Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Kredyt mieszkaniowy
Autor Wiadomość
M_and_M 
Michałowa :)


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 563
Skąd: teo, widzew
Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 8:16 pm   

aaaaaa :) no teraz wszystko jasne :) dziekuje!
_________________
 
 
monika_zyga 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Paź 2006
Posty: 401
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 10:35 am   

A ja mam pytanie czy ktos kto chcial brac kredyt, mial zdolnosc kredytowa, a skladajac wniosek nie otrzymal zgody?
Juz prawie ejstesmy zdecydowani na mieszkanie, ale boje sie wplacic zadatek ( chce 10 000 zł ) a pozniej mozemy to stracic jak nie dostaniemy kredytu.
_________________
Zapraszam na mojego bloga o rozszerzaniu diety, BLW i nie tylko!
GuGuGa
 
 
 
justinaa 


Wiek: 41
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 12:44 pm   

ja takich przypadków nie znam :) poza tym sprawdźcie w kilku bankach, żeby w razie czego mieć "zabezpieczenie"
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
Laura-1984 

Wiek: 39
Dołączyła: 21 Lut 2009
Posty: 54
Skąd: Rawa Mazowiecka
Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 6:21 pm   

my jesteśmy takim przypadkiem...na pierwszy wniosek dostaliśmy decyzję odmowna bo Pan w banku nie poinformował nas że potrzebny jest jeszcze jeden dokumencik(oświadczenie pracodawcy Daniela, że po zakończeniu umowy-umowa na czas określony do 2018r, przewiduje dalsze zatrudnienie go), dlatego zamiast 2 tygodni kredyt załatwialiśmy 2 miesiące. Oczywiście nie wyrobiliśmy sie w czasie podanym na umowie przedwstępnej, ale kobitka była życiowa i na nas poczekała.
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 10:21 pm   

My też dostaliśmy odmowę na pierwszy wniosek. Z powodu historii kredytowej, o której nie wiedzieliśmy. Ale w umowie przedwstępnej mieliśmy wpisany dość długi termin na sfinalizowanie transakcji, więc zdążyliśmy z załatwieniem drugiego wniosku i uruchomieniem tego kredytu. Do tego sprzedający w pełni wyrozumiały i nie widzący problemu w ewentualnym przedłużeniu tego terminu.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 3:26 pm   

Może ktoś tutaj bardziej się orientuję w kredytach mieszkaniowych niż ja :razz:
I mi troszeczkę rozjaśni szare komórki.

Po 1. :arrow: czy duże znaczenie dla banku może mieć fakt, że ja mam umowę o pracę "na zastępstwo" w sumie na najbliższy rok... a mojemu mężowi właśnie w kwietniu 2011 kończy się umowa o pracę (no bo dostał na 3 lata), i na 99% dostanie kolejną. No ale czy na ten moment dla banku jesteśmy "godni" udzielenia kredytu?

Po 2. :arrow: Gdybyśmy jednak godni nie byli, to czy znaczenie miałby fakt sporego wkładu własnego? Powiedzmy 100 tys. wkładu własnego i 150 tys. kredytu?

Mamy szansę? :wink:
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 7:37 pm   

Debussy powiem szczerze ,że nie bardzo orientuję się w kredytach. Jednak na tzw. "chłopski rozum" wydaje mi się ,że podstawą jest umowa na czas nieokreślony lub jak już ktoś pisał wcześniej z potwierdzeniem przez pracodawcę ,że po wygaśnięciu umowy dalej osoba otrzyma zatrudnienie w tej firmie. Macie o tyle gorszą sytuację ,że żadne z Was nie ma umowy na czas nieokreślony. Proponuję wybrać się pewnego dnia do OpenF. i pogadać z kimś . Wtedy cała sytuacja się rozjaśni i będziecie mogli się zagłębić w marzeniach ;)
_________________
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 16, 2010 8:08 pm   

No, to dzisiaj się dowiedziałam, że aby dostać kredyt na mieszkanie trzeba pracować co najmniej pół roku u jednego pracodawcy, i mieć dalej umowę na co najmniej pół..
No, a ja pracuję 16 dni :wink:
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
Karola5 


Wiek: 43
Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 980
Skąd: Łódź/Wawa
Wysłany: Czw Wrz 16, 2010 11:49 pm   

Ja też mam kredyt na 30 lat, a właściwie mamy. Już się do niego przyzwyczaiłam. Na początku nie spałam po nocach zanim podjęłam decyzję.
Co mogę podpowiedzieć, to dzwońcie do wszystkich banków i pytajcie o oferty specjalne, szczególnie dla grup zawodowych. Z racji pracy w sektorze finansowym otrzymaliśmy kredyt nieporównywalny z innymi ofertami. (np ubezpieczając auto były specjalne oferty dla nauczycieli). Takich ofert nie ma u doradców finansowych, więc warto popytać bezpośrednio w bankach.
Dobrze jest też przeliczyć jak będzie wyglądała rata jak państwo przestanie dopłacać do kredytu - na początku rata jest niska, ale banki stosują w tych kredytach wysokie oprocentowanie, które daje po kieszeni jak trzeba całą ratę zapłacić...
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 11:15 am   

Debussy to chociaż jedna dobra wiadomość ,jeżeli cokolwiek związane z kredytem może być dobre ;P .
_________________
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 12:40 pm   

Debussy, co ja sie dowiedziałam:
- musi byc co najmniej pół roku pracy u jednego pracodawcy, nawet jak miałam ciągłość ( zmiana pracy) to nikogo to nie interesuje. Kolejnym problemem było to że mam umowę na czas określony do końca 2011, więc umowa na zastępstwo tez może być źle widziana.
- wkład własny pozwala na zwiększenie zdolności kredytowej ale nie jest decydującym czynnikiem przyznania kredytu
- w związku z punktem pierwszym okazało się ze mój mąż ma większa zdolność sam niż ze mną ;)
- a poza tym jak to powiedział doradca - naszym największym problemem są małe zarobki :? a wydawało mi się że zarabiamy przyzwoicie :-?
Ale po kilku miesiącach przerwy chyba znowu pogadamy z innym konsultantem ;)
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 1:53 pm   

Debussy napisał/a:
No, to dzisiaj się dowiedziałam, że aby dostać kredyt na mieszkanie trzeba pracować co najmniej pół roku u jednego pracodawcy, i mieć dalej umowę na co najmniej pół..


a czy ma do tego znaczenie rodzaj umowy? u nas generalnie Ł ma umowę na czas nieokreślony, etat, a ja - umowę o dzieło i to sie raczej nie zmieni. Ale słyszałam o znajomych, którzy wzięli kredyt na umowy o dzieło. Jeszcze się nie dowiadywałam, bo trochę za wcześnie, ale jak myślicie, jest możliwośc udzielenia nam kredytu z moją umową? czy musi być etat i Ł sam będzie miał większą zdolność kredytową?
Ostatnio zmieniony przez Malena Pią Wrz 17, 2010 1:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 2:24 pm   

Malena, umowa o dzieło jest odbierana tak sobie, tak samo jak umowa zlecenie. Ale tak na prawdę wszystko rozbija sie o to ile jest na tej umowie. Jak to powiedział konsultant - im wiecej sie zarabia tym większe prawdopodobieństwo dostania kredytu ;)
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 7:35 pm   

I jeśli ta umowa o dzieło ma charakter powtarzalny od dłuższego czasu.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Sob Wrz 18, 2010 6:39 am   

Malena, może być umowa o dzieło. Ale conajmniej rok i wtedy oni biorą średnią zarobków z zeszłego roku- tak mi powiedziała kiedyś pani w PKO BP.
I dostanie kredytu przy umowie o dzieło jest na prawdę realne ( nie wiem jakie moje koleżanka ma zarobki ale dostała kredyt na mieszkanie w Wa-wie sama na siebie :roll: )
_________________

 
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Sob Wrz 18, 2010 6:49 pm   

W przypadku jakichkolwiek kredytów, przy umowie o dzieło albo zlecenia, te 12 miesięcy tyczą się nieprzerwanej pracy u jednego pracodawcy, a dochód wykazuje się za pomocą PIT za rok wstecz, czyli np. staramy się w 2010 o kredyt, to podstawą badania zdolności jest praca w zeszłym roku, czego potwierdzeniem jest PIT za rok 2009. Na tej podstawie dochód roczny jest dzielony przez 12 miesięcy i bank wylicza w ten sposób średniomiesięczny dochód, oprócz tego, dobrze jest, żeby wynagrodzenie wpływało na konto z takimże tytułem (wynagrodzenie, płaca, uposażenie, lista płac), wbrew pozorom tytuł przelewu ma duże znaczenie.
Natomiast jeśli mamy umowę o pracę, nie musi ona być na czas nieokreślony - najczęściej wystarczy, by była to druga, kolejna umowa u tego samego pracodawcy, a jeśli w sumie pracujemy już ponad 12 miesięcy, to bank traktuje naszą umowę jak na czas nieokreślony.

No i historia kredytowa - niestety tak to wygląda, że dużo łatwiej mają Ci, którzy biorą kredyty, mają karty kredytowe (i oczywiście wszystko jest rzetelnie, terminowo spłacane! Przeterminowanie powyżej 30 dni i negatywna informacja trafia do Biura Informacji Kredytowej, co uniemożliwia otrzymanie jakiegokolwiek kredytu) niż osoby, których sytuacja finansowa pozwala na życie bez kredytu. Obecnie, jeśli nie mamy żadnej historii kredytowej dla banku jesteśmy mało wiarygodni i nikłe są szanse na kredyt (jest to uzależnione od procedur poszczególnych banków, ale tak jest w większości).
_________________


Ostatnio zmieniony przez paulinkaaMU Sob Wrz 18, 2010 6:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Nie Wrz 19, 2010 11:36 am   

Ja mam pytanko- czy zawsze do dostania kredytu jest potrzebne minimum pół roku przepracowane? (plus umowa na czas nieokreślony) Czy to zależy od banku? Jeśli tak, to z kredytem musimy poczekać do przyszłego roku... Na szczęście możemy nadal mieszkać tu, gdzie mieszkamy.
_________________
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Nie Wrz 19, 2010 11:41 am   

Misiak87, o te pół roku jest podstawowe pytanie. Dotyczy to równiez innych kredytów, jak i kart kredytowych ( chyba że przyznawane są na specjalnych warunkach - historia rachunku)
Generalnie - umowa o pracę - 6 mcy
- umowa o dzieł/zlecenie - 12 mcy
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Nie Wrz 19, 2010 5:52 pm   

Misiak87, jeśli masz umowę na czas nieokreślony to wystarczą 3 miesiące przepracowane- u mnie tak było :roll: :roll:
_________________

 
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Nie Wrz 19, 2010 8:20 pm   

Misiak87, to zależy od banku, generalnie jest tak, że jeśli masz umowę na czas nieokreślony, to wymogi banku co do długości Twojej pracy wstecz są minimalne, raczej nie jest to okres dłuższy niż 6 miesięcy, ten okres 12 miesięczny jest wymagany przy umowach na czas określony.
_________________


 
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Nie Wrz 19, 2010 8:27 pm   

niesia2708 napisał/a:
jeśli masz umowę na czas nieokreślony to wystarczą 3 miesiące przepracowane- u mnie tak było :roll: :roll:

Dzięki dziewczyny. Niesiu, bardzo podniosłaś mnie na duchu z tymi trzema miesiącami. Oby w moim przypadku się to sprawdziło.
_________________
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 4:57 pm   

A żeby dostać kredyt mieszkaniowy trzeba robić jakieś badania lekarskie? Spotkaliście się z czymś takim?
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 7:16 pm   

Debussy, ja nie musiałam :roll:
_________________

 
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 10:18 pm   

Debussy, ja też pierwsze słyszę :roll: a Ty gdzieś się z tym spotkałaś?
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________


 
 
 
monika_zyga 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Paź 2006
Posty: 401
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 10:23 am   

Bylam w Open i w Expanderze, powiem szczerze ze bardziej polecam Expandera, poniewaz tu Pani wszystko od razu wiedziala, byla na bierzaca ze wszystkimi informacjami. W Open Pan wielu rzeczy nam nie powiedzial.

Ogolnie to ja pracuje w firmie w upadlosci i moja umowa nie jest brana pod uwage, umowa meza tak, ale jest liczona na dwie osoby (i jezeli ktos jest w zwiazku malzenskim, to zawsze bedzie na dwoje) i mamy bardzo niska zdolnosc kredytowa. Liczylam wczesniej na roznych stronach zdolnosci wychodzila zupelnie inna, Pani powiedziala ze od 1 wrzesnia weszly nowe regulacje i na stronach nie sa zmienione, wiec najlepiej o zdolnosc pytac u doradcy lub w bankach.

Jezeli chodzi o historie w BIK-u to nie trzeba miec zadnej, oni sprawdzaja to tylko w przypadku jezeli nie byl splacany kredyt, jezeli bylo wszystko ok to nie pomaga (tzn dziala to tylko w negatywnie)
_________________
Zapraszam na mojego bloga o rozszerzaniu diety, BLW i nie tylko!
GuGuGa
 
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 1:40 pm   

monika_zyga napisał/a:
W Open Pan wielu rzeczy nam nie powiedzial.

To zależy jak widać na kogo się natrafi nam Pan właśnie w open zaproponował kredyt na bardzo dobrych warunkach z którego zresztą skorzystaliśmy.
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
justinaa 


Wiek: 41
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 1:57 pm   

Mika napisał/a:
To zależy jak widać na kogo się natrafi


dokładnie to tak, jak wszędzie

a co do tych badań, to też nigdy nie słyszałam o takim przypadku, jestem w stanie to zrozumieć, jeśli kredyt chce wziąć jakaś starsza osoba, w przypadku której jest większe ryzyko zachorowania na jakieś poważne choroby
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 24, 2010 3:46 pm   

Po naszej ostatniej rozmowie z panią z Expandera (przez telefon) strasznie nam skrzydła opadły i w ogóle było nam smutno, że nici z kredytu.
No ale nie zostawiliśmy tak tego. Wczoraj byliśmy umówieni w Open Finance.
No i znalazło się rozwiązanie!
Ja faktycznie dla banku nie istnieję z moją umową na zastępstwo, ale... moja mama może nam "podżerować", tzn. zwiększyć zdolność kredytową i możemy liczyć na kredyt :)
Pan odradził nam wpłacanie większego wkładu własnego niż 10%, bo po co zamrażać te pieniądze.
Lepiej ulokować je jakoś rozsądnie i zarabiać na tym, poza tym mieć zabezpieczenie, że w razie gdyby z nas któreś straciło pracę, to mieć przez miesiąc czy dwa (w czasie szukania nowej pracy) za co spłacać.
Na tej samej zasadzie odradził raty malejące..
No i będziemy się starać o "rodzinę na swoim", która przez 8 lat dopłacałaby nam ok. 500 zł miesięcznie do kredytu... Fajna sprawa, 48 000 zł dostać za darmo :razz:

No to teraz... szukamy mieszkania, jutro jesteśmy już umówieni na oglądanie czterech ;)
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
justinaa 


Wiek: 41
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 24, 2010 5:34 pm   

Debussy, w takim razie powodzenia!
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 24, 2010 7:00 pm   

Debussy, z ciekawości podaj mi na priv nazwisko tego pana z Open'a bo słyszałam juz to co piszesz i się zastanawiam, czy to jest ich stały repertuar, czy może miałas przyjemność z tym samym panem co My :)
My też byliśmy na spotkaniu w sprawie kredytu na budowę domu, pan podpowiedział Nam kilka ciekawych rozwiązań, tylko trochę chcemy poczekać na moją stabilniejszą sytuację z umową, bo niby to co mamy z męża pensji i biorąc pod uwagę co możemy dać jako zabezpieczenie, Nam spokojnie pewnie wystarczy, ale ja nie lubię tak w niepewności. A to jednak spore pieniążki są. Zresztą być może, że też inaczej się to ułoży i będziemy w przyszłości o mniejszym domu rozmawiać, to i koszty będą niższe :)
_________________

 
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 24, 2010 10:27 pm   

Debussy, a z tą Rodziną na swoim nie chodzi o to, że trzeba im to później oddać? Ja słyszałam, że to taka pożyczka jest, nie dotacja.
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 24, 2010 10:41 pm   

klarysa, to jest tak:

Warunki i zasady obowiązujące przy kredytach z dopłatami Skarbu Państwa

Preferencyjność kredytu z dopłatami Skarbu Państwa w ramach Rządowego programu "Rodzina na Swoim" polega na tym, iż część należnych Bankowi odsetek, w okresie pierwszych ośmiu lat spłaty pokrywana jest przez Skarb Państwa (dopłaty do oprocentowania realizowane są przez Bank Gospodarstwa Krajowego).

Źródło: http://www.rodzinanaswoim.pl/podmenu/10/
_________________

 
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 1:18 pm   

Ok, rozumiem. Dla mnie i tak odpada, bo ja mam mieszkanie, tylko chcę je zamienić na większe. I chciałabym kredyt na 10-15 lat, a nie na 30-40. Ale oboje z mężem prowadzimy działalność gospodarczą, więc będzie kiepsko.
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 2:15 pm   

Debussy napisał/a:
Fajna sprawa, 48 000 zł dostać za darmo :razz:


Debussy, ale zwróć uwagę na to, że te kredyty są zazwyczaj sporo droższe niż inne. Nie wiem na ile lat chcecie wziąć kredyt, ale jeśli na dłużej niż 10-12 to może się to wam zdecydowanie nie opłacać.
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 4:21 pm   

Ano właśnie. Trzeba patrzeć również na ratę jaką będzie się płacić po zakończeniu okresu preferencyjnego. I dopiero wtedy porównać czy całość się opłaca.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 4:26 pm   

Oraz porównać ten sam kredyt, czyli Rodzina na swoim w różnych bankach - bo to tez może być różnie :)
_________________

 
 
 
monika_zyga 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Paź 2006
Posty: 401
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 6:53 pm   

Ja oststnio bylam w ING, bo sie tak strasznie reklamuja, prowizji nie pobieraja, mamy tam wieksza zdolnosc i bez "rodziny na swoim" odsetki wychodza podobnie. Zaczelam sie zastanawiac czy wogole oplaca sie ten program. Moze jest ktos bardziej zorientowany?

A nam tez proponowali dolaczenie kogos do kredytu zeby zwiekszyc zdolnosc, ale jesli rodzi sa w zwiazku malzenskim to trzeba brac oboje pod uwage i wtedy zamykamy im droda na kredyty itp. Nie chcemy ich stawiac w takiej sytuacji, chyba ze w ostatecznosci.
_________________
Zapraszam na mojego bloga o rozszerzaniu diety, BLW i nie tylko!
GuGuGa
Ostatnio zmieniony przez monika_zyga Sob Wrz 25, 2010 6:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 9:10 pm   

monika_zyga napisał/a:
Zaczelam sie zastanawiac czy wogole oplaca sie ten program.


Ja to sobie mniej więcej sprawdzałam i opłaca się wyłącznie przy krótkich kredytach. A kredyty mieszkaniowe ludzie biorą zazwyczaj na 30 lat. Przy takim kredycie stawiałabym na walutowy, tylko nie wiem jak w tej chwili wygląda sprawa z dostępnością kredytów walutowych, bo wszędzie straszyli, że trudniej je będzie dostać.
_________________
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 9:52 pm   

EwaM, niestety w tej chwili przy kredytach walutowych banki wyostrzają kryteria przy badaniu zdolności kredytowej i wymagają wkładu własnego na poziomie 20%, a do tego nie każdy bank oferuje kredyty w walucie :kwasny: Generalnie trudniej jest je dostać, ale raty wychodzą sporo niższe od kredytów w PLN (tylko zostaje to nieszczęsne ryzyko kursowe.... :? )
_________________


 
 
 
kamilla1984 

Wiek: 40
Dołączyła: 02 Sie 2010
Posty: 294
Skąd: ciuchciolandia
Wysłany: Wto Paź 12, 2010 8:14 pm   

czy ktos brał krdyt hipoteczno budowlany w zuberku jak dlugo czekalyscie na pierwsza transze od moentu zlozenia wniosku
_________________

 
 
 
M_and_M 
Michałowa :)


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 563
Skąd: teo, widzew
Wysłany: Nie Paź 17, 2010 8:15 pm   

wczoraj bylismy na targach mieszkaniowych... zdolnosc mamy ale jak pomyslimy ze tzreba oddac dwa razy tyle, ile sie wzięło to nam sie odechciewa... :(
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 17, 2010 8:58 pm   

M_and_M napisał/a:
ale jak pomyslimy ze tzreba oddac dwa razy tyle, ile sie wzięło to nam sie odechciewa... :(

A jest jakieś inne wyjście? :roll:
Wynajem jeszcze droższy, a mieszkanie z rodzicami wiadomo - lepiej własne.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 17, 2010 8:58 pm   

M_and_M napisał/a:
tzreba oddac dwa razy tyle, ile sie wzięło to nam sie odechciewa...

No ale na tym to polega... Dzięki temu można mieć do razu mieszkanie.. a zanim by się samemu odłożyło taką sumę żeby kupić za gotówkę, to chyba całe życie by minęło :wink:
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Nie Paź 17, 2010 9:10 pm   

M_and_M napisał/a:
wczoraj bylismy na targach mieszkaniowych...
też byliśmy wczoraj na targach :)

kryszka napisał/a:
Wynajem jeszcze droższy,
My ze wszystkim za wynajem płacimy 1300 zł ( opłaty wszystkie już w tym są ). Czyli byśmy mieli na ratę kredytu. Spłacamy innym kredyt, a sami nie mamy swojego mieszkania.
Ale mam nadzieję, że już niedługo się to zmieni.
_________________
 
 
M_and_M 
Michałowa :)


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 563
Skąd: teo, widzew
Wysłany: Nie Paź 17, 2010 10:20 pm   

jasne, ze na tym to polega, ale zeby az tyle oddawac??? ja rozumiem, ze banki z tego zyja, ale zeby az tyle??? oczywiscie jak niemal wszystkich i nas kredyt czeka, ale widzac jak to wyglada bedziemy odwlekac jak długo sie da :)


ola88 napisał/a:

My ze wszystkim za wynajem płacimy 1300 zł ( opłaty wszystkie już w tym są ). Czyli byśmy mieli na ratę kredytu.


no to chyba Olu nie do konca tak. ja obecnie płacę ok 500 zł samych rachunków mieszkaniowych. a przy kredycie są rachunki plus rata. wiec samo 1300 zł co miesiąc w budzecie domowym to troche mało by przypuszczac ze mielibyście na ratę. życze Wam z całego serducha, by się plany zrealizowały. a która inwestycja na targach Was interesowala?

Małgosia
_________________
Ostatnio zmieniony przez M_and_M Nie Paź 17, 2010 10:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 17, 2010 10:39 pm   

M_and_M napisał/a:
jasne, ze na tym to polega, ale zeby az tyle oddawac??? ja rozumiem, ze banki z tego zyja, ale zeby az tyle???


A wzięłaś pod uwagę ile to trwa? Przecież to nie jest tak, że w dwa lata bank podwaja majątek. Poza tym jest jeszcze inflacja i spadek wartości pieniądza po tych wszystkich latach. Przy inflacji około 3 % rocznie wartość pieniądza spada o 30% w ciągu 10 lat.
_________________
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Nie Paź 17, 2010 10:55 pm   

M_and_M napisał/a:
a która inwestycja na targach Was interesowala?
Tak szczerze to żadna nas nie zaciekawiła. Bo ani na Widzewie ani na Bałutach mieszkać nie chcemy. A większość było mieszkań na rynku pierwotnym. My szukamy na wtórnym. Chociaż w TBSy ze Zgierza miały przystępne ceny, ale fakt że wykupić na własność można dopiero za 15 lat to zdecydowanie nas odpychało.

Wysłuchaliśmy wykładu o kredycie hipotecznym i całym postępowaniem mieszkaniowym.
Wypełniliśmy ankiety i najedliśmy się czekoladą ;)
_________________
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 18, 2010 8:09 am   

M_and_M napisał/a:
jasne, ze na tym to polega, ale zeby az tyle oddawac???

To wcale nie jest aż tyle. Akurat kredyty hipoteczne są najmniej oprocentowane od komercyjnych :wink:

U nas będzie kredyt z możliwością wcześniejszej spłaty, bo za ileś tam lat sprzedamy mieszkanie po babci, ale .... niekoniecznie wpłacimy od razu te pieniądze. A dlaczego? Bo więcej zyskamy lokując te pieniądze na jakiejś lokacie lub funduszu.
Skomplikowane to wszystko :razz: :roll:
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Pon Paź 18, 2010 10:29 am   

Debussy napisał/a:
będzie kredyt z możliwością wcześniejszej spłaty,
My też taki chcemy właśnie, czekają na przypływ gotówki w płacić ;) A macie z Rodziny na Swoim ?
_________________
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 18, 2010 8:30 pm   

ola88 napisał/a:
A macie z Rodziny na Swoim ?

Tak, będziemy się starać o Rodzinę... około 50 tyś. złotych piechotą nie chodzi :) ;)
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl