Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Wesele Wegetariańskie :)
Autor Wiadomość
WielkaPyza 

Wiek: 28
Dołączyła: 29 Gru 2013
Posty: 2
Skąd: Wieluń
Wysłany: Nie Gru 29, 2013 1:24 pm   Wesele Wegetariańskie :)

Kochani!
Co powiecie na temat wesela z menu typowo wegetariańskim?
Myślicie że taki pomysł przejdzie czy spotka się z krytyką ze strony niewegetariańskiej rodziny ? :)
_________________
Blog o sprawach ze ślubem i weselem związanych http://slubzapasem.com/ :)
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 29, 2013 2:55 pm   

WielkaPyza, a dlaczego chcesz pozbawić przyjemności jedzenia mięsa osoby, które wegetarianami nie są?

[ Dodano: Nie Gru 29, 2013 2:58 pm ]
Rozumiem menu typowo wegetariańskie, ale TYLKO dla osób, które nie jedzą mięsa i się wcześniej zadeklarują, że takie menu im odpowiada.
Ale żeby od razu całe wesele robić wegetariańskim? Ja jestem na nie, bo trzeba myśleć też o gościach, którzy mięso lubią ( ja się np. do nich zaliczam, chociaż kiedyś nie jadłam mięsa - na szczęście mi przeszło :wink: )
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
madzik_86 

Wiek: 37
Dołączyła: 28 Lip 2009
Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 29, 2013 11:54 pm   

WielkaPyza, ja byłam na takim weselu i wspominam je dość kiepsko, bo zwyczajnie byliśmy głodni :D po weselu pojechaliśmy do cioci na bigos :P zważywszy na to, że tylko młodzi i brat młodego mięsa nie jadają, a reszta rodziny to mięsożercy zarówno ze strony młodego jak i młodej, to robienie przez nich wesela typowo wegetariańskiego było dla mnie nieporozumieniem. Swoją drogą ja na swoim weselu zapewniłam im wegetariańskie posiłki pomimo tego, że oni mięska mnie pozbawili.
_________________
 
 
ancia 

Dołączyła: 24 Gru 2013
Posty: 19
Skąd: Polska
Wysłany: Pon Gru 30, 2013 8:51 am   

nie można nikomu narzucać swoich upodobań. Być może osoby, które są wegetarianami czują się w mniejszości i w wielu przypadkach menu jest im narzucane, dlatego gdy mogą zadecydować same, chcą pokazać swoje odmienne gusta ;)
_________________
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Pon Gru 30, 2013 9:20 am   

ja z kolei mam wrażenie, że wegetarianie niestety myślą tylko o sobie - to wesele na którym była madzik_86 to najlepszy tego przykład. Jeśli jem mięso, ale moim gościem sa wegetarianie to staram sie przygotować takie dania / przystawki, żeby i oni mogli się najeść. Ale jeśli już idziemy do wegetarian, to dla nas "mięsożerców" mięsa nie będzie - tylko dania wegetariańskie..
_________________


 
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Pon Gru 30, 2013 9:53 am   

To ja nie wiem czy do oczepin na takim weselu bym wytrzymała :smile: bo jak dla mnie to mięso, mięso i mięso :D Ja na pewno źle bym wspominała takie wesele. Kobiety to jeszcze jakoś mogą znieść, ale sobie nie wyobrażam Męża który by się zajadał warzywami :D A po drugie przeważnie jak idziemy na wesele to w domu mało co jemy przed, a później z utęsknieniem się czeka na rosół :) i wtedy taki smaczny rosół jest :)
_________________
 
 
raallf 

Dołączył: 30 Gru 2013
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 30, 2013 3:56 pm   

Jak już to podział menu a nie że tylko wegetariańskie menu dla wszystkich , znam osoby które bez mięsa nie przeżyją :) Zgadzam się z Olą , mało się je jeżeli wiemy że idziemy na ślub i wesele.
_________________
www
Ostatnio zmieniony przez raallf Pon Gru 30, 2013 3:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AgaNika 


Dołączyła: 25 Mar 2011
Posty: 654
Skąd: z Krainy Deszczowców
Wysłany: Pon Gru 30, 2013 11:17 pm   

Według mnie to kiepski pomysł, chyba, że na weselu bawiliby się tylko członkowie Klubu Wegetarian. Pewnie też wyszłabym głodna z takiej imprezy. To prawie tak, jakby zrobić wesele bez alkoholu... Ja akurat alko nie piję, ale nawet przez myśl mi nie przeszło, żeby na moim weselu go nie było :wink:
_________________
 
 
 
Sylwiii 

Wiek: 36
Dołączyła: 01 Sty 2014
Posty: 2
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: Sro Sty 01, 2014 9:42 pm   

Sama nie jem mięsa, ale nigdy nie narzuciłabym gościom swoim upodobań :) Znam masę osób, które nie wyobrażają sobie życia bez mięsa.
Trzeba też patrzeć na względy praktyczne- mięso, szczególnie tłuste jest dobrym podkładem pod alkohol :)
 
 
letycja 

Dołączyła: 30 Cze 2014
Posty: 6
Skąd: kraków
Wysłany: Wto Lip 01, 2014 10:32 pm   

Byłam na takim weselu gdzie większość potraw było właśnie wegetariańskich ale powiem że gdybym nie wiedziała czasem to smak tych potraw był dokładnie taki jaki znam jedząc kurczaka czy inne mięsa niczym sie nie różniło może to zasługa kuchni w Mekongu ale mi niczego nie brakowało.
 
 
Matrixx 

Wiek: 35
Dołączyła: 21 Maj 2014
Posty: 21
Skąd: z nikąd
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Czw Lip 17, 2014 4:28 pm   

Na grllujgotuj.pl sa bardzo fajne przepisy od Broil kinga na dania z serów oraz owoców morza. Myślę, że jeżeli na weselu jest większa grupa osób wegetariańskich warto zagospodarować dla nich cały stół i ustalić inne menu dla części gości.
 
 
Indyjskiewesele 

Wiek: 40
Dołączył: 18 Lis 2014
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 18, 2014 7:43 pm   

Drodzy forumowicze. Nie rozumiem skad problem? Wiem, ze kazdy powinien urzadzac wesele podlug wlasnych upodoban. To w koncu jego dzien. Czemu jednak mamy wmuszac w kogos jedzenie, ktore moze mu nie odpowiadac? Mamy obecnie wielu jaroszy, wegan, bezglutenowcow i inne osoby stosujace ograniczenia zywieniowe. Wszyscy restauratorzy sa na to swietnie przygotowani i sa w stanie przygotowac menu dla wszystkich bez jakichkolwiek dodatkowych kosztow. Kazdy moze miec to, co mu zasmakuje.
Moje wesele odbylo sie w restauracji Ganesh w Manufakturze. Wybor dan byl tak duzy, ze nie bylo problemu z wyborem podlug wlasnej diety.
 
 
M i A 

Dołączyła: 29 Sty 2015
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 13, 2015 11:41 am   

Osobiście uważam, że menu powinno być zróżnicowane tak aby każdy "biesiadnik "miał wybór :) Ja również nie jem mięsa ale nie wyobrażam sobie zrobić swojego wesela z menu typowo wegetariańskim i wegańskim... każdy ma prawo wyboru :)
_________________

 
 
Aldonka 

Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 66
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Pią Mar 13, 2015 1:46 pm   

Moim zdnaiem się to nie sprawdzi.
 
 
Dominishka 

Dołączyła: 24 Mar 2015
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 25, 2015 5:21 pm   

Ja jestem wegetarianką, ale mój mąż np. już nie. I w ogóle na 150 gości, którzy byli na weselu, tylko ja i jeszcze jedna osoba nie jemy mięcha, więc pomysł totalnie by nie wypalił. Tym bardziej, że największym powodzeniem cieszył się wiejski stół, uginający się od kiełbasy... My po prostu dostałyśmy inne dania, typowo wegetariańskie. Reszta wyszłaby po prostu głodna i pewnie porozchodziła by się wcześniej. A tak to zabawa trwała do białego rana :)
_________________
Łączę pozdrowienia:)
 
 
Lukakos 

Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 2
Skąd: słupsk
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Pią Mar 27, 2015 11:14 am   

Nie rób tego.Uważam,że to mogłoby rozwalić wesele niektórym.
 
 
Forever 

Wiek: 34
Dołączyła: 17 Wrz 2015
Posty: 54
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 15, 2015 3:35 pm   

Moja przyjaciółka nie je mięsa, ale tak jej się odkleiło że ma pretensje do tych, co jedzą. Bynajmniej ich nie przekonuje, kiedy oskarża ich podczas obiadu o brak wrażliwości. Nie sądzę, aby narzucanie innym swojego zdania było dobrym pomysłem.
 
 
MadziaKura 


Dołączyła: 12 Lis 2015
Posty: 15
Skąd: Łódź Widzew
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Pon Gru 28, 2015 11:35 am   

Jestem pod wrażeniem, że ktoś wpadł na pomysł przygotowania wesela typowo wegetariańskiego. Jestem pewna, że spora część gości nie wspominałaby tego dobrze, wiadomo, że w weselach chodzi także o to żeby sobie smacznie zjeść ;) Ale myślę, że niezłym pomysłem byłoby poczęstowanie mięsożernych gości jedną, max. dwiema dobrymi potrawami Wege tak aby zobaczyli, że na mięsie świat się nie kończy :)
 
 
dereka 

Dołączyła: 12 Sty 2016
Posty: 4
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto Sty 12, 2016 9:24 am   

wow pierwsze slysze zeby ktos organizowal wesele wegetariańskie :) Z jednej strony mogą być głosy krytykujące, w końcu wy jako wegetarianie nie musicie jesc miesa a goście - faceci czesto go potrzebują ;) Ale z drugiej strony to wasza uroczystość, wasz dzień i wy jestescie najważniejsi wiec inni moga wytrzymac jeden wieczor bez miesa i w koncu to nie jedzenie jest najwazniejsze na weselu ;)

usunęłam podpis z reklamą. Dorotka_
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Wto Sty 12, 2016 9:30 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Erykk 

Wiek: 43
Dołączył: 18 Sie 2017
Posty: 1
Skąd: Żnin
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Pią Sie 18, 2017 10:13 am   

Kilkanaście dni temu byliśmy na weselu. Ze względu na to, że moja żona jest wegetarianką, poprosiliśmy, by przygotowano dla niej dania wegetariańskie. Jakież było oburzenie przyszłej Panny Młodej, która widziała wielki problem w tym, by kuchnia przygotowała porcje wegetariańskie dla jednej osoby. Jak się okazało (po mojej telefonicznej interwencji), szefowa wyraziła zgodę na takie dania, szczególnie, że w propozycji menu miała taką opcję.

usunięty podpis z reklamą. Dorotka_
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Pią Sie 18, 2017 10:19 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adam1974 

Dołączył: 12 Gru 2017
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 12, 2018 2:36 pm   

W interesie panny młodej (oczywiście pana młodego również) powinno być żeby goście czuli się i bawili jak najlepiej więc jak dla mnie to jest nie do pomyślenia.
 
 
balbina8 

Dołączyła: 24 Lis 2017
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 29, 2018 11:15 pm   Re: Wesele Wegetariańskie :)

WielkaPyza napisał/a:
Kochani!
Co powiecie na temat wesela z menu typowo wegetariańskim?
Myślicie że taki pomysł przejdzie czy spotka się z krytyką ze strony niewegetariańskiej rodziny ? :)

wydaje mi się, że spotka się raczej z krytyką
Menu powinno być dostosowane do wszystkich gości
 
 
alcia 

Dołączyła: 02 Sty 2017
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 31, 2018 1:09 am   

u nas były dania wege ale dlatego że sporo osób było wege,a le normalne dania mięsne musiały byc także
 
 
Japp 

Dołączył: 11 Maj 2018
Posty: 13
Skąd: Kutno
Wysłany: Pią Cze 29, 2018 10:27 am   

To się nie spodoba wujkom i ciociom co niektórym :)
 
 
oleczqa002 


Wiek: 33
Dołączyła: 31 Sie 2015
Posty: 166
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 19, 2019 8:27 pm   

Ja niedługo idę na wesele wegańskie :) i mimo, że weganką nie jestem to się cieszę, bo to zawsze nowe ciekawe doświadczenie :) a na pewno będzie pyyyysznie :) jak komuś się nie podoba to może w ogóle nie przychodzić :P
_________________


Zapraszam do mojego dzienniczka!
 
 
Kaolin 

Dołączyła: 27 Lut 2020
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 27, 2020 6:38 pm   

Ja osobiście na taki krok bym się nie zdecydowała... Wydaje mi się, ze z tego powodu mogłoby powstać sporo sporów.
_________________
Kosze SwiatWorkow.pl - Mój mały sklepik
 
 
fidei 

Dołączyła: 27 Mar 2020
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 27, 2020 5:54 pm   

super pomysł
 
 
moniaka 

Dołączyła: 26 Wrz 2021
Posty: 10
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Wrz 26, 2021 7:50 pm   

Moim zdaniem musi być wybór dla tych i dla tych. Nie podejrzewam zeby wszyscy goscie byli wegetarianinami. Mi to by sie nie spodobało raczej.
 
 
czarnamagia 

Dołączyła: 11 Kwi 2017
Posty: 21
Skąd: warszawa
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Wto Lis 02, 2021 4:48 pm   

do picia alkoholu przydaloby sie cos do przegryzienia. Mozesz tez postawic dobre naturalne soki 100% tloczone na zimno do alko na pewno dobry jest sok pomidorowy
_________________
ubranka niemowlęce
 
 
MilenaStojan 

Dołączyła: 15 Cze 2022
Posty: 19
Skąd: Wawa
Wysłany: Sro Cze 22, 2022 10:14 pm   

Ciekawe propozycje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl