Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Ślub cywilny poza USC
Autor Wiadomość
ithanielle 


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Wrz 2013
Posty: 1947
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Czw Sty 22, 2015 2:43 pm   

Catylyn89 napisał/a:
Wiesz, nasi rodzice brali ślub najpierw w USC, a później dopiero kościelny. A czemu? Bo są wierzący, dlatego czuli potrzebę zawarcia związku małżeńskiego także przed Bogiem. Twój argument, o ważności ślubu na podstawie papieru, może urazić wiele osób(mnie uraziło, bo uważam, że ślub, to nie tylko papier urzędowy, ale też przeżycie duchowe i uczuciowe) . Papiery mają tylko skutek cywilny, a ślub w kościele - duchowny.


Nie będę odnosiła się do czasów, w których ślubów konkordatowych nie było - bo po co? Rozmawiamy chyba o teraźniejszości.

Jeśli nie zauważyłaś, nie umniejszam ani ślubom zawieranym w USC ani tym kościelnym (przy czym stwierdzam, zgodnie z prawdą, że nie znam nikogo, kto zdecydowałby się na sam ślub kościelny - nie konkordatowy). Zauważ, że sam ślub kościelny w świetle prawa nie jest ważny - przy testamentach oraz innych kwestiach prawnych może to być problemem.

Powiedz, co sprawiło, że zdecydowałaś się na ślub konkordatowy? Przecież mogłaś wybrać sam ślub kościelny lub tak wychwalany przez siebie ślub humanistyczny?

Catylyn89 napisał/a:
Ja nie staram się przekonywać nikogo, tylko realnie wytłumaczyć całą ideę. Dla kogo jest odpowiedni taki ślub, napisałam wcześniej i nie oceniam jego decyzji.


Mam wrażenie, że próbujesz na siłę pokazać jakie śluby humanistyczne organizowane przez konsultantów są wspaniałe. Masz całkowite prawo tak uważać, ale ja mam prawo mieć odmienne zdanie i z niego korzystam :)
_________________

 
 
herbatnik 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 651
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 22, 2015 3:05 pm   

Łoł
:)

Niech każdy sobie bierze ślub, jaki chce i gdzie chce-każdy jest piękny i niepowtarzalny i w każdym jest para zakochanych, którzy przysięgają sobie miłość do końca życia(niezależnie od słów przysięgi).
Szkoda, że ślub cywilny poza USC jest tak drogi, tak jakby urząd chciał zniechęcić do takich przedsięwzięć. A to nie zawsze jest jakaś fanaberia, bo młodzi chcą ślubować na plaży, czy w parku, tylko niektóre urzędy są brzydkie, sale nie pomieszczą gości, albo budynki nie są przystosowane dla osób chorych/niepełnosprawnych.
_________________

 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Czw Sty 22, 2015 4:12 pm   

herbatnik napisał/a:

Niech każdy sobie bierze ślub, jaki chce i gdzie chce-każdy jest piękny i niepowtarzalny i w każdym jest para zakochanych, którzy przysięgają sobie miłość do końca życia(niezależnie od słów przysięgi).


Dokładnie to miałam na myśli, wyjaśniając w całej tej dyskusji (która nie powinna mieć miejsca) ideę innych możliwości zawarcia związku małżeńskiego :) Niestety, każda Para sądzi, że ich dzień był najważniejszy i najpiękniejszy. Ja to rozumiem, ale nie umniejszajmy nikomu, kto ma inne zdanie i nie umniejszajmy "nowym wynalazkom" :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Catylyn89 Czw Sty 22, 2015 4:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 22, 2015 8:23 pm   

ithanielle napisał/a:
Zauważ, że sam ślub kościelny w świetle prawa nie jest ważny - przy testamentach oraz innych kwestiach prawnych może to być problemem.


Otóż to, nikt nie bierze samego ślubu kościelnego :wink:

Ale właśnie dlatego napisałam, że nawet jakbym mogła cofnąć czas to nie chciałabym "ślubu" humanistycznego.. celowo napisałam to w cudzysłowie, bo nie byłby to ślub tylko przedstawienie, a prawdziwy ślub byłby już za nami od kilku godzin..
A jak sama Kasia zauważyła ślub - również dla mnie, mimo iż niektórzy mogliby powiedzieć "tylko" cywilny - to także mocne przeżycie uczuciowe i emocjonalne i tak naprawdę przeżywałabym przed urzędnikiem w USC (mimo iż nie byłoby zbyt piękne miejsce) bo wtedy czułabym naprawdę, że biorę ślub i brakowałoby mi bliskich.. później nawet przy tych płatkach i pięknej altanie i nie wiem z jak romantyczną przysięgą to już nie jest to samo :roll:

A konsultantów uważam za przereklamowanych.. my sami zorganizowaliśmy sobie ślub poza USC i mimo iż było z tym zachodu daliśmy radę..
Mało tego - całość organizacji ślubu i wesela, plus pomysły na detale itd - a nie miałam do dyspozycji auta i czas tylko po pracy (mam tu na myśli, że nie miałam całego dnia tak jak konsultanci)- to do tej pory (mimo iż minęło 1,5 roku od ślubu) są osoby które mówią, że minęłam się z powołaniem powinnam się tym zajmować zawodowo :razz:

Więc można samemu ? można :smile:
_________________


 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Czw Sty 22, 2015 8:43 pm   

Dla konsultantów ślubnych jest osobny temat :) Ja tylko o nich napisałam, że pomagali Parom Młodym w organizacji ślubu poza USC, w taki sposób jak oni chcą, ale nie wiedzą jak zorganizować oraz opisałam starania co do ustawy, więc nie widzę sensu rozwodzenia się nad organizacją ślubu przez konsultanta ślubnego, skoro taki temat już istnieje :)

http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=16977
_________________
Ostatnio zmieniony przez Catylyn89 Czw Sty 22, 2015 8:46 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
podrozniczkaa 

Dołączyła: 07 Sty 2015
Posty: 91
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 23, 2015 11:03 am   

Rusałka_Maja napisał/a:
A konsultantów uważam za przereklamowanych.


Tutaj akurat się nie zgodzę bo uważam, że są pomocni dla osób, które nie mają czasu na załatwianie ślubno-weselnych spraw. U mojego narzeczonego w pracy kilka (chyba 5) dziewczyn korzystało z usług konsultantów. Przy pracy najczęściej po 10-12h i kilkudniowych wyjazdach raz w miesiącu zwyczajnie nie miały do tego głowy, wolały zapłacić aby ktoś je trochę odciążył. Efekty prac konsultantek był świetne (osobiście byłam na 2 ślubach). Oczywiście wszystko to można zrobić samemu jak się ma tylko czas.

Jeden ze ślubów był właśnie humanistyczny, w ogrodzie, przy stawie, były świece i indywidualna przysięga. No nikt mi nie wmówi, że w tej sytuacji bardziej by pasowały słowa: "Świadoma praw i obowiązków..." :roll:
_________________


Dzienniczek -> http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17448
 
 
ewa91 

Dołączyła: 23 Sty 2015
Posty: 13
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sob Sty 24, 2015 10:20 am   

Od samego początku myślimy o ślubie poza USC. Mamy nadzieję, że się Nam uda spełnić Nasze marzenie. Nie myślimy o współpracy z konsulatem w tym momencie, gdyż Nasz budżet jest trochę ograniczony (może wkrótce się to zmieni). Dużo czytamy na ten temat i wiemy już właściwie wszystko.

Usunęłam reklamę z podpisu. Moderatorka Asiek
Ostatnio zmieniony przez Asiek Sob Sty 24, 2015 11:20 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 24, 2015 8:16 pm   

Catylyn89 napisał/a:
nie widzę sensu rozwodzenia się nad organizacją ślubu przez konsultanta ślubnego, skoro taki temat już istnieje :)

http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=16977


Też nie widzę potrzeby pisania o konsultantach ślubnych w tym temacie i zauważ, że napisałam raptem jedno krótkie zdanie, że "uważam ich za przereklamowanych" czyli zasadniczo jeszcze mniej na ten temat niż Ty jeśli już rozmawiamy o "rozwodzeniu się nad tematem"

podrozniczkaa napisał/a:
Oczywiście wszystko to można zrobić samemu jak się ma tylko czas.

Jeden ze ślubów był właśnie humanistyczny, w ogrodzie, przy stawie, były świece i indywidualna przysięga. No nikt mi nie wmówi, że w tej sytuacji bardziej by pasowały słowa: "Świadoma praw i obowiązków..." :roll:


Niekoniecznie.. ja, zarówno jak i wiele innych forumek normalnie pracuje, nieraz nadgodziny i jakoś dałyśmy radę same :wink:

I sama mówiłam, że przysięga jest słaba, sama taką miałam ale mimo to nie zdecydowałabym się na ślub humanistyczny, a dlaczego? pisałam kilka postów wyżej..
_________________


 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Czw Mar 05, 2015 3:49 pm   

https://www.facebook.com/slubpozausc?fref=ts


Wszystkie informacje dotyczące ślubu w plenerze :)
_________________
 
 
pannastara 


Dołączyła: 27 Lip 2014
Posty: 82
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 07, 2015 12:33 am   

najświeższe wieści z frontu ślubów poza USC.

kilka dni temu byliśmy w urzędzie (na Zgierskiej) rezerwować datę. po pierwsze, mimo że śluby poza USC kosztują słono i są już prawnie dozwolone - wciąż należy pisać bezsensowne podanie do kierownika urzędu, z uzasadnieniem wyssanym z palca. bazgrałam to na kolanie, nie wiedząc, co piszę, pani stuknęła wielką pieczęcią. po co?

po drugie, ślub musi być zorganizowany w miejscu "godnym". byłam świadkiem tego, jak urzędniczka odpowiedziała jakiejś dziewczynie, że "w ogrodzie to oni nie robią". to już był koniec dyskusji, nie miało znaczenia, czy to "najgodniejszy" ogród świata czy pospolite krzaki.

po trzecie, najpóźniejszy termin, jaki pani nam zaproponowała to godz. 17 ("później to nie robimy"). na szczęście S. jest dobrym negocjatorem i namówił ją na wykonanie kilku telefonów do innych urzędów. udało nam się dostać godz. 18 (urząd na Piłsudskiego), ale każdego po drugiej stronie słuchawki pani informowała, gdzie ten ślub ma być, tak jakby to miało jakiekolwiek znaczenie. jest termin czy nie? co za różnica, gdzie chcemy go zorganizować?

[ Dodano: Czw Maj 07, 2015 1:39 am ]
ach, i jeszcze jedno. wydaliśmy 1084 zł i nie dostaliśmy żadnego pokwitowania, nic. pani zapisywała wszystko ołówkiem w notesiku, poziom wiarygodności dość średni, zwłaszcza, że w końcu, żeby mieć godz. 18, zostaliśmy przerzuceni do innego urzędu.

odczekam jeszcze dzień lub dwa i zadzwonię na Piłsudskiego upewnić się, czy rzeczywiście jesteśmy w kajeciku :-)
_________________
Mój dziennik przygotowań. Zajrzysz?
 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 07, 2015 11:42 am   

pannastara, rozumiem, że 1000zł za ceremonię poza urzędem, a 84 zł za zaświadczenia? I nie dostaliście żadnego potwierdzenia wpłaty? A płaciliście w kasie tam na dole?
_________________


 
 
pannastara 


Dołączyła: 27 Lip 2014
Posty: 82
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 07, 2015 3:48 pm   

kapatka, płaciliśmy w banku, a następnego dnia rano S. dowiózł urzędniczce potwierdzenie wpłaty (wszystko dlatego, że kiedy wcześniej dzwoniliśmy do urzędu powiedziano nam, że na wpłatę tego 1000zł mamy 7 dni; stąd nie mieliśmy ze sobą takiej kasy w dniu załatwiania). i tak, jak jakieś gapy zostaliśmy bez żadnego potwierdzenia. aż mnie to zaczyna śmieszyć :-)
_________________
Mój dziennik przygotowań. Zajrzysz?
 
 
Angie 

Wiek: 34
Dołączyła: 17 Lis 2015
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 18, 2015 10:37 pm   Ślub cywilny w plenerze zorganizowany przez konsultanta

Hej,

Wieelkiimi krokami przymierzamy się do organizacji naszego ślubu i wesela :) W związku z tym, że jesteśmy osobami niewierzącymi, to nie będziemy brać ślubu kościelnego. Chcielibyśmy jednak, aby nasz ślub cywilny miał "klimat", czego nie można powiedzieć o zwykłym ślubie w USC.

Chcielibyśmy zorganizować nasz ślub cywilny w plenerze. Obawiam się jednak, że organizacja wszystkiego może być trudna dla ludzi "nie w temacie". Dlatego wstępnie myślimy o pomocy konsultanta. Wiem, że temat konsultantów przewijał się już przez forum, ale nam chodzi jedynie o organizację ślubu, a nie wesela.

Czy ktoś z Was organizował taki ślub? Jesteście zadowoleni z pomocy konsultanta? Możecie kogoś polecić w Łodzi? I jaki był koszt "all in" organizacji takiego ślubu.

Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto organizował taki ślub i odpowie na moje pytania :)
Ostatnio zmieniony przez Angie Sro Lis 18, 2015 10:38 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Czw Lis 19, 2015 8:44 am   

Angie, myślę, że spokojnie dacie radę bez konsultanta. Piękny ślub - nie w urzędzie, tylko w Pałacu Poznańskiego miała Forumka, Rusałka_Maja. Napisz do Niej prywatną wiadomość na pewno da Ci kilka wskazówek.
_________________


 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Nie Lis 29, 2015 6:21 pm   

Angie, konsultant weźmie za to pieniążki, a równie dobrze warto wydać "te" pieniądze na zjawiskowe dekoracje ołtarza w plenerze ;) Wystarczy porozmawiać z urzędnikiem z USC ;)
_________________
 
 
annimka 

Dołączyła: 20 Lip 2015
Posty: 11
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: Czw Sty 21, 2016 3:54 pm   

ale po co komu konsultant? przecież to świetnie samemu można wswzystko zorganizować, a tak naprawdę na miejscu pomagają :) my braliśmy ślub na Pomorskiej 21 - Dom Towarzystwa Kredytowego i naprawdę polecam! wystrój jak z bajki! poza tym gościom się mega podobało - szczegolnie tym spoza Łodzi. Zachwyceni byli też goscie z Łodzi, bo jednak mało kiedy jest okazja by zobaczyć to miejsce. :) zdjęcia wyszły rewelacyjnie!
 
 
in4h 

Dołączyła: 05 Lip 2013
Posty: 15
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Czw Sty 28, 2016 4:12 pm   

Dokładnie - szkoda kasy na konsultanta
 
 
slubzcharakterem 
Firma


Wiek: 46
Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 83
Skąd: Łódź, Wiśniowa Góra
Wysłany: Pon Lut 01, 2016 11:53 pm   

Jeśli lubicie styl retro to mogę sporo doradzić w tym temacie
_________________
Ślub z charakterem
Zabiorę Cię właśnie tam...Gość
 
 
mspp 


Wiek: 33
Dołączyła: 27 Gru 2015
Posty: 165
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Lut 19, 2016 8:36 am   

Kierowniczka w USC Pabianice, życzy sobie by ją zawieść na plener i z powrotem, pomimo tego że ten tysiak (według prawa) ma również być na transport i ubrania dla niej na ten dzień. Paranoja, a jak zwróciliśmy uwagę, że może sobie zamówić taksówkę, to dostaliśmy informację, że może nie mieć dla nas wolnego terminu ;)
A tak to raczej nie robią z tym problemu, trzeba napisać śmieszne podanie i tyle.
_________________

Relacja z naszego ślubu 11.06.2016
 
 
Gomigo 


Dołączyła: 08 Maj 2015
Posty: 224
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 23, 2016 11:11 am   

Jakiś obłęd. My będziemy jechać na wyznaczenie terminu 1 marca, więc już nie długo, ale ślub mamy na miejscu w USC.
 
 
annaponikla 

Dołączyła: 10 Mar 2016
Posty: 9
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Czw Mar 10, 2016 5:00 pm   

Znajomi chcieli załatwić ślub w ogrodzie przy sali weselnej to początkowo w ogóle nie było mowy, długo (czyt. drogo) trwało namówienie :)
_________________
"Zwy­ciężaj­cie niena­wiść miłością, niep­rawdę - prawdą, prze­moc - cierpieniem." - Mahatma Gandhi
 
 
tyska3 

Dołączyła: 16 Maj 2016
Posty: 10
Skąd: Lubin
Wysłany: Pon Maj 16, 2016 10:44 am   

Nie gadajcie, że takie są problemy z załatwieniem ślubu w plenerze... Przecież to są istne cyrki, w innych miastach nie mają z tym kompletnie problemu, a tu nie dość, że samowolka, to jeszcze ile pieniędzy sobie krzyczą za uroczystość. Szczena mi opadła :o
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Nie Cze 26, 2016 8:34 pm   

nie wiem czy to dobry wątek aby o to spytać, bo być moze temat podobny gdzieś jest i umknął mojej uwadze. Otóż interesuje mnie wzięcie ślubu poza urzędem w jakimś fajnym klimatycznym miejscu, w którym za ślub nie zażyczą sobie kilku tysięcy. Niekoniecznie musi być w Łodzi, bo dopuszczam odległość do około 100km w dowolna strone. Czy ktoś zna jakieś fajne miejsce na zorganizowanie ślubu (w plenerze bądź jakimś fajnym miejscu, wnętrzu) ? mile widziane miejsce, w którym od razu można zrobić małe przyjęcie (do 25 osób i bez żadnej pompy)

jeśli w złym wątku piszę to przepraszam i prosze o wskazanie gdzie szukac pomocy :)
 
 
Muszka88 


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Cze 2016
Posty: 27
Skąd: Kutno
Wysłany: Pon Cze 27, 2016 11:14 am   

Ja znam miejsce jedno ( nawet maja fajny namiot w ogrodzie na ślubny plenerowe) nazywa się Saxonia i jest w Łodzi na Pomorskiej. Ale myślę ze to będzie za duże miejsce jak dla 25 osób :(
A może ktoś z Twojej rodziny ma dużą działkę i na niej dało by radę zorganizować przyjęcie?
_________________
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Cze 27, 2016 12:02 pm   

Muszka88 napisał/a:
Ja znam miejsce jedno ( nawet maja fajny namiot w ogrodzie na ślubny plenerowe) nazywa się Saxonia i jest w Łodzi na Pomorskiej. Ale myślę ze to będzie za duże miejsce jak dla 25 osób :(
A może ktoś z Twojej rodziny ma dużą działkę i na niej dało by radę zorganizować przyjęcie?


nie chcemy na pewno gdzieś na prywatnej działce, chcemy gdzieś przy lokalu, żebyśmy nie musieli zajmować się przygotowaniem wszystkiego na własną rękę a w razie kieposkiej pogody by nie zostac pod drzewkiem. Znalazłam fajne miejsce pod Warszawą Dworek Otrębusy, mają nawet taki niby własny pałacyk slubów ale zeby za uzyczenie miejsca tylko i wylacznie na 5 minutowa ceremonie brac 2000 zł plus 180 zł za jeden goracy posilek z deserem i drobnymi przekaskami no to lekka przeginka, zwlaszcza ze juz w usc musimy dodatkowo zaplacic tysiaka za to ze ślub poza urzędem. Więc sam tylko ślub to juz 3 tys zł. Mysle ze przesadzona kwota. Szukałam więc jakiegoś takiego przyzwoitego miejsca, gdzie za jakąs rozsądną kwotę mozna to zrobić, ewentualnie w cenie przyjęcia udostepnic jakas ladna sale, ogrod na ślub. Tak robiła moja znajoma, tyle że w drugim końcu Polski.

Saxonia to zbyt duzy teren, 20 osob zginie w tym wszystkim... niemniej jednak dziekuje za dobre checi :)
 
 
mspp 


Wiek: 33
Dołączyła: 27 Gru 2015
Posty: 165
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Cze 27, 2016 12:53 pm   

MałaMi1, revelo w łodzi, idealne na małe wesele i ślub w ogrodzie pod drzewami, jest tam pięknie
Biała fabryka, organizują stoły i całą infrastrukturę, catering własny
Instytut Europejski - na miejscu ślub w ogrodzie i wesele w sali
Pałac Herbsta - jak wyżej
Hotel Andels - slub na tarasie na dachu, wesele w sali
dom towarzystwa kredytowego
Poleski ośrodek sztuki - ślub w ogrodzie, wesele w sali, trzeba załatwić sobie catering
Dom Tkacza Pabianice - ślub w ogrodzie, wesele w restauracji
Pałac w Ksawerowie, przyjęcia do 30 osób tez robią, ślub w ogrodzie (my tam mieliśmy) bądź sali filiżankowej - prze prze pięknie
Pstrokonie - ślub ogród, wesele w sali bądź pod namiotem, organizują wszystko od a do z, są zajebiście drodzy

Większość z tych obiektów za sam ślub nie bierze nic, o ile się u nich zrobi wesele, ale obiekty stricte nieweslne moga coś wziąć np biała fabryka czy poleski ośrodek kultury, za samo wynajęcie obiektu.
_________________

Relacja z naszego ślubu 11.06.2016
Ostatnio zmieniony przez mspp Pon Cze 27, 2016 12:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Cze 27, 2016 12:59 pm   

mspp, dziekuje za szczegolowe informacje. A wy dawno mieliscie tam slub? ile placiliscie za ceremonie slubna, poza przyjeciem?
 
 
mspp 


Wiek: 33
Dołączyła: 27 Gru 2015
Posty: 165
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Cze 27, 2016 2:43 pm   

Mieliśmy teraz 11 czerwca. Za ślub nie płaciliśmy nic, płaciliśmy jedynie za dodatki typu drewniana podłoga na trawę pod krzesłami, specjalne pokrowce i takie tam inne pierdółki. Większość obiektów nie bierze nic za ślub (i nie powinna), no chyba, że chcesz ślub pod namiotem bądź altaną. A jeśli biorą do drobne opłaty, góra 500zł, za przygotowanie terenu pod miejsce ślubu, wynajęcie potrzebnych rzeczy itp.
_________________

Relacja z naszego ślubu 11.06.2016
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Cze 27, 2016 2:45 pm   

mspp, też mi się tak zdawało, ale w pierwszym miejscu, w którym zapytałam o taki ślub otrzymałam odpwoiedz ze 2 tys zł więc w lekkim szoku zawitałam z pytaniem tutaj na forum. Też mi się wydawało że to lekka przeginka. Dziękuję Ci za informacje,wieczorem na spokojnie przejrzę te miejsca.
 
 
mspp 


Wiek: 33
Dołączyła: 27 Gru 2015
Posty: 165
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Cze 27, 2016 2:55 pm   

MałaMi1, jest taki dworek giemzów, który też mi się pierwotnie podobał ale za ślub sobie liczą hiper dużo, no i opcja menu zbyt klasyczna jak dla mnie.
_________________

Relacja z naszego ślubu 11.06.2016
Ostatnio zmieniony przez mspp Pon Cze 27, 2016 2:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kateryna 

Dołączyła: 29 Cze 2016
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 29, 2016 5:49 pm   

Dziewczyny, a może ktoś z was wie na temat, czy są wynajęcia namiotów w plenerze w Łodzi, może to byłoby taniej niż w palacu za 2000zł)
 
 
mspp 


Wiek: 33
Dołączyła: 27 Gru 2015
Posty: 165
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Cze 29, 2016 6:32 pm   

Kateryna, masz na myśli namiot w którym byłby parkiet, stoły i część taneczna czy może sam namiot do ślubu, czyli altana?
_________________

Relacja z naszego ślubu 11.06.2016
 
 
Kateryna 

Dołączyła: 29 Cze 2016
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 29, 2016 6:45 pm   

Włąśnie chciałabym taką altanę + niewielki poczęstunek (desery i drinki), w sumie to miałoby gdzieś zająć ok 2h, będą tylko koledzy z pracy. I szukam ładnego miejsca na plenerze
 
 
mspp 


Wiek: 33
Dołączyła: 27 Gru 2015
Posty: 165
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Cze 29, 2016 7:01 pm   

Kateryna, http://niezbednik-slubny....slubna-altanka/ a miejsce to już inna sprawa, musisz szukać.
_________________

Relacja z naszego ślubu 11.06.2016
Ostatnio zmieniony przez mspp Sro Cze 29, 2016 7:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Muszka88 


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Cze 2016
Posty: 27
Skąd: Kutno
Wysłany: Pią Lip 01, 2016 3:32 pm   

O kurczę, nie wiedziałam że można sobie altankę wynająć! Genialne :D
 
 
hankali 

Dołączyła: 13 Paź 2016
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 13, 2016 1:39 pm   Ślub w plenerze

Hej! Marzy mi się ślub w plenerze. Macie jakieś doświadczenia? Myślałam o weselu pod namiotem w Sadzie moich teściów. Będę wdzięczna za każdą podpowiedź :)
 
 
LinaMiódMalina 


Wiek: 36
Dołączyła: 05 Gru 2015
Posty: 239
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 13, 2016 5:41 pm   

hankali, cześć :) Jest kilka wątków na forum gdzie przewija się ten temat, przejrzyj:
http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=3720
i na drugiej stronie tutaj: http://forum.wesele-lodz....ghlight=#839181

Ps. Sama skusiłam się na taki ślub w przyszłym roku, a na forum mspp ma taki już za sobą, więc możesz coś podpytać z konkretów/formalności ;)
_________________

Ostatnio zmieniony przez LinaMiódMalina Czw Paź 13, 2016 5:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pią Paź 14, 2016 7:08 pm   

hankali, połączyłam Twój temat z już istniejącym. :)
Na przyszłość polecam korzystać z wyszukiwarki. :wink:
_________________
 
 
hankali 

Dołączyła: 13 Paź 2016
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 18, 2016 1:20 pm   

Dziewczyny ratunku! Chcę zorganizować ślub w Sadzie moich teściów. Poszukuje namiotu. Zupełnie się na tym nie znam. Znalazłam firmę która robi namioty w Zgierzu - VIKA i robią oni namioty eventowe. Myślicie, że taki się nada? Chciałabym żeby pomieścił ok 100 gości i było miejsce na tańce.

Mamy chłodnie ale ona nie jest zbyt estetyczna. Szukam czegoś ładnego. Macie jakieś doświadczenia?
 
 
Gomigo 


Dołączyła: 08 Maj 2015
Posty: 224
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 28, 2016 1:39 pm   

Ale po co kupować? Jedna forumka miała chyba gril pod namiotem. A i chyba można wynająć taki namiot, więc poszukaj firm które je wynajmują, bo kupować nie ma sensu.
_________________

Dzienniczek przedślubny http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17605
Dzienniczek po-ślubny GOMIGO http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?p=838314
 
 
mklus 

Dołączyła: 20 Sty 2017
Posty: 1
Skąd: ldz
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pią Sty 20, 2017 10:50 pm   

miałam ślub w ogrodzie botanicznym w Łodzi, mimo niepewnej pogody było naprawdę super i wszyscy chwalili scenariusz całej ceremonii. polecam tym bardziej że urzędy w łodzi są naprawdę bzydkie :?
 
 
Vanilde 


Dołączyła: 04 Lip 2018
Posty: 57
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Pon Sie 06, 2018 4:44 pm   

Zrobiłam research potencjalnych miejsc na ceremonię cywilną, więc podzielę się z Wami moją listą:

Pałace:
1. Pałac Poznańskiego
2. Pałac Biedermanna
3. Dom Towarzystwa Kredytowego
4. Instytut Europejski
5. Willa Edwarda Herbsta
6. Akademia Muzyczna w Łodzi
7. Okręgowa Izba Lekarska

Muzea:
1. Muzeum Kinematografii
2. Centralne Muzem Włókiennictwa
3. Muzeum Fabryki

Hotele:
1. Andel's
2. Cinema Residence
3. Grand Hotel
4. Inne hotele, np. Double Tree

Plener:
1. Ogród botaniczny
2. Ogrody przy restauracjach i salach weselnych

Pozostałe:
1. Art Inkubator
2. Kino Charlie
3. EC1
4. Wnętrza restauracji i sal weselnych

[ Dodano: Wto Sie 07, 2018 2:02 pm ]
Update: Niestety Art Inkubator odpisał mi, że już nie wynajmuje miejsc na śluby cywilne. Więc trzeba się pewnie kontaktować z klubokawiarnią Format, która ma tam swoją siedzibę (wcześniej w tym samym miejscu była Tektura, która w 2017 przeniosła się do Wi-Ma).

[ Dodano: Sob Wrz 22, 2018 11:09 pm ]
Zdecydowaliśmy się na ślub cywilny w Muzeum Fabryki w Manufakturze :) Zadzwoniłam do Muzeum Fabryki i Pani Agnieszka wytłumaczyła mi po kolei całą procedurę. Wklejam ją poniżej dla potomnych, którzy tak jak ja stresują się załatwianiem formalności w USC ;) A nie ma się czym stresować, nam poszło naprawdę bezproblemowo :-)

a. Najpierw trzeba uzyskać zgodę na piśmie od miejsca, w którym będzie uroczystość. W takiej zgodzie podane są imiona PM, data i godzina ślubu, adres lokalu i informacja, że lokal spełnia wymagania (związane z zapewnieniem bezpieczeństwa i godnego miejsca).

b. Jeśli byłoby to miejsce, w którym wcześniej nie było ślubów cywilnych, to warto dołączyć do podania zdjęcia. W naszym wypadku było to zbędne, bo nie był to pierwszy ślub w Muzeum Fabryki.

c. Na wszelki wypadek przygotowaliśmy też nasze własne podanie z prośbą o ślub poza USC wraz z naszym uzasadnieniem. Uargumentowaliśmy to chęcią zawarcia małżeństwa w miejscu związanym z historią naszego miasta. Nie byliśmy pewni, czy to podanie jest potrzebne, ale w USC Pani urzędnik o nie poprosiła, więc dobrze, że mieliśmy je ze sobą ;)

d. Z wszystkimi tymi 2 podaniami udaliśmy się do USC. W przypadku ślubów plenerowych obowiązuje rejonizacja - zadzwoniłam więc wcześniej do USC Centrum i upewniłam się, że Manufaktura to ich rejon.

e. W USC można się zapisać nie wcześniej niż 6 m-cy przed. Musieliśmy stawić się we 2, pokazać dowody osobiste oraz złożyć podanie od Muzeum i podanie od nas. Nie były konieczne żadne świadectwa urodzenia, bo USC ma do nich wgląd online. Pani urzędniczka dała nam do uzupełnienia dodatkowe dokumenty (jakie chcemy nazwisko po ślubie dla nas i dla dzieci, czy nie występują przeszkody zawarcia małżeństwa itp. - w razie czego decyzję o nazwisku można zmienić nawet 5 minut przed samym ślubem) oraz przekazała nam małe karteczki z numerami konta do wpłat.

f. Poszliśmy do placówki bankowej znajdującej się tuż obok i obsługującej USC. Bez dodatkowych opłat wpłaciliśmy 84 PLN za ślub i 1000 PLN za plener. Można było płacić kartą :)

g. Wróciliśmy od razu do USC z potwierdzeniem przelewu oraz uzupełnionymi dokumentami. Pani sprawdziła przy nas, czy wszystko się zgadza, wpisała nas w swój zeszyt i dała nam bilecik z przypomnieniem o godzinie i miejscu ślubu. Nie było problemu z wpisaniem nas na godz. 17:00 :smile:
Ostatnio zmieniony przez Vanilde Pon Sie 06, 2018 4:45 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
monika_zyga 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Paź 2006
Posty: 401
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 07, 2022 10:20 am   

Hej, szukając informacji o ślubach cywilnych znalazłam ten temat. Czy ktoś w ostatnim czasie miał ślub w ciekawym miejscu?
Szukam czegoś w pięknym ogrodzie albo na plaży, ale nie wiem czy gdzieś w Łodzi znajdę takie miejsce :)
_________________
Zapraszam na mojego bloga o rozszerzaniu diety, BLW i nie tylko!
GuGuGa
 
 
 
Barbetka 

Dołączyła: 26 Cze 2016
Posty: 20
Skąd: Bytom
Wysłany: Pon Maj 02, 2022 8:57 am   

Mi się bardzo podobają śluby i wesela w plenerze :)
 
 
basia632 

Dołączyła: 27 Cze 2017
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 30, 2023 9:50 am   

Chcieliśmy wziąć ślub w górach, ale to wysokie koszty i zrezygnowaliśmy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl