Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie w Łodzi kupić tort weselny?
Autor Wiadomość
Skyler 


Wiek: 36
Dołączyła: 08 Sty 2013
Posty: 808
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 14, 2014 6:18 am   

My myśleliśmy nad tortami z cukierni Sowa, Skórka, Miś. Faworyci to Sowa i Skórka ale po wprowadzeniu naszych modyfikacji i wyborach zdecydowaliśmy się ostatecznie na Skórkę :D
_________________
Skyler

 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 14, 2014 6:39 am   

Skyler, a podpowiedz dlaczego nie Sowa, bo jesteśmy na etapie wyboru... :/
_________________
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Sro Maj 14, 2014 6:40 am   

Juska, mi np. torty od Skórki dużo bardziej smakują, nie są tak przesłodzone i ciężkie.
_________________


 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Sro Maj 14, 2014 12:37 pm   

Sprawdzę tą Skórkę, bo wcześniej typowaliśmy na Sowę, ale po tym czego się dowiedziałam jestem zmuszona szukać alternatywy.
_________________
 
 
Skyler 


Wiek: 36
Dołączyła: 08 Sty 2013
Posty: 808
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 14, 2014 1:46 pm   

Juska napisał/a:
Skyler, a podpowiedz dlaczego nie Sowa, bo jesteśmy na etapie wyboru... :/


Niejasne zasady wyceny. Natomiast będąc u fryzjerki mojej własnej osobistej i jej klientek cytuje. Torty w ciągłej sprzedaży są pyszne, ale te weselne już takie nie są.zdarzało się ze torty podjechaly wgniecione. Płacić tyle za tort i wcale niesmaczny. Polecana jest za to Szarlotka w Zgierzu. My jeszcze tam się udajemy.
_________________
Skyler

 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 14, 2014 5:27 pm   

Dorotka_ napisał/a:
torty od Skórki dużo bardziej smakują, nie są tak przesłodzone i ciężkie.


Ja uważam odwrotnie ;) , że to właśnie w skórce mają tak przesłodzone, że ulepek i zjeść nie jestem w stanie
_________________


 
 
Skyler 


Wiek: 36
Dołączyła: 08 Sty 2013
Posty: 808
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 30, 2014 2:07 pm   

Mogę teraz i ja doradzać w kwestii tortu. Nasz ostateczny wybór padł na zgierską cukiernię SzarlotkA. Dlaczego?? Wszystkie inne cukiernie które braliśmy pod uwagę nieco nas zawiodły. Wyjaśnię, że większość z nich albo twierdziła, że mojego tortu nie da się wykonać na takim i takim stelażu, albo twierdzono, że nie może być wtedy z bitej śmietany(skórka), albo generalnie dyktowano mi cenę jak za zboże (sowa). Jednak po rozmowie z moją fryzjerką, która mogła dać mi szczere opinie klientek o każdej z cukierni i szczere opinie o tortach jakie pary zamawiały, padło wiele pochlebnych opinii o tej małej cukierni. Pojechałam ustaliłam wszystko na jednym spotkaniu, nie było mowy o tym, że stelaż musi być widoczny, albo, że z kremem musi być tort. Cukiernia spełniła nasze oczekiwania i na pewno bardzo pomocne były Panie, które przyjmują zamówienia, mimo, że one bezpośrednio tych tortów nie robią. Wszystko skrupulatnie opisały i przekazały do realizacji. Ponadto kiedy powiedzieliśmy na sali skąd przyjedzie tort Pani powiedziała, że ich torty naprawdę smakują gościom i przede wszystkim bardzo dobrze się z nimi współpracuje.
Nasz tort wszystkim przypadł do gustu i mogę śmiało polecić to miejsce. Zawsze jakaś alternatywa dla Sowy, Dybalskiego, Skórki, itp....
_________________
Skyler

 
 
bambolea 


Dołączyła: 22 Lut 2012
Posty: 397
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 06, 2014 9:34 am   

Dziewczyny,

Powiedzcie mi jak to wygląda z dowozem tortu. Cukiernia sama dowozi na miejsce wesela czy trzeba jakoś samemu odebrać (ale czym ?? )? Skyler, czy ta Szarlotka ma też dowóz? I jak kształtują się mniej więcej ceny za kg? Bo my jesteśmy troche w czarnej d.. :D

Dzięki za odp.
_________________
Ostatnio zmieniony przez bambolea Sro Sie 06, 2014 9:35 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Sro Sie 06, 2014 11:00 am   

bambolea, my mamy dowóz na miejsce, później ktoś z obsługi z sali podpisuje cyrograf i wtedy się martwią tym tortem, ale to z Aspalu...
_________________
 
 
bambolea 


Dołączyła: 22 Lut 2012
Posty: 397
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 06, 2014 1:30 pm   

Catylyn89, a czy stelaż też wypożyczają?
_________________
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Sro Sie 06, 2014 2:12 pm   

bambolea, Tak :) później go odbierają :)
_________________
 
 
zbuntowanapanna 

Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 14, 2014 10:09 am   

Z własnego doświadczenia polecam szczerze CUKIERNIĘ BAJKOWĄ.
https://www.facebook.com/cukierniabajkowa1?fref=ts
Firma zrobiła Nam przepyszny tort wg Naszego wymarzonego projektu i smaków, które lubimy. Ceny nie są wygórowane, a jakość i smak warte każdej złotówki!

Jak tylko będę miała zdjęcia, z chęcią się podzielę.
_________________
M.
 
 
zbranzy 

Dołączyła: 12 Kwi 2014
Posty: 75
Skąd: belchatow , lodz
Wysłany: Wto Sie 26, 2014 8:12 pm   

Bajkowa jest bardzo dobra tez tam nie raz kupuje
 
 
adagio85 

Wiek: 39
Dołączyła: 14 Wrz 2014
Posty: 22
Skąd: łódz
Wysłany: Nie Wrz 21, 2014 9:29 am   

dziewczyny a ile kosztuje tak średnio tort?
ile płaciłyście za kg?
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Nie Wrz 21, 2014 4:29 pm   

adagio85, my płaciliśmy 40 zł za kg (tort w stylu angielskim) ;)
_________________
 
 
DZG 

Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 2
Skąd: Lodz
Wysłany: Wto Wrz 23, 2014 1:55 pm   

Hej a ile kilo trzeba na 100 gosci ?

Ja zastanawiam sie nad sala Jedliczanka w grotnikach i tam nie ma tortu w cenie. Ciekawy jestem ile trzeba na tort doliczyc.

Swoja droga nie bardzo moge znalesc opinie o tej jedliczance. (sa ale stare jak swiat) ten watek jest w miate uczeszczany moze ktos z was slyszal o tym miejscu?

Pozdrawiam,
Ostatnio zmieniony przez DZG Wto Wrz 23, 2014 1:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Sro Wrz 24, 2014 6:44 am   

my płaciliśmy też 40 zł/kg za tort w stylu angielskim. Na 110 Gości zamówiliśmy 13 kg.

Ale różne cukiernie, jedna cukiernia zaproponowała mi cenę gdzie z kosztem dojazdu wychodziłoby prawie 160 zł/kg :smile:

pozdrawiam :smile:
_________________


 
 
ZlotaLinia_com 
Firma

Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 55
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro Lis 05, 2014 12:32 pm   

U znajomej na 100 gości zamówione było 14kg tortu,ale niestety nie wiem ile płacili za 1kg,postaram się tego dowiedzieć w najbliższym czasie i napisać,nie sadzę aby było to więcej niż 40zł jak wszystkie zgodnie piszecie.
 
 
agniesia0588 


Wiek: 35
Dołączyła: 26 Sty 2014
Posty: 52
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Cze 06, 2015 10:27 pm   

bambolea napisał/a:
Dziewczyny,

Skyler, czy ta Szarlotka ma też dowóz? I jak kształtują się mniej więcej ceny za kg? Bo my jesteśmy troche w czarnej d.. :D

Dzięki za odp.


Szarlotka współpracuje z cukiernią Kup Ciacho, w której ja zamierzam wybierać sobie tort weselny. Z tego co wiem to z właścicielami można się spokojnie dogadać w kwestii dowozu, koszt to 50-100zł (z tego co pamiętam). Mogą Ci go dowieźć nawet na 12 w nocy. Ceny zaczynają się od 40zł, smaki dowolnie wybierane. Kremy o przeróżnych smakach lub bita śmietana z owocami. Mogą być dekorowane bitą śmietaną lub masą marcepanową + kwiatki i inne ozdoby. Nie ma problemu z dekoracją żywymi kwiatami. Ja zamierzam wybrać tort śmietanowy z truskawkami lub wiśniami (jeżeli w sierpniu nie będzie super truskawek) + biszkopt nasączony alkoholem. Współpracują z firmą, która wykonuje dla nich torty na własny wzór. Mają rewelacyjnego cukiernika, który stworzy dosłownie wszystko. Świetnie mu wychodzą dekoracje z masy marcepanowej.

Załączam zdjęcie tortu, który chciałabym zamówić. Nie będzie problemu z wykonaniem (będzie jednak inna kolorystyka).

_________________

 
 
emiiskaa 


Dołączyła: 20 Gru 2013
Posty: 459
Skąd: EZG
Wysłany: Nie Cze 07, 2015 6:59 pm   

jak nie lubię tortów tak zakochałam się w naszym <3
był piękny, pyszny i jedyny w swoim rodzaju :)
polecam szczerze Aspala :)
_________________


 
 
Patka88 

Dołączyła: 05 Sie 2014
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 09, 2015 10:52 am   Szarlotka - Zgierz

Wiem, że temat dotyczy cukierni łódzkich jednak dla tych, którzy mieszkają np na Bałutach polecam zamówić tort z Szarlotki w Zgierzu. Nam polecono tę cukiernię na sali (Czarny Staw) i naprawdę nie żałujemy, w naszej opinii był przepyszny, wielu gości ustawiało się po dokładkę, a obsługa sali powiedziała nam po weselu, że cały tort 'poszedł' i że to rzadko spotykane przy takiej ilości jedzenia na weselu:D
a teraz trochę danych: mieliśmy stu nastu gości (w tym zespół, kamerzysta, fotograf...) 10kg tortu, 4 piętra, dwa smaki: japoński i belgijski, dekoracja z bitej śmietany.
Było pysznie, z czystym sumieniem polecam(MY:) )
 
 
konkret42 

Wiek: 56
Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 35
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Cze 12, 2015 12:26 am   

SOWA jest chyba najdroższa i najlepsza.
ale wszystko jest kwestią smaku - najlepiej spróbować bezpośredni w cukierni
_________________
Tomek
 
 
Patka88 

Dołączyła: 05 Sie 2014
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 15, 2015 8:57 am   

Sowa jest pewnie najdroższa, ale jadłam z niej kilka ciast i wg mnie to takie ulepy z samego cukru więc nawet nie brałam tej cukierni pod uwagę przy wyborze tortu. Ale to - jak wszystko - kwestia gustu :razz:
 
 
Gomigo 


Dołączyła: 08 Maj 2015
Posty: 224
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 01, 2016 8:18 pm   

Nie znoszę słodkości z Skórki i Sowy. Jak poprzedniczka - w ogóle nie braliśmy ich pod uwagę. Same ulepy z cukru. Nasz tort będzie z cukierni Dybalski z bitej śmietany i jasnego biszkoptu.
_________________

Dzienniczek przedślubny http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17605
Dzienniczek po-ślubny GOMIGO http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?p=838314
 
 
oleczqa002 


Wiek: 33
Dołączyła: 31 Sie 2015
Posty: 166
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 01, 2016 8:33 pm   

Ja uwielbiam cukiernię Sowa i wszelkie torty zawsze zamawiam stamtąd. Uwielbiam je ! :smile: Natomiast ze względu na to, że sama cukiernia nie należy do najtańszych, nie zdecydowałabym się na zakup u nich tortu ślubnego... wydałabym chyba z mln zł :D
Na szczęście mam znajomości w jednej z popularniejszych cukierni, także swój tort ślubny mam już zaklepany, po "koleżeńskiej" cenie :D
_________________


Zapraszam do mojego dzienniczka!
 
 
lukash 

Dołączył: 19 Sie 2015
Posty: 11
Skąd: ŁDZ
Wysłany: Nie Lip 03, 2016 9:50 am   

Dla mnie jedynynymi pysznymi tortami jakię są dostepne w Łodzi to cukiernia na.ul Anczyca. Torty są pyszne i nie sztuczne jak z sieciowkach ;)
_________________
 
 
anecia00 

Dołączyła: 22 Sie 2017
Posty: 2
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Sie 23, 2017 12:01 pm   

Oj tak zgadzam się z tobą . Torty są tam pyszne :)
 
 
Daniela77 

Dołączyła: 29 Sie 2017
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 29, 2017 10:47 am   

Jestem tutaj nowa, ale zaczynam wchodzić na fora tego typu, bo my z narzeczonym planujemy ślub na początku przyszłego roku i widzę, że można dowiedzieć się od Was naprawdę dużo :) Właśnie zastanawiamy się nad tymi wszystkimi rzeczami, między innymi tortem...będziemy mieć u siebie na weselu osoby uczulone na gluten, tak więc, czy któraś z Was może mi polecić na przykład jakąś cukiernie, która takie torty dla uczuleniowców pokarmowych realizuje? Z góry dzięki za wiadomość i pozdrawiam! :)
 
 
Hachiko 

Dołączyła: 11 Sty 2016
Posty: 144
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 29, 2017 11:55 am   

Daniela77, my za niedługo będziemy się rozglądać też za tortami, choć do ślubu jeszcze trochę, ale ja wolę mieć kilka rzeczy już załatwionych wcześniej. Powiem Ci, że w życiu nie wpadłabym na pomysł, żeby pytać cukiernie o takie torty, może dlatego, że wśród moich gości nie ma takich osób. Może po prostu wybierz sobie kilka cukierni i napisz do nich w tej sprawie? Popularne, polecane i dobre torty robią: Sowa, Aspal, Ptyś, Dybalski...
_________________

 
 
LinaMiódMalina 


Wiek: 36
Dołączyła: 05 Gru 2015
Posty: 239
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 29, 2017 10:44 pm   

Daniela77, na pewno Słodka Pracownia z Piotrkowskiej 115 robi takie torty ( i różne inne - dla wegan, alergików, dietetyczne itd). W dodatku są naprawdę piękne - zobacz sobie na ich stronie na Fb :smile: Na mój termin niestety nie mieli już mocy przerobowych, by przyjąć kolejne zamówienie (trochę się zgapiłam), ale dzięki temu znalazłam drugą bardzo fajną cukiernię (Babkarnia na Piramowicza), która także robi zdrowe i pyszne ciacha. Powodzenia :)
_________________

 
 
oleczqa002 


Wiek: 33
Dołączyła: 31 Sie 2015
Posty: 166
Skąd: Łódź
  Wysłany: Sro Lut 14, 2018 6:56 pm   TORT WESELNY - jaka cukiernia?

Cześć wszystkim!

Jaką cukiernię polecacie na wykonanie tortu weselnego?

Słyszałam dużo pozytywnych opinii o cukierni As-Pal i oferta wydaje się korzystna, ale skoro firma jest spoza Łodzi to może ktoś wie ile doliczają za dowóz do Łodzi?

A może macie jeszcze jakieś inne cukiernie godne polecenia?

Z góry dziękuję za odpowiedzi 8)
_________________


Zapraszam do mojego dzienniczka!
 
 
RudaNiepoprawna 


Wiek: 31
Dołączyła: 28 Cze 2017
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 14, 2018 8:25 pm   

Ja miałam z As-Pala. Oni są z Aleksandrowa. Miałam z nimi bezpośrednio podpisywać umowę, ale okazało się, że moja sala od nich bierze torty. A to jest drugi koniec Łodzi praktycznie, bo miałam wesele za Dołami.
_________________

 
 
oleczqa002 


Wiek: 33
Dołączyła: 31 Sie 2015
Posty: 166
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 14, 2018 8:56 pm   

RudaNiepoprawna, a doliczają coś za dowóz tortu do Łodzi?
_________________


Zapraszam do mojego dzienniczka!
Ostatnio zmieniony przez oleczqa002 Sro Lut 14, 2018 8:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
alekul89 


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Maj 2014
Posty: 1360
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 14, 2018 9:13 pm   

My też mieliśmy tort z Aspala. Ładny i pyszny. O ile dobrze pamiętam to nie doliczali nic za dowóz do Łodzi do Dworu Artusa. A po weselu przyjechali po odbiór stelaża od tortu.
_________________


 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Czw Lut 15, 2018 10:37 am   

Podobny temat już istniał, zatem je scaliłam.
_________________


 
 
RudaNiepoprawna 


Wiek: 31
Dołączyła: 28 Cze 2017
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 15, 2018 5:03 pm   

Nam także nic nie doliczyli nic dodatkowego
_________________

 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Czw Lut 15, 2018 5:08 pm   

As-Pal jest akurat z Poddębic ;) i bodajże do 30 km mają dowóz darmowy :) do Sieradza nam dowieźli bez problemu.
_________________


 
 
Daysleeper 

Dołączył: 19 Lut 2018
Posty: 6
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Lut 19, 2018 12:41 pm   

Darmowy dojazd do 30 km? Trochę ciężko uwierzyć. Jeśli to prawda to są bardzo "łaskawi" :) 20km to maksimum o jakim słyszałem.
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Pon Lut 19, 2018 4:00 pm   

Daysleeper, a jednak. 36 km między As-palem, a "Dworkiem za Lasem" - dowieźli bez dodatkowych opłat.
_________________


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl