Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Koscioly w Zgierzu
Autor Wiadomość
SylTom 


Wiek: 40
Dołączył: 08 Sty 2006
Posty: 53
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 20, 2006 12:04 pm   Koscioly w Zgierzu

Drogie forumki mam ogromny dylemat! Nie moge sie zdecydowac w ktorym kosciele w Zgierzu brac slub! Musze sie przyznac ze zarezerwowalam juz goszine w dwoch kompletnie roznych kosciolkach bo tylko one wlasciwie wchodza w gre, ale sa kompletnie rozne i w tym problem.
1. To duzy stary klimatyczny kosciol przy glownym placu w Zgierzu - zreszta co bede opawiadac zabaczcie same http://www.archidiecezja.lodz.pl/~swkatarzyna
Plusy:
:arrow: wspanialy wyglad wewnatrz i przed kosciolem (olbrzymie schody ktorymi nasz kamerzysta sie zachwycil i od razu sie rozmarzyl nad unikatowymi ujeciami!)
:arrow: latwy dojazd z Lodzi skad przybywa wiekszosc naszych gosci
:arrow: cudowny proboszcz (wiele dobrego o nim slyszalam choc go nie znam)

2. Druga propozycja to maly nowy kosciolek ktory znajduje sie ..... przed moim oknem.
Plusy;
:arrow: jest to Kosciol Sw.Jana Chrzciciela ktorego swieto wypada 24 czerwca a wiec dzien przed naszymi zaslubinami wiec kosciol bedzie wspaniale przystrojony swiezymi kwiatami (wiem o tym bo jak wspomnialam mieszkam naprzeciwko i zaczynaja go stroic juz tydzien wczesniej!!)
:arrow: proboszcz tej parafi to dlugolewtni znajomy mojej rodziny (moja mama nawet projektowala mu dom) wiec napewno kazanie bedzie bardzo osobiste
:arrow: mniejszy kosciol=bardziej klimatyczny slub, goscie nie zgina w nim
Minusy:
:arrow: nie wyobrazam sobie drogi z domu (samochodem) do kosciola bo to jest... 20 metrow
:arrow: gosciom chyba bede musiala narysowac mapke bo ciezko jest tu trafic z Lodzi
... no to tyle prosze teraz o jakies wskazowki bo naprawde nie wiem co mam robic!! :niepewny:
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 20, 2006 12:18 pm   

Wybrałabym drugi - Twoją parafię. :)
1. Kto powiedział, że pod kościół trzeba zajechać samochodem? :wink: :arrow: A może piechotką? A tak w ogóle, to możecie wsiąść w samochód, zrobić jakąś rundkę po osiedlu i zajechać z pompą pod kościół. :)
2. Narysowanie mapki to żaden problem - zresztą wcześniej możecie im wytłumaczyć jak trafić albo sami sobie przestudiują mapę. Dadzą sobie radę! :)


Na początku też szukałam ekstra kościoła i też koniecznie z efektownymi schodami. :lol: Potem podczas kazania na ślubie znajomych, ksiądz właśnie o tym mówił - że cieszy się, że oni wybrali malutki kościółek, jeszcze w budowie, bo jest im bliski, a nie szukali schodów. ;) I sobie uświadomiłam, że to faktycznie głupie i nieistotne motywy. :lol:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Łukasz80 

Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 9
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pon Maj 22, 2006 8:39 pm   

Stawiam na Jana Chrzciciela:)
Znam kościół, znam proboszcza, i parafię:)
Piękne otoczenie, ciepły, kameralny klimat wnętrza no i osobiste kazanie murowane. Chyba lepiej iść za sercem, za wspomnieniami niż za tanim efektem schodów. Poza tym u Jana masz do wyboru dwa zespoły parafialne, czyli ładną obstawę mszy, a organista w Katarzynie pozostawia trochę do życzenia. Proboszcz też, choć może zależy co kto lubi. W kościele Jana Chrzciciela, przez to, że jest taki jasny i rozświetlony, panuje optymistyczny nastrój, u ?w. Katarzyny jest ciemno, kościół jest neogotycki, nieco przytłaczający, w nim się ginie. Ale oczywiście wszystko jest kwestią gustu i efektu, jaki chce się osiągnąć.
Uważam, że w tak bliskiej odległości, do kościoła możecie przejśc pieszo, prowadzeni na przykład przez Wasz zespół muzyczny, ma to swój urok.
No i na koniec - ja wybrałem Jana Chrzciciela.
 
 
SylTom 


Wiek: 40
Dołączył: 08 Sty 2006
Posty: 53
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 28, 2006 12:07 pm   

ja juz przekonalam sie ze chce jednak wlasnie w Janu Chrzcicielu ale przeprowadzilam maly niewinny wywiad wsrod rodziny zarowno mojej jak i mojego narzeczonego i oni woleliby w tym drugim. powod jest jesny - latwiejszy dojazd z Lodzi. Ale i tak odtatnie slowo nalezy do mnie wiec pewnie pozostane przy swoim! :lol:
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Nie Maj 28, 2006 12:39 pm   

A ja wybrałam spektakularny kościół św. Katarzyny :)

I moim zdaniem było pięknie :)

Zdjęcia - a przynajmniej kilka - w albumie
_________________

 
 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 28, 2006 12:41 pm   

Mnie się też ten kościoł podoba a szczególnie piękne schody
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 28, 2006 4:33 pm   

a ja bym wybrala ten co bedzie przystrojony... :) ) troszke egoistyczne podejscie ale skoro mowisz ze tak piekne sa te kwiaty to dla mnie by byl to decydujacy element.. taki wystroj kosztowalby Cie majatek..

poza tym skoro ten kosciol jest tuz obok Ciebie to nie widze problemu z dojazdem dla gosci.. w koncu oni chyba u Ciebie w domu bywali to beda wiedziec jak dojechac... nawet jesli nie to przy zapraszaniu mozesz wszystkim wytlumaczyc a i mapki narysowac - to tez nie bedzie nic nadzwyczajnego - z reguly sie tak postepuje dla gosci przyjezdnych..

ty masz taki problem.. a powiedz jak ja mam wytlumaczyc gosciom ktorzy z zagranicy jada?????... hehe.. ja to bym musiala sie w ogole w plany miasta zaopatrzyc :P :P
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Nie Maj 28, 2006 9:11 pm   

Mój kościół też był przystrojony żywymi kwiatami :) nawet całym mnóstwem :) No i ze smakiem... organista mało grał - ponieważ zamówiliśmy skrzypaczkę. Kościół robi ogromne wrażenie. Czujesz się jak w katedrze, wyjątkowo...
A moich 90 gości ślubnych doskonale wypełniło ławki ;)

rzeczywiście - rzecz gustu ;)
_________________

 
 
 
SylTom 


Wiek: 40
Dołączył: 08 Sty 2006
Posty: 53
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 08, 2006 7:44 pm   

Dziekuje za pomoc w wyborze ale w koncu ostatecznie podjelam decyzje i jestem baaardzo zadowolona. Dzis bylam u ksiedza i zarezerwowalam nasza date. trudno goscie dostana mapke w lapki i musza dotrzec!!!
Nie ma wyjscia!
Dorzucam zdjecia mojego kosciolka.

kosciol 100.jpg
A to widok na kosciol z okna mojego pokoju...
Pobierz Plik ściągnięto 1079 raz(y) 84.62 KB

Ostatnio zmieniony przez kryszka Czw Cze 08, 2006 8:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 08, 2006 8:02 pm   

Prezentuje się super! Ta zieleń... :mrgreen:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 08, 2006 8:54 pm   

?wietny wybór super wygląda :)
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Czw Cze 08, 2006 9:03 pm   

SylTom, naprawdę piękny!
Dobry wybór :)
_________________
chez alma |
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 09, 2006 7:18 am   

i po co sie bylo w ogole zastanawiac?? bomba... ja tez bym taki chciala... :(
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 09, 2006 9:02 am   

sliczny kosciolek. bardzo dobry wybor. cisza, spokoj, zielen, ...
_________________
 
 
Łukasz80 

Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 9
Skąd: Zgierz
Wysłany: Sob Cze 10, 2006 4:58 pm   

Dobry wybór ;)
Pozdrowienia
 
 
Misiamo 

Wiek: 46
Dołączyła: 13 Cze 2005
Posty: 241
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 06, 2006 8:51 am   

Myślę, że Kościół Jana Chrzciciela to bardzo dobry wybór. Co do ?w. Katarzyny, to rzeczywiście dzięki schodom wyglada imponująco. Moja przyjaciółka brała tam ślub i jej zmorą były właśnie te schody. Strasznie się bała, że zaplacze sie w sukni i zleci na twarz.
Poza tym słyszałam niezbyt miłą historię o tym, jak jedna para zapłaciła 450 zł za ślub i nie zapytała co jest w tej cenie. Potem okazało się, że nie mieli zapalonych świateł w nawach bocznych i w kościele panowała ciemnica.
 
 
marta+fifi 

Wiek: 39
Dołączyła: 08 Lis 2006
Posty: 21
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 26, 2007 12:37 am   

Hello. A czy może ktoś z Was brał ślub w kościele na rogu 3-go maja i Mielczarskiego (to jest chyba NMP) i wie, jak wygląda w czasie ślubu, dekoracja, itp. Bo my z F. tam właśnie planujemy - to jest moja parafia.
_________________
Filipczaki się żenią! 21.06.2008.
 
 
 
miszka_7 


Dołączyła: 23 Paź 2006
Posty: 5
Skąd: Zgierz
Wysłany: Nie Mar 04, 2007 11:57 pm   

SylTom wybrałaś najfajniejsz kościół w Zgierzu. Ksiądz odprawiający ceremonię jest super (znam go ze szkoły). Ja tez wybrałam ten kościółek chociaż to nie moja parafia. W ?w Katarzynie za ceremonie zaślubin chcą tyle co w Katedrze, istne zdzierstwo, a i księża też niezbyt sympatyczni.
 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pon Mar 05, 2007 6:58 am   

W Katarzynie są przemili księża, bardzo nam pomogli chociażby z bierzmowaniem, ale nie tylko. Nie wiem skąd opinia, że są niesympatyczni :roll: Ceny - nienajniższe, to fakt...
_________________

 
 
 
elka85 


Wiek: 38
Dołączyła: 22 Sty 2008
Posty: 410
Skąd: Zgierz
Wysłany: Wto Lis 25, 2008 10:19 am   

Podobnie jak Kati będę miała ślub w Katarzynie :) To moja parafia, ale jakoś wcześniej nie miałam bezpośredniego kontaktu z proboszczem i troszkę się obawialiśmy, jaki będzie ale okazał się super - zarówno przy bierzmowaniu Piotrka, na naukach i gdy byliśmy u niego w kancelarii rezerwować datę i godzinę :) O kosztach też słyszałam kosmiczne plotki - póki co nic się nie potwierdziło :) No i kościół jest piękny, klimatyczny, neogotycki :)
_________________

 
 
Suelen 


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Sty 2007
Posty: 1258
Skąd: Zgierz
Wysłany: Wto Lis 25, 2008 9:47 pm   

ja miałam brać ślub w mojej parafii i K. czyli w Dobrej Rady na ul. Mielczarskiego, ale proboszcz... cieżk sztuka i K. się zdenerwował i jest w Łagiewnikach.

Miło zobaczyć Zgierzanki :)
_________________


19.09.2009 :mar
 
 
 
kakonka 
Ptysia


Wiek: 38
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 1805
Skąd: Zgierz/Aleksandrów
Wysłany: Sro Lis 26, 2008 8:55 am   

"dobrej rady" to tez moja parafia, jednak caly ten probosz zezlil mnie na bierzmowaniu mojej siostry... zreszta Ci ksieza tez jacys tacy dziwini. wiec raczej bedzie w Jana Chrzciciela. :)
_________________
 
 
Suelen 


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Sty 2007
Posty: 1258
Skąd: Zgierz
Wysłany: Sro Lis 26, 2008 7:10 pm   

kakonka napisał/a:
wiec raczej bedzie w Jana Chrzciciela. :)

byłam na ślubie koleżanki w tym kościele i naprawdę przepięknie był ślub poprowadzony, zresztą kościół też jest bardzo ładny
_________________


19.09.2009 :mar
 
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Nie Gru 14, 2008 11:49 pm   

Ja myślałam o św. Katarzynie (to moja i mojego K. parafia), ale gdy przychodzę tam na mszę mam problem ze schodzeniem ze schodów nawet w zwykłych botkach i spodniach, więc z moją nieprzeciętną niezgrabnością nie ryzykowałabym schodzenia z nich w długiej sukni i szpilach- wolałabym po ślubie pojechać na wesele a nie do szpitala. :) Zwykła praktyczność- przezorny zawsze ubezpieczony. :cool: Aha, no i kościół w centrum to ryzyko, że w atmosferę ślubu wedrze się nieprzyjemny dźwięk karetki czy policji, czy nawet motorów szpanujących motocyklistów. My wybraliśmy Łagiewniki, także z tego względu, że w św. Katarzynie jest tak... ciemno. Nieprzyjemnie i ponuro. Moim zdaniem. Podobnie jest w Kościele MB Dobrej Rady (to moja dawna parafia). Z resztą kościołów nie jesteśmy związani emocjonalnie. A Łagiewnicki Klasztor moim zdaniem jest jaśniejszy i przytulniejszy niż te dwa zgierskie o których wspomniałam, i lubimy tam chodzić. :)
_________________
 
 
kakonka 
Ptysia


Wiek: 38
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 1805
Skąd: Zgierz/Aleksandrów
Wysłany: Pon Gru 29, 2008 1:22 pm   

nooo ładnie.. moja mama przed świętami spotakala sie z ksiedzem z Jana Chrzciciela i... mamy juz po nowym roku jechac "zaklepac" termin. ja wiedzialam ze na salach jest szybko ale zeby w kosciele poltora roku wczesniej ... jak wiadac kosciol ten ma "wzięcie" :) :) :) :)

[ Dodano: Sro Sty 07, 2009 11:48 pm ]
termin zaklepany :) godzina tez i caly 11.09.2010 juz zajety w Janie Chrzcicielu :) za nami juz inna para czekala zeby "zamowic" godzinke na ten sam termin i jak sie okazalo byla to moja kolezanka z podstawowki :) zero jakichkolwiek problemow :) nawet nauki przedmalzenskie te co byly w szkole sredniej na religii proboszczowi wystarczaja i nie trzeba chodzic na zadne inne :) :):)
_________________
 
 
Łukasz80 

Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 9
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 12:02 pm   

Kościół Jana Chrzciciela ma wzięcie, bo i pięknie tam i otoczenie zadbane i wciąż coś nowego przybywa:) Ale najważniejsze, że proboszcz do dogadania, ludzki i z klasą.
O Dobrej Radzie mogę powiedzieć tyle, że aktualnie jest odnowiony ołatarz, skończyły się prace remontowe czyli po latach wreszcie jakaś zmiana. Jest też kilka schodków - to info dla pań spragnionych takich atrakcji ;) Jednak ponad wszystko najważniejszy jest dla mnie dobry kontakt, nie wybrałbym kościoła, gdzie ciężko idzie komunikacja i jakiekolwiek ustalenia.
_________________
09.06.2007 :)
 
 
Karolka_23 


Wiek: 43
Dołączyła: 28 Kwi 2008
Posty: 162
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pon Cze 29, 2009 2:04 pm   

Ja podobnie jak elka85 i Kati będę miała ślub w św. Katarzynie.
Od najmłodszych lat jestem z nim związana począwszy do Chrztu, I Komunię Świętą czy Bierzmowanie.
Poza tym uważam że jest piękny i nie wyobrażam sobie własnego ślubu w innym kościele.
_________________
 
 
Szczęsliwa M 

Wiek: 39
Dołączyła: 21 Wrz 2009
Posty: 103
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pon Wrz 28, 2009 1:17 pm   

ja te zastanawiam sie nad kosciolem Jana Chrzciciela bylam tam na slubie przyjaciolki i bardzo podobala mi sie uroczystosc. W św Katarzynie tez bylam na slubie ale nie bardzo przypadla mi do gustu uroczystosc ( ksiadz za duzo zartowal i wedlug mnie prowadzil msze jak dla dzieci pierwszokomunijnych). dlatego zastanawiam sie nad kosciolem Jana Chrzciciela ewentualnie w Lagiewnikach.
_________________
Szczęśliwa M
 
 
 
Pini 

Dołączyła: 04 Lis 2009
Posty: 7
Skąd: Lodz
Wysłany: Wto Lis 10, 2009 3:11 pm   

Hej, mialam slub w sw. Katarzynie. Proboszcz byl pierwszorzedny jesli chodzi o zalatwianie formalnosci: koniec koncow nie odbywalismy nauk przedmalzenskih oraz nie kazal nam sie spowiadac na 3 m-ce przed slubem i przynosic kartki.
Kosciol byl ladnie ubrany. To co mi sie natomiast nie spodobalo, to fakt, ze dywan na schodach, za ktory zaplacilismy byl sciagniety w ten sposob, ze nie dalo sie po nim przejsc i musialismy isc obok ! Z powrotem jeden z gosci poprawil i szlismy po dywanie.
Ksiadz zatrowal caly czas podczas uroczystosci i kazanie tez bylo podszyte anegdotkami troche nie na miejscu, ale ogolnie bylo ok.
Aha, organiste w tym kosciele chyba wszyscy sluszeli? Nie spiewa najpiekniej. My oplacilismy dodatkowych spiewakow.
Pozdrawiam,
 
 
Isia.K 

Dołączyła: 28 Gru 2009
Posty: 1
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Sty 06, 2010 5:44 pm   

Mam pytanie odnosnie kosciola Najswietszej Marii Panny Rozancowej. To moja parafia, ale slub chcemy wziac gdzie indziej. Podobno ksieza w NMPR robia w zwiazku z tym problemy. Czy rzeczywiscie tak jest?
 
 
KarolaKamil 

Wiek: 35
Dołączyła: 24 Maj 2013
Posty: 2
Skąd: Zgierz
  Wysłany: Czw Cze 06, 2013 10:44 am   NIE POLECAM PARAFII ŚW. JANA CHRZCICIELA W ZGIERZU !!!

Odradzamy wszystkim branie ślubu w parafii Św. Jana Chrzciciela w Zgierzu !! Sposób w jaki potraktował nas ksiądz na samym końcu doprowadza mnie wręcz do szału na samo wspomnienie o tym. Podczas rozmów przed ślubem powiedział, że świadkowie nie mają obowiązku spowiedzi, gdyż jest to ich indywidualna sprawa i on tego nie wymaga, natomiast po samym ślubie zamiast złożyć nam życzenia w bezczelny sposób wypowiedział się co do świadków....mało tego mina kościelnego podczas trwania całej uroczystości była wręcz karygodna, ( zapłaciliśmy dodatkowe pieniądze, aby nie chodził z taca podczas mszy), stał naburmuszony i cały czas oceniał ludzi przybyłych na ślub, goście nie wyszli jeszcze z Kościoła a kościelne już uruchamiały odkurzacz, zaczęły rozwalać dekorację i komentować nasz ślub pod nosem..
 
 
 
roksancia
[Usunięty]

Wysłany: Sro Lip 17, 2013 1:23 pm   

My będziemy ślubowali w Chrystusa Króla. Póki co mam pozytywne wrażenia :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl