Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA
nostalgia

Poprzedni temat «» Następny temat
stół wiejski - wychodzi z mody??
Autor Wiadomość
MalinAAA 

Wysłany: Pią Cze 13, 2014 8:57 am   

Ja też się zastanawiałam czy warto, ale na naszej sali wiejski stół będziemy mieli w cenie talerzyka więc zostaje :)

malagaa 

Wysłany: Wto Maj 17, 2016 6:21 pm   

moim zdaniem nie wychodzi z mody
fajna sprawa

majkamajka 

Wysłany: Nie Cze 26, 2016 11:31 am   

moim zdaniem bardzo ciekawe rozwiązanie :)

mspp 

Wysłany: Pon Cze 27, 2016 10:26 am   

Do rustykalnych ślubów owszem, ale wszędzie indziej wygląda to dziwnie. U nas nie było, jak będę chciała to się wędlin i kiełbas najem w domu (tak jak każdy z gości), ale wesele jest tak wyjątkowym dniem, że powinno być na nim wyjątkowe jedzenie, coś specjalnego, bardzo smacznego. Np inne stoły tematyczne - włoski, francuski, sushi, serowy czy też chociażby słodki stół.

Relacja z naszego ślubu 11.06.2016

kasik91 

Wysłany: Pon Cze 27, 2016 11:46 am   

mspp, a moim zdaniem to wszystko zależy od gości jacy będą na weselu.

W mojej rodzinie już zdarzyło się wesele gdzie zamiast stołu wiejskiego był stół sushi i praktycznie cały nieruszony pozostał do rana i u wielu pozostał niesmak, że młodzi niezdecydowali się na tradycyjny stół wiejski.

Kwestia tego czy ktoś wybiera tradycję czy nowoczesność

mspp 

Wysłany: Pon Cze 27, 2016 1:03 pm   

kasik91, no bo jak młodzi nie myślą to tak już bywa... ;) Bardziej chodziło mi o to by wszystko było spójne, a nie np w sali bardzo eleganckiej hotelowej wiejski stół, no słabo to wygląda... Do remizy albo jakiejś stodoły super, jeszcze jeśli goście lubią wiejski stół to już w ogóle i mamy gotowe rustykalne weselicho. Ale to musi mieć wszystko ręce i nogi, a niestety bardzo często nie ma :D

Relacja z naszego ślubu 11.06.2016

misiol 

Wysłany: Pon Cze 27, 2016 7:26 pm   

Ja się zgadzam z poprzedniczką :) wszystko musi się jakoś komponować. Pokutuje jeszcze takie przeświadczenie, że wiejski stół to taki weselny standard, jakiej koncepcji wesela by nie przyjąć - wiejski stół będzie. A potem wychodzą takie hybrydy i wygląda to trochę tak, jakby ktoś nie miał pomysłu, tylko byle więcej - tu wiejski stół, tam barman z dymiącymi drinkami, skoro został kawałek wolnego miejsca, to dajmy jeszcze fotobudkę, a wszystko w pałacowych, wystawnych wnętrzach. Moim zdaniem, wiejski stół trochę wychodzi z mody, ale z innej przyczyny. Zauważyłam, że zamawianie go ma sens, jak wesele jest z poprawinami. Przy jednodniowym weselu nie ma ani czasu, ani miejsca w żołądkach na wiejski stół. Co trochę jest przecież ciepły posiłek, cała masa przystawek pod ręką, jednostki podchodzą do wiejskiego stołu po jedzenie (przynajmniej z moich obserwacji, no i co innego alkohol - ale ten można osobno postawić, bez kiełbas i szynki). Za to drugiego dnia, zwłaszcza w momencie, kiedy goście się zjeżdżają i czeka się z podaniem pierwszego ciepłego posiłku poprawinowego do przybycia większości gości, przy wiejskim stole są kolejki wygłodzonych od rana gości (bo kto w domu je obiad wiedząc, że zaraz uderza na poprawiny) i jest to fajny czas na spotkanie i wspominanie minionego wieczoru :) a że teraz wesela głównie jednodniowe są (zwłaszcza w miastach), to i ludzie rezygnują częściej z wiejskiego stołu - bo i tak będzie kupa jedzenia w cenie talerzyka. Tak robimy np. my i kilka znajomych par, które w niedługim czasie będą ślubować.

KasiaStel 

Wysłany: Pią Sty 20, 2017 5:47 pm   

Jak są poprawiny to stół wiejski musi być :leb

AGIS 

Wysłany: Pią Sty 27, 2017 7:37 pm   

Moim zdaniem to też zależy od tego jak wygląda sala i sam wiejski stół. Widziałam elegancką salę gdzie wiejski stół był stylizowany na drewniany wóz i źle to wyglądało. Są sale które są eleganckie i mają odpowiednio dopasowany stół wiejski i uważam, że to jak najbardziej pasuje, bo "wiejski" to on już w sumie nawet w nazwie nie jest, bo teraz jak zauważyłam to raczej stosuje się nazwę "staropolski". Wszystko też myślę zależy od gości jeżeli mamy większość młodych gości to raczej stawiałabym na coś innego, a jeżeli gości mamy starszych to oni z pewnością ucieszą się z tradycyjnej szynki, kiełbasy i smalcu z ogóreczkiem ;)

pola_s 

Wysłany: Czw Lut 02, 2017 4:03 pm   

My mieliśmy wiejski stół, chociaż sala elegancka (Solaris), a na stole regionalne wyroby mojego teścia oraz "wynalazek" mojego taty zaserwowany w gustownej beczułce z kranikiem:). Prawda jest taka, że na początku jest elegancja Francja - wiadomo, ale po ok. 22.00 to większości już wszystko jedno, jaka sala i przy stole wiejskim kolejka. Przynajmniej u nas tak było, co znaczy, że goście się tylko doskonale bawili.

paulapan 

Wysłany: Sro Mar 01, 2017 6:21 pm   

może i wychodzi z mody, ale nadal ma swoich wiernych zwolenników. Choć stoły z owocami morza to miła odmiana i z pewnością trafiają w dzisiejsze gusta

kfr89 

Wysłany: Czw Mar 02, 2017 12:43 pm   

Dla mnie stół wiejski powinien być na każdym weselu w remizie czy na sali, w restauracji można go inaczej zagospodarować, bardziej elegancko. Nie ma to jak pajda ze smalcem, kiełbaska, ogóreczki i bimberek ;-)

Dzienniczek przedślubny

Hachiko 

Wysłany: Czw Mar 02, 2017 7:05 pm   

My się nie zdecydowaliśmy. Nie neguję oczywiście par, które wybierają stół wiejski, bo lubią, chcą, wiedzą, że rodzina się ucieszy. Ja z tatą wyszliśmy z założenia, że po "kaszanę" każdy może sobie skoczyć na dół do mięsnego. Niestety w większości z sal "stół wiejski" pozostał jedynie z nazwy i wszelkie mięsiwo (pasztety, kiełbasy, kaszanki, itp.) jest już kupowane w "kawiksach". Ale to już takie moje zdanie. Zresztą mój M. też nie jest przekonany do stołu wiejskiego, zatem była to decyzja jednogłośna. Poza tym będzie tyle jedzenia innego... A jak byłam na weselu swojej kuzynki, które było w Remizie, to naprawdę nikt nie tknął stołu wiejskiego (pomijając fakt, że sam wygląd stołu przyprawiał o dreszcze i odstraszał - nie mówię o jedzeniu), nie licząc bimbru, który w jakiejś mierze został spróbowany. Ale goście i tak woleli wódkę. Mieli wybór - wódka lub bimber. A tego mieszać za bardzo nie można, bo czasem kończy się źle 8)

Atko 

Wysłany: Czw Mar 02, 2017 8:10 pm   

U nas będzie stół wiejski, bo sami oblegamy go na weselach - ach te kiszone ogóreczki :) Poza tym planujemy mieć bimber, więc będzie się to fajnie komponować. Aczkolwiek zgadzam się z Tobą Hachiko, że większość tych wędlin pozostawia wiele do życzenia i jakościowo jest to masówka a nie smaczny, domowy, wiejski wyrób, co może bardzo zmartwić mojego tatę, który jest smakoszem domowych wędlin i sam co trochę przygotowuje jakieś nowe - teraz "uwziął się" na wędliny długo dojrzewające :)

Mój dzienniczek :)

Ewelka5 

Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Pią Mar 03, 2017 12:54 pm   

Nie wydaje mi się żeby stół wiejski wychodził z mody. Nadal widuję go na wielu weselach.

usunięto fragment z reklamą sali. Dorotka_
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Czw Cze 08, 2017 3:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu