Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Baza pod makijaż (powieki i twarz), utrwalacze makijażu
Autor Wiadomość
gosc
[Usunięty]

  Wysłany: Sob Cze 02, 2007 12:40 am   Baza pod makijaż (powieki i twarz), utrwalacze makijażu

Czy używacie takich kosmetyków?
Czy faktycznie dziaŁają cudą?
Co polecacie?

Pytanie jest związane z tym, że przymierzam się do samodzielnego wykonania makijażu ślubnego, przynajmniej na cywilny. Dlatego chcę się zaopatrzyć w dobre kosmetyki :D

[ Dodano: Sob Cze 02, 2007 2:17 am ]
aha i jeszcze co myślicie o utrwalaczach makijażu? Warto zainwestować? A jeśli tak to w jaki - na rynku jest ich sporo :?:
Ostatnio zmieniony przez gosc Sob Cze 02, 2007 1:17 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ir 

Dołączyła: 27 Lis 2006
Posty: 32
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 23, 2007 2:11 pm   

Zdecydowanie polecam baze pod cienie Atr deco (czarny sloiczek, 5 ml)
Makijaz na oczach trzyma sie bardzo dlugo, nic sie nie rozmazuje, nie robia sie grudki, nawet jesli uzyje sie cienie za 2 zl. :P
cena to ok 38 zl
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Nie Wrz 23, 2007 4:16 pm   

ja ostatecznie zakupiŁam bazę DaxCosmetics (choć jak mi się skończy to zakupię kosmetyk firmy ArtDeco).
Natomiast co do utrwalacza to zdecydowaŁam się na Kryolan i nie żaŁuję bo mój maijaż ślubny utrzymaŁ się w nienaruszonym stanie do biaŁego rana :D
 
 
JustBart 

Wiek: 42
Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 71
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 16, 2007 12:27 pm   

Ja polecam SATYNOW? BAZ? POD MAKIJA? EXTREMALE EXPRESS DERMIKI
trwały makijaż i matowa cera

Niezwykły preparat do każdego typu cery. Przeznaczony jest dla osób lubiących perfekcyjny długo utrzymujący się na skórze makijaż. Baza sprawia, że skóra błyskawicznie staje się satynowo gładka, zupełnie matowa i miękka w dotyku. Dzięki temu make-up rozprowadza się łatwo, równomiernie, dokładnie kryje niedoskonałości skóry.

SPOSÓB U?YCIA:
Satynową bazę należy nakładać na oczyszczoną skórę twarzy i po nałożeniu odpowiedniego kremu pielęgnacyjnego, przed nałożeniem make-upu.

Poj. 15 ml
Cena: 39 zł
 
 
Paula-S 


Wiek: 40
Dołączyła: 25 Sie 2006
Posty: 102
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 30, 2007 4:19 pm   

Ja używam bazy pod makijaż na codzień. ?lubny makijaż również robiłam sobie sama, po prostu nie byłam zadowolona z makijaży próbnych.

Polecam bazę YSL Matt Touche (125zł / 30ml) i Estee Lauder Face Primer Plus Smoothing Matte Base (115zł / 30ml), obie wygładzaja i matuja twarz a do tego przedłużaja makijaż. Jeśli zależy Ci na czymś tańszym to dobra jest baza Dax Cosmetics Cashmere Secret (ok.35zł / 30ml) i Sephory Luminizer (są różne, ale najlepsza jest bezbarwna 15ml w byteleczne z dozownikiem, kosztuje 39zł). Bardzo ładnie wygląda tez baza Vichy Oligo 25, jest rozświetlająca. Lubię też rozświetlającą Kanebo, ale jej koszt to prawie 300 zł. Bardzo dobre bazy ma tez Smashbox, sa w trzez kolorach w zależności od potrzeb skóry, dostaniesz je w Sephorze (Photo Finish, cena to ok 190zł / 27,5ml).
W sumie, jesli możesz to zainwestuj w jedna z droższych (np.Estee Lauder czy Smashbox), bo niestety, ale są lepsze, lepiej i na dłużej matuja i wygładzają, a to w końcy bardzo ważny dzień.
Rodzaj bazy zależy też od cery jaką posiadasz, ja osobiscie używam matującej w strefie T a rozświetlającej na policzkach, wtedy efekt jest fajny. Jeśli masz tłustą cerę to użyj matującej na całą twarz (na ślub równiez i na szyję). Bazy ogólnie są bardzo wydajne, rozprowadza sie je cieniutką warswą, więc warto zainwestować. Nie kupuj dodatkowo bazy na powieki bo taka do całej twarzy jest wystarczająca (róniez na usta). Użyj jakiejś koniecznie, efekt będzie widoczny, a wybór na rynku jest obecnie tak duży, ze znajdziesz coś odpowiedniego. :razz:

Co do fixerów to polecam Kryolan. Spryskuje się nim twarz po wykonaniu kompletnego makijażu (razem z bazą). Wtedy co bys nie robiła, makijaż nie spłynie, ale odradzam używania na codzień, bo to profesjonalny i ciężki kosmetyk na specjalne okazje.
_________________
Mężatka od 09.06.2007r. :]
Ostatnio zmieniony przez Paula-S Wto Paź 30, 2007 4:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sistermonn 
:)


Wiek: 42
Dołączyła: 17 Lip 2007
Posty: 905
Skąd: Łódź - Górna
Wysłany: Sro Mar 26, 2008 10:39 am   

Sajonara - a gdzie kupowałaś ten Kryolan?
Mnie żadna baza pod makijaż nie pomaga i świece się jak latarnia morska.
 
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Sro Mar 26, 2008 6:43 pm   

Kryolan kupiŁam w sklepie Aga Lu na Nawrot 57.

Mnie też żadna baza nie pomaga, chociaż wŁaściwie to nieścisŁość bo używaŁam tylko jednej (ale dobrej i polecanej na forach kosmetycznych).
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 27, 2008 8:57 am   

Polecam utrwalacz Kryolan (jak i inne kosmetyki do wizażu tej firmy)
Jest to jedna z najbardziej polecanych firm wśród wizażystów. Zwłaszcza do ślubnego makijażu.
Miałam okazję pracować na kilku produktach tej firmy i... są rewelacyjne :D
_________________
 
 
 
megi 
Firma


Wiek: 42
Dołączyła: 16 Lut 2005
Posty: 739
Skąd: łódź
Wysłany: Nie Kwi 06, 2008 12:28 pm   

ja tez pracuje na firmie kryolan, artdeco, na bazach podkladach utrwalaczach,, kazda firma ma jakis dobry produkt, nie mozna sie upierac przy jednej, nie powiedziane jest ze te tansze kosmetyki sa gorsze, wszystko zalezy od przeznaczenia:) kazdy ma swoje ulubione, nie koniecznie profesjonalne:) :D
_________________

 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 06, 2008 3:27 pm   

megi napisał/a:
nie mozna sie upierac przy jednej, nie powiedziane jest ze te tansze kosmetyki sa gorsze


zgadzam się w 100%.

Na kursie wizażystka miała produkty zarówno te profesjonalne typu Kryolan i Artdeco jak i typowo nie profesjonalne typu Ruby Rose.
I podobno wizażyści chwalą sobie produkty tej firmy.
Ja sama mam palety Ruby Rose i naprawdę cuda można na twarzy wyczarować. A jakościowo są naprawdę dobre.
_________________
Ostatnio zmieniony przez misia-misia Nie Kwi 06, 2008 3:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
dominiqsz 

Wiek: 40
Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 1224
Skąd: Aleksandrów Ł.
Wysłany: Pon Cze 23, 2008 5:22 pm   

Niedawno kupiłam bazę firmy Pupa, ta bezbarwną, ale przyznaje nie wiem czy dobrze ją stosuję. Powiedzcie mi jak ja prawidłowo nałożyć żeby były spełniła swoje zadanie i czy w galerii w Douglassie, czy Sephorze kupie jakis dobry utrwalacz makijażu?
_________________
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 10:02 pm   

?eby utrwalić podkład używam transparentnego pudru Vichy. Sprawdził się doskonale i szczerze polecam jako "fixator" makijażu :)
 
 
megi 
Firma


Wiek: 42
Dołączyła: 16 Lut 2005
Posty: 739
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Wrz 02, 2008 9:51 am   

jak kazdy makijaz cera tlusta fixuje pudrem bezbarwnym a potem fixerem , przy naturalnej tylko fixer, kazdy makijaz utrwalony na bazie do buzi i na bazie na powieki :) takze trwałe, i utrwalane pomadki, kazda, czynnosc jest utrwalana, dostosowanym do tego utrwalaczem badz podkladem, ten na powieki, daje ogromne efrekty, oko nie ma prawa sie zetrzec zwałkowac splynac, zostaje w tym samym stanie do nastepnego dnia, :) i nawet ciezko go zmyc:) :]
_________________

 
 
Magda-lena 
Firma

Wiek: 49
Dołączyła: 19 Sty 2010
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 29, 2010 10:36 pm   

Witam.
W sephorze można kupić utrwalacz firmy MAKE-UP FOREVER,ART DECO lub SEPHORY,natomiast w Douglasie tylko ART DECO.Co do baz pod podkład to niezawodna jest firmy SMASHBOX(tylko w sephorze).
Polecam.

[ Dodano: Pią Paź 29, 2010 11:41 pm ]
Bazy pod cienie: SMASHBOX(droższa-bardzo dobra),ART DECO(tańsza- wg mnie najlepsza)
_________________
Magdalena D.
 
 
Sycylijka 


Dołączyła: 18 Lut 2015
Posty: 437
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 23, 2015 5:40 pm   

Ja na co dzień używam L`Oreal, Studio Secrets Professional i jestem zadowolona. Mogę z czystym sumieniem polecić :)
_________________
zajrzyj do mnie:) http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17548

 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Kwi 23, 2015 8:22 pm   

Jest świetny. Ale to sylikonowa baza i nie powinnaś jej na co dzień używać. A już na 100% nie pod oczy i na powieki. Jednak na imprezy nie znam lepszego. Efekt najlepiej widać u osób w średnim wieku, gdy zmarszczki są trochę bardziej widoczne, a skóra mniej elastyczna.
 
 
Sycylijka 


Dołączyła: 18 Lut 2015
Posty: 437
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 23, 2015 8:48 pm   

Terry, święte słowa! Mama też go używa na jakieś wyjścia i zawsze widać różnice już z daleka :)
_________________
zajrzyj do mnie:) http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17548

 
 
pucek 


Wiek: 38
Dołączyła: 26 Kwi 2017
Posty: 35
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 04, 2017 7:13 pm   

Stosowałam w swoim życiu wiele podkładów, także tych z najwyższej półki i praktycznie po każdym z nich się świecę, maksymalnie wytrzymałam bez świecienia 3 h, a potem moja tłusta skóra zaczęła na nowo dawać się we znaki.
Makijaż ślubny wykonała mi kosmetyczka, zastosowała różne utrwalacze, nawet sama nie wiem co miałam na twarzy i przyznam szczerze, że nie świeciłam się w ogóle, ale przed samym weselem zainwestowałam w cerę, miałam robiony zabieg oczyszczania twarzy i maseczki z alg.
 
 
karolcia94 


Wiek: 29
Dołączyła: 04 Maj 2017
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 28, 2017 1:48 pm   

ja mialam rozne.. eveline, sephora i chyba soraya
teraz mam smashboxa ...
specjalnej roznicy miedzy nimi nie widze..
Duzy plus dla baz za to, ze swietnie sie makijaz rozprowadza na tym i zmniejsza sie widocznosc porow..
 
 
Inesska 

Dołączyła: 28 Mar 2023
Posty: 3
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto Mar 28, 2023 10:29 pm   

Dobra baze kupiułam z Bielendy ta ich linia Boost Me Up Color Drops, mogę smiało polecić
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl