Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
10 Najgorszych diet wszechczasów
Autor Wiadomość
gosia 

Wiek: 46
Dołączyła: 11 Paź 2003
Posty: 1008
Skąd: własnego M.
Wysłany: Sob Maj 22, 2004 12:30 pm   10 Najgorszych diet wszechczasów

1. DIETA MAGICZNA.

Zgodnie z tą teorią, organizm spala przy trawieniu pewnych potraw więcej kalorii, niż potrawy te zawierają. Zupełnie poroniona plotka utrzymuje, że łodyga selera zawiera 6 kalorii, zaś na "przepuszczenie" jej przez układ trawienny organizm zużywa aż 100 kcal. Zgodnie z tą logiką, im więcej się je, tym bardziej się chudnie! Jest to, oczywiście, całkowita nieprawdą! Gdyby tak było, to ktoś, kto przez dłuższy czas stosowałby tę dietę, stał by się bardziej kościsty, niż Nancy Reagan. Oczywiście, gdyby zamiast batonów marki MARS pochłonął odpowiednio olbrzymią ilość łodyg selera. Wygląda na to, że ta bezsensowna plotka odżywa w każdym pokoleniu nastolatek. Inną "magiczną potrawą" jest jakoby grejpfrut, zajmujący pozycję nr 2 na naszej liście.

2. DIETA GREJPFRUTOWO - JAJECZNA

Nie myślcie sobie, że tu chodzi o byle jajka. Mówimy o jajkach na twardo, trzy sztuki dziennie, plus tyle grejpfrutów, ile zdoła się zjeść.
Mniam-mniam, prawda? Ta wiecznotrwała obrzydliwość spowodowała, że wielu jej zwolenników przez najbliższe lata nie będzie mogło patrzeć na wielkanocne króliczki z ich darami. Nie mówiąc już o tym, że po kilku dniach jajo - owocarze będą wykończeni fizycznie. Ta dieta nie daje organizmowi niczego dla zaspokojenia jego potrzeb energetycznych. Co prowadzi nas do nr 3.

3. OCZYSZCZAJ?CA ORGANIZM DIETA JABŁKOWA.

Na długo przed świtem ery nowożytnej, pewni faceci propagowali swego rodzaju mieszankę duchowości i cielesności. Jedną z dróg, prowadzących do oczyszczania ciała i duszy miał być pół - post, polegający na ograniczaniu się wyłącznie do picia wody i soków. W pewnych regionach zalecano odżywianie się przez kilka dni wyłącznie jabłkami. Pomimo, że było to pomyślane jako sposób na osiągnięcie wyższych stopni świadomości, niektórzy osiągali sukcesy u dołu skali. W rezultacie jeden z jabłkożerców wyznał: "na drugi dzień zaczęło mi się kręcić w głowie, chodziłem jak błędny. Myślałem, że zemdleję. Nie mogłem się skupić, nie mogłem myśleć..."

4. DIETA WYPEŁNIACZOWA.

Termin ten stosuje się do wszystkich mniej lub bardziej ohydnych produktów, których zadaniem jest wypchanie twego brzucha włóknikiem, abyś nie miał ochoty na zjedzenie czegokolwiek, co posiada wartość odżywczą. Jeden z takich produktów jest sprzedawany pod postacią płaskiego, brązowego krążka. Wrzucony do szklanki z wodą, krążek syczy i wypuszcza bąble, przekształcając się w pachnący cytryną napój, pełen włóknika. " Napój jest najsmaczniejszy, jeśli został przygotowany na bardzo zimnej wodzie" - ćwierka przepis użycia. Być może woda z lodowca zgłuszałaby receptory smakowe do tego stopnia, że przełknięcie tego czegoś stałoby się możliwe, ale zwykła zimna woda to stanowczo za mało... Specyfik pozostawia w ustach warstwę podobnego do plastiku szlamu. Przy okazji między zębami zostają niemiłe kępki włókien. Pomijając kwestie estetyki, ten wspaniały produkt (i pokrewne mu pigułki na wypełnienie żołądka) całkowicie ignorują fakt, że powodem, dla którego istoty ludzkie jedzą, nie jest wyłącznie głód. Jadamy, ponieważ obchodzimy święto, odprawiamy stypę, chcemy być w towarzystwie, lub po prostu mieć przyjemność delektowania się srebrem sernika amaretto.

5. DIETA ZAMSZOWA.

W rzeczywistości nosi nazwę, pochodzącą od jednego z produktów zbożowych. Plan polegał na tym, że należało mieszać ćwierć filiżanki tego czegoś z kubkiem jogurtu na śniadanie i obiad, po czym jeść mityczną "rozsądną" kolację. I tak codziennie. Podstawową wadą tej diety jest to, że sztywna zamiana dwóch posiłków dziennie na jedną i tę samą potrawę nie pomaga nauczyć się, jak dokonywać mądrych wyborów, a tylko ogranicza różnorodność spożywanych potraw.
Wadą nr 2 było to, że - według relacji jednej z osób, które próbowały tej diety - "wydawało się, że język został obciągnięty zamszem. Tylko w ten sposób mogę to opisać". Stąd nasza nazwa.

6. ZABAWNE POD?ERADEŁKA.

Koktajle czekoladowe. Batoniki. Cukiereczki. Szepczą ci do ucha: "skubnij troszkę!" Nie dziwota, że różne wersje tej przesłodzonej diety wciąż cieszą się popytem. Mniej więcej co 10 lat pojawia się wysyp nowych nazw, takich jak czekoladowe wafle dietetyczne z lat 60-tych. Kłopot w tym, że przyzwyczajasz się do prymitywizmu w jedzeniu. W dodatku trudno jest ograniczać się do "rozsądnej" kolacji, jeśli na śniadanie i obiad je się tylko po porcji niby-czekoladowego koktajlu, którego smak ani trochę nie odpowiada pięknemu obrazkowi na opakowaniu.

7. DIETA TYPU "W DWA TYGODNIE ROZMIAR 38".


Co miesiąc barwne tygodniki, wydawane dla młodych kobiet, wrzaskliwie ogłaszają kolejną dietę - cud. Mieliśmy już dietę avocado (Pół avocado z sałatką z krewetek na obiad! Pół avocado z sałatką z kurczaka na kolację! Pochłania 324 kalorie i oszałamiające 31 gramów tłuszczu dziennie!), dietę stewardess (Schudnij o półtora kilograma miedzy Los Angeles a Nowym Jorkiem !). Wymyślają chwytliwe nazwy, dokładne harmonogramy posiłków... i ma to trwać maksimum dwa tygodnie. Zgadza się. Zapewne zrzucisz kilo lub dwa, które nieuchronnie do ciebie powrócą!

8. DIETA DLA MIŁO?NIKÓW BEFSZTYKÓW.

Oparta na zasadzie: "?reć proteiny aż do wypęku". Pomysł polega na ograniczeniu ilości węglowodanów z równoczesnym zwiększeniem ilości protein. Zalecana przekąska: smażona podeszwa. Ta dieta, popularna w połowie lat 70-tych, przeczy wszystkiemu, co wiemy obecnie na temat zdrowego odżywiania się. A wiemy, że należy położyć nacisk na węglowodany, produkty zbożowe i jarzyny, ograniczając proteiny i tłuszcze. Poza tym, że była z żywieniowego punktu widzenia niezdrowa, dieta ta narzucała bardzo ostre ograniczenia, tak, że praktykujący ją nagle miewali wyrafinowane zachcianki. "Po trzech dniach" - zwierzyła się pewna kobieta - "dostałam wręcz chcicy na bułeczkę, którą mogłabym zjeść z hamburgerem".

9. DIETA SŁYNNEGO DOKTORA.

Trochę mniej wyczerpująca, niż dieta nr 8. Była dwutygodniową "ścieżką zdrowia" w sferze pożywienia. ?adnych podmian ! - brzmiało groźne ostrzeżenie. Co pozostawiło pacjenta sam na sam z monotonnymi, ponurymi kurczakami z rusztu, hamburgerami z rusztu, baraniną z rusztu i maleńkimi porcyjkami pozbawionych odrobiny masła jarzyn, gotowanych na parze. Do tego doktorzy zalecali, aby do spartańskich potraw dodawać grzanki z bochenka chleba z dodatkiem protein i włóknika. Na dobitkę nigdy nie został ogłoszony przepis na taki chleb. Ta dieta rzeczywiście pozwala zgubić kilogramy. Ale zguba niemal zawsze powraca do nas, gdy zaczynamy jeść normalne potrawy i chleb, pachnący jak chleb.

10. DIETA ?ARŁOCZNA.

Jadaj pięć razy dziennie! Ale czy to nie temu po części zawdzięczamy nasze rozlazłe kształty?!
_________________
31 sierpnia 2002
9 stycznia 2006 - Mati
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 04, 2005 1:37 pm   

Od siebie dodam jedenastą :) W zasadzie powinna trwać góra dwa tygodnie, potem przerwa i powtórka...
Dzień pierwszy i drugi: warzywa gotowane bez soli (jeśli ziemniaki to góra 3)
Dzień trzeci i czwarty: Nabiał
Dzień piąty i szósty: warzywa gotowane bez soli (jeśli ziemniaki to góra 3)
Dzień siódmy: całkowita głodówka, można tylko pić sok pomidorowy
Oczywiście każdego dnia trzeba wypić minimum 1,5 l wody mineralnej niegazowanej

Schudłam przez tydzień trzy kilo. Na razie nie wraca, a minęły już dwa tygodnie... zobaczymy co będzie dalej
_________________

 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Czw Lis 03, 2005 2:04 pm   

I słynna "trzynastka" vel "kopehnaska"...

Rezultat: obwisła skóra, fatalna cera, łamiące się paznokcie, wypadające włosy, i parę innych tego rodzaju atrakcji :|

Nie wspominając o triumfalnym powrtocie do wagi spraed (czasem i z bonusem) w około miesiąc - dwa po jej zakońceniu :?
_________________
chez alma |
 
 
magda81 


Wiek: 42
Dołączyła: 09 Paź 2005
Posty: 221
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 29, 2005 3:26 pm   

Oczywiscie kopenhaska
caly czas na stresie...caly czas glodna...i oczywiscie jojo ..
_________________
jeszcze tylko..

just married
Pozdrawiam Cię cieplutko Gość
 
 
 
Linka 


Wiek: 45
Dołączyła: 29 Mar 2005
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 29, 2005 3:42 pm   

A ja naiwna uwierzyłam, że nie ma efektu jojo po kopenhaskiej, no ale jak sie wypowiadała o tej diecie taka mądra pani doktor... :roll: to łatwo było uwierzyć. A może coś żle robiłyście dziewczynki ? :hm: Tak pytam, bo nigdy nie próbowałam tej diety, a bardzo mnie korciła. Chyba jednak nie warto sie głodzic, żeby jak napisała Alma triumfalnie powrócić :lol: do poprzedniej wagi.
_________________


:)
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Lis 29, 2005 3:59 pm   

Linka, z całą pewnością nie warto.

I nawet jeśli przestrzega się surowych zasad w 100% - to tym gorzej, bo każda głodówka (poniżej 800 kcal) musi wywołać efekt jojo, to normalna reakcja organizmu.

Warto stosować mądrą dietę wysokobiałkową, dostarczając organizmowi wszystkich niezbędnych substancji (obiektywnie niezbędnych, nawet jeśli czasem czekolada wydaje nam się absolutnie niezbędna to jest tylko nasze subiektywne odczucie ;) ). I chudnąć zdrowo, bez skutków ubocznych, ok. 2-3 kg miesięcznie.

Wiem, co mówię, bo taką dietą udało mi się zrzucić 15 kg :D
_________________
chez alma |
 
 
aggna 

Dołączył: 04 Sty 2005
Posty: 319
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Wto Lis 29, 2005 7:43 pm   

W penym programie na TYP2 mowili ze wszystkie diety typu kopenhaska sa dietami zlymi.
Od takich diet ludzie choruja, pojawia sie wiele dolegliwosci.
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Lis 29, 2005 7:46 pm   

Aggna, to właśnie napisałam powyżej :)

Nie zaleca się diet jednoskładnikowych lub zupelnie wykluczających którąś z trzech podstawowych grup pokarmowych, ani głodówek.

Czyli kopenhaska łączy w sobie wszystko, co najgorsze :roll:
_________________
chez alma |
 
 
magda81 


Wiek: 42
Dołączyła: 09 Paź 2005
Posty: 221
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 29, 2005 10:46 pm   

Alma_ napisał/a:
Linka, z całą pewnością nie warto.


Wiem, co mówię, bo taką dietą udało mi się zrzucić 15 kg :D


Almo poprosze na priv, badz zdradz moze wszystkim sekrety tej Twojej diety !! :)
A sprobuje juz od jutra :)
_________________
jeszcze tylko..

just married
Pozdrawiam Cię cieplutko Gość
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Lis 29, 2005 10:57 pm   

Magda, to nie jest żadna dieta "z przepisu", ot - zdrowo jem. I trochę uwazniej niż zazwyczaj ;)

Ale jeśli chcesz, to prześlę Ci trochę wskazówek na prive :)
_________________
chez alma |
 
 
magda81 


Wiek: 42
Dołączyła: 09 Paź 2005
Posty: 221
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 29, 2005 11:07 pm   

no pewnie ze chce!! :)
wiesz latwo sie mowi zdrowo jesc..
wiec czekam na informacje...a jak bedzie czym to sie pochwale :)
_________________
jeszcze tylko..

just married
Pozdrawiam Cię cieplutko Gość
 
 
 
karmelcia 


Wiek: 44
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 177
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 30, 2005 3:38 pm   

Alma_ napisał/a:
Linka, z całą pewnością nie warto.

I nawet jeśli przestrzega się surowych zasad w 100% - to tym gorzej, bo każda głodówka (poniżej 800 kcal) musi wywołać efekt jojo, to normalna reakcja organizmu.

Warto stosować mądrą dietę wysokobiałkową, dostarczając organizmowi wszystkich niezbędnych substancji (obiektywnie niezbędnych, nawet jeśli czasem czekolada wydaje nam się absolutnie niezbędna to jest tylko nasze subiektywne odczucie ;) ). I chudnąć zdrowo, bez skutków ubocznych, ok. 2-3 kg miesięcznie.

Wiem, co mówię, bo taką dietą udało mi się zrzucić 15 kg :D


Nagorsze jest jak sie odchudzasz nic nie jedzac:(. Schudniesz ale przy okazji wlosy zaczna ci wypadac i paznokcie lamac. Nie polecam.
Polecam za to diete 1000 kcal.
 
 
 
aggna 

Dołączył: 04 Sty 2005
Posty: 319
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Sro Lis 30, 2005 10:03 pm   

Ja polecam jesc czesto ale malo w rownych odstepach czasu i baaaaaardzo duzo ruchu.
 
 
dzarusia 


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 336
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 2:31 pm   

często słyszałam że po kopenhadzkiej jest efekt jojo i że nic nie dało ... w końcu i ja użyłam i jestem zachwycona ... nie wiem dokładnie ile schudłam ale schudłam ... efektu jojo od pół roku nie widać ... nie wiem, może każdy organizm reaguje inaczej :roll:
_________________
Buziaczki dla Ciebie Gość




Moje przygotowania :) http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17528
 
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 2:52 pm   

A o co chodzi w tej kopenhaskiej ? :niepewny:
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
dzarusia 


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 336
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 3:00 pm   

już wyjaśniam ... a konkretnie wklejam:
"Lunch i obiad można zmieniać nawzajem, jeśli będzie to miało miejsce tego samego dnia. Dieta zmierza do zmiany przemiany materii, co prowadzi do tego, że po 13 dniu możesz jeść normalnie bez obaw tycia przez pierwsze dwa lata. Jeżeli dietę przeprowadzisz rygorystycznie, zgubisz nadmiar tłuszczu (7-20 kg). Kurację przeprowadza się 13 dni i ani jeden dzień więcej ani mniej.

Jeżeli podczas kuracji wypijesz lampkę wina, piwo, zjesz słodycze albo żujesz gumę do zucia, jesz dodatkowe jedzenie, to przerywasz kurację od razu i w związku z tym ginie efekt. Jeżeli kurację przerwiesz przed upływem 6 dni, możesz ją powtórzyć od nowa po 3 miesiącach. Jeżeli kurację przeprowadziło się punkt po punkcie we wszystkim, nie można jej absolutnie powtórzyć szybciej niż po roku. Zaleca się jednak, aby kurację powtórzyć po 2 latach (jeśli to potrzebne). Ze względu na długość kuracji jest ją trudno zaplanować, należy się upewnić czy w tym czasie nie jesteśmy zaproszeni do znajomych na urodziny czy inne przyjęcie.

Jeśli jesteś głodny – wypij szklankę wody. Pij przynajmniej 2 litry wody dziennie!!!

DZIE? 1, 8

?niadanie:1 kubek kawy, 1 kostka cukru
Lunch:2 jajka na twardo, gotowany szpinak , 1 pomidor
Obiad:1 duzy befsztyk, sałata z olejem i cytryną

DZIE? 2, 9

?niadanie:1 kubek kawy,1 kostka cukru
Lunch:1 duzy befsztyk, sałata z olejem i cytryną
Obiad:1 plaster szynki, 2-3 szklanki jogurtu naturalnego

DZIE? 3, 10

?niadanie:1 kubek kawy,1 kostka cukru, 1 grzanka
Lunch:gotowany szpinak,1 świeży owoc, 1 pomidor
Obiad:1 plaster szynki, 2gotowane jajka, sałata z olejem i cytryną

DZIE? 4, 11

?niadanie:1 kubek kawy,1 kostka cukru,
Lunch:tarta marchewka, jajko na twardo, twarożek naturalny
Obiad:sałatka owocowa,2-3 szklanki jogurtu naturalnego

DZIE? 5, 12

?niadanie:duża tarta marchew z cytryną
Lunch:duża chuda ryba
Obiad:1 befsztyk, sałata i brokuły

DZIE? 6, 13

?niadanie:kubek czarnej kawy, kostka cukru
Lunch:kurczak, sałata z olejem i cytryną
Obiad:2 jajka na twardo, duża marchewka

DZIE? 7

?niadanie:kubek herbaty bez cukru
Lunch:kawałek chudego grilowanego mięsa
Obiad:NIC"
_________________
Buziaczki dla Ciebie Gość




Moje przygotowania :) http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17528
 
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 3:02 pm   

Aaaaaaaaaa...... to juz kiedys widzialam. Ale nie wiem czy chcialoby mi sie tak wedlug tych wszystkich zasad postepowac i akurat jesc rzeczy przeznaczone na poszczegolne dni. No bo jesli nie cierpie szpinaku natomiast ? Moglabym z nbiego zrezygnowac, nawet niczym nie zastepujac, ale czy to nie "uniewzni" diety ? Eeeee... nie dla mnie.
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
dzarusia 


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 336
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 3:04 pm   

szpinaku też nie znoszę ale na szczęście można go zastąpić brokułami :) a dieta nie była taka zła ... myślałam że gorzej ją zniosę ... już planuje powtórzyć ją za 2 lata :wink:
_________________
Buziaczki dla Ciebie Gość




Moje przygotowania :) http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17528
 
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 3:07 pm   

I naprawde zadzialala ?? ? Ja chce schudnac tak z 5 kilo, no moze 7 :-D Jestem w stanie sie troszke pokatowac, o ile to naprawde zadziala....
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
dzarusia 


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 336
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 3:09 pm   

no działa .. przynajmniej tak mnie się wydaje ... dwie koleżanki też stosował i są zadowolone ... i widać efekty :wink: tylko żeby potem nie było na mnie :wink:
_________________
Buziaczki dla Ciebie Gość




Moje przygotowania :) http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17528
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 3:10 pm   

5th, na pewno zrozumiałaś tytuł tego wątku? :roll:

Poczytaj trochę o kopenhaskiej w necie, owszem, zazwyczaj działa i powoduje przepiękny efekt jojo i totalne zaburzenie przemiany materii :?
_________________
chez alma |
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 3:18 pm   

Alma, ale zadna inna dieta chyba raczej nie zadziala. Przez ten jeden %&"£&^"£&^"&^£^ rok cos strasznie dziwnego sie stalo z moim cialem i misze koniecznie wrocic do dawnej formy. Chorobliwie, rozpaczliwie, desperacko. A za 9 miesiecy i 9 dni slub.....
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 3:25 pm   

5th, aż za dobrze rozumiem (te dwie dziewiątki mnie też dotyczą), ale uwierz, że efekt może być dokładnie odwrotny do zamierzonego, a po takiej diecie schudnąć jeszcze gorzej... i co wtedy? :?

Może przejdziemy razem na South Beach albo Atkinsa? Za dziewięć dni, co Ty na to? ;)
_________________
chez alma |
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 3:55 pm   

ok.... wolalabym od na przyklad 12 wrzesnia, jak juz wroce do Polski na spokojnie.... Mialam nadzieje, ze ta kopenhaska mi pozwoli szybko cos zrzucic jeszcze przed powrotem ;-) A jak juz wroce na dobre to sie za siebie wezme. tak tak.
Alma - ty wybierz jakas diete a ja sie dostosuje. Zobaczymy czy zadziala.
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 4:06 pm   

Ja bym się skłaniała ku jakiejś modyfikacji South Beach... Pomyślę i ułożę nam jadłospis :)
_________________
chez alma |
 
 
dzarusia 


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 336
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 4:09 pm   

ja również słyszałam że Dieta Montignac jest super i dieta plaż południowych o której wspomniała Alma_ ... poza tym dieta typu "jedz mniej" lub "jedz pół" ... ja w sumie aktualnie stosuje co mogę :rotfl:
_________________
Buziaczki dla Ciebie Gość




Moje przygotowania :) http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17528
 
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 4:16 pm   

Alma_ napisał/a:
... Pomyślę i ułożę nam jadłospis :)


Mam nadzieje, ze bedzie zawieral:



i



i

_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
dzarusia 


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 336
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 4:17 pm   

nooo tak ... szczególnie to drugie to akuratne na odchudzanie :hyhy: ... aczkolwiek ja bez nich życ nie umiem
_________________
Buziaczki dla Ciebie Gość




Moje przygotowania :) http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17528
 
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 9:41 pm   

a zdecydowanie bez 3:))))))
jk zaczniecie Sb, to powiedzcie, ja też się do niej zabieram... ponoć, żeby zrzucić na stałe zbędne kilogramy , dieta nie może trwać krócej niż 3 tygodnie, bo dopiero wtedy organizm przystosowuje się do nowego sposobu odżywiania...
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Sro Wrz 06, 2006 3:17 pm   

Alma_ napisał/a:


Może przejdziemy razem na South Beach albo Atkinsa? Za dziewięć dni, co Ty na to? ;)


Mialas jadlospis nam ukladac i co ?? ?
lepiej sie pospiesz, bo w tym tygodniu angielskie gazety wyjawily "wielki sekret" tej oto pani:



Zatem dodaje do tych najgorszych diet:

Dieta A la victoria Beckham :-)

6 truskawek dziennie :-)
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Wrz 06, 2006 3:20 pm   

A miałam nadzieję, że mi się upiecze :oops:

Zaczniemy za kilka dni, ok? Bo na razie chora jestem, a herbata z malinami i mleko z miodem raczej się w żadnej diecie nie zmieszczą :roll:
_________________
chez alma |
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Sro Wrz 06, 2006 3:22 pm   

Tak, jak ja juz wroce :-) czyli za 5 dniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
kukuka 

Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lut 2012
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 08, 2012 1:32 pm   

Hahahahha rozbawiły mnie przeokrutnie opisy tych diet :) Świetnie opisane :) :)
Każda dieta chyba taka dosyć rystrykcyjna nie jest jest zdrowa. Ja nie wiem... oczywiście, chciałabym zrzucić ze 2 - 3 kilo ale jakoś nie czuje potrzeby głodzenia się i chodzenia po ścianach, u mnie powinnam mózg na dietę wysłać żeby nie miał wciąż ochoty na jedzenie :) :) ale na razie nie jest źle :)
Pozdrawiam! :)
 
 
materna 

Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 15
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Pią Paź 05, 2018 2:18 pm   

tak naprawdę to wo większość tych diet jest lipna.
Bo wystarczy, że się ruszasz i jesz normalne posiłki. Takie domowe, żadne chińskie zupki itd. i ograniczyć słodycze.
 
 
Kama02 

Wiek: 32
Dołączyła: 22 Paź 2018
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 22, 2018 12:20 pm   

Zdecydowanie najważniejsze to zrezygnować ze słodyczy i innych niezdrowych produktów. Diety mogą pomóc ale tylko na chwilę. Ważne jest, aby nauczyć się racjonalnie i zdrowo odżywiać na co dzień :-)
 
 
anastazial 

Dołączyła: 01 Gru 2018
Posty: 12
Skąd: łódz
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Wto Gru 04, 2018 3:59 pm   

magda81 napisał/a:
Oczywiscie kopenhaska
caly czas na stresie...caly czas glodna...i oczywiscie jojo ..


Ale czemu ty się dziwisz że masz efekt jojo. Na kopenhadzkiej obcinasz kalorie do min i waga spada. Po skończeniu diety zaczynasz jeść normalnie to i waga rośnie, gdzie tu zagadka?
 
 
nawigatorka 

Dołączyła: 11 Wrz 2015
Posty: 15
Skąd: Ziemia
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Wto Lut 26, 2019 2:50 pm   

Kama02 napisał/a:
Zdecydowanie najważniejsze to zrezygnować ze słodyczy i innych niezdrowych produktów. Diety mogą pomóc ale tylko na chwilę. Ważne jest, aby nauczyć się racjonalnie i zdrowo odżywiać na co dzień :-)


To podstawa! Cukier jest tak wszechobecny, że już w parę tygodni po jego odstawieniu można zauważyć spadek wagi i poprawę samopoczucia.
_________________
Who I am ?
 
 
Romcio 

Dołączył: 18 Lut 2017
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 04, 2019 12:33 pm   

Najlepiej mniej jeść, do tego zdrowiej i więcej ruchu. Efekt przyjdzie z czasem :-)
 
 
Lalan 

Dołączyła: 28 Sty 2019
Posty: 2
Skąd: Polska
Wysłany: Czw Mar 14, 2019 3:39 pm   

Jest jeszcze 13-stodniowa dieta kopenhaska... Jedna z bardziej paskudnych diet:

Dzień 1.
Śniadanie: 1 kubek czarnej kawy z jedną kostką cukru
Obiad: 2 jajka na twardo, 1 szklanka gotowanego szpinaku lub brokułów, 1 pomidor
Kolacja: 200 g befsztyku wołowego, 5 liści sałaty z 1 łyżką oliwy z dodatkiem soku z cytryny

Dzień 2.
Śniadanie: 1 kubek czarnej kawy z jedną kostką cukru
Obiad: 200 g befsztyku wołowego, 5 liści sałaty z 1 łyżką oliwy z dodatkiem soku z cytryny, 1 surowy owoc (do wyboru jabłko, ananas, grejpfrut)
Kolacja: 100 g chudej szynki, np. drobiowej, 2/3 szklanki jogurtu naturalnego

Dzień 3.
Śniadanie: 1 kubek czarnej kawy z jedną kostką cukru, 1 mała kromka pieczywa
Obiad: szklanka gotowanego szpinaku, 1 pomidor, 1 mały surowy owoc
Kolacja: 2 jajka na twardo, 100 g chudej szynki (np. drobiowej), 5 liści sałaty z 1 łyżką oliwy z dodatkiem soku z cytryny

Dzień 4.
Śniadanie: 1 kubek czarnej kawy z jedną kostką cukru
Obiad: 1 jajko na twardo, 1 duża marchewka, 100–150 g naturalnego serka wiejskiego
Kolacja: pół szklanki kompotu z owoców (kompot bez dodatku cukru, owoce można zjeść), 2/3 szklanki jogurtu naturalnego

Dzień 5. (dzień bez kawy)
Śniadanie: 1 duża starta marchewka z sokiem z cytryny
Obiad: 300 g chudej gotowanej lub smażonej bez tłuszczu ryby (dorsz, pstrąg lub sola) skropionej sokiem z cytryny
Kolacja: 200 g befsztyku wołowego, 5 liści sałaty, 6–8 różyczek gotowanego brokuła

Dzień 6.
Śniadanie: 1 kubek czarnej kawy z jedną kostką cukru, 1 mała kromka pieczywa
Obiad: 1 duszona pierś bez skóry, 5 liści sałaty z 1 łyżką oliwy z oliwek z dodatkiem soku z cytryny
Kolacja: 2 jajka na twardo, 1 duża starta marchewka

Dzień 7.
Śniadanie: 1 kubek herbaty (najlepiej zielonej) bez dodatku cukru
Obiad: 150 g piersi z kurczaka grilowanej lub z piekarnika, 1 świeży owoc
Kolacja: nic

Dzień 8.
Tak jak dzień 1.

Dzień 9.
Tak jak dzień 2.

Dzień 10.
Tak jak dzień 3.

Dzień 11.
Tak jak dzień 4.

Dzień 12.
Tak jak dzień 5.

Dzień 13.
Tak jak dzień 6.

Należy pamiętać, by spożywać posiłki o następujących porach:
śniadanie między 8.00 a 9.00
obiad między 12.00 a 14.00, kolację między 17.00 a 18.00.
 
 
meszka 

Wiek: 42
Dołączyła: 02 Cze 2018
Posty: 30
Skąd: lublin
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Maj 22, 2019 5:21 pm   

mnie wystarczylo wiecej ruchu i ograniczenie slodyczy :D
 
 
Romcio 

Dołączył: 18 Lut 2017
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 28, 2019 11:00 am   

Ruch i technika racjonalnego żywienia, czyni cuda. Nic więcej :-)


usunięto podpis z linkiem - proszę o zapoznanie się z Regulaminem Forum. Dorota
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Wto Maj 28, 2019 1:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Alicja11 

Dołączyła: 20 Paź 2020
Posty: 10
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią Paź 23, 2020 8:50 am   

Wszystkie diety ograniczające posiłki do kilku produktów mogą zupełnie rozstroić organizm - lepiej ich nie stosować. Podobno najlepsza dieta to NJT czyli Nie jedz tyle ;)
 
 
Baba Jaga 

Dołączyła: 12 Maj 2021
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 25, 2021 12:08 pm   

Najgłupsza to jest dieta keto
 
 
czarnamagia 

Dołączyła: 11 Kwi 2017
Posty: 21
Skąd: warszawa
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Wto Lis 02, 2021 4:52 pm   

najlepiej jesc kiszonki do kazdego posilku albo nawet pic soki kiszone dobry pomysl maja bardzo malo kalorii i przyspieszaja metabolizm mozna na tym dobrze schudnac ja sobie pije codziennie szklanke zakwasu z buraka i sie bardzo dobrze czuje
_________________
ubranka niemowlęce
 
 
metka25 

Dołączyła: 29 Kwi 2016
Posty: 13
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto Sty 25, 2022 4:31 pm   

W Polsce mamy zarejestrowane leki do leczenia otyłości jak Mysimba, Saxenda czy Ozempic, oraz jeszcze kilka innych. Kilogramy po nich lecą w dół, a receptę to lekarz może wypisać w pół godzinny bez wychodzenia z domu w serwisie lekarzonline
 
 
izabelakras15 

Dołączyła: 09 Lis 2023
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 09, 2023 11:41 am   

Ostatnio słyszałam o diecie grejpfrutowej :D
_________________
błonnik w saszetkach
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl