Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Kościół św. Anny w Łodzi
Autor Wiadomość
Asia 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 16, 2004 5:05 pm   

My będziemy mieli slub w kościele św. Anny. W tym roku kościół ten obchodzi jubileusz i z wiązku z tym trwa jego gruntowny remont: jest świeżo umalowany, odświeżone ołtarze, ławki, boazeria, a teraz trwa wymiana witraży w oknach. Cieszę się, że będzie tak czyściutko i ładniutko na mój slub.
Nie wiem jeszcze jaka bedzie dekoracja i jej koszt, nie znam tez kosztu ślubu.
_________________
Mój najpiekniejszy dzień - 25 września 2004 r.
 
 
anna.b 


Wiek: 47
Dołączyła: 18 Lut 2004
Posty: 171
Skąd: Lodz
Wysłany: Sob Lut 21, 2004 12:52 am   

Asiu,

My tez mamy slub w kosciele Sw. Anny, tydzien przed Toba - 18.09.2004 (to moja parafia, mialam tam wszystkie skaramenty. Jesli mieszkasz w okolicy, to moze sie znamy??? :wink: ).

Dowiadywalismy sie o ceny i wyglada to nastepujaco:
slub 300 zl
organista do 100 zl
dekoracja ok. 200 zl (ale nie jestem pewna, czy to nie jest oplata za dodatkowa dekoracje, bo moj narzeczony twierdzi, ze Pani w Kancelarii powiedziala, iz dekoracja jest juz wliczona w cene slubu. Ale lepiej dowiedz sie dokladnie, bo moglismy cos pokrecic).

Ostatnio jak bylismy, to konczyli jeden witraz (ale to bylo jeszcze w grudniu) i podobno w tym roku maja NA PEWNO wykonac trzy.
Ja juz dawno nie bylam w naszym kosciele na mszy, bo od 2 lat nie mieszkam z Rodzicami, wiec nie znam za bardzo obecnych ksiezy. Czy Wy juz jakiegos wybraliscie?

Pozdrawiam cieplo i ciesze sie, ze spotkalam tu osobe, ktora bedzie slubowac w tym samym kosciele.

Ania :D
 
 
 
Asia 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 21, 2004 1:56 am   

Ja również barrrrrrdzo się cieszę!
Kościół św. Anny jest moją obecna parafią, roboty remontowe obserwuję więc systematycznie. Zmartwiłaś mnie tym ,ze w tym roku mają zmienić tylko 3 witraże - ja miałam nadzieję, że wszystkie. W dalszym ciągu jest robiony pierwszy.
Ciekawa jestem , czy dekoracja jest rzeczywiście wliczona w cenę ślubu - chyba byłoby to zbyt piekne. Ale chyba jednak nie, bo jak 1,5 roku temu brała tam slub moja znajoma, to za dekorację płacili dodatkowo.
Nie wybraliśmy księdza, na razie się zastanawiamy.

Może faktycznie się znamy? Nie rozpoznajesz mnie z fotki w profilu?

Cieplutko pozdrawiam!
_________________
Mój najpiekniejszy dzień - 25 września 2004 r.
 
 
anna.b 


Wiek: 47
Dołączyła: 18 Lut 2004
Posty: 171
Skąd: Lodz
Wysłany: Sob Lut 21, 2004 2:26 am   

Asiu,

Hmm, wiec jednak chyba cos pomylilismy z tymi cenami za dekoracje. Trzeba sie dokladnie dowiedziec. Pamietam tylko, ze ich cena miala wyniesc MAX. 200 zl. (czy to duzo?, nie orientuje sie w cenach).

Niestety, ze zdjecia Cie nie rozpoznaje. Ale piszesz, ze jest to Twoja obecna parafia. Czy zatem od dawna mieszkasz w tych okolicach, bo ja od dziecka. Moze chodzilysmy razem do jakiejs szkoly?

Pozdrowka,
Ania
_________________
* Ślub 18 września 2004 *
 
 
 
Asia 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 21, 2004 12:41 pm   

anna.b napisał/a:
Asiu,

Niestety, ze zdjecia Cie nie rozpoznaje. Ale piszesz, ze jest to Twoja obecna parafia. Czy zatem od dawna mieszkasz w tych okolicach, bo ja od dziecka. Moze chodzilysmy razem do jakiejs szkoly?

Pozdrowka,
Ania


Mieszkam tutaj od 13 lat, chodziłam do SP 193
_________________
Mój najpiekniejszy dzień - 25 września 2004 r.
 
 
anna.b 


Wiek: 47
Dołączyła: 18 Lut 2004
Posty: 171
Skąd: Lodz
Wysłany: Sob Lut 21, 2004 4:31 pm   

No to raczej marne szanse. Ja chodzilam do SP 5. :lol:

Ania
_________________
* Ślub 18 września 2004 *
 
 
 
Asia 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 22, 2004 9:44 am   Kościół św. Anny w Łodzi

Kosciół św. Anny w Łodzi mieści się przy Al. ?miegłego - Rydza. Tak się składa, że aż 4 forumki tam własnie ślubują. Temat ten będzie więc służył wymianie spostrzeżeń o tym kościele.
Kawas miała już tam slub i liczę na to, że nam opowie o opłatach, dekoracji, organiście itp.
Interesuje mnie też, gdzie stawały samochody gości weselnych, bo na Al. ?miegłego - Rydza obowiązuje zakaz.
Kawas, liczymy na Ciebie :D
_________________
Mój najpiekniejszy dzień - 25 września 2004 r.
 
 
kawas 


Wiek: 46
Dołączyła: 12 Maj 2004
Posty: 37
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 22, 2004 11:09 am   Witam serdecznie

Kościół św. Anny jest w tej chwili po remoncie, wygląda pięknie. Jest stylowy, ma klimat starego kościoła i ten zapach...taki, jak powinien być w kościele. Stare stylowe ławki...
Jeśli chodzi o opłaty:
ceremonia 350 zł
dekoracja 200 zł
zapowiedzi 50 zł
organista 100 zł (do wyboru jest dwóch, ksiądz podaje do nich telefony komórkowe)
Ja miałam jeszcze dodatkowo skrzypka i śpiewaczkę (ale to już jest sprawa indywidualna)

Ksiądz świetny, młodzieżowy, podszedł do nas bardzo personalnie, bardzo życzliwy, ciepły i miły, dużo żartował.
Kościól wyglądał przepięknie, był ślicznie udekorowany, bez żadnej przesady. Przy ołtarzu bukiety "żywych", białych kwiatów.
Nasz ślub był ostatni, więc nie musieliśmy się spieszyć z życzeniami, nie zamknięto nam przed nosem kościoła (a wiem, że takie sytuacje w innych parafiach się zdarzały)
Jeśli zaś chodzi o parkowanie, to rzeczywiście jest mało miejsca, część naszych gości podjechało od ulicy Wacława (mała uliczka po prawej stronie), ale "na zakazie" też parkowali. W końcu to był ślub, każdy policjant by wybaczył

Jeśli chciałybyście jeszcze o coś spytać, to bardzo proszę, a jak mi się coś jeszcze przypomni to napiszę...
_________________
kawas
nasza wielka chwila odbyła się 26 czerwca 2004 roku
 
 
Asia 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 22, 2004 2:32 pm   

Kawas, ślicznie dziekuję za tak wyczerujące sprawozdanie. :iconpray:

Interesuje mnie jeszcze sprawa organisty. Skoro jest ich dwóch, to skąd wiedziałaą ktrórego wybrać? Dobrze, że już teraz o tym wiem, to pójdę obejrzeć tam śluby i porównam. I jeszcze jedno - skrzypek i śpiewaczka byli załatwieni przez Was, czy przez organistę? Jeśli przez Was, to napisz czy rozmawiali wcześniej z organistą, by ustalic kiedy śpiew, kiedy skrzypce.
_________________
Mój najpiekniejszy dzień - 25 września 2004 r.
 
 
kawas 


Wiek: 46
Dołączyła: 12 Maj 2004
Posty: 37
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 22, 2004 2:57 pm   

Asiu. jeśli chodzi o organistę, to sprawa się wyjaśniła sama, bo w tym terminie zagrać mógł tylko jeden z nich (Pan Adam). Skrzypka zorganizowaliśmy sami, polecił nam go kolega (60 zł), a śpiewała kuzynka mojego męża (pięknie, wszyscy ją chwalili, poruszyła wszystkich gości...do łez, polecam ją gorąco). Tydzień przed ślubem, w niedzielę zorganizowaliśmy próbę w kościele, termin próby musi wyznaczyć organista. Na próbie ustalili kto kiedy gra itd. Mój mąż zorganizował i pokserował dla wszystkich nuty itd.
Cała trójka stworzyła wspaniały, wzruszający klimat........
_________________
kawas
nasza wielka chwila odbyła się 26 czerwca 2004 roku
 
 
Asia 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 22, 2004 3:06 pm   

Bardzo mi pomogłaś, wcześniej nie pomyslałam, że trzeba uzgodnić datę próby. Dziękuję :D
_________________
Mój najpiekniejszy dzień - 25 września 2004 r.
 
 
kawas 


Wiek: 46
Dołączyła: 12 Maj 2004
Posty: 37
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 22, 2004 3:14 pm   

Nie ma sprawy Asiu, cała przyjemność po mojej stronie, uwielbiam wracać wspomnieniami do tych wszystkich spraw :cry:
_________________
kawas
nasza wielka chwila odbyła się 26 czerwca 2004 roku
 
 
anna.b 


Wiek: 47
Dołączyła: 18 Lut 2004
Posty: 171
Skąd: Lodz
Wysłany: Czw Lip 22, 2004 5:58 pm   

Witajcie Kawas i Asiu!

Dawno mnie nie bylo na Forum, oj daaawno....

Ja również będę ślubować w "naszym" kościele. Podobnie jak Asia, do głowy mi nie przyszło, żeby uzgodnić próbę, a też będziemy mieć skrzypka na ślubie.
Mam jeszcze pytanie dot. księdza. Czy możesz napisać który to ksiądz udzielał Wam ślubu, jak się nazywa? Ja już od dawna nie mieszkam z Rodzicami i w związku z tym nie chodzę na msze do naszej parafii, a wiem, że teraz jest wielu nowych księży i nie wiemy, którego wybrać.
Będę wdzięczna za informacje.

Pozdrawiam,
Ania
_________________
* Ślub 18 września 2004 *
 
 
 
kawas 


Wiek: 46
Dołączyła: 12 Maj 2004
Posty: 37
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 23, 2004 7:36 am   

Aniu, ksiądz Andrzej Borczyk, wybraliśmy go nie przypadkowo, ponieważ on uczył w Liceum moją siostrę. Stąd wiedziałam, że jest w porządku. Przed ślubem spotkaliśmy się z nim, uzgodniliśmy wszystkie szczegóły i poprosiliśmy, aby to właśnie on udzielił nam ślubu.

A co do próby skrzypka z organistą to nie jest ona konieczna. Musicie porozmawiać z organistą. My musieliśmy mieć próbę, bo doszła jeszcze śpiewaczka. Ale skrzypek + organy to standard, który nie wymaga wcześniejszych spotkań (tak przynajmniej mówił nasz organista).

pozdrawiam
_________________
kawas
nasza wielka chwila odbyła się 26 czerwca 2004 roku
 
 
Sisi 

Wiek: 42
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 278
Skąd: Nijmegen
Wysłany: Sob Lip 31, 2004 4:42 pm   

Kawas, właśnie doczytalam, że za ceremonię zapłaciliście 350 zł. Czy to stawka podana przez księdza? Nam powiedziano, że ślub to 300zł, niby niewielka różnica, ale mogłoby nam zabraknąć, gdybyśmy wzięli co do grosza :roll: .
_________________
 
 
Asia 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 05, 2004 10:53 pm   

Sisi napisał/a:
Kawas, właśnie doczytalam, że za ceremonię zapłaciliście 350 zł. Czy to stawka podana przez księdza? Nam powiedziano, że ślub to 300zł .

Nam równiez powiedziano, że 300 zł.
Sisi, czy masz ustalone, który ksiądz udzieli Wam ślubu? Ja o tym zapomniałam.
_________________
Mój najpiekniejszy dzień - 25 września 2004 r.
 
 
Sisi 

Wiek: 42
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 278
Skąd: Nijmegen
Wysłany: Czw Sie 05, 2004 11:01 pm   

?lubu udzieli nam ksiądz Andrzej K. (Kroczek?). Ten, który dziś dyżurował w kacelarii. :) A Wy macie jakieś preferencje?
_________________
 
 
Asia 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 06, 2004 12:18 am   

Ja miałam zamiar poprosić, by ślubu udzielił nam ksiądz Andrzej, ale nie ten, który dziś był w kancelarii (jego raczej nie znam). Zdarzało nam się chodzić do kościoła na msze dla dzieci, a właśnie ksiądz Andrzej te msze prowadzi. Robi to naprawdę bardzo dobrze. No, ale niestety zapomnieliśmy się spytać, czy jest taka możliwość. Czy Wy poprosiliście tego księdza o to, by udzielił Wam ślubu?
I jeszcze jedno: czy rozmawialiście już z organistą?
_________________
Mój najpiekniejszy dzień - 25 września 2004 r.
 
 
Ania 


Wiek: 43
Dołączyła: 18 Lis 2003
Posty: 416
Wysłany: Pią Sie 06, 2004 12:20 pm   

Kawas masz może te namiary na skrzypka i spiewaczkę, nasz ksiądz się zgodził więc bardzo bym była wdzięczna jakbys mi te namiary mogła podać bo to już malo czasu nam zostało.
 
 
anna.b 


Wiek: 47
Dołączyła: 18 Lut 2004
Posty: 171
Skąd: Lodz
Wysłany: Nie Sie 29, 2004 1:38 pm   

Asia napisał/a:
Ja miałam zamiar poprosić, by ślubu udzielił nam ksiądz Andrzej, ale nie ten, który dziś był w kancelarii (jego raczej nie znam). Zdarzało nam się chodzić do kościoła na msze dla dzieci, a właśnie ksiądz Andrzej te msze prowadzi. Robi to naprawdę bardzo dobrze. No, ale niestety zapomnieliśmy się spytać, czy jest taka możliwość. Czy Wy poprosiliście tego księdza o to, by udzielił Wam ślubu?
I jeszcze jedno: czy rozmawialiście już z organistą?


Asiu, wiadomość z ostatniej chwili (a może już wiesz???)...

Otóż, byliśmy na ślubie w naszej parafii i ślubu udzielał ks. Andrzej Borczyk. Nam równiez bardzo sie spodobał i chcielismy, aby to właśnie on prowadził naszą ceremonię. Niestety, dowiedzieliślmy sie w kancelarii, że ks. Andrzeja we wrześniu już u nas nie będzie, ponieważ odchodzi do innej parafii :( Zatem mamy problem, bo naprawdę nie wiemy, którego księdza wybrać, a nie chcemy zdać się tylko na przypadek.

Może Ty Asiu, albo któras z Forumowiczek, macie kontakt do ks. Andrzeja?
Asiu, wybrałas już księdza?

Pozdrawiam,
Ania
_________________
* Ślub 18 września 2004 *
 
 
 
Sisi 

Wiek: 42
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 278
Skąd: Nijmegen
Wysłany: Pon Sie 30, 2004 12:32 pm   

Aniu, Asi w poprzedniej wypowiedzi chodziło o innego księdza Andrzeja z tej parafii. Ksiądz Andrzej Kroczek udzielał mi slubu, a Asia miała na myśli tego drugiego ks. Andrzeja, więc może on Wam udzieli ślubu?
_________________
 
 
anna.b 


Wiek: 47
Dołączyła: 18 Lut 2004
Posty: 171
Skąd: Lodz
Wysłany: Pon Sie 30, 2004 1:56 pm   

No właśnie, właśnie... Podobno trzech księży odchodzi i trzech nowych przychodzi. Niezłe zamieszanie, a my nie wimy którego wybrać! :hmm :
_________________
* Ślub 18 września 2004 *
 
 
 
Agulka 

Wiek: 42
Dołączyła: 06 Sty 2005
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 18, 2005 10:05 am   

Chyba do Was dołączę. Byłam, bardzo mi się podobało i marzę aby właśnie tam wziąść ślub. W tym tygodniu chyba już zarezerwujemy datę :D
 
 
niqs 

Dołączyła: 30 Mar 2005
Posty: 26
Skąd: krakow/lodz
Wysłany: Sro Kwi 13, 2005 4:53 pm   zdjecia kosciola sw. Anny

to znowu ja.....


Jak juz ochlonelismy z wrazenia dzieki Pipi i nawet sie zaczelismy znowu cieszyc kosciolem na ogrodowej uslyszelismy od ksiedza
zapomnialem wam powiedziec o 18 jest nabozenstwo czerwcowe i na pewno przyjdzie duzo wiernych.....
zalamka totalna .... czy jak rezerwowalismy termin i mowilismy o tym ze chcemy aby bylo kameralnie to nikt nie wiedzial w kancelarii ze jest to czerwiec i jest to nabozenstwo!!!

Zadzwonilam do sw. Anny jest wolny termin w tym dniu, godzina tez odpowiada ale nie mam pojecia jaki jest ten kosciol w srodku (wiem z forum ze odnowiony i ze ladny)
Czy macie moze zdjecia jakies ze srodka kosciola, jak on wyglada nie moge pojechac i zobaczyc bo mam 250 km w jedna strone :(

bede wdzieczna jezeli ktos mi pomoze
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 14, 2005 11:31 am   

Niqs, to jednak możecie wziąć ślub w czerwcu - tylko że ludzi się przestraszyliście.
A czy w innym kościele o 18-stej też nie będzie podobnie z ilością osób? bo nabożeństwa czerwcowe pewnie wszędzie się odprawiają, czy może zmieniliście godzinę?
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 14, 2005 12:40 pm   

Tak jak pisze Pipi - ja bym się nastawiła że we wszystkich kościołach w okolicach godziny 18 będzie nabożeństwo czerwcowe i tłumy wiernych. Więc raczej zmieńcie godzinę niż kościół.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Ostatnio zmieniony przez kryszka Czw Sty 12, 2006 12:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
niqs 

Dołączyła: 30 Mar 2005
Posty: 26
Skąd: krakow/lodz
Wysłany: Czw Kwi 14, 2005 12:52 pm   

Pipi mozemy ale od poczatku tlumaczylismy ze chcemy kameralne grono a ksiadz nas wpisal na 18 na nabozenstwo.
Malo sobie wyobrazam slub po czy na zakonczenie klekamy, ksiadz wystawia Najswietrzy sakrament i spiewamy litanie
to juz troche za duzo wrazen jak na jeden dzien

Mamy juz zaklepany termin u Sw Anny o 17.30 - skrocona msza i tylko zaproszeni goscie.

Tylko nie wiem jak ten kosciol wyglada w srodku :(
Ostatnio zmieniony przez niqs Czw Kwi 14, 2005 12:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 14, 2005 12:53 pm   

Rydza ?migłego to już niestety poza moim zasięgiem, ale jakieś forumki miały juz tam ślub, więc w galerii może są ich zdjęcia z kościoła ;) tak coś kojarzę
 
 
niqs 

Dołączyła: 30 Mar 2005
Posty: 26
Skąd: krakow/lodz
Wysłany: Czw Kwi 14, 2005 12:58 pm   

galeria jest nieczynna dla mnie
czekam na aktywacje konta caly czas
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 14, 2005 1:06 pm   

Niqs właśnie sprawdziłam w galerii nie ma zdjęć forumek z tego kościoła, więc nie musisz się niecierpliwić.
Kiedyś były zdjęcia Kawas w relacji, ale obecnie ich nie ma oraz miałam przyjemność obejrzeć zdjęcia Asi na żywo w albumach.
Ale dziewczyny były bardzo zadowolone z tego kościoła. :)
 
 
niqs 

Dołączyła: 30 Mar 2005
Posty: 26
Skąd: krakow/lodz
Wysłany: Czw Kwi 14, 2005 1:37 pm   

mam madzieje ze i ja bede zadowolona....

bo jak na razie to odechciewa mi sie wszystkiego....
myslalam ze chociaz kosciol skoro zalatwiony byl jako pierwszy juz w pazdzierniku to bedzie bez problemow a tu nagle inny

dobrze ze tylko kilka zaproszen rozdanych :D a nie wszystkie
robie sama, i jeszcze nie nadrukowalam wszystkich :)

[ Dodano: Czw Kwi 14, 2005 2:39 pm ]
kryszka
chetnie zmienilibysmy godzine na ogrodowej ale niestety nie ma juz terminow....
dlatego zaczelismy szukac innych kosciolow i oczywiscie z inna godzina niz 18.00

[ Dodano: Pon Maj 02, 2005 3:29 pm ]
w weekend bylismy w lodzi protokol spisalismy z ksiedzem wsio zalatwione.
Slubu bedzie udzielal nam ks. Henryk a gral dla nas Pan Szymon.
Kosciol jest przepiekny w srodku ladniutki czysciutki wszystko idealnie :)
 
 
Agulka 

Wiek: 42
Dołączyła: 06 Sty 2005
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 16, 2005 4:34 pm   

Mi będzie dawał ślub ksiądz Leszek :) 18 czerwca o 17.30
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Nie Wrz 17, 2006 8:27 am   

Kościół ładny, choć dość mały. Ma to "coś".

Minusy:
:arrow: dojazd - nie ma wjazdu od ?migłego Rydza - trzeba zrobić objazd : Tatrzańska-Wacława (kocie łby - tragedia dla podowzia)
:arrow: wewnątrz : pierwsze rzędy przed ołtarzem to niskie ławki bez oparć (co sprawia, że goście zajmują wygodniejsze tylne rzędy i Młodzi z przodu zostają sami :/ )
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 17, 2006 9:37 am   

Wszystkich zainteresowanych kosciolem zapraszam na swoj slub juz za trzy tygodnie wlasnie tam..
mi akurat kosciol nie za bardzo sie podoba...
- malo miejsca przed kosciolem, juz nie mowic ze nie ma gdzie parkowac, nie ma tez za wiele miejsca by zyczenia przyjmowac.. jesli zejda sie dwie pary to juz kociol...
- kosciol bez charakterystycznego wystroju, elementow, architetektury - taki ot kosciol i tyle
- okropny dywan dla Panstwa Mlodych.. taki wzorzasty i bleee...

no ale sa i tez dobre plusy..

- organista jest po szkole muzycznej, radzi sobie niezle, na zyczenie organizuje kazdy inny instrument jak sie chce.. a ze skrzypcami brzmi bomba :D
- kosciol w trakcie slubow jest dosc wyraznie otwietlony, nia panuje taki koscielny polmrok... wydaje mi sie ze to dosc dobrze dla fotografa i kamerzysty..
- na lawkach z przodu tak jak mowila fiona faktycznie czesto siadaja tylko najblizsi ale to tez zalezy od gosci, bylam na wielu slubach i bywa roznie.. ktos z rodziny wystarczy ze zacheci gosci (jesi Ci sa jacys wstydliwy) i po sprawie
- dekoracja kosciola jest dosc standardowa ale ladna, w alei sztuczne kwiaty a przy oltarzach zywe (to juz w cenie jaka sie placi za dekoracje)
- nikt sie nie czepia o sypanie ryzem czy kwaitkami.. czy jeszcze czyms :D

no i chyba wszystko.. jak mi cos jeszcze do glowy przyjdzie to dam znac :D
 
 
organ_katedra 
Firma


Wiek: 48
Dołączył: 03 Sty 2006
Posty: 36
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 17, 2006 6:32 pm   

emilkaa napisał/a:
organista jest po szkole muzycznej, radzi sobie niezle, na zyczenie organizuje kazdy inny instrument jak sie chce.. a ze skrzypcami brzmi bomba


Powiem więcej - główny organista u św. Anny (p. Szymon) jest po Akademii Muzycznej (niegdyś mawiano na to "konserwatorium") i to po klasie organów.
 
 
soseczka 

Dołączyła: 07 Lis 2006
Posty: 164
Skąd: Łódź
  Wysłany: Czw Lis 16, 2006 5:47 pm   ?lub w kościele ?w.Anny na śmiegłego-Rydza "OPINIE"

witam,założylam ten temat aby dowiedziec sie cos wiecej o tym kościele,moze mial ktos tam slub lub byl u kogos na slubie,ja w lipcu mam tam swoj i chce sie upewnic czy jest to dobry wybor kosciola,z gory serdecznie dziekuje.pozdrawiam.
_________________
...:::21.07.07:::...

.. :::GDYBY NIE TY.....
 
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Czw Lis 16, 2006 5:49 pm   

soseczko - tutaj poznasz opinie forumowiczek.

Sama w tym roku byłam tam na dwu ślubach : kuzyna i naszej forumowej Emilki ;) Reszta w wątku :D
 
 
soseczka 

Dołączyła: 07 Lis 2006
Posty: 164
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 16, 2006 6:00 pm   

dziekuje Ci bardzo..wiesz..szukalam wlasnie takich opini i nie moglam znalezc,cos slabo szukalam:)dziekuje i pozdrawiam.
_________________
...:::21.07.07:::...

.. :::GDYBY NIE TY.....
 
 
 
agnienia 

Wiek: 39
Dołączyła: 03 Sty 2007
Posty: 66
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 17, 2007 2:40 pm   

Ja też mieszkam przy Kościele św. Anny...od zawsze jest to moja parafia...i bardzo mi sie podoba...bo nie jest to duzy Kosciól..taki łódzki z czrwonej cegły...
Niestety Moj Narzeczony chce mieć ślub w duuuzym Kosciele , wiec myślimy nad ?w. Teresą ( Kopcińskiego) ale zobaczymyy...)
 
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 17, 2007 3:35 pm   

agnienia ja właśnie zdecydowałam się na ślub w małym kościółku, ma to swój klimat :) pogadaj z narzeczonym o tym, my tez na początku myśleliśmy o duzym kosciele i miała to być Katedra, ale szybko mi przeszło, w takim molochu było by pusto i nie miało by to takiej atmosfery :) mósicie pomyśleć
_________________
 
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Sro Sty 17, 2007 4:11 pm   

Byłam tam na dwóch ślubach we wrześniu 2006 i powiem szczerze - naprawdę wszystko zależy od księdza. Ceremonia emilki - bomba ! Natomiast ślub kuzynki - PORA?KA (ksiądz wygłosił kazanie na temat rozwodów... :? )

Kościółek sam w sobie bardzo kameralny i "klimatyczny".
 
 
asia84 
żonka

Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 819
Skąd: Łodź
Wysłany: Pią Mar 16, 2007 5:31 pm   

mam nadzieję, że nam nic takiego się nie przytrafi
_________________


19 lipiec 2008 nasz dzień :)


Magia, która nas otacza sięga gwiazd...
Ostatnio zmieniony przez asia84 Pią Mar 16, 2007 5:32 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
soseczka 

Dołączyła: 07 Lis 2006
Posty: 164
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 16, 2007 6:22 pm   

czesc dziewczynki mam do was ogromną prosbe..ma z was ktoras moze zdjecia tego kosciola w wewnątrz?tez bede miala tam slub ale powiem szczerze ze nawet nie wiem jak on wygląda w srodku. dziekuje bardzo i pozdrawiam
_________________
...:::21.07.07:::...

.. :::GDYBY NIE TY.....
 
 
 
asia84 
żonka

Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 819
Skąd: Łodź
Wysłany: Sob Mar 17, 2007 12:08 pm   

niestety nie mam żadnych zdjęć wewnątrz :/
_________________


19 lipiec 2008 nasz dzień :)


Magia, która nas otacza sięga gwiazd...
 
 
soseczka 

Dołączyła: 07 Lis 2006
Posty: 164
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 17, 2007 12:14 pm   

hmm no szkoda moze jeszcze ktos sie znajdzie kto ma zdjecia z tego kosciola... :)
_________________
...:::21.07.07:::...

.. :::GDYBY NIE TY.....
 
 
 
asia84 
żonka

Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 819
Skąd: Łodź
Wysłany: Sob Mar 17, 2007 12:16 pm   

może wklei jakaś forumka, która brała tam ślub :)
_________________


19 lipiec 2008 nasz dzień :)


Magia, która nas otacza sięga gwiazd...
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 17, 2007 12:39 pm   

Oto środek

DSC_5073aaa11.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 950 raz(y) 25.03 KB

_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
soseczka 

Dołączyła: 07 Lis 2006
Posty: 164
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 17, 2007 12:46 pm   

Dziękuję Ci bardzo Agnieszko!!
_________________
...:::21.07.07:::...

.. :::GDYBY NIE TY.....
 
 
 
Milusiasia
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lip 30, 2007 1:28 pm   

Nie wiem czy ktos tu jeszcze zagląda moze jednak :)
Mamy ślub we wrześniu i nie wiemy jakiego wybrać księdza bo to nie jest nasza parafia, może wiecie który jest sympatyczny? [color=b :? rown][/color]
 
 
myszolek 

Dołączyła: 25 Cze 2007
Posty: 20
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 01, 2007 1:43 pm   ślub z mszą czy bez

witacie!
proszę pomóżcie czym się różni ślub z msza od tego skróconego? bo nie wiem na który się zdecydować. boje się że na tym z msza będzie duzo obcych ludzi( głównie starszych...) i że kamerzysta nie będzie wiedział kogo filmować:( jak to jest????? pomocy!!! :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl