Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
nietypowe obrączki (nie ze złota)
Autor Wiadomość
LinaMiódMalina 


Wiek: 36
Dołączyła: 05 Gru 2015
Posty: 239
Skąd: Łódź
  Wysłany: Czw Lut 09, 2017 11:39 pm   nietypowe obrączki (nie ze złota)

W dobie ślubów w stylu rustykalnym, eko itd coraz częściej przewijają się pomysły na nietypowe obrączki, np. drewniane, inkrustowane kamieniami szlachetnymi, masą perłową, stalą chirurgiczną i inne - dość oryginalne. Widzieliście? Co sądzicie? (np. z takich popularniejszych to dobrym przykładem z zagranicznych są chyba produkcje Northwood, a z polskich Woodrings i NordwoodRings :)
Nie jest to pewnie rozwiązanie dla tradycjonalistów, ale pod względem czysto estetycznym mi osobiście się podoba.


_________________

Ostatnio zmieniony przez LinaMiódMalina Czw Lut 09, 2017 11:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
animi 


Wiek: 32
Dołączyła: 11 Paź 2016
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 10, 2017 1:32 pm   

Jestem raczej tradycjonalistką w tym temacie, ale muszę przyznać, że te ciemne obrączki w lewym dolnym rogu wyjątkowo przypadły mi do gustu :D
 
 
Hachiko 

Dołączyła: 11 Sty 2016
Posty: 144
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 11, 2017 12:15 pm   

Też jestem tradycjonalistką - wolałabym złotą. Aczkolwiek takie drewniane, czy jak mówi animi te ciemne są urokliwe. Gdyby były cieńsze, to może by się takie obejrzało. Ale nie lubię zamawiać biżuterii przez internet, bo inaczej wygląda na paluszkach, a inaczej całkiem na zdjęciach. Ale pomysły ciekawe, tyle że jednak pozostaniemy przy najzwyklejszych złotych - choć to czas pokaże. Mój tata ma talent do gubienia obrączek, więc wyszliśmy z założenia, że nie będziemy wydawać majątku na obrączki z apartów i innych Kruków :D Myślimy o zamówieniu u prywatnego jubilera :) W sensie nie z sieciówki, gdzie płaci się głównie za logo - czy ktoś się z tym zgodzi, czy nie, to trudno, takie jest nasze zdanie :)
_________________

 
 
LinaMiódMalina 


Wiek: 36
Dołączyła: 05 Gru 2015
Posty: 239
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 11, 2017 3:16 pm   

Hachiko napisał/a:
Też jestem tradycjonalistką - wolałabym złotą. (...) wyszliśmy z założenia, że nie będziemy wydawać majątku na obrączki z apartów i innych Kruków :D Myślimy o zamówieniu u prywatnego jubilera :) W sensie nie z sieciówki, gdzie płaci się głównie za logo - czy ktoś się z tym zgodzi, czy nie, to trudno, takie jest nasze zdanie :)

Hachiko, a czy robiłaś już może jakieś wstępne cenowe rozpoznanie? Jak orientowałam się to różnica w cenie między obrączkami w prywatnym zakładzie jubilerskim, a obrączkami z logo "sieciówki" wcale nie była duża, jeśli wogóle (zależy jaka szerokość i rozmiar obrączek), bo u jubilera płaci się głównie z gramy zużytego materiału - obecnie cena złota to ok.160PLN/gram, a na wykonanie pary obrączek z tego co było mi wyjaśniane średnio potrzeba ok.10 gram złota - łatwo kalkulucjąc cena za samo złoto przekracza 1,5k plus do tego robocizna (no chyba, że ma się swoje złoto - to zupełnie inny temat).
Nawiązując jednak do tematu obrączek drewnianych (lub częściowo drewnianych) - znalazłam sklepy w których za takie trzeba zapłacić 3-4k za parę, więc to zabawne, ale te złote przy nich nie zawsze wychodzą taniej :P obrączki z drewna

Pewnie w kategorii złotych i tych nie-złotych można znaleźć rozwiązania mniej i bardziej budżetowe - reszta to już kwestia estetyki wykonania no i gustu Młodej Pary :wink:
Ps. przyznam, że obiektywna nie jestem, bo mi serce zmiękczyły obrączki w klimacie gwiezdnej galaktyki ;) no i z szarego dębu, też cudne :smile:



_________________

Ostatnio zmieniony przez LinaMiódMalina Sob Lut 11, 2017 3:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mspp 


Wiek: 33
Dołączyła: 27 Gru 2015
Posty: 165
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Lut 11, 2017 9:29 pm   

LinaMiódMalina, Podana przez Ciebie cena dotyczy złota próby 999, a z takiego się w ogóle nie robi obrączek. We wszystkich sieciówkach maksymalna próba złota to 586 które kosztuje 90zł/gram. A to już jest różnica. Plus jubilera jest też taki że można Ci to zrobić z własnego złota, które sobie odpowiednio przetopi, wtedy za gram złota próby 586 może wyjść góra 60zł. Czyli zawsze w sieciówkach mają min 3 krotną przebidkę.

Co do drewnianych obrączek, bardzo ładne, ale zupełnie niepraktyczne, bo z reguły są lakierowane lub olejowane, trwałość kilku krotnie mniejsza niż z materiałów szlachetnych i naprawianie/szlifowanie z reguły nie wchodzi w rachubę bo zmiejsza drastycznie wymiary obrączki oraz to co w niej najładniejsze czyli odpowiednie wykończenie tego drewna.
_________________

Relacja z naszego ślubu 11.06.2016
 
 
Hachiko 

Dołączyła: 11 Sty 2016
Posty: 144
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 11, 2017 11:40 pm   

LinaMiódMalina, orientowaliśmy się już w tej kwestii. Bardzo wiele zależy od samych obrączek, czego się chce, jaki ma być to metal szlachetny. Wiadomo, że platyna czy tytan (które osobiście mi się nie podobają) będą wszędzie drogie, a u mniejszych jubilerów może nawet takich rarytasów nie być. Ale jak mówi mspp, w tych "markowych" sklepach są spore przebitki. Wielu mniejszych jubilerów, którzy mają swoje warsztaty sprzedaje swoje rękodzieła do sieciówek typu "apart", stąd takie później marże, żeby zarobili. Jak patrzyliśmy u jubilera w Andrespolu(mój M. kupował mi tam biżuterie na zamówienie na gwiazdkę i wszystko jest naprawdę starannie robione), można zaoszczędzić nawet do 1000 zł. Zależy oczywiście od tego, czy to ma być dwukolorowe złoto, czy są jakieś brylanciki (jeden bodajże 0,5 karata kosztuje 150zł). Wiele też zależy, jakiego się szuka jubilera i gdzie :)
mspp, nawet nie pomyślałam, że drewno może być mniej trwałe! A na dodatek te obrączki są strasznie drogie! Sięgają nawet do 5 tysięcy! Aż tyle nie planujemy wydać. Chcemy zamknąć się maksymalnie w 2 tysiącach za obie.
_________________

 
 
AGIS 

Dołączyła: 04 Sty 2017
Posty: 54
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 12, 2017 8:28 am   

Fajne te obrączki, zwłaszcza te Galaxy. Tylko chyba mało kto pomyślałby, że to ślubne obrączki, no i tak jak napisała mspp, takie obrączki są nietrwałe. Bardzo trwałe są obrączki z platyny, ale mają swoją cenę, dlatego większość decyduje się na złoto w próbie 585. U takiego jubilera można dużo zaoszczędzić, a mając swoje złoto to już w ogóle.
LinaMiódMalina, zastanawiasz się nad kupnem takich nietradycyjnych obrączek?
 
 
Hachiko 

Dołączyła: 11 Sty 2016
Posty: 144
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 12, 2017 9:37 am   

AGIS, no te z motywem gwiezdnym, to faktycznie są super. Ale czy to takie istotne, czy widać czy nie widać, że to ślubne, nie na tym chyba polegają obrączki. To symbol nieustającej i trwałej miłości. Szczerze to nie bardzo by mnie interesowało, czy ktoś uzna je za ślubne czy nie - nie mam potrzeby chwalenia się, że jestem męzatką :) Ale złote obrączki są taką tradycją i są trwalsze, jak już większość z nas to zauważyła. Poza tym płacić majątek za taką przyjemność... :-P
_________________

 
 
AGIS 

Dołączyła: 04 Sty 2017
Posty: 54
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 12, 2017 10:48 am   

Ja tam będę się chwalić moim Mężem :wink: Chyba po prostu jestem za bardzo tradycjonalistką w tej kwestii. Poza tym znam dużo osób, które noszą obrączki np.srebrne chociaż nie są małżeństwem, niektórzy są singlami i to też może z tego wynika.
 
 
Hachiko 

Dołączyła: 11 Sty 2016
Posty: 144
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 12, 2017 10:58 am   

AGIS, my np. mamy takie srebrne obrączki :) Kupiliśmy sobie z okazji rocznicy i chcieliśmy, żeby połączyła nas taka więź. Ale ślubne, tak jak mówisz, muszą być tradycyjne - złote. Tutaj mamy takie samo zdanie! :) To troszkę tak w sumie zabrzmiało, jakbym wstydziła się swojego przyszłego męża :smile: Ale to nie tak miało zabrzmieć, po prostu nie chcemy robić niczego na poklask.
_________________

 
 
AGIS 

Dołączyła: 04 Sty 2017
Posty: 54
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 12, 2017 5:45 pm   

Spokojnie, nie pomyślałam o tym w ten sposób, że będziesz się wstydzić męża.
Ja jestem za złotymi, ale jeżeli ktoś chciałby takie to jak najbardziej, zwłaszcza, że są zupełnie inne i na prawdę bardzo ładne.
 
 
Be_Mine 


Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 141
Skąd: Pabianice
Wysłany: Nie Lut 12, 2017 9:32 pm   

Też wole złote ;) Jednak złoto to złoto :P Ładne te obrączki ale jak z ich trwałością? No i cena jest z kosmosu!
_________________
 
 
LinaMiódMalina 


Wiek: 36
Dołączyła: 05 Gru 2015
Posty: 239
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 12, 2017 10:58 pm   

mspp napisał/a:
LinaMiódMalina, Podana przez Ciebie cena dotyczy złota próby 999, a z takiego się w ogóle nie robi obrączek. We wszystkich sieciówkach maksymalna próba złota to 586 które kosztuje 90zł/gram. A to już jest różnica. Plus jubilera jest też taki że można Ci to zrobić z własnego złota, które sobie odpowiednio przetopi, wtedy za gram złota próby 586 może wyjść góra 60zł. Czyli zawsze w sieciówkach mają min 3 krotną przebitkę.

Dzięki za wyczerpujące info. Wobec tego najwyraźniej nie do końca się zrozumiałam z jubilerem, bo pytając o ceny jakiś czas temu (a nie miałam własnego złota do przetopienia i interesowało mnie wykonanie ze złota od jubilera) dostałam odp właśnie, że jest to ok. 160zł/gram. Pytając chciałam się oczywiście dowiedzieć jak to wychodzi cenowo już za gotowe obrączki - w standardowej próbie, a nie za gram samego kruszcu, bo przecież nie kupuję tego na sztabki :)
Generalnie nie miałam pojęcia, że przebitka jest aż taka, choć to też pewnie zależy od skomplikowania wzoru/ew.kamieni i wykończenia. A co do cen tych drewnianych i drewniano-złotych, to ceny są baardzo rozstrzelone, od kilkuset PLN do kilku tyś. Z tańszych nie-złotych oglądaliśmy kiedyś jeszcze tytanowe - trwałe jak najbardziej, ale ich odcień był wyraźnie ciemniejszy niż białego złota/srebra/platyny, nie każdemu pewnie przypadłby do gustu.
_________________

 
 
Hachiko 

Dołączyła: 11 Sty 2016
Posty: 144
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 13, 2017 8:57 am   

LinaMiódMalina, może faktycznie pomyślał, że chcecie nosić takie małe sztabki złota na palcach :smile: Wiele zależy właśnie od tego, jakie ma się wyobrażenia o obrączkach. Plus z jubilerami jest taki, że czasami mogą coś dodać na życzenie młodej pary - np. grawer. Nie będzie to tak długo trwało i tak dużo kosztowało jak np. w sieciówkach. Czasami dodawane są za darmo, tak jakby w cenie obrączek. Ponadto wiele też zależy od samego jubilera i tego, jak się ceni. Musicie może przejść się do jeszcze jakiegoś jubilera (wiadomo, nie na Piotrkowskiej :o ) i popytać. Chyba że obrączki już macie :) My chcemy pomyśleć o jakichś w styczniu przyszłego roku - wówczas bywają jakieś wyprzedaże w sieciówkach i czasami można trafić na coś ciekawego. Ale i tak bardziej jesteśmy skłonni do zakupu u jubilera, jednak nie szkodzi pochodzić i popatrzeć. A to że kupi się je wcześniej nic nie znaczy. Chyba, prawda? Złoto się przecież nie wyniszcza.
_________________

 
 
kfr89 


Dołączyła: 27 Mar 2016
Posty: 154
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 13, 2017 9:37 am   

Motyw gwiezdny wygląda super, sama jestem fanką gwiazd :-) no ale jako tradycjonaliści będziemy mieć złote obrączki. Próba 585 i na pewno białe złoto, żółte mi się w ogóle nie podoba. Wiem, że dla niektórych wygląda to jak srebro ale nam to nie przeszkadza ;-) całe życie noszę srebro i już się przyzwyczaiłam. Chcemy się zamknąć w kwocie 2000 zł no i mamy trochę swojego złota. Nie będziemy kupować w "sieciówkach" tylko u zaprzyjaźnionego jubilera. Najgorsze to zdecydować się na jakiś model... ech :-)
_________________

Dzienniczek przedślubny
 
 
Vanilde 


Dołączyła: 04 Lip 2018
Posty: 57
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Nie Paź 28, 2018 11:30 pm   

Wspaniałe są te obrączki wstawione przez LinaMiódMalina :-) Jubiler, u którego zamówiłam obrączki, ma sporo nietypowych materiałów i modeli:

drewno


carbon


stal damasceńska


mokume gane


Jak dla mnie są chyba aż zbyt oryginalne :-)
_________________
Nasze industrialne zimowe wesele <3
 
 
mlekoo55 

Wiek: 31
Dołączył: 16 Lis 2018
Posty: 2
Skąd: Wrocław
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Pią Lis 16, 2018 11:29 am   

Mega oryginalne, ale mi się mega podobają, masz super gust ! :)
_________________
Ludzie są gorsi od najokrutniejszych zwierząt
Trener personalny Rzeszów - http://healthandbodyacademy.com
 
 
delipos 

Wiek: 46
Dołączył: 03 Kwi 2021
Posty: 0
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 28, 2021 11:52 am   

Też się zastanawiam nad takimi obrączkami na moim ślubie. Zastanawia mnie tylko trwałość/wytrzymałość tego typu obrączek? Ktoś coś wie na ten temat?
_________________
Ochajtać się czy nie? - O to jest pytanie :D
Ostatnio zmieniony przez delipos Nie Lut 28, 2021 11:54 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl