Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozwód i unieważnienie małżeństwa
Autor Wiadomość
Karola5 


Wiek: 43
Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 980
Skąd: Łódź/Wawa
Wysłany: Pią Sty 20, 2012 3:50 pm   

ppola, doczytałam - masz rację- w skrócie:
"Tak więc nie może żądać dostarczenia mu środków utrzymania tylko małżonek winny rozkładu pożycia od małżonka, który winy rozkładu nie ponosi."

Tak w ogóle, to wydaje mi się, że przed ślubem cywilnym powinny być nauki prawne - żeby zawierać małżeństwo świadomym konsekwencji...
_________________

dzienniczek Basi
Ostatnio zmieniony przez Karola5 Pią Sty 20, 2012 3:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
malinka1984 

Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sie 2008
Posty: 987
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 20, 2012 5:01 pm   

Dokładnie tak...jak pisze Karola5 powinny być jakieś zajęcia z prawa itd. bo nigdy nie waidomo co się w życiu może zdarzyć.
_________________
malinka1984


 
 
Aliana 


Dołączyła: 05 Lis 2010
Posty: 97
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 20, 2012 6:35 pm   

ppola i suzarek, nie ma takiego czegoś jak rozwód za porozumieniem stron :smile: jest bez orzekania o winie. W takim przypadku owszem można sobie wystąpić o alimenty, ale tylko i wyłącznie w przypadku drastycznego pogorszenia sytuacji życiowej (co w przypadku osoby, która ma obie ręce i nogi i możliwość wykonywania jakiejkolwiek pracy jest bardzo trudne do udowodnienia), a przede wszystkim tylko i wyłącznie przez 5 lat od rozwodu. Potem już nie ma takiej możliwości.
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________

Ostatnio zmieniony przez Aliana Pią Sty 20, 2012 6:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Pią Sty 20, 2012 7:12 pm   

Aliana napisał/a:
rozwód za porozumieniem stron
oj tam wiadomo o co chodzi :smile: Na szczęście minęło 5 lat bo co do tej drugiej kwestii to nie bedę się wypowiadała :evil:
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
najaP 

Dołączyła: 24 Sty 2012
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 24, 2012 5:27 pm   

Ma za kilka dni zeznania w Trybunale . Czego mogę się spodziewać, jakich pytań i jak to przeżyć?
_________________
najaP
 
 
Sonia29 

Dołączyła: 28 Mar 2012
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 28, 2012 6:39 pm   

Słuchajcie, a ile trwa rozpatrzenie sprawy w II instancji? Dokumenty zostały wysłane do Warszawy i czekamy na założenie nowego numeru. Martita, czy u Ciebie sprawa zakończona?
 
 
gosiaczek 

Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 645
Skąd: stąd i z owąd
Wysłany: Czw Lip 26, 2012 9:32 am   

Mam wrażenie, że ta Warszawa to studnia bez dna.

Zgłosiłam do przesłuchania świadków mieszkających w Wawie. Świadkowie lokalni byli wezwani w połowie maja, a Warszawka nadal cisza.
Nigdzie się nie spieszę, niech sobie przekładają papiery z kupki na kupkę... ale nerw czasami mam, że nie wiem, na czym stoję.
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
 
 
skowronek2323 

Wiek: 37
Dołączyła: 04 Gru 2010
Posty: 107
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 26, 2012 7:46 pm   

Sonia29 napisał/a:
Słuchajcie, a ile trwa rozpatrzenie sprawy w II instancji? Dokumenty zostały wysłane do Warszawy i czekamy na założenie nowego numeru. Martita, czy u Ciebie sprawa zakończona?


Znajoma przeszła przez to piekło. Niestety musisz się uzbroić w cierpliwość, to może potrwać kilka miesięcy :zalamany:


edit: poprawiłam cytowanie
Pusiak
Ostatnio zmieniony przez Pusiak Czw Lip 26, 2012 7:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sonia29 

Dołączyła: 28 Mar 2012
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 02, 2012 6:03 pm   

w miesiącu kwietniu były święta wielkanocne, także nie dało rady jak sądzę. obiecywali,ze sprawa zakończy się w czerwcu, w lipcu okazuje się, że przerwa urlopowa,że może we wrześniu...we wrześniu okaże się, że nie, że prawdopodobnie w listopadzie, a w grudniu przerwa świąteczna, a wcześniej post...tak naprawdę zgadzam się, przekładanie spraw z kupki na kupkę z przerwami na urlopy, wakacje, święta kościelne itp.
 
 
katnow 

Dołączyła: 29 Mar 2015
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 07, 2015 10:49 am   

Dziewczyny, trochę z Was tutaj już przeszło przez ten dramat. Czy możecie mi polecić jakiegoś dobrego adwokata, który zajmuje się rozwodami w Łodzi? Słyszałam dobre komentarze na temat pani mecenas Magdalenie Chróścielewskiej, czy ktoś może korzystał z jej usług? Prowadziła sprawę rozwodową którejś z Was?
 
 
jemioła 


Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 41
Skąd: centrum
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Wto Cze 16, 2015 5:56 am   

katnow napisał/a:
Dziewczyny, trochę z Was tutaj już przeszło przez ten dramat. Czy możecie mi polecić jakiegoś dobrego adwokata, który zajmuje się rozwodami w Łodzi? Słyszałam dobre komentarze na temat pani mecenas Magdalenie Chróścielewskiej, czy ktoś może korzystał z jej usług? Prowadziła sprawę rozwodową którejś z Was?


Jestem po rozwodzie. Po 2 latach musiałam unieważnić swoje pierwsze małżeństwo ponieważ mąż był alkoholikiem. Sprawa rozwodowa była trudna ponieważ musieliśmy walczyć o podział majątku ( nie podpisaliśmy przed ślubem intercyzy i z tego powodu był dośc duży problem). W sprawie pomogła mi kancelaria K. Keller : Usunęłam link. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Asiek - na stronie znajdziesz kontakt. Solidni, mają duże doświadczenie. Myslę,że jakbym nie skorzystała z ich pomocy to nic bym praktycznie nie wygrała.
_________________
Praw­dzi­wa głupo­ta zaw­sze po­kona sztuczną inteligencję.
Ostatnio zmieniony przez Asiek Czw Lip 09, 2015 12:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Sob Cze 11, 2016 1:35 pm   

Ambrozja, mój rozwod trwał 25 minut....

Rozwodu nie traktuje jako porażkę, choć nie udało się coś ważnego. Wiem, że to była najlepsza decyzja. Jednak to paradoks, że na sali sądowej to trwa kilkanaście minut, a np formalności kredytowe juz 2 lata, przygotowania do ślubu podobnie. .. Kredyt czasami łączy bardziej niż małżeństwo. ..

Wszystkie dziewczyny chciałam podnieść na duchu, rozwód to nic przyjemnego, szczególnie gdy otoczenie się dziwi i burzy, bo przecież związek był taki bajkowy. A to tylko fasada, ważne jak jest między ludźmi. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie "Czy tak ma codziennie wyglądać całe moje życie? ". I jeśli w głębi serca znamy odpowiedz - nie bać się zmienić swojego życia nawet o 180 stopni. Było mi tak ciężko, ale to wiele uczy. Teraz jestem w szczęśliwym związku, mam prawdziwe wsparcie partnera, czuje się spełniona. Po burzy nastaje słońce -banał, który się sprawdza.

Gdyby któraś z Was potrzebowała dobrych prawników z Łodzi, piszcie na priv.
Ostatnio zmieniony przez Malena Sob Cze 11, 2016 1:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
pamcia23 

Dołączyła: 11 Lip 2015
Posty: 14
Skąd: Polska
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Sob Cze 25, 2016 11:35 pm   

Jeżeli chodzi o mec. Magdalenę Chróścielewską, to warto wziąć ją pod uwagę, na Pani specjalizuje się w prawie rodzinnym, dobrze przygotowuje się do rozpraw i naprawdę angażuje się w powierzoną sprawę.
 
 
Aldonka 

Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 66
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Pią Cze 02, 2017 7:11 am   

Rozwód to przecież nie to samo co unieważnienie małżeńśtwa.
 
 
Koko65 

Dołączyła: 21 Sie 2017
Posty: 5
Skąd: Gdańsk-Zaspa
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Pon Sie 21, 2017 9:00 am   

Dokładnie, dlatego decyzja o ślubie musi być dogłębnie przemyślana.
 
 
Zegarynka 

Dołączyła: 13 Mar 2018
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 13, 2018 1:25 pm   

Ja powiem tyle; dla mnie rozwód był koszmarem. Dosłownie to był horror. Małżeństwo było szczęśliwe do czasu... po 3 latach mąż zaczął się jakoś ode mnie odsuwać, stał się zimny, oschły. I tak przez kilka miesięcy. Chodziłam załamana, nie wiedziałam co się dzieję. Coś mnie tknęło i w końcu przejrzałam jego telefon. Okazało się, że przez cały ten czas miał kochankę. Od razu wniosłam o rozwód, bo zdrada dla mnie jest czymś nie do wybaczenia. No i się zaczęło. Groźby, zastraszanie, nieprzespane noce... Koszmar, nie życzę nikomu. Uratowało mnie tylko to, że miałam naprawdę dobrego adwokata, który faktycznie chciał mi pomóc, a nie tylko na mnie zarobić. Ciągle mnie motywował, żebym się nie poddawała, nawet dał mi numer do psychologa, bo chyba widział, że ze mną źle. W końcu udało mi się rozwieść, wygrałam sprawę. Było ciężko, ale jak to się skończyło to dosłownie poczułam się tak, jakbym się na nowo urodziła. JEśli już podejmiecie decyzję o rozwodzie to koniecznie weźcie dobrego prawnika, inaczej może być ciężko bo ludzie na sprawie zamieniają się w potwory (przynajmniej mój były taki był...) Gdyby ktoś potrzebował zostawiam namiar na prawnika, który mi pomógł namiar dostępny na PW - dane usunęłam, Dorotka_
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Wto Mar 13, 2018 3:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kkrol8944 

Dołączył: 20 Kwi 2018
Posty: 1
Skąd: wawa
Wysłany: Pią Kwi 20, 2018 11:00 am   

Koko65 napisał/a:
Dokładnie, dlatego decyzja o ślubie musi być dogłębnie przemyślana.


No tak musi być przemyślaną decyzją. Ale co np. w sytuacji, gdy np. żona decyduje się na rozwód ponieważ po 8 latach stwierdza, że woli innego i prowadzi podwójne życie? Mąż się stara, kocha dzieci, ciężko pracuje i pomaga w domu. Za bardzo się stara? bo nie potrafię zrozumieć takiej sytuacji, a widzę ją codziennie ponieważ dotyczy mojego dobrego kolegi.

Myślicie, że terapia małżeńska u psychologa mogła by pomóc?
Ostatnio zmieniony przez kkrol8944 Pią Kwi 20, 2018 11:00 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KarinaMa 

Dołączyła: 17 Sie 2020
Posty: 6
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Nie Kwi 11, 2021 6:05 pm   

Na szczęście mnie ten problem nie dotyczy, ale moi znajomi przez to przechodzili i wiem, z jakimi wiąże się to emocjami. Właśnie dlatego może warto byłoby od razu skorzystać z pomocy dobrego terapeuty, który pomoże Wam przejść przez ten trudny czas? Pod numerem telefonu 22 253 88 88 możecie umówić się do Psychomedic.pl. Tam przyjmą Was najlepsi psychologowie, dlatego też śmiało powinniście z tego skorzystać.
 
 
czarnamagia 

Dołączyła: 11 Kwi 2017
Posty: 21
Skąd: warszawa
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Wto Kwi 13, 2021 11:46 am   

Od spraw rozwodowych mam dobrego detektywa jak potrzebne są dowodu do sądu. Banaszewski Rozwody Detektyw Łódź mozna poszukać
_________________
ubranka niemowlęce
 
 
Baba Jaga 

Dołączyła: 12 Maj 2021
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 25, 2021 12:21 pm   

Mogę polecić super prawniczkę która jest dużym wsparciem w sądzie przy rozwodzie. Po pierwsze przychodzi osobiście i reprezentuje osobiście. Po drugie kieruje się dużym zrozumieniem, można jej wszystko powiedzieć. A lepiej powiedzieć, bo znajdzie na to radę.
Emilia Chrostek - do sprawdzenia w google
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl