Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Kredyt mieszkaniowy
Autor Wiadomość
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 11, 2009 12:23 pm   

jestem po wizycie.
Generalnie nie ma problemu z dostaniem kredytu, jesli:
- ma sie 10% wkładu własnego
- ma sie jakieś aktywa (np fundusz inwestycyjny) - UE chce się zabezpieczyć przed tym, co się stało w USA i dlatego mile widzi ludzi, ktorzy mają jakieś oszczednosci, z ktorych ewentualnie mogliby spłacać kredyt.
- coś już kiedyś miało się na kredyt (my mieliśmy meble i to wystarczy)

mozna sie starac o "rodzine na swoim" na 100% wartosci nieruchomosci, ale wtedy oprocentowanie jest mniej korzystne. Wklad 10% jest wystarczający. Wiekszy nie ma sensu.
Zarabiając dwie średnie krajowe małżeństwo bezdzietne ma zdolność kredytową wartosci 240tys/20 lat lub 300tys/30 lat.

Jak cos to słuzę namiarami na doradcę. Oczywiscie, usluga jest bezplatna, bo oni dostaja pieniadze od banku za załatwienie części formalnosci kredytowych.
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Pią Gru 11, 2009 12:39 pm   

MalaJu napisał/a:
- coś już kiedyś miało się na kredyt (my mieliśmy meble i to wystarczy)

Tu jest problem bo my nie mieliśmy....
_________________

 
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 11, 2009 12:52 pm   

o, to Niesiu, macie problem. Nie od dziś słyszę, że człowiek bez historii kredytowej dla banków nie istnieje. Nawet żelazko na kredyt robi z Ciebie osobę bardziej wiarygodną...
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Pią Gru 11, 2009 1:23 pm   

MalaJu, tylko chyba jest za późno... bo kredyt chcemy wziąć na luty/marzec....
_________________

 
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 40
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 11, 2009 1:37 pm   

Niesia, to im szybciej weźmiecie coś na kredyt, tym lepiej. Scoring BIKowy jest wyliczany po 6 miesiącach od pojawienia się kredytu w BIK (w praktyce to może być nawet 7 albo 8, bo zaokrąglają do pełnych miesięcy kalendarzowych). I tego niestety nie obejdziecie.
Weźcie cokolwiek - płytę z muzyką w MediaMarkt, albo wspomniane przez Ju żelazko.

Ja sie cieszę, że mnie w byłej pracy namówili na jak najszybsze wzięcie karty kredytowej. A ja namówiłam męża. Teraz nie będzie problemu z kredytami.
_________________

 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 11, 2009 1:41 pm   

MalaJu napisał/a:
o, to Niesiu, macie problem. Nie od dziś słyszę, że człowiek bez historii kredytowej dla banków nie istnieje. Nawet żelazko na kredyt robi z Ciebie osobę bardziej wiarygodną...

Nie zgadzam się z tym, my dostaliśmy kredyt hipoteczny bez problemu, nigdy wcześniej nie braliśmy żadnego kredytu, dodam, że kart kredytowych też nie używaliśmy i nie używamy. Wszyscy się dziwili, ale problemów nikt żadnych nie robił.
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 40
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 11, 2009 1:46 pm   

Mika, kiedy?
Jeżeli nie później niż do (pi razy oko) marca 2009, to absolutnie się zgodzę. Od momentu zaostrzenia polityki kredytowej nie sądzę, żeby takie coś było możliwe.
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________

 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Pią Gru 11, 2009 1:49 pm   

Dzwoniłam do banku w którym chcemy wziąć kredyt (PKO BP) i Pani powiedziała,że to nie jest niezbędne do uzyskania kredytu i że nie ma teraz sensu obniżać zdolności kredytowej.
I taką ciekawostkę powiedziała,że w lutym powinny być jakieś targi w Łodzi i tam można uzyskać korzystniejsze warunki niż ona może na miejscu zaproponować.A że mamy czas to poczekamy.
Myślę,że nigdzie nie dają kredytu na 2 miesiące :? A nie chcę mieć obniżonej i tak małej zdolności kredytowej :(
_________________

 
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 40
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 11, 2009 2:00 pm   

No to dobrze, że nie jest to konieczne.

A te targi też mi kiedyś polecał znajomy pracujący w PKO BP. Także myślę, że to będzie dobry pomysł w Waszym przypadku.
_________________

 
 
monika_zyga 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Paź 2006
Posty: 401
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 11, 2009 5:10 pm   

a jak mam pytanie co jesli nie zarabiamy sredniej krajowej?

Tzn my sie zastanawiamy nad wzieciem kredytu na TBS-y czyli np ok 80 000 - 10% wkładu własnego. Czyli sam kredyt byłby na powiedzmy 70 tys, orientuje się ktoś jakie zarobki trzeba wtedy mieć. Dodam, że mialam juz 2 razy zakupy na kredyt spłacone i 3 kredyty w banku spłacone.
_________________
Zapraszam na mojego bloga o rozszerzaniu diety, BLW i nie tylko!
GuGuGa
 
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Pią Gru 11, 2009 5:15 pm   

szaraczarownica, już mam mętlik w głowie :roll: :roll: Bo kredyt chcemy wziąć luty/marzec.Mamy grudzień, nawet jeśli dzisiaj wezmę coś na kredyt to zanim przyjdzie harmonogram spłat, to zaraz będziemy brać kredyt na dom a w przypadku naszych zarobków zdolność kredytowa nie jest powalająca i boje się żeby jej nie pogorszyć tym kredytem. Pytałam dzisiaj w Avansie- kredyt jest minimalnie na 300 zł na 3 miesiące. Nie wiem jak jest gdzie indziej.
Ale mam pytanie czy to nie za późno??
_________________

Ostatnio zmieniony przez niesia2708 Pią Gru 11, 2009 5:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 11, 2009 5:32 pm   

Niesia, ja bym sobie darowała. My też będziemy brać kredyt pewnie w marcu i też nie mamy żadnej historii kredytowej.

To niemożliwe żeby dawali kredyt tylko tym co już kiedyś mieli. Zwłaszcza, że kredyt hipoteczny jest stosunkowo bezpieczny dla banku. Myślę, że nie będzie żadnego problemu.
_________________
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 40
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 11, 2009 5:36 pm   

Niesia, spokojnie. Przepraszam za zamieszanie. Jeśli w Waszym banku nie trzeba mieć scoringu bikowego, to dobrze.
Wydawało mi się, że banki tak zaostrzyły politykę kredytową, że jest to niemożliwe, ale widać się pomyliłam, albo polityka została już troszeczkę rozluźniona.

[ Dodano: Pią Gru 11, 2009 5:38 pm ]
monika_zyga napisał/a:
Tzn my sie zastanawiamy nad wzieciem kredytu na TBS-y

Ja bym się nie zastanawiała, bo nie mieści mi się w głowie jakim cudem można taki kredyt dostać. Dowiadywałaś sie w banku czy jest to możliwe? Czy chcecie wziąć pożyczkę hipoteczną, dla której zabezpieczeniem będzie jakaś inna nieruchomość?
_________________

 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Pią Gru 11, 2009 5:39 pm   

Wystraszyłam się po prostu :( Bo zależy mi na tym kredycie i jak najszybszej budowie :( Dzwoniłam w sumie do 2 osób- do Pani, która zajmuje sie nami ( z małego punktu) i do Pani z Oddziału Głównego u nas w mieście do działu kredytów i obie powiedziały to samo. I mam nadzieję,że się nie mylą :( :(
_________________

 
 
 
monika_zyga 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Paź 2006
Posty: 401
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 11, 2009 5:40 pm   

Nie dowiadywalam sie jeszcze, ale od kogoś słyszałam, że można. Ale bede się jeszcze dowiadywać w banku, bo wiem że taka przelotna informacja nic nie znaczy.
_________________
Zapraszam na mojego bloga o rozszerzaniu diety, BLW i nie tylko!
GuGuGa
 
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 40
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 11, 2009 5:51 pm   

To zapytaj się najlepiej jak najszybciej.
Jeżeli to prawda, to się znajomi rzeczoznawcy majątkowi za głowę złapią.
Przecież przy wnoszeniu wkładu za TBS nie nabywasz prawa do nieruchomości. Możliwe, że będzie można je wykupić na własność, ale to jest dopiero projekt ustawy i wejdzie w życie najwcześniej w 2011 roku (ale to i tak myślę, że najpierw trzeba będzie wnieść wkład, a kredyt będzie możliwy dopiero na wykupienie mieszkania). A przecież bank nie da nikomu (można by polemizować, ale nie o tym temat) tak wysokiego kredytu bez żadnego zabezpieczenia, a mieszkanie w TBSie go nie stanowi. No chyba, że o kredyt wnioskuje właściciel TBSu (w sensie całego budynku).
_________________

 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 11, 2009 6:04 pm   

co do kredytów bez wczesniejszej historii kredytowej. Mnie dzis tylko powiedziano, ze w takim przypadku jest nieco trudniej kredyt otrzymać. Krążą legendy o bankach, ktore odrzuciły dobre wnioski tylko dlatego, ze kredytów wczesniej czlowiek nie brał. Ponoć najlepszy w tym jest mBank.
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 11, 2009 6:33 pm   

szaraczarownica napisał/a:
To zapytaj się najlepiej jak najszybciej.
Jeżeli to prawda, to się znajomi rzeczoznawcy majątkowi za głowę złapią.
Przecież przy wnoszeniu wkładu za TBS nie nabywasz prawa do nieruchomości. Możliwe, że będzie można je wykupić na własność, ale to jest dopiero projekt ustawy i wejdzie w życie najwcześniej w 2011 roku (ale to i tak myślę, że najpierw trzeba będzie wnieść wkład, a kredyt będzie możliwy dopiero na wykupienie mieszkania). A przecież bank nie da nikomu (można by polemizować, ale nie o tym temat) tak wysokiego kredytu bez żadnego zabezpieczenia, a mieszkanie w TBSie go nie stanowi. No chyba, że o kredyt wnioskuje właściciel TBSu (w sensie całego budynku).

Szczarownica wszystko co piszesz jest racją, ale PKO BP udzielało kredytów na zakup TBS i chyba robi to nadal. Standardowo banki, poza PKO BP, które znam z oferty z góry odrzuca taką transakcję.
 
 
monika_zyga 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Paź 2006
Posty: 401
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 11, 2009 6:41 pm   

Z tego co kiedys słyszałam to oni wtedy nie biorą hipoteki pod zastaw, tylko udziały, które się ma w TBS-ach.

Ale jak sie dowiem to napisze czy to prawda.
_________________
Zapraszam na mojego bloga o rozszerzaniu diety, BLW i nie tylko!
GuGuGa
 
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 11, 2009 6:49 pm   

monika_zyga napisał/a:
Z tego co kiedys słyszałam to oni wtedy nie biorą hipoteki pod zastaw, tylko udziały, które się ma w TBS-ach.

nie mogą wziąć hipoteki, bo tak jak pisała szczarownica... w TBS właściciel udziału nie ma praw do hipoteki, nie jest właścicielem hipoteki/mieszkania tylko udziału w TBS.
Proponowałabym , żebyś o kredyt zaczęła się dowiadywać właśnie w PKO BP, oni mieli specjalne procedury na TBSy.
Ostatnio zmieniony przez owieczka_foto Pią Gru 11, 2009 6:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 40
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 11, 2009 6:53 pm   

monika_zyga napisał/a:
udziały, które się ma w TBS-ach.

No chyba, że tak. Ale swoją drogą to ciekawe. Mój tata, który jest teoretycznie w temacie, nie słyszał o czymś takim, więc to chyba nie jest zbyt popularny kredyt.

Prośba ode mnie: jak będziecie załatwiać taki kredyt, to daj znać jakie dokumenty dotyczące lokalu będą od Was wymagać. Tak zawodowo by mi się przydało, bo studiuję wycenę nieruchomości.
_________________

 
 
katrina 


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Gru 2009
Posty: 759
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 25, 2010 1:43 pm   

powiem wam że mi się poszczędziło z kredytem ale to było w kwietniu 2008...kredyt mam w pko bp i nie miałam zadnych problemów, mało tego trafiłam na naprawdę uczynną kobitkę i mi podpowiedziała co i jak mam pozałatwiać, fakt wczesniej miałam i nadal mam na siebie kredyt studencki tez z banku pko bp i oprócz tych dwóch sporych kredytów mam jeszcze odnawialny przy koncie, ponieważ biorąc kredyt hipoteczny wziełam go w CHF i bank jakoś fiksował kwotę na umowie i okazało sie że mi braknie 7tys, więc pani mi bez problemów "załatwiła" kredyt odnawialny przy koncie co uratowało mi tyłek bo tak to nici by były z mieszkania

tbs nie brałam pod uwage, dla mnie to bez sensu kupowac mieszkanie za ciężkie pieniądze - kredyt i nie mieć własności co do niego, a na dodatek płacić jakiś kosmiczny czynsz

powiem tak: spłacam kredyt zaraz 2 rok i jakoś specjalnie juz nie odczuwam tego, moze dlatego że oprocentowanie w banku szwajcarskim jest minimalne plus marża banku to i tak przy takich kursach (nie średnim ale banku pko bp) i tak mam niższa ratę niż był niski kurs ale za to wyższe % :) z czasem człowiek przyzwyczaja się do wszystkiego i teraz traktuje to jak po prostu opłata za czynsz :)

teraz natomiast chcemy z narzeczonym i niedługo mężem składać kase na kupno kawałka ziemi żeby postawić jakiś nieduży domek - oczywiście na kredyt nie mamy co liczyć , bo wtedy to chyba tylko zęby w ścianę i zbieranie korzonków :)

[ Dodano: Czw Lut 25, 2010 1:44 pm ]
aha , ja brałam kredyt na 100% bez wkładu własnego

i jeszcze jedno - rok czasu czekałam na wpis do księgi wieczystej miałam takie szczęście że trafiłam akurat w taki mieszkaniowo - kredytowy boom
_________________
 
 
justinaa 


Wiek: 41
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 25, 2010 2:37 pm   

katrina napisał/a:
rok czasu czekałam na wpis do księgi wieczystej miałam takie szczęście że trafiłam akurat w taki mieszkaniowo - kredytowy boom


my juz czekamy 8 m-cy, ostatnio dzwonilam nawet do sadu, ale pani mi powiedziala, ze kolega konczy wlasnie (sic!) wnioski za rok 2008 a on robi kwiecien 2009 wiec najwczesniej za m-ca dwa bedziemy miec wpis i dzieki temu mniejsza o jakies 100 zl rate
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
suzarek 


Wiek: 41
Dołączyła: 26 Cze 2008
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 25, 2010 2:39 pm   

MalaJu napisał/a:
Mnie dzis tylko powiedziano, ze w takim przypadku jest nieco trudniej kredyt otrzymać.

My bralismy kredyt na przełomie listopada/grudnia bez żadnej historii kredytowej i nie było problemu. Wnioski składaliśmy do trzech banków i wszędzie decyzja pozytywna. Także nie ma się co az tak bardzo przejmować tą historią kredytową. Jeśli któryś bank odrzuci wniosek to znajdzie sie inny który go zatwierdzi pozytywnie.
_________________

Jedyne czego zazdroszczę mojemu mężowi to żona...
 
 
katrina 


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Gru 2009
Posty: 759
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 25, 2010 2:45 pm   

justinaa znam ten ból, ale wiesz co, jak przyjdzie ci informacja że masz już wpis do ksiąg to spójrz na datę kiedy fizycznie był robiony :) mi przyszedł papier z informacją w kwietniu a wpis był w lutym. można oczywiscie potem iśc do banku , pisac podania itp że wpis był wcześniej i żeby oddali kase albo zrobili jakieś wyrównanie za to że np 2 miesiące niepotrzebnie płaciło się wyżsża ratę. ja juz za tym nie chodziłam, bo po prostu mi się nie chciało - ale tak dla informacji mówie :)
_________________
 
 
Elwirka1 


Wiek: 42
Dołączyła: 22 Wrz 2008
Posty: 645
Skąd: Krk
Wysłany: Czw Lut 25, 2010 3:01 pm   

katrina, ma rację, teraz obowiązuje data uprawomocnienie się wpisu do księgi.

Ja też swój kredyt brałam dwa lata temu i w CHF i płacę teraz mniej niż za wynajem :) Na wpis czekałam tylko pół roku, ale w Krakowie :)
_________________
 
 
julietta 


Wiek: 41
Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 205
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Lut 25, 2010 3:02 pm   

justinaa napisał/a:
katrina napisał/a:
rok czasu czekałam na wpis do księgi wieczystej miałam takie szczęście że trafiłam akurat w taki mieszkaniowo - kredytowy boom


my juz czekamy 8 m-cy, ostatnio dzwonilam nawet do sadu, ale pani mi powiedziala, ze kolega konczy wlasnie (sic!) wnioski za rok 2008 a on robi kwiecien 2009 wiec najwczesniej za m-ca dwa bedziemy miec wpis i dzieki temu mniejsza o jakies 100 zl rate


Polecam wybrać się tam osobiście - bezpośrednio do Pani Przewodniczącej. Czekaliśmy na księgę pół roku, po wizycie - tydzień :)
_________________
 
 
katrina 


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Gru 2009
Posty: 759
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 25, 2010 3:03 pm   

elwirka mi rata wynosi teraz przy niższym kursie z 900zł i nie żałuję niczego :)

(kredyt brałam na kwote 180tys PLN + 7tys ubezpieczenie od utraty pracy itp)

[ Dodano: Czw Lut 25, 2010 3:06 pm ]
ja rok czekałam mimo że złożyłam pisemko do ksiąg o przyspieszenie
_________________
 
 
klara76 


Wiek: 47
Dołączyła: 06 Sie 2006
Posty: 538
Skąd: łódź-bałuty
Wysłany: Czw Lut 25, 2010 3:13 pm   

mnie złożenie pisma bardzo sprawę przyspieszyło, ale moja mama czeka już chyba pół roku
_________________
 
 
 
justinaa 


Wiek: 41
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 25, 2010 3:32 pm   

julietta napisał/a:
Polecam wybrać się tam osobiście - bezpośrednio do Pani Przewodniczącej


teraz to juz sobie chyba odpuszcze bo jestesmy zdecydowanie blizej niz dalej :P ale masz racje, moglam ich meczyc osobiscie :)
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 40
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 25, 2010 4:05 pm   

justinaa napisał/a:
my juz czekamy 8 m-cy, ostatnio dzwonilam nawet do sadu, ale pani mi powiedziala, ze kolega konczy wlasnie (sic!) wnioski za rok 2008 a on robi kwiecien 2009 wiec najwczesniej za m-ca dwa bedziemy miec wpis i dzieki temu mniejsza o jakies 100 zl rate

A to ciekawe jak mnie wpisali, bo dostałam na początku lutego zawiadomienie o utworzeniu KW, a wykup od spółdzielni był w maju 2009. A założenie KW trwa dłużej niż wpis do istniejącej. Coś kręcą.

A propos przyspieszania, nasz świadek załatwił sobie szybki wpis do istniejącej KW. Miał złamaną rękę i poszedł do sądu i powiedział, że jest na zwolnieniu, wiec dostaje 75% wynagrodzenia i zależy mu bardzo na obniżeniu rat kredytu, więc potrzebuje w miarę szybko wpis do KW. Po tygodniu dostał zawiadomienie z sądu o wpisie :)
_________________

 
 
justinaa 


Wiek: 41
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 11, 2010 12:48 pm   

my też byliśmy w końcu zmuszeni wybrać się osobiście do sądu, bo przyszło pismo, że ze względu na to, że nie przedłożyliśmy pisma do banku, musimy zapłacić "karę" 40 zl
w każdym razie małż pojechał w poniedziałek do sądu i jutro będzie pismo, ale ponoć to i tak chwilę potrwa zanim to będzie gotowe na tip top
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Czw Mar 11, 2010 12:54 pm   

A my czekamy aż nas BGK sprawdzi- prawie tydzień :( :(
_________________

 
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 11, 2010 4:24 pm   

niesia2708, zadzwoń do banku. My zadzwonilismy i pozytywna decyzja juz była, tylko sie babkom oddzwonić nie chciało...
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Czw Mar 11, 2010 5:37 pm   

MalaJu, dzwoniłam wczoraj. Jutro też zadzwonię :twisted:
_________________

 
 
 
ani 

Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 58
Skąd: Sieradz/Łask
Wysłany: Pią Mar 12, 2010 11:29 pm   

Przerażają mnie te kredyty ale wygląd na to że innej opcji nie będziemy mieli..
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Pon Mar 15, 2010 3:04 pm   

http://www.finanse.egospo...iej,1,48,1.html

http://www.finanse.egospo...010,1,48,1.html
_________________

Ostatnio zmieniony przez niesia2708 Pon Mar 15, 2010 3:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
monika_zyga 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Paź 2006
Posty: 401
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 02, 2010 9:48 am   

Byliśmy na rozmowie z doradcą finansowym w open. Ogolnie dowiedzielismy sie jaka mamy zdolnosc, jakie raty bedziemy mieli itd. To czy faktycznie dostaniemy kredyt to okaze sie dopiero w momencie skladania wniosku do banku. Doradca we wszystkim pomaga i sklada sie wniosek do kilku bankow, zeby pozniej wybrac najlesza oferte.

Dowiedzielismy sie tez ze kredyt Rodzina na swoim jest korzystniejszy, jezeli jest mieszkanie do 50 m. Wiec zdecydowalismy sie na mieszkanie dwu-pokojowe na Retkini :)

Kupujac mieszkanie podpisuje sie umowe przedwstepna i sklada wniosek. Do otrzymania pieniedzy zajmuje to ok miesiaca, wiec nie wiem czy kazdy zgodzi sie czekac miesiac, ale zobaczymy.

Slyszalam też ze warunki braki kredytu Rodzina na swoim maja sie pogorszyc w przyszlym roku, ale nie wiem dokladnie o co chodzi.

Mam tez pytanie ile moze kosztowac calkowity remont mieszkania, ze zrobieniem lazienki, kuchni w zabudowie, glazury, terakoty, gladzi w pokojach?
_________________
Zapraszam na mojego bloga o rozszerzaniu diety, BLW i nie tylko!
GuGuGa
 
 
 
katrina 


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Gru 2009
Posty: 759
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 02, 2010 9:53 am   

remont zalezy też od tego jakiej jakości i w jakiej cenie kupicie materiały , wyposażenie itp ...
_________________
 
 
Balbina 

Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 137
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 02, 2010 10:53 am   

monika_zyga napisał/a:
ile moze kosztowac calkowity remont mieszkania, ze zrobieniem lazienki, kuchni w zabudowie, glazury, terakoty, gladzi w pokojach?


Spróbuj poszukać w internecie.Niektóre firmy robią wstępna kalkulację kosztów remontu.Bez zobowiązań :)
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 41
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 02, 2010 11:55 am   

Monika tylko pamiętaj że jak chcesz skorzystać z rodziny na swoim to kredyt może być tylko na zakup mieszkania, nie można wtedy kredytować remontu
_________________
 
 
 
monika_zyga 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Paź 2006
Posty: 401
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 02, 2010 12:08 pm   

U doradcy rozmawialiśmy o wiekszym kredycie, zeby bylo na remont i nic nam nie powiedział że nie moglibyśmy wziąć. Ale zaraz wysle do niego maila z zapytaniem.
_________________
Zapraszam na mojego bloga o rozszerzaniu diety, BLW i nie tylko!
GuGuGa
 
 
 
justinaa 


Wiek: 41
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 02, 2010 1:19 pm   

monika, jeśli chodzi o remont, to w Rodzinie na swoim na pewno NIE można wziąć kredytu na remont, to jest kredyt tylko i wyłącznie na wartość mieszkania, można dostać kredyt nawet na 110% wartości mieszkania, i wówczas część pieniędzy wykorzystać na remont, my mamy taki kredyt w PKO BP, ale wówczas trzeba mieć jakiś wkład własny

co do kosztów remontu, tak, jak pisała Katrina, oczywiście to zależy od jakości materiałów, można kupić całą muszlę klozetową za 400 zł, albo wydac 450 na samą klapę, więc ciężko stwierdzić, ALE generalnie 50 tysięcy to jest absolutnie MINIMUM, które musisz liczyć, a i to może nie starczyć, sama łazienka, robocizna plus armatura, która jest najdroższa to jest koszt 15 - 18 tysięcy, kuchnia, jesli chcesz/ musisz zrobić meble pod wymiar plus sprzęty to też ok 15 tysięcy, to są zdecydowanie najdroższe pomieszczenia, pokoje w porównaniu z tym to pikuś
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 02, 2010 1:41 pm   

monika_zyga napisał/a:

Mam tez pytanie ile moze kosztowac calkowity remont mieszkania, ze zrobieniem lazienki, kuchni w zabudowie, glazury, terakoty, gladzi w pokojach?


Wszystko zależy od standardu jaki chcecie mieć. Można zrobić remont za 40 tyś a można za 150 tyś.
_________________
 
 
kamilla1984 

Wiek: 40
Dołączyła: 02 Sie 2010
Posty: 294
Skąd: ciuchciolandia
Wysłany: Sro Sie 04, 2010 12:14 pm   

pytałam o kredyt u doradcy i najogólniej powiedział tak
Banki nie dają kredytów hipotecznych na remont mieszkania najlepiej swoje pieniadze jeśli sie jakies ma zostawić na remont a kredyt wziąć większy na zakup mieszkania
_________________

 
 
 
justinaa 


Wiek: 41
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 04, 2010 1:32 pm   

kamilla zgadza się, ALE ja bym i tak proponowała udać się bezpośrednio do banku, ja początkowo byłam zachwycona doradcą z Expandera, bo to nam oszczędziło chodzienia od banku do banku, ale Expander po prostu nie miał w swojej ofercie kredytu PKO BP, więc pan nam nie zaoferował tego kredytu, w którym właśnie jest opcja wzięcia dodatkowych pieniędzy na remont
w każdym razie ja bym się udała do PKO BP i dowiedziała o kreyt Własny Kąt Hipoteczny
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
kamilla1984 

Wiek: 40
Dołączyła: 02 Sie 2010
Posty: 294
Skąd: ciuchciolandia
Wysłany: Sro Sie 04, 2010 2:35 pm   

oczywiście zgadzam się z tobą justinaa jak to mówią pańskie oko konia tuczy nie ma jak samemu bezpośrednio w banku dowiemy się tego co nas interesuje. Możemy przy tym sprawdzić to co mówią doradcy finansowi a nie ślepo wierzyć w to co nam wciskają
Koleżanka z pracy własnie wzięłe kredyt rodzina na swoim w PKO SA mowiła że tam są najlepsze warunki jesli chodzi a tą formę kredytowania
_________________

 
 
 
monika_zyga 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Paź 2006
Posty: 401
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 09, 2010 9:19 am   

Dowiedzialam sie kilka rzeczy odnosnie kredytu Rodzina na swoim, tzn dostalam odpowiedz mailem na pytania:

Witamy, w ostatnim czasie pojawiły się propozycje zmian w programie oraz
informacje na temat zakończenia programu. Zapraszamy do zapoznania się z
nimi pod następujšcym linkiem:
http://www.rodzinanaswoim.pl/aktualnosc/535/ .

• z dniem 1 lipca 2011 r. planuje się wyłšczenie możliwoœci
finansowania kredytem preferencyjnym transakcji mieszkaniowych
realizowanych na wtórnym rynku nieruchomoœci,
• przyjmowanie wniosków o kredyty preferencyjne zakończyć ma się do
dnia 31 grudnia 2012 r.


Czy i kiedy zmiany wejdš zależy od ustawodawcy. Wiele informacji w prasie
nie ma pokrycia w rzeczywistoœci, dlatego warto poczekać na te oficjalne
informacje.

http://bip.mi.gov.pl/pl/b...eranie_na_swoim



Jeszcze nie przeczytalam wszystkiego, ale używane mieszkania można bedzie kupować tylko do lipca, wiec zostal niecaly rok.

[ Dodano: Pon Sie 16, 2010 1:37 pm ]
Mam pytanie do tych którzy kupowali mieskanie na kredyt:
Czy wplacaliscie zaliczke przy podpisywaniu umowy przedwstepnej, w jakiej wysokosci?
Co jezeli nie dostaniemy kredytu, zlaiczka przepada?

Ile czasu minelo od zlozenia wniosku do otrzymania decyzji i potem do otrzymania pieniedzy?
_________________
Zapraszam na mojego bloga o rozszerzaniu diety, BLW i nie tylko!
GuGuGa
 
 
 
M_and_M 
Michałowa :)


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 563
Skąd: teo, widzew
Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 3:47 pm   

a ja mam inne pytanie: czy najpierw szuka sie konkretnego mieszkania, jakos je rezerwuje i wtedy sie szuka kredytu? czy najpierw człowiek ubiega sie o kredyt, a potem szuka mieszkania? no ta druga opcja wydaje mi sie bez sensu, bo bank nie ma zabezpieczenia. ale znowu w pierwszej opcji nie mam pewnosci czy na kwote wartosci mieszkania bank mnie skredytuje... no i jak je mam "zarezerwowac" nie majac gotowki? :( w którą stronę to działa???
_________________
 
 
justinaa 


Wiek: 41
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 4:15 pm   

najpierw trzeba przede wszystkim dowiedzieć się w banku, czy i na jaką kwotę macie zdolność kredytową i wówczas z tą wiedzą zacząć szukać mieszkania za takie pieniądze, do banku po kredyt idzie się z podpisaną umową przedwstępną kupna, na tej podstawie bank podejmuje decyzję, więc tak naprawdę sporo leży po stronie sprzedającego ... mianowicie musi liczyć się z tym, że decyzja kredytowa może trwać do 30 dni oraz że pieniądze na jego konto przeleje bank a nie Ty personalnie
zawierając taką umowę po pierwsze sprzedający często życzy sobie przedpłatę, która niestety tracisz, jeśli wycofasz się z zakupu, czyt. niestety bank nie przyznał Ci kredytu, oraz którą musisz wyłożyć ze swojej kieszenie, bank może kwotę przedpłaty wrzucić Ci w kredyt, ale niekoniecznie, zależy od Ciebie :) natomiast dobrze jest w takiej umowie przedwstępnej się zabezpieczyć i dać max. długi okres na realizację zakupy, np. 2 m-ce

następnie, z umową kredytową idziesz do notariusza, masz akt notarialny, że nabyłaś mieszkanie i z nim z kolei idziesz do banku :) bank robi swoje, Ty dostajesz klucze do mieszkania i już! :)
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl