Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
poprawna polszczyzna
Autor Wiadomość
cosola 
full-time mum


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 730
Skąd: Łódź/Leicester, UK
Wysłany: Sro Maj 19, 2010 5:01 pm   

Mariola napisał/a:
Audiolka napisał/a:
"chłopacy"

akurat to jest poprawna forma.

Rzeczywiście :o własnie to sprawdziłam bo nie mogłam uwierzyć :roll: dla mnie brzmi fatalnie i na pewno nie będe tego słowa używać.
_________________
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Sro Maj 19, 2010 6:03 pm   

chłopacy to l. mn. od chłopak (chłopaki, chłopacy)

Kryszka piwa ja się nie boję :cool:
_________________

 
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 19, 2010 6:17 pm   

Ja właśnie wysłałam PW do jednej z forumek... Próbowałam się powstrzymać, ale zwyczajnie nie dałam rady. No niektórych postów zwyczajnie nie da się czytać. Na posta zawierającego 40 słów nie było nawet jednego przecinka, nawet jednej kropki, wszystko napisane było jednym ciągiem... Do tego rażące błędy ortograficzne... :roll:
_________________
 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Sro Maj 19, 2010 9:55 pm   

A ja nadal nie rozumiem, po co w tym wątku informować o tym, jakie błędy się znalazło czy o wysłanym pw z prośbą o poprawienie :roll:
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
 
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 19, 2010 10:03 pm   

Ambrozja, ważniejsze w tym poście było akurat to:
agulka1989 napisał/a:
Na posta zawierającego 40 słów nie było nawet jednego przecinka, nawet jednej kropki, wszystko napisane było jednym ciągiem


info o tym, że wysłałam PW było mniej istotne i w sumie powinnam napisać je na końcu posta...

Natomiast ta forumka odpisała mi, że "nie zwraca na to uwagi i nie wiedziała, że to takie ważne" :roll:
_________________
 
 
promyczek_mm
[Usunięty]

Wysłany: Sro Maj 19, 2010 10:05 pm   

Ambrozja napisał/a:
A ja nadal nie rozumiem, po co w tym wątku informować o tym, jakie błędy się znalazło czy o wysłanym pw z prośbą o poprawienie :roll:


Ja też nie rozumiem, jeśli juz się jakieś błędy znalazło to wysłanie wiadomości z prośbą o poprawienie niech zostanie do wiadomości osoby, która takiego pw wysłała i osoby, która go dostała.
 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Sro Maj 19, 2010 10:10 pm   

agulka1989, ale zamierzasz informować o każdym pw i każdym "ciekawym" błędzie, który zauważysz?
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
 
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 19, 2010 10:18 pm   

Ambrozja napisał/a:
zamierzasz informować o każdym pw i każdym "ciekawym" błędzie, który zauważysz?


wydawało mi się, że błędów właśnie ten wątek dotyczy... Nie czepiam się o każdy drobny błąd i nikomu nie wytykam takowych, ale jak widzę któregoś posta z kolei (tej samej osoby), którego nie jestem w stanie zrozumieć to mną rzuca ;/
_________________
 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Sro Maj 19, 2010 10:28 pm   

agulka1989 napisał/a:


wydawało mi się, że błędów właśnie ten wątek dotyczy...


Z tym się zgadzam, natomiast wypisywanie błędów tutaj i wyliczanie pw uważam za pozbawione sensu. I tyle...
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
 
 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 19, 2010 10:55 pm   

Skoro komuś przeszkadza pisownia jakiejś Forumki, to niech po prostu ją zignoruje, a nie wytyka błędy. Ja jeszcze nie spotkałam na tym forum żadnej wypowiedzi, która byłaby dla mnie niezrozumiała. Trochę zrozumienia nie zaszkodzi.
_________________

 
 
krufka 


Wiek: 36
Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 104
Skąd: Potato City
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 12:07 am   

mój narzeczony mówi "na dworzu" - podobno u was tak się mówi...
wkurza mnie to niezmiernie, bo u nas się mówi "na dworzE"
ale fakt... "na polu" to już przegięcie :smile:
_________________
Nasza Strona Ślubna
 
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 8:00 am   

krufka napisał/a:
"na polu" to już przegięcie :smile:

Całkiem niedawno byłam na weselu - cała rodzina panny młodej była z okolic Żywca i w pewnym momencie zaczęła się rozmowa na temat różnic znaczeniowych tych samych wyrazów w różnych regionach Polski. Zaczęło się właśnie od tego, że któryś z górali powiedział, że "idzie na pole" :mrgreen: "Tutejsi" trochę się zdziwili, bo w okolicy żadnego pola nie było :lol: Z tego co pamietam u nich inaczej mówi się też np. na czereśnie, ale nie pamietam dokładnie jak to było - ale chyba jagody albo borówki :smile: Czasami trudno się dogadać nawet w tym samym języku :lol:
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 8:12 am   

aaaaale sie czepiacie, naprawdę....
szkoda słów :?
 
 
aggar 


Dołączyła: 07 Sty 2008
Posty: 205
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 9:29 am   

Ambrozja napisał/a:
agulka1989, ale zamierzasz informować o każdym "ciekawym" błędzie, który zauważysz?

agulka1989 robi tak już od jakiegoś czasu i też mi się to nie podoba. Uważam, że jest to po prostu nieeleganckie.

[ Dodano: Czw Maj 20, 2010 9:30 am ]
Malwina_łódź napisał/a:
Skoro komuś przeszkadza pisownia jakiejś Forumki, to niech po prostu ją zignoruje, a nie wytyka błędy. Ja jeszcze nie spotkałam na tym forum żadnej wypowiedzi, która byłaby dla mnie niezrozumiała. Trochę zrozumienia nie zaszkodzi.


Myślę dokładnie tak jak Malwina_łódź.
_________________

 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 11:20 am   

aggar napisał/a:
Ambrozja napisał/a:
agulka1989, ale zamierzasz informować o każdym "ciekawym" błędzie, który zauważysz?

agulka1989 robi tak już od jakiegoś czasu i też mi się to nie podoba. Uważam, że jest to po prostu nieeleganckie.


taaak, wiem aggar... jesteś na mnie baaardzo zła bo Ci napisałam, że nasza moderatorka to Lmyszka, a nie Imyszka... :roll:
_________________
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 11:51 am   

agulka1989, ja nie jestem na Ciebie zła, a też uważam, że takie pisanie jest bez sensu. napisałaś PW i chwała Ci za to, ale PW oznacza PRYWATNĄ wiadomość i nie ma sensu opisywanie jej treści PUBLICZNIE.

swoją drogą myślę, że aggar też nie żywi urazy o taką pierdołę. a samo podejrzewanie jej o to, sugerując, że to dlatego jej się nie podoba co napisałaś, uważam za nieco zabawne :)
_________________
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 12:59 pm   

krufka napisał/a:
ale fakt... "na polu" to już przegięcie :smile:

to żadne przegięcie, po prostu w innym regionie tak się mówi. Dla nich "przegięciem" może być nasz dwór.
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 1:13 pm   

Audiolka napisał/a:
krufka napisał/a:
ale fakt... "na polu" to już przegięcie :smile:

to żadne przegięcie, po prostu w innym regionie tak się mówi. Dla nich "przegięciem" może być nasz dwór.
kiedyś rozmawiałam z Krakowiakiem i powiedział mi że dla nich wyjście "na dwór" ma wydźwięk taki wielkopański.
Dla mnie wieelkim zdziwieniem była migawka i krańcówka jak przyjechałam do Łodzi ;) co kraj to obyczaj ;P
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 1:21 pm   

ppola napisał/a:
była migawka
dokładnie tak, nasi przyjaciele mieszkaja k. Krakowa i migawka to dla nich abstrakcja. Irek mi powiedział, że na pole to normalny człowiek wychodzi, a na dwór pan(kojarzy im się to z "dworami"). :wink:
Tak samo jak "zmywanie statków", moja babcie używała tego określenia, podczas zmywania naczyń.


edit: poprawiłam cytat
kryszka
Ostatnio zmieniony przez kryszka Czw Maj 20, 2010 1:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 1:28 pm   

Malwina_łódź napisał/a:
jeszcze nie spotkałam na tym forum żadnej wypowiedzi, która byłaby dla mnie niezrozumiała. Trochę zrozumienia nie zaszkodzi.

A ja miałam kilka razy takie sytuacje :roll: I raczej nie chodziło o błędy ortograficzne, ale o całkowity brak znaków przestankowych, dużych liter, no i nagminne zjadanie literek... Czasem naprawdę było mi ciężko załapać, co autorka chciała nam napisać... Dopiero po ponownym przeanalizowaniu wypowiedzi mogłam zrozumieć jej sens :roll: No ale na szczęście nie zdarza się to aż tak często :)
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
Weira 


Wiek: 38
Dołączyła: 07 Lis 2008
Posty: 649
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 1:29 pm   

ppola napisał/a:
Dla mnie wieelkim zdziwieniem była migawka i krańcówka jak przyjechałam do Łodzi


Dla mojej koleżanki z Lublina również, tam mówi się "przejazdówka".
_________________
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 1:32 pm   

u mnie był po prostu bilet miesieczny ;)
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 1:56 pm   

ppola napisał/a:
u mnie był po prostu bilet miesieczny ;)


To tak jak u mnie :smile: ale o migawce i krańcówce opowiadała mi Szara :smile:
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
 
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 2:00 pm   

Ambrozja napisał/a:
ppola napisał/a:
u mnie był po prostu bilet miesieczny



To tak jak u mnie ale o migawce i krańcówce opowiadała mi Szara

U mnie też.
I na dodatek w Łodzi jeździ się autobusami a u mnie MZK-ami :smile: :smile:
_________________

 
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 2:09 pm   

niesia2708 napisał/a:
w Łodzi jeździ się autobusami a u mnie MZK-ami :smile: :smile:

W Bełchatowie też :smile: Kiedy na początku studiów zapytałam koleżankę, o której ma "emzetkę" w ogóle nie widziała o co mi chodzi :)
Ale w Bełchatowie też są migawki - w odniesieniu do "emzetek". Natomiast na trasy autobusów PKS kupuje się bilety miesięczne :)
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
anuszkaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 777
Skąd: Zgierz
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 2:11 pm   

Ja kiedyś byłam nad naszym morzem i pani nie wiedziała co to jest "mendel" jajek :)
_________________
 
 
Elwirka1 


Wiek: 42
Dołączyła: 22 Wrz 2008
Posty: 645
Skąd: Krk
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 2:14 pm   

a ja się przeniosłam do Krakowa już ponad 3 lata temu i do dzisiaj mnie zadziwiaja ich słowa :) ale oni ze mnie też się śmieją ;)
_________________
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 2:28 pm   

ava napisał/a:
"emzetkę

Kiedyś tak się motor określało :)
 
 
temidaaa 
w ciągłym biegu...


Dołączyła: 29 Maj 2008
Posty: 541
Skąd: :)
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 3:50 pm   

jeśli chodzi o różne nazwy tego samego, to kiedyś w Krakowie w sklepie spożywczym poprosiłam o "angielkę", ekspedientka nie wiedziała o co mi chodzi. Powtórzyłam kilka razy, w końcu pokazałam paluchem (tak, wiem, że nieładnie) ;) , a ona na to: "aaaa, WEKĘ pani chciała", tym razem to ja nie wiedziałam o co jej chodzi :D
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 4:20 pm   

ava napisał/a:
W Bełchatowie też :smile: Kiedy na początku studiów zapytałam koleżankę, o której ma "emzetkę
tak tak emzetki mamy :D

A krańcówka, migawka... cooo? co to jest ? Teraz po kilku latach studiowania i mieszkania w Łodzi, emzetka zrobiła się dla mnie dziwna :D .


Będąc w Częstochowie w sklepie spożywczym, Pani się pyta czy chcemy ZRYWKĘ... chodziło o jednorazówkę / reklamówkę :D
_________________
 
 
Hatifnatka 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2007
Posty: 948
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 4:39 pm   

a w Wawie na angielkę mówi się bułka paryska, na krańcówkę - pętla, a na migawkę - sieciówka :lol:
_________________
 
 
misiao1983 
To sem ja


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 1365
Skąd: To tu, to tam...
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 5:18 pm   

Ja z wychodzeniem "na pole" spotkałam się dopiero tutaj w Londynie hehe, jak poznałam ludzi z południowej Polski. Ja chodzę na dwór. :)
A krańcówka i migawka są dla mnie normalnymi zwrotami :)
_________________


 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 5:28 pm   

Jak to się mówi "Co kraj to obyczaj, co dom to zwyczaj"
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 5:53 pm   

temidaaa napisał/a:
jeśli chodzi o różne nazwy tego samego, to kiedyś w Krakowie w sklepie spożywczym poprosiłam o "angielkę", ekspedientka nie wiedziała o co mi chodzi. Powtórzyłam kilka razy, w końcu pokazałam paluchem (tak, wiem, że nieładnie) ;) , a ona na to: "aaaa, WEKĘ pani chciała", tym razem to ja nie wiedziałam o co jej chodzi :D


we Wrocławiu jest dokładnie to samo;) nie ma angielki, tylko weka.
no i na nasze połowinki mówi się półmetek :)
a migawka to chyba tylko w łódzkim :wink:
_________________


 
 
 
monika24 


Wiek: 39
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 58
Skąd: radomsko/łódź
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 7:53 pm   

W radomsku angielka to linga
_________________

 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 11:27 pm   

W Warszawie angielka to bułka paryska :) No i za nic na świecie nie mogę się domyślić dlaczego w regionie łódzkim ludzie (być może tylko niektórzy, nie wiem na pewno) mówią na piłkarzyki trambambula.... :lol:
_________________

 
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 40
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 11:48 pm   

Pusiak napisał/a:
mówią na piłkarzyki trambambula

Serio?
No to chyba tylko niektórzy.
Piłkarzyki, to piłkarzyki, a trambambula, to trambambula. To jest oczywiste :smile:
_________________

 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Pią Maj 21, 2010 12:01 am   

szaraczarownica napisał/a:
To jest oczywiste :smile:

tak oczywiste dla mnie jest to, że piłkarzyki to trambambula.
 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 21, 2010 10:53 am   

Audiolka napisał/a:
tak oczywiste dla mnie jest to, że piłkarzyki to trambambula.


Amen. :smile:
_________________

 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią Maj 21, 2010 11:07 am   

monika24 napisał/a:
W radomsku angielka to linga


Pusiak napisał/a:
W Warszawie angielka to bułka paryska :)


Musiałam wklepać w google, żeby zobaczyć o co chodzi :smile: U mnie to się nazywa baton lub francuz :)
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
 
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Pią Maj 21, 2010 11:52 am   

o istnieniu trambambuli poinformował mnie mąż ( dla mnie były piłkarzyki), a istnieniu angielki i tytki też sie tutaj dowiedziałam (odpowiednio bułka paryska i torebka papierowa) a odpowiedników żulika i brzuszka( w sensie kawałka mięsa na którym gotuje sie np. barszcz) w mazowieckich stronach w ogóle nie ma ;)
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Pią Maj 21, 2010 12:17 pm   

ppola napisał/a:
żulika

u nas to bułka z rodzynkami
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 21, 2010 2:51 pm   

No dobra, ale to gwara czy inne regionalizmy, a my tutaj o poprawnej polszczyźnie mieliśmy pisać. :lol:


To wracając do toru wątku proszę, żeby forumowicze zwracali uwagę na sposób pisania długich wypowiedzi. Bo ja, jak widzę posta na 20- kilka linijek i więcej jednym ciągiem, to odechciewa mi się czytać.
Czy to taki problem wcisnąć co pewien czas enter albo i dwa?
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
elises 

Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 76
Skąd: Polski
Wysłany: Pią Maj 21, 2010 7:23 pm   

skoro aż tak bardzo ważna jest na forum poprawna polszczyzna i aż tak dużą uwagę zwracacie na ortografię i interpunkcję, to proponuje także zwracać uwagę na odpowiednie pisanie w nowym wersie i odpowiednie zaczynanie wypowiedzi od akapitu :razz:
 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Pią Maj 21, 2010 7:26 pm   

ppola napisał/a:
a odpowiedników żulika i brzuszka( w sensie kawałka mięsa na którym gotuje sie np. barszcz) w mazowieckich stronach w ogóle nie ma ;)


E tam, ja jeszcze nigdy nie miałam problemu z kupnem żulika w Łodzi - wszędzie wiedzą o co chodzi.
_________________
 
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Pią Maj 21, 2010 7:32 pm   

słonko, no przecież napisałam że na mazowszu nie ma ;P a Łodzi usłyszałam po raz pierwszy ;)
kryszka, no przecież piszemy regionalizmy to też poprawna polszczyzna (poniekąd ;) )
A co do błędów ortograficznych Pani na poczcie próbowała wystawić fakturę, na firmę znajdującą się przy ulicy Piłsudskiego ;) 3 próby -3 błędne trafienia ;D
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
misiao1983 
To sem ja


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 1365
Skąd: To tu, to tam...
Wysłany: Pią Maj 21, 2010 8:44 pm   

ppola napisał/a:
a odpowiedników żulika i brzuszka( w sensie kawałka mięsa na którym gotuje sie np. barszcz)
?? ? przepraszam czego??? to ja chyba nie jestem z łódzkiego...
a tak a propo - a wiecie co to jest szypa? bo ponoć to też każdy ma swoją nazwę na to...
_________________


 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 21, 2010 9:12 pm   

Żulik znam od zawsze i w sklepach w mojej okolicy też tak piszą w cennikach.

Brzuszek - to brzuszek. :lol: Kawał tłuszczu czasem z mięsem, który się kroi i robi z niego smalec. A potem tym smalcem polewa ubite ziemniaki do barszczu czerwonego. :rotfl:

ppola napisał/a:
przy ulicy Piłsudskiego

Jeśli masz na myśli błąd w pisaniu ulicy zamiast alei, to też mnie to strasznie wkurza. Kiedyś nawet wisiały billboardy z reklamą jeszcze Geanta przy ul. Piłsudskiego.

misiao1983 napisał/a:
wiecie co to jest szypa?

Pierwsze słyszę. Google podaje, że łopata. :razz:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
misiao1983 
To sem ja


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 1365
Skąd: To tu, to tam...
Wysłany: Pią Maj 21, 2010 9:22 pm   

kryszka napisał/a:
misiao1983 napisał/a:
wiecie co to jest szypa?

Pierwsze słyszę. Google podaje, że łopata. :razz:
hej nie oszukiwać mi tu i nie sprawdzać w googlach :)
_________________


 
 
yennefer 

Dołączyła: 14 Wrz 2008
Posty: 641
Skąd: nowhere
Wysłany: Pią Maj 21, 2010 9:33 pm   

A to dziwne, bo ja od zawsze znam szypę :o
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl