Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Dzieci na weselu
Autor Wiadomość
koniczynka84 


Wiek: 40
Dołączyła: 29 Wrz 2011
Posty: 1649
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 23, 2014 8:37 am   

djdamian napisał/a:
Rodzice zabierają ze sobą małe dzieci na wesele tylko raz.
Dokładnie. My jasno powiedzieliśmy, że zapraszamy bez dzieci poniżej 12 r.ż. Kuzyn K. zabrał w prawdzie swoje dwie pociechy ale tylko dlatego, że koniecznie chcieli zobaczyć nasz pierwszy taniec i po nim zabrał ich teść kuzyna do siebie, a rodzice bawili się z nami do białego rana :)
_________________
 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 23, 2014 3:13 pm   

w naszych rodzinach jest niewiele dzieci. ich rodzice od razu mowili, ze nie beda dzieciakow brali na wesele, wiec zaproszenia byly bez dzieci. nikt sie nie wylamal ze swoich deklaracji.
_________________
 
 
qlaudia 


Dołączyła: 21 Lip 2013
Posty: 569
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 25, 2014 4:46 pm   

ja jechalam z synem tylko jak ktos mi zaproponowal.czyli w sumie raz :P u nas dzieci sa zapraszane poniewaz bedzie moj syn jako gosc arcywazny :P wiec nie moglam pozwolic na to ze bedzie jedynym dzieckiem :] bedzie sporo dzieci wiec robimy kacik dla dzieci.typu zabawki malowanki gry...wszystkie dzieci jada z tego co wiem przed 12 do domow.
_________________

http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=16477 <<mój dzienniczek :]
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 25, 2014 8:54 pm   

qlaudia napisał/a:
poniewaz bedzie moj syn jako gosc arcywazny :P


Bardzo mi się to podoba :D :*
_________________
 
 
asimi 


Wiek: 35
Dołączyła: 26 Paź 2010
Posty: 408
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Cze 26, 2014 2:31 pm   

u nas będzie około 10 dzieciaczków na weselu w wieku 2-9 i nie wyobrażam sobie jakby ich miało nie być! W planach mamy załatwienie animatorek, które na weselu mojego brata świetnie zabawiały dzieci , ale również rozkręciły zabawę dorosłym, bo malowały na twarzach wzorki, kwiatki itd. Oczywiście miały sie zajmować tylko dziećmi, ale robiły takie cuda na twarzy, że nawet dorośli chętnie poddawali się upiększaniu :)
_________________


Nie rań osoby, której nie możesz zabić
 
 
qlaudia 


Dołączyła: 21 Lip 2013
Posty: 569
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 27, 2014 8:55 am   

asimi, a masz takie animatoki? ja sie boje malowania buzi na weselu ze upackaja te dzieciaki potem a szczegolnie Natan moja suknie.
_________________

http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=16477 <<mój dzienniczek :]
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 27, 2014 4:08 pm   

Na naszym weselu były dzieci i młodzież w wieku od 10 do 16 lat (cioteczne rodzeństwo męża) i moja 15 letnia kuzynka. Wiadomo, że ci starsi zajęli się sobą bez problemów i bawili się głównie w w swoim gronie. Najmłodsi ucięli sobie drzemkę w pokoju nad salą po torcie a później trzymali się dzielnie do końca zabawy. Był też siedmiomiesięczny siostrzeniec męża, któremu nie przeszkadzała ani muzyka ani sztuczne ognie. Mój wujek i ciocia zrezygnowali z wzięcia na ślub i wesele swoich dzieci w wieku 11 i 8 lat. Stwierdzili, że to by było dla nich zbyt męczące.
Żadnych dodatkowych atrakcji specjalnie dla dzieci nie organizowaliśmy, bo z braku maluchów nie było takiej potrzeby.
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
Skyler 


Wiek: 36
Dołączyła: 08 Sty 2013
Posty: 808
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 29, 2014 8:59 pm   

Ja już tylko potwierdzę, my prosiliśmy z dziećmi bo w końcu stwierdziliśmy, że to i tak bez sensu. Do czwartku do ślubu mieliśmy potwierdzoną dwójkę dzieci, ale w sobotę na ślubie okazało się, że mamy dwójkę więcej, ale 3 gości nie przyszło więc było bez problemu. Dzieci były w wieku od 5 do 7 lat i naprawdę potrafiły się sobą zająć :D
_________________
Skyler

 
 
Jacki 

Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 04, 2014 2:30 pm   

czy wesele to impreza dla dzieci? Sama się zastanawiam.
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Pon Sie 04, 2014 3:16 pm   

My nawet jak zaprosiliśmy z dziećmi niektóre osoby, to i tak bez nich przyjadą, bo twierdzą, że się nie pobawią, bo będą musieli za nimi biegać... I wszyscy zadowoleni :razz:
_________________
Ostatnio zmieniony przez Catylyn89 Pon Sie 04, 2014 3:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
qlaudia 


Dołączyła: 21 Lip 2013
Posty: 569
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 05, 2014 9:06 am   

u nas bedzie mniej wiecej 13 dxieci w koncu :] i bedxzie animatorka do jajkiejs 12..a potem pewnie czesc dzieci sie rozjedzie.z tego co rozmaiwalam z rodzicami.pokoj dla spiacych dzieci na sali tez z reszta w razie co zrobiony :]
_________________

http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=16477 <<mój dzienniczek :]
 
 
ithanielle 


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Wrz 2013
Posty: 1947
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Wto Sie 05, 2014 12:32 pm   

Choć zapraszaliśmy gości bez dzieci, zdajemy sobie sprawę z tego, że niektórzy nie mają z kim zostawić pociech. A jeśli ktoś ma zrezygnować z przyjścia na nasze wesele tylko dlatego, że nie ma z kim zostawić dzieciaków, to wolę, żeby je zabrał i choć na kilka godzin się pojawił.

Uznaliśmy, że nie będziemy organizować animatorki, natomiast koleżanka z pracy podsunęła mi dzisiaj świetne rozwiązanie - wygospodarujemy kącik zabaw dla dzieci. Będzie kocyk, niskie stoliki z Ikei, kredki i kolorowanki (dzieciaki, które pojawią się na naszym weselu mają ok. 4-6 lat).
_________________

 
 
qlaudia 


Dołączyła: 21 Lip 2013
Posty: 569
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 06, 2014 7:54 am   

ithanielle, no taki stoliczek to swietny pomysl tez.jakies zabawki,kolorowanki balony i dzieci sie bawia xD
_________________

http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=16477 <<mój dzienniczek :]
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Sro Sie 06, 2014 8:09 am   

My jedynie na poprawinach będziemy mieli animacje prowadzone przez DJ'a w czasie podawania dań, ale też nie wiemy ile tych dzieci będzie :)
_________________
 
 
zanetak 

Dołączyła: 12 Sie 2014
Posty: 11
Skąd: Łódź
  Wysłany: Nie Sie 31, 2014 1:52 pm   dzieci na weselu

A ja mam problem nie wiem co robić... robimy wesele na 60 osób. Glównie to moja rodzina i znajomi mojego M. (od niego tylko rodzice i brat). Jeżeli miałabym zaprosić gości wraz z dziećmi to byłoby ok 8-10 dzieciaków. Szczerze nie bardzo chciałabym zapraszać moje ciotki i kuzynów z dziećmi, bo wiadomo, że będzie trzeba się nimi zająć tzn odwieźć do domu, pokoik który mamy do dyspozycji na sali jest maleńki. Wszystkie dzieci się nie zmieszczą co najwyzej z 3-4 dzieciaków. Nie chciałabym, aby goście musieli wychodzić z wesela wcześniej niż bawić się do rana, bo muszą wracać ze względu na to, że dzieciaczki mają dość. Tylko czy rodzina się nie poobraża? :(
 
 
emiiskaa 


Dołączyła: 20 Gru 2013
Posty: 459
Skąd: EZG
Wysłany: Nie Sie 31, 2014 9:06 pm   

ja nie chciałam w ogóle dzieci, ale cóż, zostałam zmuszona. ale będą tylko bratanek i dwie siostrzenice P., no i mój chrześniak. dzieci kuzynów i innych takich dalszych nie będzie. nie wiem czy sie obrażą czy nie, ale powiemy, że robimy małe wesele (też właśnie 60osób) i po prostu nie zapraszamy dzieci...
_________________


 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Nie Sie 31, 2014 10:27 pm   

Ja też nie chciałam dzieci, ale mój mąż ma 4 siostrzeńców. Plus kuzyn przyjechał z Wrocławia z 2 dzieci (nie miał z kim ich zostawić). Musiałam się z tym pogodzić. Za to od razu informowałam wszystkich, że na poprawiny planowaliśmy stół dla dzieci. Ale nie bawiłam się w żadne atrakcje dla nich. Ogólnie, w mojej rodzinie jest taka zasada, że jeśli bierzesz ze sobą dzieci, to twój problem. Młodzi nie zamawiają animatorów. My jako pierwsi zrobiliśmy dla nich osobny stół i to już zostało uznane za "przełom".
 
 
qlaudia 


Dołączyła: 21 Lip 2013
Posty: 569
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 01, 2014 3:57 pm   

zanetak, no ja niewiem....moja kuzynka o 10 odwzi core do tesciow.moje znajome oddaja dzieci babciom ktore przyjade po nie o 1 mojego syna zabeira chrzesta ktora jest w ciazy.a te dzieci co nie beda z lodzi badz nie bedzie mial kltp [przyjechac beda spaly w pokoiku.tam jest jedna wersalka tylko...da sie rade :] a rodzice ktorzy chca sie napic i pobawic poprostu nie biora dzieci ;)
_________________

http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=16477 <<mój dzienniczek :]
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Pon Wrz 01, 2014 8:51 pm   

zanetak, zaproś z dziećmi, to już problem rodziców, czy je wezmą ze sobą czy nie :) U nas wzięli dzieci na kilka godzin, później dzwonili po rodziców, dziadków, by je zabrać :)
_________________
 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 05, 2014 11:49 am   

My pewnie będziemy zapraszać z dziećmi, choć i tak większość maluchów pojawi się jedynie na poprawinach (o ile w ogóle). Tak to jest praktykowane w mojej rodzinie (jeśli już organizuje się wesele) więc nie zamierzam się wyłamywać ;)
_________________


 
 
Hachiko 

Dołączyła: 11 Sty 2016
Posty: 144
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 09, 2017 12:23 pm   

Z narzeczonym zdecydowaliśmy, że nie chcemy dzieci na weselu chodzi też o finanse, ale z góry jesteśmy zdania, że wesele to nie impreza dla dzieci. Co innego, gdyby te dzieci miały już jakieś 13 lat wzwyż, czy 12, ale to głównie 3-4-latki i moja kuzynka będzie miała wówczas z 6 lat. Macie jakiś pomysł, w jaki sposób można delikatnie zasugerować "brak dzieci na weselu"? Nie chcę też, żeby ktoś się obraził, bo głównie to od strony narzeczonego jest więcej dzieci. A wiadomo, jak faceci sobie radzą z takimi sprawami :o
_________________

 
 
basia632 

Dołączyła: 27 Cze 2017
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 27, 2017 7:19 pm   

Coraz częściej widać na weselach atrakcje przeznaczone dla dzieci. Jak się ma w rodzinie dużo dzieciaków, to można się na coś takiego skusić. Jak byłam na weselu u kuzynki, to były tam zorganizowane warsztaty lizakowe modrasova. Dzieciaki robiły lizaki jeden dla siebie drugi dla pary młodej. Ciekawie to wyglądało, jak panna młoda trzymała garść takich kolorowych lizaków. Dzieci się zajęły i nie przeszkadzały dorosłym. Mamy mogły choć na chwilę odpocząć.
 
 
Be_Mine 


Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 141
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pon Lip 03, 2017 12:21 pm   

My nie chcemy dzieci na weselu. Raz że to niepotrzebny wydatek bo maluchy szybko padną spać a ślub mamy na 17:30, a dwa że chyba lepiej żeby rodzice się wybawili niż latali za swoimi pociechami? Nie chcę dzieci na weselu z kilku przyczyn - wyobraźcie sobie że składacie przysięgę w kościele, wszystko się nagrywa i nagle słychać jakiś wrzask dziecka. Później pierwszy taniec i plączące się pod nogami maluchy. Serwowanie gorących zup i urwisy pod nogami kelnerów - nieszczęście gotowe. Na parkiecie to samo. Co jeśli muzyka poniesie jakiegoś wujka i ten przez przypadek nadepnie/kopnie/uderzy dziecko? Zaproszenia mamy prawie wszystkie rozdane i jak na razie problem z dziećmi jest tylko u siostry Łukasza.
Hachiko my na zaproszeniach wypisywaliśmy tylko dorosłych. Wszyscy zrozumieli że mają być bez dzieci. Łukasza siostrze po prostu otwarcie powiedziałam, że nie chcę żeby się na mnie obraziła ale wolałabym żeby dzieci nie było na weselu, że innych dzieci nie będzie, wesele późno więc i dzieci pójdą szybko spać. Niby zrozumiała ale tak na 100% nie wiem czy usłucha mojej prośby, muszę z nią jeszcze o tym pogadać. Myślę że szczerość i delikatność w rozmowie jest ważna ale nie można też dać wejść sobie na głowę. Na szczęście z mojej strony, rodziny w których są małe potworki sami wolą przyjść bez dzieci i się wybawić. :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Be_Mine Pon Lip 03, 2017 12:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hachiko 

Dołączyła: 11 Sty 2016
Posty: 144
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 03, 2017 12:26 pm   

Be_Mine, a jak to gościom przedstawiasz? Rozumiem, że na zaproszeniu widnieją tylko imiona pary, ale delikatnie im sugerujesz, że bez dzieci?
_________________

 
 
Be_Mine 


Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 141
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pon Lip 03, 2017 12:35 pm   

Nie mieliśmy na szczęście takiego problemu. Każdy po tym jak otworzył zaproszenie widział ze prosimy bez dzieci. Ciotki, kuzynki itd. nikt nie robił problemu. W sobotę byliśmy u mojej cioci i wujka gdzie mają dwójkę dzieci. Wręczyliśmy zaproszenie, gadka szmatka o weselu, i sami powiedzieli że będą, chętnie się wybawią, a dzieci podrzucą dziadkom. W innej sytuacji u rodziny Ł, było identycznie. Powiedziałam wtedy - tak, zapraszamy bez dzieci, mam nadzieję że to nie problem? I nikt nie miał problemu :P I zazwyczaj tak to właśnie wyglądało.
Bardzo się obawiałam, że ludzie nie zrozumieją, że jak nie ma wypisanych dzieci to mają przyjść sami ale okazało się, że niepotrzebnie się martwiłam.
Miałam jeszcze taki plan, że jak będą dzwonić z potwierdzeniami to wtedy będę mówiła coś w stylu - ok, to zapisuje od Was dwie osoby. To wtedy chyba by zrozumieli ;)
_________________
 
 
Hachiko 

Dołączyła: 11 Sty 2016
Posty: 144
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 03, 2017 1:32 pm   

Be_Mine napisał/a:

Miałam jeszcze taki plan, że jak będą dzwonić z potwierdzeniami to wtedy będę mówiła coś w stylu - ok, to zapisuje od Was dwie osoby. To wtedy chyba by zrozumieli ;)


Podsunęłaś mi właśnie super pomysł, jak to delikatnie rozwiązać, gdyby nasi goście tego jednak nie rozumieli :) Super dziękuję za poradę!
_________________

 
 
Atko 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Cze 2016
Posty: 101
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 04, 2017 6:17 am   

U nas będą tylko dzieci z naprawdę najbliższej rodziny, przynajmniej taki mamy plan. No i nie będą to dzieci baaaardzo małe. Planuję zaprosić dwie moje chrześnice i ich rodzeństwo. Łącznie około 6-7 dzieci w wieku od 7 do 15 lat, więc już takie bardziej świadome tego co robią. Chociaż boję się właśnie, bo reszta rodziny/znajomych też ma dzieci i jak dać im do zrozumienia, że wolelibyśmy, żeby przyszli bez nich. No ale dla tych moich chrześnic (które powinny być przecież u ciotki na weselu :) ) i ich rodzeństwa planuję zrobić po prostu oddzielne zaproszenia, więc to też inaczej trochę. A reszcie najwyżej delikatnie zasugeruję właśnie, że tylko najbliższe szkraby.
_________________


 
 
kfr89 


Dołączyła: 27 Mar 2016
Posty: 154
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 04, 2017 10:20 am   

Ja liczyłam, że będzie przynajmniej 7 dzieci na naszym weselu. Kupiłam już bańki mydlane, miała być fajna zabawa poprowadzona przez wodzireja a tu zdziwienie, bo nikt nie chce brać swoich pociech ;-) goście chcą się bawić we dwoje a dzieciaki zostają w domu pod opieką. Jedna para przyjdzie z 3-letnią córką, no i będzie dwójka 10-latków, to wszystko ;-) w zaproszeniach wypisaliśmy tylko osoby dorosłe, na dzieci nie było miejsca. Stwierdziliśmy, że dobrze wyszło, bo chociaż dorośli się wytańczą :-)
_________________

Dzienniczek przedślubny
 
 
Kasia.Gil 

Dołączyła: 19 Sty 2018
Posty: 5
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pią Sty 19, 2018 1:24 pm   

Uważam że na imprezie gdzie jest alkohol i zabawa dzieci nie powinny biegać same po sali a tak się niestety dzieje w większości przypadków. Jeśli obecność dzieci jest konieczna to warto zainwestować np w jakiegoś animatora który zajmie się dziećmi przez całe wesele...
 
 
animi 


Wiek: 32
Dołączyła: 11 Paź 2016
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 21, 2018 2:22 pm   

Zawsze chciałam wesele bez dzieci, ale mam 3,5 letnią chrześnicę, a M. 10 letniego chrześniaka i nie wyobrażam sobie, żeby ich nie było z nami. Podejrzewam, że jak mała się zmęczy po obiedzie to jej mama ją odwiezie do dziadków, a potem wróci na przyjęcie :)
_________________

 
 
wiktoria289 

Dołączyła: 25 Kwi 2018
Posty: 5
Skąd: Zamość
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Sro Kwi 25, 2018 1:12 pm   

Ostatnio bardzo popularni są na weselu animatorzy. Poprzebierani z przygotowanym szeregiem zabaw dla dzieci. Biorą pod opiekę całą zgraję i rodzice mają wolny czas na zabawę. Jestem na bieżąco, bo mój chłopak gra na weselach
 
 
Vanilde 


Dołączyła: 04 Lip 2018
Posty: 57
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Sob Sie 11, 2018 10:59 pm   

U nas na weselu na pewno będą dzieci, i to całkiem sporo :) Nie wyobrażam sobie ich nie zapraszać, bo to nasza najbliższa rodzina. Dlatego poważnie myślimy o zorganizowaniu animatorki, która zajęłaby się zabawą z dzieciakami, tak żeby i one i rodzice mogli się wybawić na weselu :) Martwi mnie jednak, że ze względu na dzieci goście wyjdą jeszcze przed północą.
Ostatnio zmieniony przez Vanilde Sob Sie 11, 2018 11:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ajemstories 

Dołączyła: 08 Lut 2021
Posty: 9
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Lut 08, 2021 4:41 pm   

Z perspektywy fotografa ślubnego - dzieci na weselu dają mnóstwo spontaniczności, radości, zabawnych sytuacji, rozładowują zbytnie napięcie, i są idealnymi, cudownymi naturalnymi modelami :D
 
 
anjexosdefrgos 

Wiek: 35
Dołączył: 13 Sty 2022
Posty: 15
Skąd: Skąd
Wysłany: Wto Lut 01, 2022 2:21 am   

U mnie dzieci nie bylo. Na samym poczatku byla hinduska dwojka, ale ich mamusia zabrala je po jakis trzech godzinach. N
 
 
GdzieWesele 

Dołączyła: 19 Wrz 2017
Posty: 37
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 19, 2022 2:59 pm   

Jeżeli dzieci na weselu, to koniecznie animator. Zajmie się dzieciakami, a rodzice będą mogli korzystać z uroków wesela:)
_________________
Szukasz idealnej sali na wesele wejdź na www.GdzieWesele.pl znajdziesz tam hotele, restauracje na przyjęcia weselne w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu w całej Polsce
 
 
korni548 

Dołączyła: 02 Mar 2023
Posty: 1
Skąd: Konin
Wysłany: Czw Mar 02, 2023 10:28 am   

Zgadzam się, jeżeli będą dzieci na weselu to trzeba im zapewnić opiekę i zabawę, żeby rodzice mogli się pobawić :)
_________________
zajęcia dla dzieci Konin
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl