Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Dorotka_
Sro Sty 31, 2018 6:26 am
Co zrobić, kiedy sąd niesłusznie zasądził alimenty?
Autor Wiadomość
alimenciarz 

Dołączył: 01 Mar 2017
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 01, 2017 9:39 am   Co zrobić, kiedy sąd niesłusznie zasądził alimenty?

Zacznę od faktu, że w ogóle się nie migałbym od takiego obowiązku. Gdyby nie jedno „ale”. Sęk w tym, że jestem pewien, że to dziecko nie jest moje. Moja żona, a właściwie była, w czasie naszego małżeństwa miała dwóch innych gachów, a jako mąż to wiadomo…z automatu zostałem uznany za ojca, mimo to, że rozwiedliśmy się jeszcze przed urodzeniem małej. No i sąd mi zasądził ponad tysiaka alimentów… chcę to teraz jakoś odkręcić, co powinienem zrobić? Nie chcę, żeby prawdziwy „tatuś” się migał, a sam nie chcę czyjegoś dziecka utrzymywać.
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Sro Mar 01, 2017 9:46 am   

alimenciarz, testy DNA :)
_________________


 
 
jolka22 

Wiek: 33
Dołączyła: 12 Sie 2013
Posty: 17
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Sro Mar 01, 2017 10:45 am   

Ciężka sprawa… zasadniczo najlepiej by było, jakbyś się udał z tym do prawnika. On powinien wiedzieć, jakie kroki podjąć. Bo inaczej sprawa będzie się ciągnąć strasznie. Ale jesteś pewien, że to nie Twoje dziecko?
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Sro Mar 01, 2017 10:51 am   

jolka22, po co prawnik, jeśli najpierw trzeba ustalić, czy to faktycznie dziecko autora postu. Po testach wszystko się okaże, alimenty wtedy będą uchylone, a koszt badań ponosi była żona :)
_________________


 
 
mlodadama 

Dołączyła: 19 Wrz 2013
Posty: 13
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Sro Mar 01, 2017 12:43 pm   

Zacznijmy od informacji podstawowych. To, że zostałeśuznany a priori za ojca, jako mąz,to po prostu z mocy kodeksu (od uprawomocnienia się wyroku o rozwodzie jeśli nie minie 300 dni to jesteś uznawany za ojca). Ale jest to domniemanie wzruszalnie, więc zasadniczo, jeśli przedstawisz jakieś mocne dowody przeciwko temu, to możesz spokojnie składać pozew o ustalenie ojcostwa,tj domagać się, żeby sąd uznał, że jednak nie jesteś ojcem dziecka. Radzę tylko dobrze się przygotować, bo jeśli ona ma dowody, że wasze pożycie trwało, to moze je wyciągać. Wtedy rzeczywiście, jak pisała kleżanka, może to trwać dłużej.
 
 
Kasminka 


Wiek: 34
Dołączyła: 01 Mar 2017
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 01, 2017 2:22 pm   

Myślę, że jakieś badania na ojcostwo powinny zostać wykonane. Nie wyobrażam sobie wychowywać cudzego dziecka.
 
 
alimenciarz 

Dołączył: 01 Mar 2017
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 01, 2017 2:53 pm   

mlodadama napisał/a:
Zacznijmy od informacji podstawowych. To, że zostałeśuznany a priori za ojca, jako mąz,to po prostu z mocy kodeksu (od uprawomocnienia się wyroku o rozwodzie jeśli nie minie 300 dni to jesteś uznawany za ojca). Ale jest to domniemanie wzruszalnie, więc zasadniczo, jeśli przedstawisz jakieś mocne dowody przeciwko temu, to możesz spokojnie składać pozew o ustalenie ojcostwa,tj domagać się, żeby sąd uznał, że jednak nie jesteś ojcem dziecka. Radzę tylko dobrze się przygotować, bo jeśli ona ma dowody, że wasze pożycie trwało, to moze je wyciągać. Wtedy rzeczywiście, jak pisała kleżanka, może to trwać dłużej.


Do koleżanki wyżej – jestem pewien, choć niestety, minęły chyba 3 miesiące od rozwodu, kiedy ona urodziła… Kurczę, to w takim razie to będzie straszne pranie brudów, prawda? Jakie byłyby najlepsze te dowody? Co muszę zrobić? Ktoś wspominał o badaniach DNA ale ja jestem kompletnie zielony w tych tematach.
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Sro Mar 01, 2017 2:54 pm   

alimenciarz, to już lepiej zapytać na forach prawnych a nie ślubnych ;)
_________________


 
 
alimenciarz 

Dołączył: 01 Mar 2017
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 01, 2017 3:20 pm   

Dorotka_ napisał/a:
alimenciarz, to już lepiej zapytać na forach prawnych a nie ślubnych ;)


Możliwe, że lepiej ale to jedyne forum z okolic Łodzi jakie znam :P i może ktoś był w zbliżonej do mnie sytuacji, mam nadzieje, że nie masz mi za złe, że o coś takiego tutaj spytałem.
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Sro Mar 01, 2017 3:23 pm   

alimenciarz, absolutnie nie, tylko tutaj nie ma prawników, którzy by Ci podpowiedzieli co robić.
_________________


 
 
alimenciarz 

Dołączył: 01 Mar 2017
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 01, 2017 3:27 pm   

Dorotka_, ale wiesz, z prawnikami różnie bywa. Dlatego jak ktoś był w podobnej sytuacji to może będzie znał lub słyszał o kimś uczciwym w naszym mieście i da chociażby jakiś telefon do takiej osoby i wtedy będę mógł już się osobiście z takim prawnikiem skontaktować albo wtedy powie jak sobie w takiej sytuacji poradził... Na forach prawnych, z reguły jest prawniczy bełkot z którego taki szary człowiek jak ja nie za wiele rozumie ...
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Sro Mar 01, 2017 3:35 pm   

alimenciarz, proszę informacja:

Co zrobić jeżeli ojcem dziecka nie jest mąż matki

Należy obalić domniemanie o pochodzeniu dziecka od męża matki tj. zaprzeczyć ojcostwu męża matki, które może być dokonane tylko i wyłącznie w procesie sądowym na podstawie pozwu o zaprzeczeniu ojcostwa. Uprawnionymi do wniesienia pozwu o zaprzeczenie ojcostwa są: mąż matki, matka lub dziecko oraz prokurator.

Wytoczenie powództwa jest ograniczone terminem, który nie podlega przywróceniu. W przypadku męża matki dziecka jest to 6 miesięcy od kiedy dowiedział się o urodzeniu dziecka, w przypadku matki jest to 6 miesięcy od urodzenia dziecka, w przypadku dziecka – 3 lata od uzyskania pełnoletności. Jedynie prokurator nie jest ograniczony powyższymi terminami. Obalenie domniemania ojcostwa może nastąpić tylko przez wykazanie niepodobieństwa, żeby mąż mógł być ojcem dziecka. Może to nastąpić np. poprzez przeprowadzenie dowodu z badania krwi czy też badania DNA.

Koszt sądowego badania na ojcostwo to wydatek ok. 1500-1700 zł. Jeżeli to nie Ty jesteś ojcem dziecka, wtedy exmałżonka zwraca koszty sądowe + koszt badania.
_________________


 
 
mlodadama 

Dołączyła: 19 Wrz 2013
Posty: 13
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Czw Mar 02, 2017 8:12 am   

Zdecydowanie wszelkie badania krwi i DNA. Generalnie, to koleżanka wyżej ma rację. Osobiście polecałabym Ci, abyś udał się do prawnika, który ma w takich sprawach doświadczenie. On Ci wyjaśni dokładnie, jak postępować w takich sytacjach, zajie się też sprawami formalnymi, oczywiście w zakresie udzielonego upoważnienia. Też… wiem, że to ciężka rozprawa, to też patrz, żeby to był ludzki adwokat, który jest oparciem nie tylko merytorycznym, ale i emocjonalnym.
 
 
alimenciarz 

Dołączył: 01 Mar 2017
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 02, 2017 3:25 pm   

Dziękuje wam wszystkim za odpowiedzi. Teraz już wszystko mi wydaje się bardziej klarowne. Chociaż sam wiem, że tej sprawy nie pociągnę. Jeszcze jakby ktoś dał mi nazwisko dobrego łódzkiego adwokata byłbym bardzo wdzięczny.
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Czw Mar 02, 2017 4:04 pm   

alimenciarz, takie rzeczy niech Ci wyślą na priv. Inaczej post będę musiała usunąć jako treść reklamową.
_________________


 
 
countre 

Dołączyła: 28 Gru 2016
Posty: 3
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Sro Lip 26, 2017 2:02 pm   

Nie rozumiem, skoro masz wątpliwości czy to Twoje, dlaczego nie zleciłeś testów na ojcostwo?
 
 
alcia 

Dołączyła: 02 Sty 2017
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 31, 2018 1:25 am   

dokłądnie testy dna, możesz na prokuraturę złożyć zaprzeczenia ojcostwa poczytaj na necie wpiszesz w google znajdziesz w szystko
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl