Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
jaki proszek?
Autor Wiadomość
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pon Maj 29, 2006 4:33 pm   jaki proszek?

Kobietki powiedzcie mi jakiego proszku do prania używacie? i czy jesteście zadowolone z efektu?

Ja używałam i używam narazie Bonuxa aqua ale hmm opakowania zmniejszyli z 3kg do 2 kg i tłumaczą że to wcale nie jest taaak, bo jest jakiś bardziej skoncentrowany czy jakoś tak... i że wypiorę tyle samo mniejszą ilością... jakoś mnie to nie przekonuje? A wy? Co o tym myslicie? :hyhy:
_________________

 
 
 
hanusia 

Wiek: 41
Dołączyła: 12 Maj 2006
Posty: 271
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Maj 29, 2006 4:35 pm   

jakos nie mam ulubionego proszku do prania, najczesciej biore rozne w zaleznosci od nastroju w jakim jestem bedac w sklepie, co innego jesli chodzi o plyn d plukania bo tego to zawsze uzywam tegos samego E
_________________
Hanusia



 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 29, 2006 4:36 pm   

A ja myślałam ostatnio nad Vizirem tym co reklamują że bez gotowania i też się zastanawiam czy jest dobry bo wszystkich proszków ktorych używamy są jakieś do kitu i się nie dopiera
 
 
Ewela 

Wiek: 43
Dołączyła: 17 Sie 2004
Posty: 159
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 29, 2006 5:03 pm   

Zazwyczaj używam Ariela lub Vizira, ale nie jestem zachwycona.
_________________
``1.10.2005.``
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 29, 2006 5:35 pm   

Przeważnie E z jakimś tam cudem. Nie kupuję reklamowanych "markowych" drogich proszków, bo to tylko strata pieniędzy. Chyba że znajomi przywożą mi oryginalne opakowania z zagranicy - jakość naprawdę wyraźnie zauważalna do tego co sprzedają u nas.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
katarzynka1 

Wiek: 43
Dołączyła: 18 Kwi 2006
Posty: 136
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 29, 2006 7:51 pm   

Ariel po reszcie rodzina ma uczulenie, chociaż nie jest tak rewelacyjny jak mówią w reklamie ;)
 
 
sylwia 


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Lut 2006
Posty: 507
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon Maj 29, 2006 8:33 pm   

używamy róznych Vizir color i biłąy np do firanek , Rex jest teżok, Ariel, jest ich pare, ważne żeby ładnie pachniał, uwielbiam jak pranie ma przyjemny zapach.
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pon Maj 29, 2006 8:34 pm   

Używam płynów do prania - z dwóch powodów: po pierwsze są delikatniejsze, a po drugie z przyczyn ekologicznych - mają dużo mniej szkodliwych i zbędnych wypełniaczy.

Najczęściej Perły :)
_________________
chez alma |
 
 
julia 


Dołączyła: 22 Mar 2006
Posty: 119
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pon Maj 29, 2006 10:05 pm   

Jeszcze nie znalazłam proszku, z ktorego byłabym zadowolona, a używałam wielu; tych drogich, i tych tanich i pranie zawsze bylo niedoprane :zly:
_________________
 
 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 29, 2006 10:20 pm   

ja używam persila jakoś tak z przyzwyczajenia, pasuje mi i już :mrgreen:
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Pon Maj 29, 2006 10:23 pm   

Ja używam płynu do prania "1" - kupuję za 1,99 w **** :oops:
Dla mnie idealny - może nie jest superdopierający, ale nie uczula (a to mój główny problem :| )
 
 
rorrim 


Dołączyła: 08 Cze 2005
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 30, 2006 8:21 am   

Używam Ariela - do białego i do kolorów - trochę z przyzwyczajenia, bo kiedyś był to naprawdę świetny proszek, teraz niestety takim dobrym już nie jest.
Acha - i staram się nie kupować proszków w bardzo dużych opakowaniach - czytałam, że jest tam więcej wypełniaczy niż w mniejszych opakowaniach.

Mam pytanie do osób używających płynów do pralnia w pralce - słyszałam, że niszczy to w pewien sposób pralkę, bo część płynu pozostej na zewnątrz bębna niespłukana...

Czy miałyście kiedyś jakis próblem z pralką po używaniu płynów?
 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 45
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 30, 2006 8:40 am   

kryszka napisał/a:
Przeważnie E z jakimś tam cudem.


a do tego proszku E czasem dosypuję odplamiacza takiego firmy Carrefour :wink: i rzeczy naprawdę są czyściuśkie :wink:
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 30, 2006 9:27 am   

Alma_ napisał/a:
Używam płynów do prania - z dwóch powodów: po pierwsze są delikatniejsze, a po drugie z przyczyn ekologicznych - mają dużo mniej szkodliwych i zbędnych wypełniaczy.


i lepiej sie wyplukuja. co szczegolnie sprawdza sie w przypadku ciemnych rzeczy.
_________________
 
 
julia 


Dołączyła: 22 Mar 2006
Posty: 119
Skąd: Pabianice
Wysłany: Wto Maj 30, 2006 11:50 am   

rorrim napisał/a:
staram się nie kupować proszków w bardzo dużych opakowaniach - czytałam, że jest tam więcej wypełniaczy niż w mniejszych opakowania

Coś w tym jest. Kiedyś w sprzedaży były opakowania jednorazowe, i jakość proszków w tych opakowaniach byla naprawdę bardzo dobra. Niestety jednorazówki te zniknęły z rynku, a szkoda. Sama się przekonałam, ze im większe opakowanie, tym gorszy proszek :|
_________________
 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 31, 2006 10:20 am   

Matulcia uzywała i używa Ariela, a My na razie poszukujemy sowjego "złotego środka" :)
_________________

 
 
 
Dotka 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Mar 2005
Posty: 562
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 31, 2006 10:52 am   

Obecnie w domu mam 6kg Persil kolorowy i 6kg Persil biały. Nie znam się na proszkach.

Płyn do płukania Softlan Ultra (niemiecka firma) kupiony trochę taniej.

Ale mam inny problem. Chciałam zaoszczędzić i wyprałam różne ciuchy (podobne kolorystycznie) w jednym praniu. I chyba dodałam jeansy :oops: 2 bluzki zafarbowane zostały :cry: (moja i męża, a są fajne). Nie wiem co mam zrobić. Kupiłam odplamiacz do kolorowych tkanin ale tam nie ma napisane że wyczyści po zafarbowaniach. Uda się to jeszcze odratować?? Macie jakieś swoje wypróbowane sposoby??
_________________
 
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Sro Maj 31, 2006 11:04 am   

Z racji, że mój ulubiony płyn się dziś skończył (jak on śmiał :zly: ) wyskoczyłam do sklepu i wzięłam pierwszy lepszy - BIL. I jestem mile zaskoczona :rotfl: Bardzo dobrze dopiera i pięknie pachnie (ciekawe czy nie uczula :/ - ale to się okaże "w noszeniu").
Jedyna wada to taka, że jego pół litra kosztuje 4 złote (moja "1" kosztuje niecałe dwa i jest w litrowej butelce)
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 31, 2006 11:16 am   

Dotka ja zrobiłam ostatnio to samo i ulubiona bluzka z białej stała się seledynowa, ale vanish (chyba tak się to pisze :roll: ) mi pomógł bluzka znowu jest biała :)
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
katia 


Wiek: 42
Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 178
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 05, 2006 10:53 am   

W sobotę kupiliśmy pralkę do nowego mieszkaniai przy okazji proszek. Po raz pierwszy używam Bonuxa 2 w 1 do białego i do kolorów jednocześnie i jak na razie po 3 praniach jest ok. Zobaczymy jak sie bedzie sprawdzał na jakichś trudnych plamach, ale jak na razie jestem zadowolona, mimo, ze do tej pory zawsze używałm u rodziców Vizira
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 05, 2006 11:39 am   

a ja własnie wolę te duze opakowania, bo przynajmnij starcza mi to na jakiś czas, ostatnio sama robilam zakupy i nie uśmeichało mi się nieść 6 kilogramów proszku, wiec kupiłam taki w małym, kartonowym opakowaniu - starczył mi dokładnie na 3 prania... :evil: Zwykle używam bonuxa albo bryzy - szkoda mi pieniędzy an viziry, ariele i persile - których jakośc pozostawia dużo do życzenia. Do prania natomiast dodaję zawse odplamiacza Vanisch, a do białęgo - odkryłam taki mały vanisch do firanek - super biel jest po tym. i płyn do płukania - ulubiony to E rajskie cośtam;)
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Pon Cze 05, 2006 12:24 pm   

W Londynie kupowalam do niedawna zawsze Persil Color Stay, albo Persil do bialego. Teraz zaeksperyentowalam i kupilam minimalnie tylko drozsze DAZ. Bardzo ladnie cytrynowo pachnie. Dla mnei proszek jak proszek, wazne, zeby wszystko czyste bylo :-) A plyny do plukania to zmieniam co chwile, ale najbardziej lubie Cocolino.
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
dorota20w 


Wiek: 40
Dołączyła: 12 Sie 2005
Posty: 144
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 09, 2006 2:01 pm   

ja uzywam Vizira i jest ok
_________________



http://lemontea.blox.pl/html
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 14, 2006 11:53 am   

Ja aktualnie używam Bonuxa, a z płynów Silana, zas jako odplamiacza Vanish Oxi Action, na razie sie sprawdza, choc niestety bardzo starych wgryzionych plam nie rusza....
_________________

 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 14, 2006 12:00 pm   

A bo Vanish ma na opakowaniach napisane coś w tym stylu: "spiera nawet najstarsze plamy - pięciodniowe". ?miechu warte... :roll:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 14, 2006 12:18 pm   

Oj, te maja znacznie wiecej niż 5 dni :) Bliższe byłoby stwierdzenie 5 lat (przynajmniej w odniesieniu do niektórych :) ) A trudne, bo olej silnikowy i spalona guma :) Efekt pobytu na imprezce tuningowej :)
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl