Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Jasne czy ciemne panele
Autor Wiadomość
All-me 


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Kwi 2011
Posty: 1018
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 09, 2012 1:34 pm   Jasne czy ciemne panele

Powiedzcie mi o wadach i zaletach ciemnych/jasnych paneli...
Jakiej grubości macie panele..?
_________________

Nasz Skarbeczek
Ostatnio zmieniony przez All-me Nie Wrz 09, 2012 1:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
suzarek 


Wiek: 41
Dołączyła: 26 Cze 2008
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 09, 2012 9:14 pm   

All-me, moi znajomi zdecydowali się na ciemne panele i dopóki nie założyli sobie rolet w okna to narzekali, że strasznie im się nagrzewają i parzą w stopy.
Ja mam jasne w domu - wiąz kanadyjski i są super, grubość 8mm jeśli dobrze pamiętam.
_________________

Jedyne czego zazdroszczę mojemu mężowi to żona...
 
 
Selene 


Wiek: 33
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 993
Skąd: ok. Bełchatowa
Wysłany: Nie Wrz 09, 2012 9:27 pm   

A z moich doświadczeń wynika, że nie chodzi tu o kolor tylko o fakturę. Tylko nie wiem jak to opisać... Ja mam w pokoju panele takie w "rowki" imitujące drzewo. To jest w użytkowaniu nie wyczuwalne, ale wydaje mi się, że wygodniejsze w utrzymaniu. I szczególnie zwróć uwagę na trwałość niekoniecznie grubość, poczytaj sobie o tym. Na panelach masz kody oznaczające trwałość i musisz dobierać je do stopnia użytkowania pomieszczenia. A jak już kupisz, to wszystkie ruchome meble podklej filcowymi osłonkami :) Będą Ci panele dłużej służyły.
_________________

 
 
All-me 


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Kwi 2011
Posty: 1018
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 10, 2012 6:55 pm   

Jeżeli chodzi o grubośc paneli i przystępną cenę - 8 mm.
_________________

Nasz Skarbeczek
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pon Wrz 10, 2012 7:01 pm   

Ja bym wybrała takie jakie się podobają. Jak Wam się podobają jasne, to jasne, a jak ciemne to ciemne. ;) Na ciemnych widać kurz, a na jasnych ciemne paprochy. Nie ma idealnych niestety. Co do faktury- do mnie przemawiają też bardziej te
Selene napisał/a:
"rowki" imitujące drzewo

Bo na tych gładkich wydaje mi się bardziej widać ewentualne rysy.
_________________
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Pon Wrz 10, 2012 9:14 pm   

Misiak87, zgadzam się całkowicie :) My mamy ciemne - z "v-fugą' i fakturą ze słojami, czyli finalnie imitują prawdziwą deskę, dla mnie świetny wybór, jestem bardzo zadowolona :)
_________________


 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 1:40 pm   

na ciemnych kurzu nie widać???? ooo wręcz przeciwnie :)
Never :) )) :twisted:
_________________

 
 
 
justine81 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lis 2009
Posty: 595
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 8:02 pm   

My mamy takie w całym mieszkaniu (z wyjątkiem łazienki i kuchni)

http://www.quick-step.com...oor/423667.aspx
nie są ciemne ani jasne, wyglądają jak deski, nie widać na nich kurzu ani piasku. Jesteśmy z nich mega zadowoleni :)
_________________

Maciusiowy dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=14968
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 8:32 pm   

My mamy raczej jasne, ale szarawe w sęki (wyglądają jak popękane drewno) i żadnego brudu na nich nie widać.
 
 
Patrycja11 

Wiek: 37
Dołączyła: 22 Mar 2010
Posty: 228
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 19, 2012 5:55 pm   

My mamy baaardzo stare wysłużone panele w całym domu, natomiast baaaaaaaardzo podobają mi się takie



w każdych w sumie odcieniach, jak tylko przeprowadzimy się (mam nadzieje) do nowego domu to właśnie takie będziemy mieć :smile:
 
 
kasia_m85 


Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2008
Posty: 1343
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 19, 2012 6:23 pm   

Wszystko zależy od paneli, struktury itp. My w sypialni mamy jasno szare (prawie białe) i widać na nich wszystkie ciemniejsze paprochy. Natomiast w salonie mamy bardzo ciemno szare o strukturze betonu i nie widać na nich absolutnie nic (ale to chyba za sprawą tej struktury właśnie).
_________________
 
 
Aliana 


Dołączyła: 05 Lis 2010
Posty: 97
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 20, 2012 1:54 pm   

Wolę jasne, na ciemnych (gładkich) widać dość mocno kurz, no i niezbyt się nadają do małych pomieszczeń.
_________________

 
 
Julia89 

Wiek: 36
Dołączyła: 22 Wrz 2012
Posty: 21
Skąd: Warszawa/Kalisz
Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 7:03 pm   

My się wahamy czy do ścian , które chcemy - odcień fioletu będą pasowały takie panele
http://www.drzwiipodlogi....y_deska,143224/
czy całość nie wyjdzie zbyt smutno
kolor ścian
http://www.dekoral.pl/pal...ajemniczy-ogrod
czy lepiej dać te
http://www.drzwiipodlogi....ralny_316,9101/
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 27, 2012 7:54 am   

Julia89, w katalogu Ikei są takie połączenia, ładnie, ale rzeczywiście dość ciemno. Dużo zależy od koloru mebli i wielkości pokoju.
 
 
Julia89 

Wiek: 36
Dołączyła: 22 Wrz 2012
Posty: 21
Skąd: Warszawa/Kalisz
Wysłany: Sro Lis 28, 2012 5:37 pm   

Poradziliśmy się architekta wnętrz i wybraliśmy te pierwsze Vox Brylant.Zależy nam na stworzeniu takiego inspirującego klimatu:) Teraz szukam fajnych dodatków- lamp, kocy, poduszek. Nas architekt dał nam kilka propozycji , ale ceny tych małych drobiazgów były zabójcze, więc sami szukamy.
 
 
passion 

Dołączyła: 28 Lis 2012
Posty: 14
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Sob Gru 08, 2012 12:36 pm   

Panele tylko jasne...ja miałam ciemne i masakra, widać każdy pyłek...najpraktyczniejsze są jasne...np."dąb haski" teraz takie mam i jestem zachwycona
_________________
passion
 
 
Sajgonka 

Dołączyła: 22 Gru 2012
Posty: 99
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 23, 2012 5:32 pm   

Ładne te szare panele z Voxu, raczej kurzu nie powinno być na nich widać.
 
 
delicja 

Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 6
Skąd: polska
Wysłany: Pią Mar 22, 2013 11:36 am   

ja mam jasne, w zasadzie nie ma taka podłoga moim zdaniem wad, a jeśli chodzi o zalety to na pewno nie widać kurzu i ogóle bardziej czysto sie przez to wydaje
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pią Sie 16, 2013 3:09 pm   

Jeśli macie zwierzaczki w domu (zwłaszcza o ciemnej maści), to odradzam jasne. W pokoju, po wizycie kota mam często stęple + ciemne kłaczki. Na podłodze w kolorze dębu ich prawi nie widać, chociaż pokój jest jaśniejszy.
 
 
Marek1989 

Dołączył: 11 Paź 2016
Posty: 14
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Paź 18, 2016 8:58 am   

Bardzo fajnie komponują się też przejścia z paneli do płytek. W takich koncepcjach polecam, aby łączyć te materiały podłogowe ze sobą tak, by były spójne pod względem kolorystycznym.
Polecam i pozdrawiam

usunęłam link. Pozdrawiam, Dorotka_
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Wto Paź 18, 2016 9:10 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Be_Mine 


Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 141
Skąd: Pabianice
Wysłany: Wto Paź 18, 2016 8:55 pm   

Dużo zależy też od kolou ścian i mebli. My mamy w jednym pokoju takie brązowe, gładkie. Drugi raz bym ich nie kupiła. Fakt że gdy są świeżo umyte pięknie się błyszczą jednak strasznie widać na nich kurz. W drugim pokoju mamy jasne. Są bardzo ładne i tu praktycznie wad nie widzę.
_________________
 
 
_Bella_ 


Dołączyła: 27 Paź 2015
Posty: 38
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 18, 2016 9:45 pm   

Ciemne bardzo się kurzą, jasne praktyczniejsze. Plus, że powiększają optycznie pomieszczenie :)

Gdybym miała teraz kłaść, to tylko jasne!
_________________

 
 
herbatnik 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 651
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 19, 2016 5:05 am   

Kolor podłogi zależy od wielkości, wysokości i jasności pomieszczeń. Jeśli się ma duże i jasne mieszkanie to można przebierać w odcieniach. U nas jest zazwyczaj ciemno, więc wszystkie pomieszczenia mają jasne podłogi(kolor desek jesion). Jestem zadowolona, faktycznie brud się nie rzuca w oczy :) chociaż i tak często sprzątam, więc z tym nie mam problemu.
_________________

 
 
1dorota 

Dołączyła: 18 Sty 2016
Posty: 17
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Paź 22, 2016 8:52 pm   

zdecydowanie jasne panele
 
 
kfr89 


Dołączyła: 27 Mar 2016
Posty: 154
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Gru 28, 2016 2:47 pm   

Wszystko zależy od wielkości pomieszczenia. Ciemne panele pasują bardziej do większych powierzchni, no i widać na nich kurz. Jasne panele optycznie powiększają, więc do mieszkania w bloku na pewno lepiej się nadają :) ja jestem za jasnymi.
_________________

Dzienniczek przedślubny
 
 
czarnamagia 

Dołączyła: 11 Kwi 2017
Posty: 21
Skąd: warszawa
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Sro Kwi 12, 2017 1:27 pm   

ciemne sa super, moze sie wydawac ze przytlaczają ale tak naprawde wyglada bardzo elegancko do jasnych mebli

Usunęłam link z podpisu. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Asiek
Ostatnio zmieniony przez Asiek Pią Wrz 13, 2019 3:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pre_Beatka 

Dołączyła: 13 Gru 2016
Posty: 16
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Czw Gru 21, 2017 10:17 am   

Na ciemnych widać kurz,a z kolei na jasnych plamy. Dlatego lepiej wybrać takie które się nam podobają, bo podłogę i tak należy systematycznie zmywać. :) Ja ogólnie preferuję odcienie szarości. Sprawdzają się najlepiej bo sama takie posiadam.
 
 
 
czarnamagia 

Dołączyła: 11 Kwi 2017
Posty: 21
Skąd: warszawa
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Pon Lut 05, 2018 3:13 pm   Re: Jasne czy ciemne panele

ja bardzo lubie jednak ciemne panele ale wiem ze jednak duzo ludzi robi sobie jasne, na ciemnych wg mnie wszystko ladniej wyglada
 
 
jot8282 

Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 4
Skąd: Białystok
Wysłany: Pią Lut 23, 2018 12:11 pm   

Każda z opcji mom zdaniem ma swoje plusy i minusy. Moim zdaniem ważne na pewno aby były trwałe, bo wtedy i na jednych i drugich szybko się porobią widoczne rysy.
_________________
Projekty domów to moja pasja.
 
 
engii5 

Dołączyła: 20 Sie 2018
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 20, 2018 8:53 am   

Na ciemnych po prostu więcej widać. No i jeśli panele ciemne to wtedy ściany chyba jaśniejsze. Ja miałam u siebie ciemne panele i mocny kolor na ścianie i trochę się to gryzło
 
 
kamyki_80 

Wiek: 44
Dołączyła: 09 Maj 2017
Posty: 17
Skąd: Kazimierz Dolny
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Pon Sty 25, 2021 9:55 am   

wszystko zalęży od tego jakie będziesz miała meble, dodatki i kolor ścian... ja mam jasne ściany i meble a podłogę ciemniejszą. :)
_________________
kamyki_80
 
 
lipton 

Dołączył: 26 Lip 2018
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 23, 2021 8:17 pm   

a w jakim stylu planujesz wnętrza?? Mi się na przykład podoba styl minimalistyczny i szarości więc też szukam takich rozwiązań. Trafiłem na panele Afirmax model Scandinavian.
 
 
Marsylia 

Dołączyła: 20 Paź 2017
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Kwi 28, 2021 2:23 pm   

Nie oglądajcie się na innych,tylko swój dom urządzajcie tak,jak macie ochotę.To wy będziecie w nim mieszkać,nie warto tracić czasu na zastanawianie się czy coś pasuje czy też nie,ważne by był to dom wasz,przytulny i wygodny.
 
 
kamyki_80 

Wiek: 44
Dołączyła: 09 Maj 2017
Posty: 17
Skąd: Kazimierz Dolny
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Wto Maj 04, 2021 10:49 am   

teraz np. są fajne [] - mogą fajnie odmienić wnętrze ;) i będą pasować zarówno do paneli podłogowych ciemnych jak i jasnych :)

Usunęłam komercyjne linki. Moderatorka Asiek
_________________
kamyki_80
Ostatnio zmieniony przez Asiek Sro Cze 09, 2021 3:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl