Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Języki obce
Autor Wiadomość
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 21, 2006 7:04 pm   

polecam wam wszystkim tę stronę:
http://www.ang.pl/
Macie tam odnośniki do innych języków (francuski, włoski, niemiecki i hiszpański)ja tam bardzo lubie uczyc sie słówek (są gotowe zestawy i mozna tez dodawać swoje własne) - działa to jak supermemo tylko wymowy nie ma. Trzeba sie najpierw zalogowac a potem na każdej stronie oprócz ang jest po lewo na czerwono "testuj nowy system nauki słówek" - polecam!
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Czw Mar 23, 2006 2:52 pm   

To ja tez polece fajne słowniki dwujęzyczne :arrow: http://www.wordreference.com
_________________
chez alma |
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 23, 2006 3:40 pm   

sa rzeczywiście switne! Korzystam z niego uząc się hiszpańskiego i niemieckiego
natomiast przy angieskim lubie bardzo ten:
http://dictionary.cambridge.org/
i jeszcze jest taki sam do hiszpańskiego (hiszp-ang)
http://dictionary.cambridge.org/default.asp?dict=S
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
Magda2 


Dołączyła: 09 Lut 2006
Posty: 209
Skąd: ...
Wysłany: Sro Mar 29, 2006 11:34 am   

- niderlandzki - bez problemow
- angielski - slabiej
- niemiecki i rosyjski - ludzie rozumieja o co mi chodzi........ i o to chodzi :mrgreen:
 
 
emi_teufelchen 


Wiek: 43
Dołączyła: 02 Paź 2005
Posty: 39
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 12, 2006 9:34 pm   

Niemiecki - bez problemów (piszę, czytam, rozmawiam, ogladam TV itd., zdarza się, że uczę innych :) )
Angielski - bardzo dużo rozumiem, gorzej z mówieniem - ale jak trzeba to próbuję :wink:
Francuski - uczyłam sie 3 lata, teraz mam przerwę, ale ciągle dużo pamiętam - sporo rozumiem i jak sie postaram, to potrafię trochę pogadać :wink:
Chciałabym nauczyć się rosyjskiego (nigdy się nie uczyłam, nie znam nawet literek...), ale ciągle brakuje mi jakiegoś kopa :? żeby wziąć się za to solidnie
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/]

[/url]

Pozdrawiam Cię serdecznie Gość !! !
 
 
Olusia 


Wiek: 41
Dołączyła: 17 Kwi 2006
Posty: 264
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 24, 2006 10:41 pm   

U mnie alngielski bardzo dobrze, francuski dobrze, a rosyjski bardzo słabo, mam zamiar podszkolić rosyjski i zacząć uczyć się nowego języka, ale jak będę miała więcej czasu.
_________________
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Wto Kwi 25, 2006 7:23 am   

Język angielski - bardzo dobrze (Advanced na B) ;)
Francuski dobrze - planuję jakiś certyfikacik.
Ostatnio zmieniony przez fiona83 Sro Sie 02, 2006 4:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Wto Maj 09, 2006 2:12 pm   

Angielski - biegle, jestem w sumie mgr :oops:
Wloski - jeszcze nie biegle, ale niewiele brakuje. Nie wykorzystuje wloskiego tak jak angielskiego, stad chyba roznica... ale wloski to moj ukochany jezyk
Niemiecki - ZD
francuski - sredni poziom, raz lepiej, raz gorzej, zalezy ile mam czasu i jak czesto kontakt z jezykiem

na studiach byl hiszpanski i zaliczylam egzaminy na 5, ale niewiele pamietam. bardzo duzo rozumiem, ale to raczej ze wzgledu na podobienstwo do wloskiego
w podstawowce mialam "celujacy" z rosyjskiego, ale oczywiscie jako zbuntowana nastolatka kategorycznie powiedzial NIE w liceum ;-) teraz zaluje, bo sporo umialam...
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 09, 2006 2:52 pm   

uczy się może ktoś z was z programów multimedialnych? Mnie się taka nauka bardzo spodobała - jest efektywna, szybka i przyjemna, zmusza do systematyczności. Oczywiście nie nauczymy się pewnych rzeczy przy nich ale np słownictwo wchodzi błyskawicznie. Obecnie przerabiam Advanced English Speed Up (super program, a kosztuje nie tak dużo jak na tyle słownictwa ile tu jest bo chyba 69 zł), czeka na mnie jeszcze taki sam program do Proficiency.
Chyba już pisałam kiedyś że kupiłam na Allegro Espanol Para Ti. Zaczęłam się uczyć, potem poszedł w kąt ale wracam do niego niedługo :)
Teraz poluję na cos fajnego do niemieckiego. Przymierzałam się do prof. klausa ale niestety poziom tych programów deklarowany na pudelku zupełnie nie odpowiada rzeczywistości :(
Ostatnio wyszedł Intensiv Deutsch Nahste Schritte ale jeszcze go nie ma w Media markt ani w Empiku, na Allegro też jeszcze nikt nie wystawił więc musze poczekać.
Poza tym mamy w domku słownik do angielskiego Collinsa. Najfajniejsze jest w takim słowniku to (poza błyskawicznym odnajdywaniem wyrazów) że na płycie sa pliki dźwiękowe wiec od razu każdego słowa można sie nauczyc z wymową i klikac na nie ile sie chce :) Super sprawa :)
Przydałby sie jeszcze taki sam do niemieckiego - Langenscheida. Tyle że kosztuje 170 zł :( Troszkę drogawo...
_________________
W naszej zielonej kuchni
Ostatnio zmieniony przez strawberrytea Pią Cze 09, 2006 2:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sylwia 


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Lut 2006
Posty: 507
Skąd: Toruń
Wysłany: Pią Cze 09, 2006 3:16 pm   

:D Nauka środkami multimedialnymi jest ciekawsza i chyba bardziej wciaga niż zwykła pamięciówka słówek. Jeśli chodzi o taki program z niemieckiego to polecam Tell me more, są 3 różne poziomy. :D Też szukam czegoś jeszcze z niemeickiego to poczekam na ten program Intensiv Deutsch Nahste Schritte :)
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Pią Cze 09, 2006 3:26 pm   

Wszystkim uczacym sie angielskiego goraco polecam slownik Oxford-PWN. Jest wersja ksiazkowa i na plycie. To chyba najlepszy slownik jaki w tej chwili znajduje sie na rynku. Dosyc duzo kosztuje, ale to dobra inwestycja. Szczegolnie dla osob, ktore nie moga sie obejsc bez polskich odpowiednikow.



Co do kursow multimedialnych to ja osobiscie nie jestem ich fanka, tak samo jak nigdy nie polecilabym "multimedialnych szkol" jezykow obcych typu Orange itd....
A tak naprawde dobre jest to, co w danym przypadku najlepiej dziala i sprawia, ze uczymy sie szybciej.
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 18, 2006 1:40 pm   

Strasznie bym chciała dalej uczyć się niemieckiego... Staram się sama - po pracy, przed praca, w drodze do pracy... ale jakoś kiepsko mi idzie :( A na kurs zapisac się nie mogę bo pracuje bardzo roznie, co kilka dni inaczej - po południu, rano, w środku dnia... Nie ma jak :( Trochę mnie to dobija, czuje ze sie cofam :( Na korepetycje jakoś trudno mi się zdecydować bo ciągle sobie mówię że przeciez mogę sama, że szkoda pieniedzy na korepetycje, które tanie nie są... No i mija tak tydzien za tygodniem :( Mój mąż ma dokładnie ten sam problem...
Próbowałam znaleźc kogos kto by się pouczył za mną wspólnie ale jakos chętnych brak. A wspólnie zawsze jakoś tak większą mobilizację się ma. Z niemieckim w tym jest prolem że jest mało kursów multimedialnych a jak sa to na niskim poziomie. Musze się kurcze zmobilizować... Mam książki, kasety, Deutsche Welle w Toyi...
A jak tam u was? Uczy się ktoś sam?
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
dzarusia 


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 336
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 18, 2006 1:45 pm   

A ja sie zastanawiam jakim cudem na studiach wyladowalam w srednio zaawansowanych a poznij przeslismy na zaawansowany :zdziwko: ... niestety ze mnie jest wielka noga jesli chodzi o jezyki ... uczylam sie trzech i z zadnego malo co wiem ...
lubie angielski ale zupelnie nie mam glowy do jezykow ... moze jakbym miala jakies okazje to pogodania i nie bylabym tak przerazaona jak mam cos powidziec, to byloby inaczej ... ale jak na razie uwazam ze malo umiem ...

na kompie mam kurs SITA, ale jakos sie nie moge do tego zabrac :niepewny:
_________________
Buziaczki dla Ciebie Gość




Moje przygotowania :) http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17528
 
 
 
Dotka 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Mar 2005
Posty: 562
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 18, 2006 3:32 pm   

Ja kiedyś w podstawówce oprócz szkolnych zajęć uczyłam się sama poprzez ESKK (*wysyłko). Ale szybko mi się to znudziło. Ze mną tak już jest zacznę coś sama a potem już leń (to samo dotyczy gimnastyki). Wolę gdzieś się zapisać a wszystko koszyuje a człowiek cofa się :evil:
_________________
 
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 18, 2006 5:44 pm   

Dotka, dlatego chciałam z kimś wspónie się pouczyć. Bo jak uczysz się z kimś i się zobowiążesz że coś przygotujesz, czegos sie nauczysz to nie ma wyjścia ;)
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sob Lis 18, 2006 6:31 pm   

Ja staram się - może nie uczyć, ale ni etracić biegłości w angielskim i francuskim, ale średnio mi to wychodzi, szczególnie z tym drugim :roll:
Muszę mojego Ł. zmobilizować - np. w weekend mówimy tylko po francusku ;)
_________________
chez alma |
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Nie Lis 19, 2006 1:24 pm   

A ja sie troche martwie o moj wloski i niemiecki. Nawet bardziej o niemiecki chyba. Bardzo chcialam isc w tym roku dalej na kurs, ale niestety czasowo nie dlaabym rady. Moze od nastepnego semestru, jak juz z remontem sie troche wszystko uspokoi.... chociaz wtedy dopiero rusza przygotowania slubne, sama nie wiem.
A wloski planuje intensywnie potrenowac w czasie naszeo miesiaca miodowego, bo caly czas sie upieram przy Sycylii...
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
Dotka 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Mar 2005
Posty: 562
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 19, 2006 8:06 pm   

strawberrytea chętnie bym się pouczyła razem ale niestety ja to musiałbym zacząć chyba od początku jeśli chodzi o niemiecki (w szkole średniej i na studiach był angielski), a Ty przecież już zaawansowany poziom.
_________________
 
 
 
Gabro 

Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 699
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 2:23 pm   

Angielski i niemiecki.
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Pią Wrz 07, 2007 2:14 pm   

angielski, francuski, włoski, hiszpański:)) tak tak to moja pasja i szkolę się na tłumacza:) na italianistyce na UJ:) a skończyłam 13 LO klasę francuską dwujęzyczną tak więc kocham języki romańskie! poza tym mój przyszły mąż to Włoch więc mam native speakera no i dużo też podróżuję....uczta się uczta!:P
_________________
 
 
 
Gwaizdkowa 

Dołączyła: 25 Sie 2015
Posty: 13
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Sro Lis 08, 2017 7:35 pm   

A co sądzicie o nauce jezyka online? Na tej stronie (...) czytam o takiej nauce. W sumie tania opcja, no i latwiej usiąść przed kompa niż iść gdzieś na zajęcia. A motywacje mam, więc sama też się zmotywuje. Co sądzicie?

ostrzeżenia były, żegnamy się. Dorotka_
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Sro Lis 08, 2017 8:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MoniK1212 

Dołączyła: 13 Gru 2017
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 04, 2018 4:06 pm   

Angielski przede wszystkim i szczypta francuskiego :)
 
 
cleopatraa 

Dołączyła: 06 Sty 2018
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 08, 2018 10:59 am   

Korzystal moze ktos z Was z metody Krebsa (czy jak to sie tam pisze) ? Chcialabym w koncu podszkolic sie troche w angielskim ...
 
 
Urukot 

Dołączyła: 07 Sty 2018
Posty: 0
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 13, 2018 3:19 pm   

W szkole kiedyś miałam rosyjski i potem niemiecki, ale niewiele z tego pamiętam. Angielski katowałam przez całe liceum i studia, osiągnęłam niezły poziom, ale od kilku lat nie używam tego języka i widzę jak drastycznie spada moja znajomość słów :(
 
 
DeLir12 


Dołączył: 25 Sty 2018
Posty: 0
Skąd: Bytom
Wysłany: Nie Sty 28, 2018 9:15 pm   

Języki obce zawsze warto umieć. Najlepiej obecnie kreują się azjatyckie.
_________________
Jeśli ktoś spełnia wszystkie nasze marzenia, kolejne stają się tylko kaprysami.
 
 
K.dos 

Dołączyła: 29 Sty 2018
Posty: 2
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Sty 29, 2018 10:02 am   

Też uważam, że języki obce trzeba umieć, ale niektórzy są z nich naprawdę tępi. Ka się zaliczam do takich osób. Kompletnie mi one nie idą. Jakieś ponad 15 lat uczę się angielskiego czy to w szkole czy na kursach i nadal nic nie umiem. Kompletnie się nie dogadam. Przez 6 lat uczyłam się niemieckiego i z niego to tylko wierszyk potrafię powiedzieć. A co do moich trzech lat z francuskim to się tylko przedstawię i powiem gdzie mieszkam. Tak więc jestem kompletnym beztalenciem w tym temacie
 
 
balbina8 

Dołączyła: 24 Lis 2017
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 29, 2018 11:12 pm   

najlepiej uczy się języka gdy jesteśmy zmuszeni nim mówić
 
 
pinacolada 


Dołączył: 25 Sty 2018
Posty: 0
Skąd: Piła
Wysłany: Wto Sty 30, 2018 3:04 pm   

Angielski i Niemiecki to na dzień dzisiejszy podstawa w językach. Oba są bardzo łatwe do nauki, wystarczą chęci!
_________________
Ogień jest zaraźliwy! I jeśli my płoniemy, ty płoniesz razem z nami
 
 
rembran 

Dołączył: 07 Lut 2018
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 13, 2018 1:51 pm   

U mnie angielski bardzo dobrze, a od niedawna przypominam sobie francuski, bo po latach przerwy dużo wyleciało z głowy, a język piękny :oops:
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Wto Mar 13, 2018 9:15 pm   

pinacolada napisał/a:
Angielski i Niemiecki to na dzień dzisiejszy podstawa w językach. Oba są bardzo łatwe do nauki, wystarczą chęci!

Sorry, ale jak czytam taką opinię to albo napisała ją osoba wybitnie zdolna albo osoba, która umie "trochę" jakiś język i wydaje jej się, że go już zna "perfekt", bo dogada się na lotnisku albo w sklepie. :wink:
Tak naprawdę schody zaczynają się jak człowiek trafia na pisma prawnicze, urzędowe, specjalistyczne. :smile: O gwarach, regionalizmach nie wspomnę.
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---

Podobnie jest z angielskim - to, że zrozumie się film, współczesną książkę czy notkę na wikipedii nie znaczy wcale, że język jest "bardzo łatwy" - bo wystarczy sięgnąć po starszą prozę i poezję i człowiek nabiera pokory. :smile:
_________________
 
 
Hachiko 

Dołączyła: 11 Sty 2016
Posty: 144
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 13, 2018 9:43 pm   

Asiek, zgadzam się! Wystarczy sięgnąć do średniowieczną poezję polską, by wielu Polaków przekonało się o nieznajomości "perfect" ojczystego języka, a co dopiero obcego. I wbrew pozorom angielski nie jest wcale taki prosty. Wiele słów ma różne znaczenia i wszystko zależy od kontekstu, ale też i akcentu (chociażby przy zwykłym present :wink: ), nie wspominając o przeklinanym przez wszystkim słowotwórstwie j. angielskiego.
_________________

 
 
marcowa 

Dołączyła: 16 Mar 2018
Posty: 5
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Mar 20, 2018 9:08 am   

Niemiecki nigdy mi nie szedł bo nie lubiłam po prostu tego języka. Nauka języka angielskiego z kolei idzie mi rewelacyjnie. Na tyle dobrze, że postanowiłam w tym roku zdawać egzamin FCE, a za 2 lata zaawansowany czyli CAE. Ze wspomnianych w wątku słowników, to tylko Oxford :)
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pią Kwi 06, 2018 7:53 am   

Coś ku pokrzepieniu serc :) albo nabawienia się kompleksów :smile:

Vladimir Skultety:
https://www.youtube.com/watch?v=qrDPjGHAuk0

Po prostu geniusz. Tak rozmaite języki (np. węgierski, chiński, francuski, włoski, niemiecki, rosyjski, polski też jest ;-) ), 9 czy 10 zna na poziomie C1-C2, reszta płynnie (i to jak!).
Tylko podziwiać, wypada udostępniać link dalej (niech obejrzy to jak najwięcej ludzi, a nie jakieś durnowate filmiki, które kasują miliony odsłon), bo to jest naprawdę talent, wytrwałość, praca, hobby, które świadczy o niesamowitych zdolnościach.
Obejrzałam z nim dwa inne wywiady po angielsku i niemiecku i to nie jest tak, że mężczyzna nauczył się tylko kilka zdań, żeby nagrać film na youtube. ;-)

Powtórzę jeszcze raz - geniusz.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl