Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Złoto białe, żółte czy łączone?
Autor Wiadomość
emi87 


Dołączyła: 16 Sie 2012
Posty: 693
Skąd: lodz
Wysłany: Nie Gru 21, 2014 9:52 pm   

Dorotka_ napisał/a:
a uwielbiam opinie różnych ludzi, że nie chcą z białego złota, bo wygląda jak srebro

ale taka jest prawda :wink: mnie się osobiście nie podobają jak bym chciała coś co wygląda jak srebro to bym kupiła srebrne obrączki i zaoszczędziła kupe kasy :wink: moja koleżanka zażyczyła sobie pierścionek zaręczynowy z białego złota oczywiście jej to odradzałam mówiłam że będzie wyglądał jak srebrny i oczywiście miałam rację po zakupie i ponoszeniu go nawet nie cały rok rzuciła do szkatułki bo przestał się jej podobać i gdyby wybierała drugi raz pierścionek wybrała by z żółtego złota. Przy obrączkach nie popełniła błędu i wybrali z żółtego złota :wink:
_________________

 
 
alekul89 


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Maj 2014
Posty: 1360
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 22, 2014 8:26 am   

Każdy wybiera to co jemu się podoba. Ja jestem zadowolona z mojego białego złotka :)
_________________


 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Pon Gru 22, 2014 9:55 pm   

emi87, ja jakbym dostała pierścionek z kapsla od tymbarka, to bym go nie zdjęła. :o
i pierścionek noszę od 3 lat bez przerwy 8) ale co ja tam wiem, mój Mąż wybierał moje cudeńko i uważam, że jest z każdym dniem coraz piękniejszy, każda ryska na nim to nasza historia.

No ale cóż my preferujemy tanio wyglądające białe złoto :wink:

Rozumiem argument, "podoba mi się żółte złoto i dlatego mam takie obrączki". Ale argument za żółtym, bo nie wygląda jak srebro, jest dla mnie trochę nachalny i taki trochę... śmieszny :lol: :lol: :lol:
_________________


 
 
emi87 


Dołączyła: 16 Sie 2012
Posty: 693
Skąd: lodz
Wysłany: Pon Gru 22, 2014 10:14 pm   

Dorotka_, dla mnie to nawet z odpustu możesz nosić pierścionek twój wybór ale mnie się białe złoto kojarzy ze srebrem nie podoba mi się to i nie zaloze nigdy ani pierścionka z białego złota ani obrączki jak bede miala kaprys nosić coś takiego to kupie sobie srebrny pierścionek ponoszę aż mi się znudzi i go odłożę do szkatułki i nie będzie mi go szkoda :wink:
_________________

 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Pon Gru 22, 2014 10:39 pm   

emi87, nie wiem po co umniejszasz wartość odpustowego pierścionka. Jeżeli takowy był dany z miłości, to jego pochodzenie jest nieważne. Liczy się gest - przynajmniej dla mnie ;)

Nie chodziło mi o przytyk personalny do Ciebie, ale widzę, że bierzesz to bardzo do siebie. Koleżanka dostała pierścionek o jaki poprosiła, na Nią też tak naskoczyłaś, że dziewczynie pierścionek zaręczynowy obrzydł? Masakra... :?
_________________


 
 
emi87 


Dołączyła: 16 Sie 2012
Posty: 693
Skąd: lodz
Wysłany: Pon Gru 22, 2014 10:47 pm   

Mnie jest obojętne czy ty czy ona macie z białego złota pierścionki czy obrączki wasz wybór :roll: Jej się przestał podobać bo się zrobil poprostu brzydki :roll: Jak mam nie brać do siebie skoro uważasz że mój pogląd jest śmieszny bo białe złoto kojarzy mi się ze srebrem i nie podoba mi się z tego biżuteria i koniec :roll:
_________________

 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Pon Gru 22, 2014 10:53 pm   

co innego jak mówisz Ci się białe złoto nie podoba.
A co innego jak ktoś mówi, że nie założy białego złota bo wygląda jak tanie srebro. To tak jakby srebro było gorsze? I trąca tutaj potrzebą wywyższenia się kolorem złota. To wyśmiewam i będę wyśmiewała.

Gustu nie ;)
_________________


 
 
emi87 


Dołączyła: 16 Sie 2012
Posty: 693
Skąd: lodz
Wysłany: Wto Gru 23, 2014 7:05 am   

Nie powiedziałam tanie srebro a srebro dla mnie tak wygląda i koniec.
_________________

 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Wto Gru 23, 2014 12:43 pm   

Dobra emi87 weź się juz nie pogrążaj. Już dużą dozą nietaktu wykazałaś się "odradzając" koleżance pierścionek z białego złota - jej pierścionek, jej sprawa, jej gust i zapewniam Cię, że nie przestała go nosić dlatego, bo "Ty tak jej powiedziałaś". Znudzić/przestac podobać mógł się równie dobrze pierścionek w żółtym złocie...

Tobie się nie podoba OK, ale nie narzucaj innym swojego zdania, bo jak widzisz nie bez powodu na rynku jest tyle różnych modeli. Czekam chwili, aż sama sobie pomyślisz "Ahh.. teraz kupiłabym inne obrączki", moda i gusta się zmieniają.
_________________
 
 
emi87 


Dołączyła: 16 Sie 2012
Posty: 693
Skąd: lodz
Wysłany: Wto Gru 23, 2014 12:57 pm   

M4rcysi4, nie pogrążam się to jest moje zdanie nie wszystko musi mi się podobać, a kto ma jaki pogląd to jego sprawa, a nie pisać niepotrzebne komentarze. Białe zloto wygląda dla mnie jak srebro i nie powinniście tego komentować :roll: Nie musisz mnie w niczym zapewniać bo ja znam powód dla którego przestała nosić pierścionek a nie Ty. I nie narzucam nikomu co ma nosić a co nie powiedziałam tylko swoje zdanie a ona i tak zrobiła jak chciała. Jak by chciała mieć różowy pierścionek to by taki miała jak i każda inna osoba. Każdy ma to co chce.
_________________

Ostatnio zmieniony przez emi87 Wto Gru 23, 2014 1:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lovinlizard 

Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 429
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 02, 2015 10:45 am   

ale klasyczne białe złoto nie wygląda jak srebro :smile: wystarczy przyłożyć do srebra i widać różnice :o
jak już to białe palladowe jest takie typowo srebrne ale można to i pod droższą platynę podciagać :wink:

ja np żółtego nie lubię, wole też kamienie w oprawie białe złoto/srebro/platyna wyglądają jakoś lepiej
_________________
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Pią Sty 02, 2015 10:49 am   

lovinlizard, bo kamienie bardziej błyszczą w jaśniejszej oprawie 8)
mówi Ci to patologiczna sroka :smile:
_________________


 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 02, 2015 6:49 pm   

emi87 napisał/a:
Białe zloto wygląda dla mnie jak srebro i nie powinniście tego komentować :roll:


Mnie też niestety mimo woli tak mi się kojarzy.. ale jak to mówią są gusta i guściki także wyluzujcie dziewczyny :wink:
_________________


 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Pią Sty 02, 2015 7:27 pm   

Mnie zaś już denerwują te oznaczenia czerwone, białe, fioletowe, zielone itd... Złoto to złoto, a białe złoto to tylko nazwa handlowa, która jest droższa od żółtego (sic!). A jak się komuś nie podoba, bo wygląda jak srebro, to nie ma powodu do zaczepki, gdyż przy przygotowaniu stopu, było takie założenie, aby złoto wyglądało jak srebro... ;)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Catylyn89 Pią Sty 02, 2015 7:28 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ZlotaLinia_com 
Firma

Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 55
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Sty 30, 2015 12:25 pm   

Nie widzę sensu aby krytykować kogoś kto zdecydował się na obrączki z białego złota bo to nic innego jak tylko kwestia gustu i priorytetów,każdy jak wiadomo jest inny. Jeżeli tylko Ci się podobają to czemu nie,moim zdaniem warto.
 
 
wielkidzien 


Dołączyła: 22 Cze 2015
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 22, 2015 6:13 pm   

Zdecydowanie białe. Moi rodzice od 15 lat praktycznie dzień w dzień noszą i ani nie zmieniły koloru, ani za bardzo się nie zniszczyły. Mysle że to najlepszy wybór, z resztą - żółte za bardzo mi się nie podoba, łączone też odpada.
 
 
dorotka0603 


Wiek: 29
Dołączyła: 09 Sty 2015
Posty: 571
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 26, 2015 7:50 pm   

A ja preferuje żółte złoto, ze względu na to że jest klasyczne i ponadczasowe :)
Ja jakoś nie podłapałam tej mody na białe złoto, parę lat temu było bardzo modne, a teraz z tego co widzę znowu króluje złoto :)
_________________


 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Sob Cze 27, 2015 9:15 am   

Ja lubię kolor naszego platynowego złota :) jest w bardzo jasnym odcieniu złota w przechyle do szarości
_________________


 
 
ElaB 

Dołączyła: 04 Wrz 2015
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 04, 2015 1:08 pm   

Ja z moim obecnym mężem zamówiliśmy obrączki Tu byłą nazwa salonu w naturalnym kolorze białego złota.Mają lekko żółty odcień i wyglądają super. :P

Tu była kryptoreklama. Usunęłam informacje. Pozdrawiam Dorotka_
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Pią Wrz 11, 2015 8:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
daniel.duda 

Dołączył: 23 Wrz 2015
Posty: 3
Skąd: Polska
Wysłany: Sro Wrz 23, 2015 12:37 pm   

Znam wiele par, które miały obrączki z łączonego złota. Po latach pasek z białego złota się wytarł.
 
 
slodkalatte 

Dołączyła: 06 Sty 2016
Posty: 37
Skąd: Lodz
Wysłany: Czw Lip 07, 2016 2:50 pm   

my zdecydowalismy sie na biale zloto :-) kazdy powinien przede wszystkim zastanowic sie jakiej bizuteri ma najwiecej tak zeby wszystko do siebie pieknie pasowalo :-)
_________________
Moj dzienniczek:
http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=18027
 
 
kaledonia 


Wiek: 40
Dołączyła: 08 Wrz 2006
Posty: 409
Skąd: już nie Retkinia
Wysłany: Pią Lip 15, 2016 8:24 am   

Mamy białe złoto i wcale to jak srebro nie wygląda, a z resztą wszystko mi jedno co ktoś sobie pomyśli. Nam się prosty wzór podoba, jest ponadczasowy.

Łączone obrączki od ponad 10 lat ma mój brat z bratową i nam takie rozwiązanie odradzali, bo widać zużycie niejako, a robili w tej samej sieci jubilerskiej co my (A&A).

Nasze po 3 latach nie mają śladów, nosimy też codziennie, nie dbam jakoś przesadnie o nie, mąż to często zapomina zdjąć obrączkę do kąpieli. :lol:
_________________

ślub cywilny 01.12.2012
 
 
Blanka88 

Wiek: 35
Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 04, 2016 7:57 am   

Mi się podobają klasyczne, złote obrączki bez żadnych zdobień :)
_________________
Małżeństwo jest zgodne, kiedy żona panuje nad mężem, a mąż nad sobą.
 
 
BasiaK 
Firma

Wiek: 43
Dołączyła: 05 Wrz 2016
Posty: 13
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Wrz 20, 2016 7:48 pm   

To fakt platynowe wyglądają pięknie, jednak cena trochę odpycha, tym bardziej że przygotowania do ślubu do tanich nie należą.
 
 
nusia77 

Dołączyła: 25 Paź 2016
Posty: 8
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Sro Lis 16, 2016 1:41 pm   

mi się od zawsze złoto kojarzyło z tandetą, nie wiem czemu. Dla mnie tylko białe złoto bądź ewentualnie różowe - w dzisiejszych czasach bardzo modne :)
 
 
kfr89 


Dołączyła: 27 Mar 2016
Posty: 154
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 16, 2016 8:44 pm   

Jestem fanką białego złota :) taki mam pierścionek i takie będą nasze obrączki :) wiele osób też mi powtarza, że wygląda to jak srebro ale nie sugeruję się tym. Różowe złoto też jest ładne, fajnie wygląda w połączeniu z białym.
_________________

Dzienniczek przedślubny
 
 
Be_Mine 


Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 141
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pią Lis 25, 2016 6:24 pm   

Ja chciałam pierścionek z białego złota, a mam ze złotego plus korona jest w białym :) Co do obrączek, to nam obojgu podobają się albo klasyczne złote, albo łączone. Jednak ze względu na różne opinie o łączonym i tym, że może być problem ze zmianą rozmiaru w przyszłości zdecydujemy się jednak na klasyczne złotko. :)

PS. złoto jest złote a nie żółte :lol: :mrgreen:
_________________
 
 
lukash 

Dołączył: 19 Sie 2015
Posty: 11
Skąd: ŁDZ
Wysłany: Czw Sty 19, 2017 3:53 pm   

Polecamy Pana na Wigury . Cena jakość :) jesteśmy zachwyceni
_________________
 
 
KasiaStel 


Dołączyła: 20 Sty 2017
Posty: 18
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 20, 2017 5:03 pm   

Ja jestem zwolenniczka tradycyjnego, tj. "złotego" złota :) Nie chodzi mi o to, ze białe
mi sie nie podoba, ale mam wrazenie jakby obraczki byly ze srebra... Ewentualnie rozwazam łaczone, ale z przewaga żółtego złota 😊
_________________

 
 
Vanilde 


Dołączyła: 04 Lip 2018
Posty: 57
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Sob Sie 11, 2018 11:12 pm   

Nie przepadam za klasycznym złotem, stąd mój pierścionek zaręczynowy jest z białego złota i obrączki również takie będą. Najbardziej podobają nam się zwykłe gładkie wzory, ewentualnie z małym diamencikiem na damskiej obrączce.

Z kolei łączone złoto na obrączkach bardzo nam się nie podoba i zupełnie nie rozumiem jego fenomenu.

[ Dodano: Nie Paź 28, 2018 11:09 pm ]
Zamówiliśmy wczoraj obrączki z palladu, próba 500. Jeszcze niedawno nawet nie wiedziałam o istnieniu palladowych obrączek :-) Pallad przypomina białe złoto, ale jest ciemniejszy, bardziej zbliżony odcieniem do platyny.



Tak jak pisałam wyżej, byliśmy od początku nastawieni na białe złoto. Przekonało nas jednak to, że pallad jest mniej podatny na zarysowania, mniej uczula i jest tańszy. Choć w Aparcie liczą sobie za pallad więcej niż za białe złoto ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl