florystycznych to to faktycznie nie jest drogo.
_________________
 
 
paquarette 

Wiek: 37
Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 28, 2014 7:34 pm   

Dziś odwiedziliśmy ten kościół - póki co jest w remoncie, mam nadzieję, że zdążą odrestaurować go do 15.08.2015 ;)
Rozmawialiśmy ze siostra Celiną - żadnych problemów, że jesteśmy z innych parafii, że nauki mamy ze szkoły średniej, ze chcemy zaprosić dominikana by powiedział kazanie itd.
I co mnie przekonało do rezerwacji terminu w tym miejscu, to ze jest co łaska tak jak napisała ola i łukasz

:)
 
 
Ignacy 

Dołączył: 13 Lis 2016
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 14, 2016 5:07 pm   

Teraz Jezuici wprowadzili możliwość transmisji ślubów w jakości Full HD. Bardzo ciekawa sprawa opisana na ich stronie parafialnej. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl