Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Wykończenie podłogi
Autor Wiadomość
Blue 


Dołączyła: 18 Maj 2009
Posty: 249
Skąd: Lodz
Wysłany: Sro Paź 23, 2013 11:28 am   Wykończenie podłogi

Jest temat o wykonczeniu scian,a nie ma o wykonczeniu podlog.

Najpopularniejsza metoda na wykonczenie podlogi to oczywiscie listwy.
Ale co z podloga ceramiczna w sensie terakoty/gresu?
Moja mama gres w przedpokoju ma wykonczony listwa a robotnicy
namawiaja nas na cokół z plytek.Tylko co w przypadku jak nie dobierze sie
koloru plytek cokołowych do tych istniejacych?
Jeżeli ktos z was ma np gres w przedpokoju czy kuchni to czym go wykanczacie?
Bo listwe to bym dobrala do futryn i drzwi a z plytkami to nie wiem.
Dodam,ze w kuchni jest cokół.

PS.wrzucam fotke pogladowa z internetu o co z tym cokolem chodzi;)

Ostatnio zmieniony przez Blue Sro Paź 23, 2013 11:36 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bian 


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 938
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 23, 2013 11:59 am   

Blue jeśli chodzi o takie wykończenie terakoty jak pokazałaś, to akurat dr Wiliński ma w poczekalni gabinetu takie rozwiązanie. Z tych samych płytek co są na podłodze ma pociągnięty taki cienki pasek na ścianie. Tyle, że tu na zdjęciu te płytki są nałożone na ścianę (widać, że są zakończone listwą taką cieniutką), a u niego jest na równo z tynkiem. Bardzo ładnie to wygląda :)
_________________

 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sro Paź 23, 2013 12:04 pm   

U mnie tata robił go od razu z płytek, które zakładał na podłogę. Można to zrobić na 2 sposoby:
1. docinanie płytki, aby uzyskała porządany rozmiar
2. znacznie łatwiejszy; niektóre firmy, specjalnie w tym celu, robią płytki w mniejszym wymiarze.

My też myślimy o założeniu listwy, ale mamy zamiar ją dopasować do płytki.
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Sro Paź 23, 2013 4:07 pm   

My mamy w kuchni tak samo jak Terry, cokół docinany z gresu podłogowego i przyklejony na tynk.
_________________
 
 
Blue 


Dołączyła: 18 Maj 2009
Posty: 249
Skąd: Lodz
Wysłany: Sro Paź 23, 2013 4:16 pm   

No to mam teraz niezla zagadke:/
A odpowiedz musze dac dosc szybko,pewnie jutro.
Z cokolem problem jest taki,ze nie znajdziemy juz teraz idealnie tych samych plytek,
co najwyzej jednobarwne dopasowane kolorystycznie.No i ten nowy cokol bedzie
roznil sie od tego co juz jest w kuchni...
A z listwami to znowu beda sie odcinac wizualnie,bo tak jak napisalam-pozostala czesc
przedpokojowo kuchenna jest w cokole.A teraz po prostu ta czesc przedpokoju ktora byla w panelach sciennych,po zdjeciu tych paneli,wymaga wykonczenia.
Albojesli listwy to nie dopasowywac do futryn i drzwi (buk) tylko do plytek (jasny bez)?
Moze jakies foty pozniej wstawie to cos doradzicie:/
Niby to takie pierdoly wykonczeniowe a tez sie trzeba naglowkowac.
Ostatnio zmieniony przez Blue Sro Paź 23, 2013 4:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Karola5 


Wiek: 43
Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 980
Skąd: Łódź/Wawa
Wysłany: Czw Paź 24, 2013 6:23 pm   

Blue, nie obraź się, chętnie bym coś doradziła ale twoje posty remontowe są dla mnie zbyt chaotyczne i ja nigdy nie wiem o co chodzi.. :smile:
_________________

dzienniczek Basi
 
 
Blue 


Dołączyła: 18 Maj 2009
Posty: 249
Skąd: Lodz
Wysłany: Pią Paź 25, 2013 8:35 am   

no byc moze troche chaotycznie opisalam :x_rot
W kazdym razie chyba zdecydujemy sie na cokol z plytek,jak najbardziej dopasowany kolorystycznie do tych plytek co juz sa na podlodze,bo idealnych nie znajdziemy to plytki po poprzednich wlascicielach mieszkania,ktore zostaja)
 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 27, 2013 1:37 pm   

To ze chaotyczne to niewazne, np ja po prostu nie wiem o czym Blue pisze :smile:
_________________
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Nie Paź 27, 2013 4:35 pm   

Blue, my w przedpokoju mamy takie jak wrzuciłaś na fotce w pierwszym poście. Wydaje mi się to za rozsądne rozwiązanie. Listwy chyba średnio by wyglądały, no chyba że znajdziesz takie zdjęcie to wrzuć to ocenimy :)
_________________
 
 
Blue 


Dołączyła: 18 Maj 2009
Posty: 249
Skąd: Lodz
Wysłany: Nie Paź 27, 2013 5:40 pm   

Sisska-juz wyjasniam:)
Zaczne od tego,ze jak mnie robotnicy zapytali jak wykanczamy podloge z plytek w przedpokoju,to nie wiedzialam o co im chodzi,bo zawsze dla mnie w domysle najbardziej oczywista rzecza sa listwy przypodlogowe.No wiec cokół (to co oni zaproponowali zamiast listew) to takie wykonczenie jak w 1 poscie wrzucilam na foto-czyli docinana plytka lub plytka juz specjalnie przeznaczona na cokół,a wiec obramowanie na scianie przy podlodze.

U nas jest poki co problem,bo jak narazie nic kolorystycznie na to obramowanie nie pasuje do istniejacej juz podlogi (ktora to jest po poprzednich wlascicielach).

Moja mama z kolei ma listwy (mdf) przy podlodze z plytek,ale ona ma tapete na scianach,moze tak bylo po prostu latwiej wykonczyc podloge,a moze po prostu woleli listwy.
Ostatnio zmieniony przez Blue Nie Paź 27, 2013 5:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 27, 2013 8:00 pm   

Blue, dzieki za wyjasnienie :D nas tez niedlugo remont czeka, wiec potrzebuje jakis korepetycji :P

ja osobiscie nigdy listew nie lubilam. moze dlatego, ze u mnie w domu zawsze byly/sa takie. do tego rodzice zawsze chcieli przyoszczedzic i kupowali (moim zdaniem) kiepskiej jakosci - zwykle biale ze styropianu. nie wszedzie, ale w kilku miejscach wiecznie sie odklejaja. do tego jeden z kotow "upatrzyl" sobie kawalek listwy i zaczal ja rozdrapywac pazurami. (nie wiem co w niej widzial).

cokoly moim zdaniem wygladaja elestetyczniej i chyba mniej kurzu sie na nich osadza :P ja bym zrobila je po prostu z pocietych plytek, tych samych ktore sa polozone na podlodze.
_________________
 
 
Blue 


Dołączyła: 18 Maj 2009
Posty: 249
Skąd: Lodz
Wysłany: Nie Paź 27, 2013 8:45 pm   

Sisska wlasnie podczas remontow czlowiek sie duzo rzeczy dowiaduje:)a ile nowych wyrazow przybywa,ja np jeszcze miesiac temu nie wiedzialam co to sa szprosy.Najtrudniejsze sa pojecia z elektryki np jutro mamy kupic tzw roznicowke.
wracajac do plytek na cokol to niestety nie mamy wiecej tych podlogowych bo poprzedni wlasciciele nie zostawili zadnych resztek.Trzeba cos dopasowac w sklepie a narazie.nic kolorystycznie nie pasuje:/
 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 27, 2013 9:24 pm   

a czego szukacie tak wlasciwie? dokladnie teggo samego czy podobnego??? moze cokoly beda w kolorze plytek tylko w jasniejszym badz ciemniejszym odcieniu??? a moze cos zupelnie innego, np cos takiego (nie wiem czy to sie zalicza do listwy czy cokołu :P )







a strasznie NIE podoba mi sie to (a wlasnie tego typu tez mam u rodzicow)

_________________
Ostatnio zmieniony przez Sisska Nie Paź 27, 2013 9:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Blue 


Dołączyła: 18 Maj 2009
Posty: 249
Skąd: Lodz
Wysłany: Nie Paź 27, 2013 9:37 pm   

Szukamy plytek w podobnym odcieniu co podloga.
Identycznych sie nie znajdzie,nie ma szans:/
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Paź 28, 2013 12:08 am   

Odnośnie różnicówki. W twoim dzienniczku czytała, że jakieś artykuły elektryczne kupowałaś w castoramie. Jeśli to prawda, to pogadaj poważnie z innym elektrykiem. W sieciówkach kable i pozostałe materiały do zakładania elektryki są dużo gorszej jakości. Kolega taty nam o tym mówił, ale mój narzeczony musiał się osobiście przekonać o tym i specjalnie wybrał się do jednego z marketów. Niestety jakość kabli z marketu go przeraziła (a troszkę zna się na tym z racji wykonywanego zawodu). W hurtowni z artykułami elektrycznymi mają 1000% lepszą jakość.
 
 
Blue 


Dołączyła: 18 Maj 2009
Posty: 249
Skąd: Lodz
Wysłany: Pon Paź 28, 2013 10:54 am   

Terry-dzieki za podpowiedz,jeszcze roznicowka nie kupiona,dzis po poludniu po nia jedziemy a poniewaz to dosc droga rzecz (chyba 170zl) to pogadam z robotnikami.Kable oraz trojniaki ? (trojniki/trojdzielniki?-nie pamietam nazwy),oraz jakies drobne przedmiociki wygladajace jak korki? juz niestety sa z Castoramy.To tyle z offtopicu:)
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Paź 28, 2013 4:19 pm   

Trójdzielnik raczej.

Ja pewnie bym nie widziała różnicy, ale mój narzeczony lubuje się w elektryce i często w pracy ma do czynienia z nią, więc potrafi to dostrzec. Z resztą elektrykę robił nam znajomy taty, który wcześniej robił rodziców dom, dlatego tym bardziej mu ufam.
 
 
gohnia 


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Paź 2008
Posty: 335
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 28, 2013 9:46 pm   

Blue napisał/a:
eżeli ktos z was ma np gres w przedpokoju czy kuchni to czym go wykanczacie?

My mamy właśnie takie wykończenie jak na wklejonym zdjęciu. Dobrze to wygląda i dzięki temu ściana nie brudzi się np. od mopa albo nie obija od odkurzacza ;) U nas ten cokół ma 7cm wysokości.
_________________
 
 
Janka93 


Wiek: 30
Dołączyła: 09 Sty 2017
Posty: 12
Skąd: Gliwice
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Sro Sie 23, 2017 2:05 pm   

My u siebie postawiliśmy na panele podłogowe, ale takie specjalne - wzmacniane. Wyglądają jakby były wykonane z prawdziwego drewna więc pasują idealnie np do salonu. usunięta reklama. Dorotka_
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Sro Sie 23, 2017 2:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl