Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Soczewki kontaktowe
Autor Wiadomość
ewa.krzys 


Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 2643
Skąd: z niedaleka
Wysłany: Sob Lis 12, 2011 9:32 pm   

asia7, czyli wystarczy wybrać się do porządnego optyka, on wtedy doradzi. A soczewki dobiera się z inną mocą niż okulary.
_________________


 
 
asia7 


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Maj 2011
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 12, 2011 9:55 pm   

ewa.krzys napisał/a:
asia7, czyli wystarczy wybrać się do porządnego optyka, on wtedy doradzi. A soczewki dobiera się z inną mocą niż okulary.


nie no był u dobrego optyka i to są właśnie moce idealnych szkieł kontaktowych (nie okularów), ale takich nie ma w sprzedaży (tzn cylindra -2,5) normalnie kupuje zatem -2,25 (potrzebuje na motor itp) ale nie widzi w nich tak jak w okularach (tak twierdzi) i nie czułby się wygodnie nosząc je na codzień
_________________
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Mar 01, 2012 8:18 pm   

ja nosze soczewki od 10 lat, swietna sprawa-koniec parowania okularów po wejsciu do pomieszczen z roznica temperatur, mozna plywac, jezdzic na nartach i robic cala mase fajnych rzeczy bez ograniczen !! ja od poczatku kupuje szkla u mojej okulistki (wcale nie jest drozej, wrecz przeciwnie-zawsze dosatje jakies gratisy :) ), wiem przynajmniej ze zawsze sa dobrze dobrane, za wizyte tez nie place, bo w ramach tego ze kupuje kontakty u niej ona mi bada wzrok.
Gdyby ktos mial jakies pytania albo problemy-sluze pomocą :) troche juz przez te latka doswiadczen ze szklami nabralam-wlacznie ze zdejmowaniem ich w ciemnym namiocie w spartanskich warunkach, wyciaganie soczewki spod powieki bo jakims cudem ją tam wepchnelam czy nurkowaniu :)
 
 
ewa.krzys 


Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 2643
Skąd: z niedaleka
Wysłany: Pią Mar 02, 2012 8:13 am   

Nie wiem, gdzie to napisać, wiec tu dam informację:
w tesco na Pojezierskiej jest promocja na płyn do soczewek Solo Care: za duży (360 ml) 19,90 zł, a mały (90 ml) 3,75 zł.
_________________


 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pią Mar 02, 2012 10:36 am   

ja miałam po tym płynie (Solo) strasznie podraznione spojówki, no ale to pewnie kwestia dopasowania. Testowalam juz Solo, Renu i Opti Free i z tego ostatniego jestem najbardziej zadowolona. Jeśli chodzi o skład podobno też jest z tych powyższych najzdrowszy dla oczu.
 
 
herbatnik 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 651
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 09, 2014 9:13 pm   

Noszę soczewki już od 7 lat i bardzo sobie cenię air optixy miesięczne. Miały być tylko na początek, ale do tej pory nie zmieniłam marki. Ogólnie nie mam dolegliwości związanych z noszeniem soczewek, tylko ostatnio zauważyłam, że bardzo czerwienieją mi oczy. Nic mnie nie uwiera ani nie szczypie, a mimo to po kilku godzinach noszenia przeglądam się w lustrze mi pełno żyłek na oczach. Może to od klimatyzacji, albo alergia.
_________________

 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Paź 09, 2014 9:59 pm   

Wypróbuj krople nawilżające. Klima i komp mogą być winne.
 
 
ZoltyTulipan 


Wiek: 35
Dołączyła: 04 Maj 2012
Posty: 1217
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 10, 2014 3:43 pm   

herbatnik napisał/a:
Ogólnie nie mam dolegliwości związanych z noszeniem soczewek, tylko ostatnio zauważyłam, że bardzo czerwienieją mi oczy.

Mam tak samo i też nie wiem w czym jest problem. Ostatnio jak nosiłam soczewki, co prawda długo, bo koło 18h to wyglądałam jak wampir :) Po prostu całe oczy miałam czerwone.. Problem klimatyzacji to chyba nie jest, bo przynajmniej teraz się jej nie używa a oczy czerwone są...

I ja też długi czas nosiłam air optix, ale teraz od kilku miesięcy zapałałam miłością do soczewek kolorowych i już jakoś mi tak dziwnie, jak widzę swoje naturalne oczy :)
_________________
 
 
AgaNika 


Dołączyła: 25 Mar 2011
Posty: 654
Skąd: z Krainy Deszczowców
Wysłany: Sob Paź 11, 2014 12:14 am   

herbatnik napisał/a:
ostatnio zauważyłam, że bardzo czerwienieją mi oczy

Moją przygodę z soczewkami zaczęłam w salonie jednej z sieciówek - gabinet i samo badanie wyglądało b. profesjonalnie. Nosiłam je ponad 4 lata i byłam bardzo zadowolona. Po jakimś czasie zaczęły się u mnie podobne dolegliwości. W pewnym momencie stały się tak uciążliwe, że postanowiłam iść do lekarza. Wybrałam nie jakiegoś pierwszego lepszego tylko chyba najlepszego okulistę w Łodzi. Po wizycie u niego i przeprowadzeniu szeregu badań okazało się, że mam zespół suchego oka i dodatkowo dziury (dosłownie) na dolnej części rogówki w obu oczach - mikrourazy powstałe przy zdejmowaniu soczewek... Pierwsze pytanie dra brzmiało:"Kto pani zalecił soczewki?!" I dostałam absolutny zakaz noszenia... I tak się skończyła moja przygoda z soczewkami... :(
_________________
 
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 11, 2014 11:49 am   

herbatnik napisał/a:
Noszę soczewki już od 7 lat i bardzo sobie cenię air optixy miesięczne.


Zaskakujesz mnie - air optixy to najgorsze soczewki jakie w życiu nosiłam.. i to b krótko bo po prostu bardzo męczyły mi oczy, szczypały czerwieniały itd.. jednym słowem masakra :roll:

W zeszłym m-cu byliśmy na weselu i musiałam zapatrzeć się w "oczy" i postanowiłam wypróbować nowe soczewki które zachwalała mi sprzedawczyni..niestety zostały mi się tylko 3 sztuki "w plastrze" i nie wiem jak się nazywają - jest biało szare opakowanie i jedynie napis 1 day silicone hydrogel (muszę się w najbliższym czasie zorientować co to za cudo :mrgreen: )
Powiem Wam, że te soczewki są tak rewelacyjne, że nie sposób się ich nachwalić :jezyk1:
W ogóle nie czułam ich na oku, nic mnie nie uwierało,nie bolało, nie szczypało - czad.
Założyłam je koło 10 rano i nosiłam razem z mocnym makijażem do 5 rano dnia następnego :!: :smile:
ani przez chwile nic mnie nie szczypało, oko mi się nie "sklejało" jak przy innych soczewkach przy długim czasie noszenia kiedy oko się wysusza - w zasadzie w ogóle nie odczułam, że mam "kontakty" a uwierzcie, że mam bardzo wrażliwe oczy :wink:
_________________


 
 
herbatnik 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 651
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 13, 2014 10:20 am   

AgaNika, też się bałam, że to mam, ale u mnie dolegliwości pojawiają się kiedy np. jestem niewyspana, albo jest bardzo sucho w pomieszczeniu itp. Tak na codzień jest ok. Ale i tak pójdę do okulisty na jakąś kontrolę; chociaż przed przepisaniem soczewek okulistka przebadała mnie na wylot, jakby coś było nie tak, to by powiedziała.
Rusałka_Maja, to są chyba kwestie indywidualne :) dostałam air optixy na początek, bo podobno są grubsze i trochę większe od zwykłych soczewek i są łatwiejsze do założenia i zdjęcia(i znalezienia na podłodze :P ) dla osób, które się uczą je nosić. I tak się jakoś przyzwyczaiłam, a poza tym mam dosyć "niewrażliwe" oczy, jeśli chodzi o dotyk, bez problemu wyciągam palcami paprochy i rzęsy, jak mi coś wpadnie do oka, więc może dlatego lepiej toleruję te soczewki.
_________________

 
 
karolina84 


Dołączyła: 10 Sty 2012
Posty: 84
Skąd: Łowicz
Wysłany: Pon Paź 13, 2014 12:21 pm   

Od jakiegoś czasu śledzę ten wątek,bo zastanawiam się nad kupieniem soczewek. Do tej pory miałam obawy,że moje oczy są zbyt wrażliwe oraz że nie będę umiała ich zakładać,bo niestety tak mam,że jak mi cokolwiek wpadnie do oka choćby najmniejszego to automatycznie mi się zamyka i mam problem z wyjęciem.. :roll: Ale po tym co napisała
AgaNika mam jeszcze więcej wątpliwości..
_________________
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Paź 13, 2014 7:33 pm   

karolina84, przełam się. Przy pierwszej aplikacji możesz zniszczyć kilka soczewek (ja zniszczyłam 2). Pierwsze zdejmowanie też wymaga przełamania się (albo możesz zrobić to co ja - mój teraz już mąż spił mnie i wyjęłam je w sekundę, bez szkód dla oczu :razz: ). Ale jest zdecydowanie warto. Zwłaszcza gdy jedziesz nad wodę, albo na narty. Też mam nadwrażliwe oczy i strasznie bałam się, że nic z tego nie wyjdzie, ale teraz uwielbiam soczewki. Nosiłam je parę lat non stop, ale teraz, gdy dużo siedzę przy komputerze, korzystam głównie z okularów. Gdybym miała inną pracę, nosiłabym soczewki.
Przy "pierwszych razach", nie noś ich częściej niż co drugi dzień. Daj oczom dzień na odpoczynek. I najlepiej żebyś nie używała wydłużającego tuszu do rzęs w pierwszym tygodniu. Wydłużające tusze nadal często podrażniają oczy, więc lepiej go odstawić na kilka dni.
 
 
karolina84 


Dołączyła: 10 Sty 2012
Posty: 84
Skąd: Łowicz
Wysłany: Pon Paź 13, 2014 8:51 pm   

Terry napisał/a:
Pierwsze zdejmowanie też wymaga przełamania się (albo możesz zrobić to co ja - mój teraz już mąż spił mnie i wyjęłam je w sekundę, bez szkód dla oczu :razz: ).


No w moim obecnym stanie raczej odpada :wink:

A nie ma ryzyka uszkodzenia rogówki,tak jak pisała AgaNika?
_________________
 
 
AgaNika 


Dołączyła: 25 Mar 2011
Posty: 654
Skąd: z Krainy Deszczowców
Wysłany: Pon Paź 13, 2014 9:22 pm   

karolina84 napisał/a:
miałam obawy,że moje oczy są zbyt wrażliwe oraz że nie będę umiała ich zakładać,bo niestety tak mam,że jak mi cokolwiek wpadnie do oka choćby najmniejszego to automatycznie mi się zamyka i mam problem z wyjęciem..

miałam takie same obawy i jakież było moje zdziwienie, gdy bez żadnego problemu od pierwszego razu zakładałam je i zdejmowałam, i ani jednej nie zepsułam :wink: A co do moich dolegliwości, jeśli dobór soczewek zostawisz dobremu okuliście to z pewnością wszystko będzie ok :) Gra jest warta świeczki - noszenie okularów przeciwsłonecznych przy jednoczesnym rozpoznawaniu ludzi na ulicy jak dla mnie - bezcenne... :smile: Ja coraz częściej zastanawiam się nad laserową korekcją wzroku, mam już dość wstawania do małego o 5 nad ranem jak krecik i szukania okularów...
Rusałka_Maja co do soczewek typu "one day" to zupełnie inna historia i komfort noszenia, no i za ten komfort całkiem nieźle trzeba zapłacić... :(
_________________
Ostatnio zmieniony przez AgaNika Pon Paź 13, 2014 9:28 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 14, 2014 6:41 am   

Też nie miałam problemów z aplikacją ani ich wyjmowaniem ;) ale to też kwestia indywidualna :)
AgaNika no tak z jednodniowymi to fakt, że swoje kosztują, ale też niestety nie wszystkie jestem w stanie nosić :evil:

Wg mnie trzeba próbować co jest dla siebie najlepsze.. bo z tym dobieraniem przez okulistę.. mi też dobierała Pani dr właśnie te air optix i twierdziła, że są dla mnie świetne.. ale co miała mówić jak tylko ciba vision miała w gabinecie :razz: (a nie była to 1 lepsza pani dr tylko najlepszy gabinet jak nie jeden z najlepszych w Łodzi - ponoć)..
_________________


 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Paź 14, 2014 10:08 am   

Malując maskara oczy, też możesz uszkodzić oko. Wystarczy używać chińskich kosmetyków, albo notorycznie wkładać sobie szczoteczkę w oko. Czy informacja, że duży procent kobiet źle maluje oko, podrażnia oko rysując szczoteczką, co powoduje notoryczne zapalenie spojówki i mieszków rzęs odstrasza cię od malowania oczu?
Zacznij od jednodniowych. Przekonasz się, że to duży komfort. Po pierwszym opakowaniu możesz przejść na miesięczne, lub zrezygnować z soczewek.
 
 
karolina84 


Dołączyła: 10 Sty 2012
Posty: 84
Skąd: Łowicz
Wysłany: Wto Paź 14, 2014 11:24 am   

Terry, raczej nie trafiam szczoteczką w oko :wink: ale dzięki Dziewczyny za rady. Chyba faktycznie najlepiej zacząć od jednodniowych i wtedy zorientuję się co i jak. Z Waszych wypowiedzi wynika jednak,że duuużo więcej jest plusów,a ryzyko przy prawidłowym użytkowaniu niewielkie,więc chyba się zdecyduję :)
_________________
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Paź 14, 2014 12:03 pm   

Przecież wiesz o co chodzi. Jak soczewka nie chce zejść, to nie ma co panikować i skubać na siłę. Wystarczy użyć kropli nawilżających i odczekać chwilę, żeby nie zatrzeć oka.
 
 
AgaNika 


Dołączyła: 25 Mar 2011
Posty: 654
Skąd: z Krainy Deszczowców
Wysłany: Wto Paź 14, 2014 12:56 pm   

Rusałka_Maja napisał/a:
bo z tym dobieraniem przez okulistę.. mi też dobierała Pani dr właśnie te air optix i twierdziła, że są dla mnie świetne..

pisząc to miałam głównie na myśli przeprowadzenie konkretnych badań a nie tylko komputerowe stwierdzenie ilości dioptrii...

karolina84 napisał/a:
więc chyba się zdecyduję
- powodzenia - :super:
_________________
Ostatnio zmieniony przez AgaNika Wto Paź 14, 2014 12:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
herbatnik 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 651
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 14, 2014 1:42 pm   

Właśnie właśnie-badanie pod kątem soczewek powinno być bardziej szczegółowe.
Ostatnio rozmawiałam z koleżanką o soczewkach i powiedziała, że przy kupowaniu jedynym parametrem jakim się kieruje jest ilość dioptrii...a promień krzywizny i średnica soczewki? Ano nie wiedziała, że coś takiego istnieje :)
_________________

 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 14, 2014 7:51 pm   

Dziewczyny, jakiego optyka polecacie?
Ja byłam dzisiaj u dwóch i masakra. Wcześniej nosiłam okulary. Lepiej w nich widziałam. Teraz nie noszę bo mi niewygodnie.
Poszłam dziś w Galerii do Fielmanna. Ponad godzinę naczekałam się w kolejce. Po czym weszłam do gabinetu, pani doktor coś tam popatrzyła. Zbadała mi urządzeniem oczy i stwierdziła, że nic nie poradzi. Mam coś tam, jakieś porażenie...że tego się nie leczy, że nie dobierze mi nawet okularów a tym bardziej soczewek. I tyle. dodała, że powinnam iść zbadać oczy. Po co, skoro jak sama stwierdziła, tego się nie leczy...
Bez sensu. Zbyła mnie i tyle.
Do drugiego poszłam. Wszystko ok, tylko pani usilnie twierdziła, że soczewki to nie wszystko. Powinnam mieć tez okulary i przy wizycie dostanę receptę.
Ale ja NIE chcę okularów tylko soczewki. A pani z uporem maniaka, żeby nie polegać na soczewkach i mieć okulary i że przy wizycie dostane receptę... i tak w kółko.
Skutecznie mnie zniechęcili do wizyty soczewek itd.
_________________
 
 
 
AgaNika 


Dołączyła: 25 Mar 2011
Posty: 654
Skąd: z Krainy Deszczowców
Wysłany: Sro Paź 15, 2014 12:13 am   

misia-misia napisał/a:
Dziewczyny, jakiego optyka polecacie?

Jeśli chodzi o optyka to nie pomogę ale co do okulisty to polecam dra Sztarbałę - świetny specjalista. Kilka lat temu uratował oko mojemu mężowi podczas gdy inni lekarze bezradnie rozkładali ręce...
_________________
Ostatnio zmieniony przez AgaNika Sro Paź 15, 2014 12:16 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 15, 2014 7:01 am   

AgaNika, dziękuję za informację :)
_________________
 
 
 
herbatnik 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 651
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 15, 2014 8:20 am   

misia-misia, zazwyczaj tak jest, że jeśli nie masz okularów i idziesz po receptę na soczewki, to przepisują także okulary. Bo nigdy nic nie wiadomo, a nuż coś się stanie i nie będziesz mogła założyć soczewek i co wtedy-chodzenie na ślepo :) nie wiem, jaką masz wadę, ale ja od razu do soczewek zamówiłam okulary i noszę zamiennie. Ale ja jestem krótkowidzem :)
_________________

 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 15, 2014 4:51 pm   

Aha a te soczewki nad którymi się tak rozpływałam to daily HD producenta monovision nowość na rynku.
_________________


 
 
petronela 

Dołączyła: 13 Cze 2017
Posty: 16
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 20, 2018 8:55 pm   szkła kontaktowe

nosicie szkla kontaktowe? nie podrażniają wam oczu? ja to jak noszę to mam po 2-3 godzinach ochotę sobie oczy wydrapać, jest sens się męczyć?
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sro Mar 21, 2018 8:59 pm   

Petronela przyłączyłam Twój post do istniejącego już tematu.

Co do Twojego pytania - to nie jest normalna reakcja, chyba, że po pierwszym dniu noszenia (oko musi się przyzwyczaić). Najlepiej idź do okulisty (nie optyka!) - może masz za suche oczy i stąd to uczucie dyskomfortu. Lekarz sprawdzi i będziesz wiedzieć czy możesz nosić soczewki. :)
_________________
 
 
loperka 

Dołączyła: 09 Lip 2019
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Lip 09, 2019 8:00 am   

Zamierzam zmienić okulary na soczewki kontaktowe. Powiedźcie dziewczyny - długo zajęło wam przestawienie się do soczewek?
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Wto Lip 09, 2019 2:29 pm   

loperka napisał/a:
długo zajęło wam przestawienie się do soczewek?

Już nie pamiętam dokładnie (to już tyle lat temu...) - ale może 1-2 dni.
Jeśli masz dobrze dobrane soczewki i brak przeciwwskazań zdrowotnych to "przestawienie" będzie automatyczne. :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Asiek Wto Lip 09, 2019 4:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
herbatnik 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 651
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 09, 2019 3:49 pm   

loperka, to zależy, jak definiować "przestawienie się" :) oczy raczej szybko się przyzwyczaiły, w kilka dni już soczewek nie czułam. Ale nauka zakładania/zdejmowania trochę potrwała. No i pilnowania, żeby nie trzeć oczu etc.
_________________

 
 
Alina87 

Dołączyła: 19 Lip 2019
Posty: 13
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Czw Paź 17, 2019 12:53 pm   

Zanim przywdzieje się soczewki kontaktowe, to możecie skonsultować się z okulistą. Mi pomógł zabieg femtolasik, dla niewtajemniczonych przesyłam link (...). Polecam zapoznać się z tematem, bo to naprawdę działa :)

Usunęłam komercyjny link. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Asiek

[ Dodano: Wto Sie 04, 2020 5:22 pm ]
Witam,mi zalezy na tym,aby pozbyc sie laserowej korekcji wzroku. Chętnie poznam wasze opinie,poniewaz dosc powaznie sie nad tym zastanawiam https://blikpol.pl/laserowa-korekcja-wzroku Co o tym sądzicie? Chętnie poznam wasze opinie.
Ostatnio zmieniony przez Asiek Czw Paź 17, 2019 3:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Baba Jaga 

Dołączyła: 12 Maj 2021
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 25, 2021 12:00 pm   

Tak wam doradzę że na allegro można o wiele taniej kupić markowe soczewki ;)
 
 
metka25 

Dołączyła: 29 Kwi 2016
Posty: 13
Skąd: warszawa
Wysłany: Sro Paź 05, 2022 6:09 pm   

Najpierw okulista i szczegółowe badanie wzroku, a dopiero później dobór okularów u optyka. Polecam konsultację w klinice Libermedic w Warszawie. Jeśli chodzi o diagnostykę i leczenie, to nie mają sobie równych.
 
 
wola50831 

Dołączyła: 13 Mar 2023
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Mar 13, 2023 10:03 am   

Jak masz i nosisz już okulary to wystarczy wizyta u specjalisty, który dobierze Ci odpowiednie soczewki i pomoże w ich pierwszym założeniu i ściągnięciu.
_________________
terapia manualna Wrocław
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl