Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
PRZYCHODNIA LEKARSKA POSZUKIWANA
Autor Wiadomość
Gomigo 


Dołączyła: 08 Maj 2015
Posty: 224
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 11, 2017 3:54 pm   PRZYCHODNIA LEKARSKA POSZUKIWANA

Dziewczyny, słuchajcie. Potrzebuję znaleźć fajną, przyjemną przychodnię lekarską, w której będą patrzeć na mnie normalnie a nie na zasadzie czego pani tu chce. Nie znam Łodzi na tyle, by wiedzieć gdzie się udać. Wcześniej jak wynajmowałam mieszkanie - zapisana byłam na ul. Dąbrowskiego 17/21 w Remedium i tam obsługa była na NFZ rewelacyjna i recepcja w każdej chwili do dyspozycji pacjenta. Niestety zmieniłam lokum i teraz mieszkam w przeciwnym końcu Łodzi i musiałam poszukać czegoś najbliżej. W przychodni na 1 maja/popowskiego powiedziano mi jak chciałam zapytać się w rejestracji odnośnie lekarzy: czeeggoo? - więc podziękowałam. Zapisałam się do kolejnej przychodni przy ul. Cmentarnej - ale będąc tam jak zachorowałam (a już byłam w ciąży) oraz dziś - jestem załamana. Lekarka nie chciała dać mi skierowania na badania TSH. Masakra. Już nie powiem ile musiałam naczekać się by wejść do lekarza.

Przekopałam posty i nie znalazłam nic podobnego. Może wy macie jakąś sprawdzoną przychodnię na Polesiu? W której nie patrzą na człowieka na zasadzie : po co tu przyszedł. Niestety mając porównanie z moją poprzednią przychodnią i traktowaniem klienta - inne wypadają naprawdę kiepsko, a nie mogę sobie pozwolić na 1,5 godzinne dojazdy w jedną stronę tramwajem. Może któraś z was jest z tego miasta i ma w okolicy Manufaktury normalną przychodnię NFZ. Z góry dziękuję.
_________________

Dzienniczek przedślubny http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17605
Dzienniczek po-ślubny GOMIGO http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?p=838314
 
 
herbatnik 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 651
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 12, 2017 9:38 am   

Hm, nie znam zbyt wiele przychodni, ale jestem zapisana do placówki na rogu Kasprzaka i Długosza, więc niedaleko manu. Czy jest to dobra przychodnia- trudno powiedzieć. Ani mnie grzeje ani ziębi. W rejestracji są zarówno panie mile, jak i nieprzyjemne, więc albo się ma szczęście, albo nie. Ja rzadko chodzę do lekarza, ostatnio byłam po skierowanie na badanie wzroku w ciąży. Częściej jesteśmy u pediatry, bo szczepienia i kontrole i tu jest nawet ok. Położne są super, 6 pierwszych tygodni z dzieckiem bardzo pomagają.
A co do internistow to są tam lekarze starej daty, często są kolejki pełne starszych pań, które chcą się pozalic na swoje dolegliwości. Znajoma, która pracuje w służbie zdrowia tłumaczyła mi kiedyś, czemu lekarze nie chcą dawać skierowań na badania i poleciła przy każdej odmowie prosić o wypisanie kartki "odmówiłem wydania skierowania na badanie" i podpis. Podobno miękną i dają, co się chce.
_________________

 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 12, 2017 11:43 am   

herbatnik napisał/a:
Znajoma, która pracuje w służbie zdrowia tłumaczyła mi kiedyś, czemu lekarze nie chcą dawać skierowań na badania

A tak z ciekawości: czemu nie chcą?

Gomigo a może zamiast od razu zmieniać przychodnię zostań tam gdzie masz blisko, tylko uświadom paniom, że łaski nie robią tylko są w pracy i mają obowiązek Cię obsłużyć?
_________________


 
 
Gomigo 


Dołączyła: 08 Maj 2015
Posty: 224
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 12, 2017 2:22 pm   

Nie mam pojęcia czemu panie się tak zachowywały. Nie wiem. Jest to przychodnia na ul. Cmentranej - koszmarne kobitki, zanim do ciebie podejdą to minie 20 min, jak nie więcej, a uświadamiałam je - to w odpowiedzi otrzymałam "no to co ja pani poradzę, wszędzie tak jest". Po prostu nie ma sensu uświadamiać placówki ponieważ się nie zmieni. Takie rzeczy w placówkach wogóle nie powinny mieć miejsca. Nawet powoływałam się na ustawę dla kobiet w ciąży - bezskutecznie. W swoim życiu zmieniałam przychodnie chyba z 2 razy na studiach, potem 3 razy jak już się do Łodzi przeprowadziłam - teraz kolejny raz. Średnio wychodzi że co roku.

Wczoraj poszłam prywatnie do endokrynologa i mam stertę badań do zrobienia. Niestety skierowania okazały się nie ważne, bo miejsce gdzie robiłam SALVE nie mam podpisanej umowy z żadnym miejsc. Przeszłam się na ul. Bazarową 9 (na tyłach manu) i zapisałam się tam do poradni ogólnej. Jutro idę tam do ogólnego i może uda mi się go przekonać o tym by wypisał mi skierowania na owe zlecone prywatnie badania. Przynajmniej część.

W zależności co jutro załatwię - jutro będę dzwonić po labolatoriach. Masakra.
_________________

Dzienniczek przedślubny http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17605
Dzienniczek po-ślubny GOMIGO http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?p=838314
Ostatnio zmieniony przez Gomigo Sro Kwi 12, 2017 3:03 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Sro Kwi 12, 2017 5:47 pm   

Gomigo, prywatnie lekarz gdziekolwiek pójdziesz, nie wystawi Ci skierowań na NFZ. Czy to endokrynolog, czy ginekolog, czy internista. Ja korzystałam z pakietu LuxMed - badania miałam ekspresowe i darmowe - może Twój Mąż ma w pracy ich pakiet i Cię może dopisać?
_________________


 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 13, 2017 2:03 am   

Gomigo napisał/a:
Jutro idę tam do ogólnego i może uda mi się go przekonać o tym by wypisał mi skierowania na owe zlecone prywatnie badania. Przynajmniej część.

W zależności co jutro załatwię - jutro będę dzwonić po labolatoriach. Masakra.


Lekarz ogólny jak sama nazwa mówi może wypisywać skierowania na badania tzw. ogólne właśnie ;) :smile: więc jesli masz skierowanie na badania tsh, ft3, ft4, prolaktyny, anty tpo , anty tg czy podobne to proponuje oszczędzić sobie czasu i nerw..
Jeśli chodzi o TSH już jakieś 3-4 lata temu lekarz uświadomił mnie, że on na takie badanie może mnie skierować ale tylko raz w roku, o ft3 czy ft4 to w ogóle mogę zapomnieć..
Być może zmieniły się jakies przepisy i już nie wolno im wypisywać nawet na TSH..
Także nie miej pretensji do lekarza bo zwyczajnie nie wynika to z jego niechęci a z tego, że nie ma takich uprawnień - po to są lekarze specjaliści by wypisywali te "inne" badania.

Jeśli chodzi o bazarową to znam sporo osób które tam chodzą i nawet są zadowolone - więc może Ci tam przypasuje?
A jeśli chodzi o endo to możesz iść na Sterlinga (to od manu rzut beretem) - terminy dla nowych pacjentów sa takie że głowa boli, ale Ty jako ciężarna powinnaś (zgodnie z prawem które weszło od tego roku) zostać zapisana w przeciągu tygodnia, maxymalnie 2 jeśli naprawdę nie ma gdzie wcisnąć. Wiem, że w różnych placówkach różnie bywa z przestrzeganiem tej zasady, ale akurat w Sterlingu się tego trzymają (wiem z doświadczenia ;) ) - także zapisz się tam do lekarza :) on da Ci skierowanie na badania, które wykonasz u nich na miejscu bo mają swoje laboratorium :)
_________________


Ostatnio zmieniony przez Rusałka_Maja Czw Kwi 13, 2017 2:05 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
herbatnik 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 651
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 13, 2017 8:00 am   

Tak jak pisze Rusałka, na specjalistyczne badania mogą skierować tylko specjaliści w danej dziedzinie.
kapatka, jak kiedyś lekarka nie chciała mi dać skierowania na TSH to pożaliłam się znajomej. Powiedziała mi, że przychodnie typu niepubliczne ale z kontraktem z NFZ dostają jakąś pulę pieniędzy na każdego pacjenta na rok i to idzie właśnie na skierowania, badania, wizyty w placówce. Więc logiczne-im mniej wydadzą, tym więcej zarobią. Dlatego czasem wciskają kit,że nie mogą wystawić skierowania. Kiedyś chciałam zrobić kontrolną morfologię, to się lekarka oburzyła, że "ledwo rok minął od poprzedniej, to po co". Jak się wykłóciłam, że przecież każdemu przysługuje jedna morfo na rok, to z łaską wypisała kwitka. Badanie wyszło ok, więc rzuciła komentarzem "no i po co było to zamieszanie? nic się nie dzieje".
_________________

 
 
Gomigo 


Dołączyła: 08 Maj 2015
Posty: 224
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 13, 2017 11:06 am   

No i mam skierowanie na TSH i wszystko co chciałam. Wypisane bez najmniejszego problemu. Także jestem sama w szoku! Powiedziała że bardzo dobrze robię że chcę to skontrolować i nawet dopisała mi kilka innych badań, m.in. potas, żelazo... także wszystko zależy od placówki. A i bez problemu wypisała mi skierowania do endokrynologa z dopiskiem pilne oraz na usg tarczycy, które zrobili mi od ręki. Tylko muszę poczekać na wyniki, bo za krótko mam tam kartę. No i jest możliwe jednak zapisanie się na NFZ do endo w ciągu siedmiu dni. Po prostu ekstra. Są widze super przychodnie i pseudoprzychodnie.
_________________

Dzienniczek przedślubny http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17605
Dzienniczek po-ślubny GOMIGO http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?p=838314
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 13, 2017 6:49 pm   

No tak ale tsh, potas i żelazo to żadne badania specjalistyczne ;)
Mówiłam ze powinni Cię wpisać w ciągu 7 dni :)
No to badaj j kontroluj bo w ciąży szczególnie trzymanie tsh w ryzach jest ważne :)
_________________


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl