Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
stół szwedzki kontra jedzenie na stołach
Autor Wiadomość
mikado 

Dołączyła: 08 Lip 2010
Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 06, 2010 10:58 pm   stół szwedzki kontra jedzenie na stołach

zastanawiam się między stołem szwedzkim a tradycyjnie zastawionym stołem.
Plusy szwedzkiego:
-czyściej przy stole do siedzenia
-ładniej wygląda naszykowane na głównym stole. minusy: - po jedzenie trzeba chodzić

Będzie to raczej kilkugodzinne przyjęcie po ślubie na 50 osób.
dziewczyny, jakie są wasze doświadczenia?
_________________
 
 
anooleczka 
Szczęśliwa Żona


Wiek: 39
Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 1040
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 07, 2010 10:43 am   

Ja wiem, ze jest tak:
Nie ma jedzenia na stolach- ludzie sa glodni, bo nie chce im sie wstac. Tak Ci powie kazdy kierownik sali.
Kiedy jedzenie lezy na platerach na stolach, ludzie czuja sie bezpieczniej, wiecej jedza. Po prostu maja wszystko pod reka.
_________________
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 07, 2010 10:48 am   

za to jak masz jedzenie na stołach, to nie masz gdzie talerza postawić, a krokiet leży praktycznie w cieście i generalnie panuje syf.
 
 
anooleczka 
Szczęśliwa Żona


Wiek: 39
Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 1040
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 07, 2010 10:51 am   

hmm... to wszystko zalezy od tego jak szerokie sa stoly. Mysle, ze tu jest klucz do sukcesu.
Przy 50 osobach, mozna poprosic aby zloczono 2 rzedzy stolow tak aby trorzyly jeden.
Mam nadzieje, ze wiecie o co chodzi.
Ciasta przeciez mozna postawic na stoliczku z kawa i herbata, podobnie owoce. :D
Wtedy juz jest wiecej miejsca na stolach :D

Przede wszystkim nalezy kierowac sie dobrem gosci- bo to dla nich jest przyjecia nie dla nas-pary mlodej.
_________________
Ostatnio zmieniony przez anooleczka Czw Paź 07, 2010 10:52 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 07, 2010 11:59 am   

Byłam na weselu gdzie było takie rozwiązanie, że przekąski stały na szwedzkim stole. Owszem stoły do siedzenia wyglądały wyjątkowo pięknie i elegancko, ale... wesele to nie śniadanie na wakacjach tylko biesiada i posiadówka. Panowie (i Panie zresztą też) piją wódkę i potrzebują mieć pod ręką coś na zagrychę. Kiedy się dłużej siedzi przy stole to fajnie jest dobierać sobie po trochu jedzenie, a nie biegać ciągle do szwedzkiego stołu.

Pośrednim rozwiązaniem (zwłaszcza jeśli gości nie jest dużo) jest taka opcja, że na początku na stołach nic nie ma, a zakąski wjeżdżają dopiero po obiedzie. Wtedy i wilk syty i owca cała.
_________________
 
 
tomcia 


Wiek: 39
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 320
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 17, 2010 1:02 pm   

u mnie rodzice Mojego Wybranka mocno postulowali za szwedzkim, ale na szczescie na sali jest za mało miesca he he (nie to żeby szwedzki mi się nie podobał, ale akurat u siebie na weslu go nie widzę i już).
Myslę, ze bardzo ciezko wybrac bo staję się przed dylematem: elegancki wygląd sali vs. wygoda gości. Niby przyjęło się, że wesele jest dla gosci, nie dla Młodych, ale ja osobiście nie dońca się z tym zgodzę. To jest takie typowo polskie podejscie-"żeby nikt nic złego nie powiedział o weselu". Powiem tak: nie byłam jeszcze na weselu, żeby ktoś nie narzekał. Wódka jest albo za ciepła, albo za zimna, orkiestra za głosna albo za cicha. Taka nasza mentalność i już:) Zatem jeśli miałabym wybór to zrobiłabym jedynie wg mojego "widzimisię". A co tam!;)
 
 
ZegaryBrzozow 
Firma

Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 21
Skąd: Brzozów
Wysłany: Wto Paź 19, 2010 8:58 pm   

U nasz racji tego,że sala była bardzo duża był szwedzki stół z wędlinami oraz alkoholem ( wina i piwo) a oprócz tego tradycyjny stół,to bardzo fajnie się sprawdza pod warunkiem że mamy odpowiednią ilość miejsca :)
_________________

 
 
pixie77 

Dołączyła: 15 Lip 2016
Posty: 16
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Czw Sie 11, 2016 11:06 pm   

My mielismy normalnie jedzenie na stołach i był też stół wiejski na zasadzie "szwedzkiego stołu", bo była taka możliwość w ofercie sali.

usunięto fragment z reklamą sali. Dorotka_
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Czw Cze 08, 2017 3:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nusia77 

Dołączyła: 25 Paź 2016
Posty: 8
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Sro Lis 16, 2016 1:45 pm   

dokładnie u moich znajomych było podobnie, szewedzki stół był dla wiejskiego stołu, słodkości i alkoholu. Reszta leżała na stołach
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl