Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Studio czy plener?
Autor Wiadomość
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 04, 2008 9:30 am   

Wybór wydaje się być prosty - zdjęcia plenerowe.
Nie podobają mi się te sztuczne tła w studio.
Zresztą w Łodzi jest sporo ładnych miejsc, w których można zrobić zdjęcia plenerowe, więc problemu nie ma :)
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
Klaudynka 


Wiek: 38
Dołączyła: 20 Kwi 2008
Posty: 1321
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 04, 2008 10:56 am   

My również zdecydowaliśmy się na plener, w tygodniu po ślubie. Może jeszcze uda nam się zrobić kilka fotek w studio, ale to zobaczymy :D
_________________
 
 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 04, 2008 11:49 am   

My będziemy mieć studio. Zastanawiamy się jeszcze nad fotografem, który zrobi nam zdjęcia z mszy ślubnej i mały plener przed ślubem:) W moim kościele jest ładny stad i super by wyszły zdjęcia plenerowe w kwietniu, jak wszystkie drzewa kwitną :)
 
 
gorskit 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 10
Skąd: Łodź
Wysłany: Pon Lip 14, 2008 11:18 am   

może to wina "tradycyjnych" fotografów ale zdjęcia studyjne wcale nie muszą być nudne i statyczne.

Jednak plener ma swoje uroki i mi sprawia większą radoche :lol:
Ostatnio zmieniony przez Pusiak Pon Lip 14, 2008 11:31 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Pon Lip 14, 2008 2:26 pm   

oczywiście, że i studio i plener:)
_________________
 
 
 
Agguniaa 


Wiek: 38
Dołączyła: 06 Lip 2008
Posty: 714
Skąd: Bełchatów i o-lica
Wysłany: Pon Lip 14, 2008 2:39 pm   

Z moim P. zdecydowaliśmy się na studio i plener:) zdjęcia studyjne nie będą na tle kolumienek, zamków, itd. zdjęcia będą robione na tłach białym, czarnym i granatowy, reszta należy do Nas a oprawa do fotografa :smile: plener będziemy mieli podwójny :D
w wykonaniu fotografa będącego z Nami w czasie całej uroczystości:D
również fotografem jest Nasz świadek, więc skusiliśmy się na plener w jego wykonaniu już po całej uroczystości :smile:
_________________

6 czerwiec 2009
Pozdrawiam
Aga
 
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Pon Lip 14, 2008 3:08 pm   

Agguniaa u nas też studio będzie na jednokolorowych tłach. widziałam takie fotki, są piękne i b. subtelne. te dekoracje z tyłu (kolumny itd.) to niezły kicz, na szczęście wychodzą już trochę z mody...:)
_________________
 
 
 
Agguniaa 


Wiek: 38
Dołączyła: 06 Lip 2008
Posty: 714
Skąd: Bełchatów i o-lica
Wysłany: Pon Lip 14, 2008 3:40 pm   

:D popieram:)zdjęcia w tle kolumn, albo na krześle są identyczne dla każdej pary..a na jednolitych tłach to od Nas zależą pozy:)

[ Dodano: Pon Lip 14, 2008 3:42 pm ]
Jak powiedział, Nasz fotograf takie zdjęcia to zabawa dla Młodej Pary:)
_________________

6 czerwiec 2009
Pozdrawiam
Aga
 
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Pon Lip 14, 2008 6:10 pm   

Agguniu, a u jakiego fotografa zamówiliście studio i plener?

Szczerze mówiąc nie przemawia do mnie pomysł z pozostawieniem pełnej swobody parze młodej, jeśli chodzi o "ustawianie się" do zdjęć studyjnych- osobiście zdecydowałam się na studio, m.in. dlatego, że chciałam mieć właśnie zdjęcia odpowiednio pozowane- oczywiście należy nowożeńcom zostawić jakąś swobodę, ale bez przesady.
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
kochecka 
żona i mama


Dołączyła: 16 Mar 2007
Posty: 1652
Skąd: z daleka
Wysłany: Pon Lip 14, 2008 7:08 pm   

my mieliśmy tylko studio - jestem zadowolona ze zdjęć ale z perspektywy czasu żałuję że nie wzięliśmy również pleneru - bo to jest niepowtarzalna pamiątka.
_________________
 
 
beacia 

Dołączyła: 05 Sie 2007
Posty: 69
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 22, 2008 7:24 pm   

My początkowo mieliśmy mieć i studio i plener z tym,że plener mieliśmy zapisany w dniu ślubu,bo po ślubie wyjeżdzamy. Ale szczerze mówiąc trochę bałam się ryzykować i z pleneru zrezygnowaliśmy.Wkońcu nie wiadomo jaka będzie pogoda,suknia może mi się ubrudzić, do tego człowiek się upoci tym bieganiem przed slubem, dlatego mamy tylko studio no i w kościele.Liczymy na to,że ktoś z gości porobi nam małą sesje w plenerze koło sali (bo okolica jest śliczna :D )
_________________




 
 
katarynka 


Wiek: 45
Dołączyła: 21 Kwi 2008
Posty: 170
Skąd: lodz
Wysłany: Wto Lip 22, 2008 10:05 pm   

plener zawsze mozna zrobic po slubie, my sie wlasnie mobilizujemy do pleneru 4 miechy po slubie :)
 
 
beacia 

Dołączyła: 05 Sie 2007
Posty: 69
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 22, 2008 10:11 pm   

No jak dla mnie to parę miesięcy po slubie to już nie to samo,nie ma tego uroku i nie jest to wtedy plener z dnia ślubu, nie ma tych emocji co były tego dnia,nawet tych co są parę dni po ślubie...Mnie takie zdjęcia nie kojarzyły by się już tak z tą chwilą, bo za dużo czasu już by upłyneło.
_________________




 
 
kasia_i_wojtek 

Wiek: 42
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 32
Skąd: Warszawa/Łódź
Wysłany: Sro Lip 23, 2008 9:02 am   

Miejsce do zdjęć to kwestia gustu Pary Młodej, ale nam studio wydaje się martwe i mdłe.
W plenerze zdjęcia wypadają bardziej naturalnie i są ciekawsze. Dlatego sami mieliśmy zdjęcia w plenerze :)
_________________

 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 23, 2008 10:35 am   

Plener, w dodatku dwa trzy dni po ślubie - można poszaleć, bo jak się suknia pobrudzi to nie będzie płaczu chociaż, że zaraz na ceremonię trzeba wychodzić :)
_________________

 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 23, 2008 4:57 pm   

Zdjęcia plenerowe robione parę dni po ślubie mają wadę taką, że już nie uchwyci szczęścia jakie towarzyszyło nam w dniu ślubu.
Ostatnio zmieniony przez agunia84 Sro Lip 23, 2008 9:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 23, 2008 5:44 pm   

dlatego do pleneru mamy reportaż :) Cały dzień będzie nam towarzyszyć fotograf :)
_________________

 
 
daga 

Wiek: 38
Dołączyła: 08 Maj 2008
Posty: 102
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Lip 24, 2008 10:06 am   

ja równiez jestem za plenerem. nie lubie zdjec pozowanych, uwazam, ze sa sztuczne. plener tętni zyciem hahaha:) my mamy juz zamowione zdjecia w plenerze, w dniu ślubu. wydeje mi sie ze emocje z tego dnia sa nie powtarzalne i w zadnym innym dniu nie da sie ich juz uchwycic.
_________________

 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 26, 2008 1:56 pm   

beacia napisał/a:
No jak dla mnie to parę miesięcy po slubie to już nie to samo,nie ma tego uroku i nie jest to wtedy plener z dnia ślubu, nie ma tych emocji co były tego dnia,nawet tych co są parę dni po ślubie...


My mieliśmy dwa plenery. Zrezygnowaliśmy ze studia. Jeden w dniu ślubu, drugi - trzy dni po. Widać lekką różnicę, zauważają ją właściwie tylko osoby, które znają nas bardzo dobrze. Nastrój w dniu ślubu był nie do opisania:) Podobają nam się bardzo zdjęcia z obu dni i nie zamieniłabym tych sesji na studio. Nigdy nie podobały mi się zdjęcia studyjne.
_________________
mynewborn... fotografia od dnia narodzin, ciążowa, noworodkowa, niemowlęca, na chrzest i komunię
 
 
Niebieskooka 

Wiek: 39
Dołączyła: 14 Lut 2008
Posty: 1983
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Wto Lip 29, 2008 8:16 pm   

Mi również nigdy nie podobały się zdjęcia studyjne....dlatego zdecydowaliśmy się tylko na plener plus fotoreportaż w dniu ślubu i poprawin....
Plener mamy tydzien po weselu, miejsca ustalamy z fotografem miesiąc przed...już się nie moge doczekac , uwielbiam sie fotografować :mrgreen:
_________________

 
 
szept 

Dołączyła: 20 Sie 2005
Posty: 230
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 31, 2008 11:40 pm   

Dla nas najlepsze zdjęcia to te z zaskoczenia,wtedy pokazują prawdziwe emocje,dlatego wybraliśmy fotoreportaż. A plener też zrobimy,bo naturalne światło i przyroda zawsze pięknie się komponują z zakochanymi ludźmi ;) Natomiast nie będzie studia-nie cierpię ustawiania.
_________________
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 01, 2008 2:21 am   

My zdecydowaliśmy się na same zdjęcia studyjne. Nie powiem, plenerowe też są fajne, ale jak pisały dziewczyny brakuje mi w nich tych emocji z dnia ślubu.
_________________


 
 
szept 

Dołączyła: 20 Sie 2005
Posty: 230
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 01, 2008 8:14 am   

izunia_82 napisał/a:
Nie powiem, plenerowe też są fajne, ale jak pisały dziewczyny brakuje mi w nich tych emocji z dnia ślubu.

Ale część osób plener ma w dniu ślubu,więc i emocje ślubne są :wink:
_________________
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 11:49 am   

Ostatecznie nie mieliśmy ani studia, ani pleneru :lol:
Się znaczy plener był w planach, ale niestety moje buty zaliczyły zgon a sukienka wygląda na mnie jakby 4 rozmiary za duża była. No i draperie mi wujki pourywały podczas hulanek :hyhy:
 
 
agniesia22 


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Lip 2008
Posty: 268
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 11:54 am   

U nas będzie zdecydowanie plener. Dla mnie zdjęcia w studio są takie sztuczne, pozy niezaturalne, nie mówiąć już o tłach za fotkach. Planujemy plener dopiero w poniedziałek i tak chyba jest najlepiej, bez pośpiechu i nie musimy gości opuszczać na weselu.
_________________


 
 
 
cosola 
full-time mum


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 730
Skąd: Łódź/Leicester, UK
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 1:29 pm   

Ja początkowo chciałam mieć tylko zdjęcia plenerowe, bo studyjne wydawały mi się nudne i derntwe, ale mój mąż nalegał więc mieliśmy i te i te. Jak się okazało miał całkowitą rację bo studyjne też wyszły cudownie, może cie ocenić same zapraszam do oglądania Uważam że dużo zależy od fotografa, nasz potrafił uchwycić to coś :) Nie zgadam się też że na zdjęciach robionych po ślubie nie widać emocji, nasze plenerowe były robione miesiąc po ślubie i też wyszły super :)
_________________
 
 
Niepowaga 

Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 9:20 pm   

Jestem za zdjęciami w plenerze. Chociaż dobry fotograf w studiu może stworzyć świetną scenerie, która nie będzie zalatywać sztucznością i tandetą o która niestety łatwo. Mnie zawsze przerażały te dziwne, nienaturalne pozy które czasami widuje na zdjęciach ślubnych, do tego sztuczne tło przedstawiające ławeczkę w parku i mamy przepis na kicz.

Ja z moim narzeczonym pewnie będziemy mieli zdjęcia w obu tych miejscach. Choć nie mamy pewności czy za jakiś czas nie zmienimy zdania. :roll: Ale plener musi być!
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sie 29, 2008 10:52 pm   

daga napisał/a:
ja równiez jestem za plenerem. nie lubie zdjec pozowanych, uwazam, ze sa sztuczne. plener tętni zyciem hahaha:)

ale przecież zdjęcia w plenerze to nie reportaż, to również zdjęcia pozowane, tyle że w innym otoczeniu, z innym tŁem. Nie lubicie tŁa w atelier ale zdjęcia "z tŁem" na powietrzu jak najbardziej :?: :wink: Moim zdaniem w atelier można sobie pozwolić na zdjęcia w przybliżeniu, z zaprezentowaniem detali a w plenerze liczy się to co jest dookoŁa więc te zdjęcia są zwykle robione z pewnej perspektywy, para mŁoda nie jest już tak bardzo blisko w centrum.
kasia_i_wojtek napisał/a:
nam studio wydaje się martwe i mdłe.
W plenerze zdjęcia wypadają bardziej naturalnie i są ciekawsze.

to jakie wyjdą zdjęcia w atelier zależy w gŁównej mierze od fotograga i jego pomysŁowości oraz od mŁodych. Jeśli będą sztywni jakby poŁknęli kije od szczotki to nawet najlepszy plener będzie nudny i mdŁy.
agunia84 napisał/a:
Zdjęcia plenerowe robione parę dni po ślubie mają wadę taką, że już nie uchwyci szczęścia jakie towarzyszyło nam w dniu ślubu.

faktycznie nie ma tego szczęścia z dnia ślubu ale to nie znaczy, że mŁodzi nie wyglądają szczęśliwie i pięknie. Moim zdaniem wato a to czy wyglądam na tych zdjęciach jako szczęśliwa żona w dniu ślubu czy miesiąc po nim nie ma większego znaczenia. I tak nikt tego nie będzie w stanie ocenić. A pamiątka zostanie.
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sro Wrz 03, 2008 2:56 pm   

Sajonara6 napisał/a:
daga napisał/a:
ja równiez jestem za plenerem. nie lubie zdjec pozowanych, uwazam, ze sa sztuczne. plener tętni zyciem hahaha:)

ale przecież zdjęcia w plenerze to nie reportaż, to również zdjęcia pozowane, tyle że w innym otoczeniu, z innym tŁem. Nie lubicie tŁa w atelier ale zdjęcia "z tŁem" na powietrzu jak najbardziej :?: :wink: Moim zdaniem w atelier można sobie pozwolić na zdjęcia w przybliżeniu, z zaprezentowaniem detali a w plenerze liczy się to co jest dookoŁa więc te zdjęcia są zwykle robione z pewnej perspektywy, para mŁoda nie jest już tak bardzo blisko w centrum.
kasia_i_wojtek napisał/a:
nam studio wydaje się martwe i mdłe.
W plenerze zdjęcia wypadają bardziej naturalnie i są ciekawsze.

to jakie wyjdą zdjęcia w atelier zależy w gŁównej mierze od fotograga i jego pomysŁowości oraz od mŁodych. Jeśli będą sztywni jakby poŁknęli kije od szczotki to nawet najlepszy plener będzie nudny i mdŁy.


W tych punktach zgadzam się z Sajonarą.

A do tych wszystkich, którzy zarzucają sztuczność zdjęciom studyjnym : a czy w takim razie rzeczą naturalną jest bieganie w ślubnych ciuchach po parkach, starych fabrykach, ulicach, zamkach, pałacach, kamienicach, dworcach, itd.? :roll: To jest naturalny widok? Ze ludzie zamiat w "normalnych" ciuchach ubierają się w ślubne rzeczy i paradują po parku czy po Piotrkowskiej? To tak gwoli temu zarzutowi o sztuczność w studiu. :]

Acha i rozumiem, że w plenerze nikt Was nie ustawia, nie pozujecie? :roll: Po prostu sobie chodzicie a fotograf robi foty, tak? :roll:
_________________
 
 
julietta 


Wiek: 41
Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 205
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sro Wrz 03, 2008 3:43 pm   

Asiek napisał/a:
A do tych wszystkich, którzy zarzucają sztuczność zdjęciom studyjnym : a czy w takim razie rzeczą naturalną jest bieganie w ślubnych ciuchach po parkach, starych fabrykach, ulicach, zamkach, pałacach, kamienicach, dworcach, itd.? :roll: To jest naturalny widok? Ze ludzie zamiat w "normalnych" ciuchach ubierają się w ślubne rzeczy i paradują po parku czy po Piotrkowskiej? To tak gwoli temu zarzutowi o sztuczność w studiu. :]

Acha i rozumiem, że w plenerze nikt Was nie ustawia, nie pozujecie? :roll: Po prostu sobie chodzicie a fotograf robi foty, tak? :roll:

Masz trochę racji, ale większa naturalność zdjęć plenerowych wynika głównie z tego, że tło jest prawdziwe. ?enujące są natomiast zdjęcia studyjne, na których w tle znajduje się jakiś pałac, zamek czy jakaś zieleń - a to dość popularne wśród fotografów. Inna sprawa to dziwne pomysły z ujęciem pana młodego malującego pannę młodą, jak młodzi oglądają swoje zdjęcia w albumie czy szczyt - pan młody "trzyma" pannę młodą na dłoni. Masakra... :wstyd:
Obróbka komputerowa może czynić cuda, ale to już trochę przesada...
Jeśli bym się zdecydowała na studio (a to praktycznie nierealne), to na zdjęcia na jednolitym tle.
Ostatnio zmieniony przez julietta Sro Wrz 03, 2008 3:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sro Wrz 03, 2008 5:16 pm   

julietta napisał/a:

Masz trochę racji, ale większa naturalność zdjęć plenerowych wynika głównie z tego, że tło jest prawdziwe. ?enujące są natomiast zdjęcia studyjne, na których w tle znajduje się jakiś pałac, zamek czy jakaś zieleń - a to dość popularne wśród fotografów. Inna sprawa to dziwne pomysły z ujęciem pana młodego malującego pannę młodą, jak młodzi oglądają swoje zdjęcia w albumie czy szczyt - pan młody "trzyma" pannę młodą na dłoni. Masakra... :wstyd:

Przyznam, że ostatnio takie zdjęcia widziałam jakieś 7-8 lat temu. :roll: Wtedy była moda na takie "cuda". Oczywiście, pewnie i dziś niektórzy fotografowie robią takie "perełki", ale ja się z takimi nie spotkałam w ostatnich latach - ale może to ja mam szczęście i nie trafiam na takie zdjęcia. :mrgreen:
_________________
 
 
artur_ase2000 
Firma


Wiek: 41
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 67
Skąd: LDZ
Wysłany: Sro Wrz 03, 2008 6:19 pm   

julietta napisał/a:

Obróbka komputerowa może czynić cuda, ale to już trochę przesada...
Jeśli bym się zdecydowała na studio (a to praktycznie nierealne), to na zdjęcia na jednolitym tle.


i tu masz racej... mozna zrobic super zdjecia na bialym... szarym... i wbrew pozorom czerwonym tle... kwestia fotografa... u nas takie zdjecia sa czyms nie znamym... ale 2-3 lata i tla uciekna w zapomnienie i bedzie tylko gra kolorow i swiatal a nie lipnych obrazkow w tle z sali bakietowej czy gadzetow typu lawaka a w tle park :)

a obrobka foto to nie zmiejszanie postaci do tego by ja trzymac na rekach :) )
proponuje zobaczyc digart ile tam graficy potrafia zrobic ze zwyklego zdjecia...
to jest sztuka... nie komercja... kwestia czasu i wejdzie to na Polski rynek :)

pozdrawiam :)
_________________
LDZ : photographic ... motion graphic ... video editing
 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sro Wrz 03, 2008 9:38 pm   

artur_ase2000 napisał/a:
mozna zrobic super zdjecia na bialym... szarym... i wbrew pozorom czerwonym tle... kwestia fotografa... u nas takie zdjecia sa czyms nie znamym... ale 2-3 lata i tla uciekna w zapomnienie i bedzie tylko gra kolorow i swiatal a nie lipnych obrazkow w tle z sali bakietowej czy gadzetow typu lawaka a w tle park :)

Jak to - takie zdjęcia z jednobarwnym tłem są czymś w Polsce nieznanym? :-?
Nie wiem, skąd takie kiepskie zdanie o "zacofaniu" w branży fotografów w Polsce.
Slub brałam ponad 5 lat temu i wtedy byłam u naprawdę wielu fotografów w Łodzi i wielu robiło wtedy zdjęcia na jednobarwnym lub cieniowanym tle, bez żadnych badziewnych gadżetów. Operowali głównie światłocieniem.
Myślę, że w ciągu tych 5 lat jeszcze więcej odeszło od tej stylistyki charakterystycznej dla lat 90-tych z tandetnymi gadżetami. Jasne trafiają się zakłady fotograficzne z "tradycyjnymi" tłami, parasolkami, kolumnami i skrzypcami :wink: , ale to nie jest jakiś standard. Takie mam przynajmniej zdanie po tym co widziałam kilka lat temu, po tym co widzę przechodząc obok zakładów fotograficznych i oglądając ich prace.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Asiek Sro Wrz 03, 2008 9:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
artur_ase2000 
Firma


Wiek: 41
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 67
Skąd: LDZ
Wysłany: Sro Wrz 03, 2008 11:31 pm   

Asiek napisał/a:
artur_ase2000 napisał/a:
mozna zrobic super zdjecia na bialym... szarym... i wbrew pozorom czerwonym tle... kwestia fotografa... u nas takie zdjecia sa czyms nie znamym... ale 2-3 lata i tla uciekna w zapomnienie i bedzie tylko gra kolorow i swiatal a nie lipnych obrazkow w tle z sali bakietowej czy gadzetow typu lawaka a w tle park :)

Jak to - takie zdjęcia z jednobarwnym tłem są czymś w Polsce nieznanym? :-?
Nie wiem, skąd takie kiepskie zdanie o "zacofaniu" w branży fotografów w Polsce.
Slub brałam ponad 5 lat temu i wtedy byłam u naprawdę wielu fotografów w Łodzi i wielu robiło wtedy zdjęcia na jednobarwnym lub cieniowanym tle, bez żadnych badziewnych gadżetów. Operowali głównie światłocieniem.

no ok jest masa ludzi ktorzy robia zdjecia na tlach jednokolorowych... ale nie smiem tych zdjec porownywac nawet do zdjec robionych np przez kolego z Kanady...
inny swiat .. tak samo jesli chodzi o film .. mozliwosci techniczne i sprzet uzywany oraz sposob krecenia filmow mowi bardzo wiele...
trzeba troche pogrzebac w necie a okaze sie ze slub moze miec zupelnie inny wymiar jesli chodzi o fotografie film wystroj i oprawe ... :) - tyle ze jak ze wszsytkim nie kazdemu to sie spodoba :) )

pozdrawiam :)
_________________
LDZ : photographic ... motion graphic ... video editing
 
 
 
FOTOJACEK 
Firma

Wiek: 55
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 36
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 04, 2008 11:25 am   

Zaintrygowało mnie :?:
Co kolega Artur_ase2000 miał na myśli, pisząc:

Cytat:
... ale nie smiem tych zdjec porownywac nawet do zdjec robionych np przez kolego z Kanady...

Cytat:
trzeba troche pogrzebac w necie a okaze sie ze slub moze miec zupelnie inny wymiar jesli chodzi o fotografie film wystroj i oprawe ... - tyle ze jak ze wszsytkim nie kazdemu to sie spodoba )


Ja widziałem sporo stron moich kolegów po drugiej stronie sadzawki ale proszę mi napisać na co konkretnie miałbym zwrócić uwagę.
Ewentualnie proszę podać link do strony Pana kolegi. :-)
 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Czw Wrz 04, 2008 11:52 am   

artur_ase2000 napisał/a:
ale nie smiem tych zdjec porownywac nawet do zdjec robionych np przez kolego z Kanady...
inny swiat .. tak samo jesli chodzi o film .. mozliwosci techniczne i sprzet uzywany oraz sposob krecenia filmow mowi bardzo wiele...
trzeba troche pogrzebac w necie a okaze sie ze slub moze miec zupelnie inny wymiar jesli chodzi o fotografie film wystroj i oprawe ... :) - tyle ze jak ze wszsytkim nie kazdemu to sie spodoba :) )

Hm, napiszę tak - fascynację obróbką komputerową zdjęć mam jakoś za sobą, jeszcze trzy lata temu to był mój chleb powszedni (w sensie obróbki zdjęć), jeździłam na targi do Kolonii co dwa lata i tam napatrzyłam się także na cudeńka. I jakoś mam przesyt. :-? Zwracam się znów ku tradycyjnej fotografii, tzn. bez retuszy, obróbki cyfrowej. Zresztą po tym zawsze poznaję dobrego fotografa - taki, który potrafi zrobić dobre zdjęcie i które bez obróbki jest dobre technicznie. Oczywiście, później można się "bawić" :wink: i obrobić je tak, że będzie cudo, ale mnie to już jakoś nie ekscytuje jak kilka lat temu.
I także poproszę o linki, bo chętnie zobaczę co masz na myśli.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Asiek Czw Wrz 04, 2008 11:52 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
artur_ase2000 
Firma


Wiek: 41
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 67
Skąd: LDZ
Wysłany: Czw Wrz 04, 2008 12:20 pm   

FOTOJACEK.pl napisał/a:
Zaintrygowało mnie :?:
Co kolega Artur_ase2000 miał na myśli, pisząc:
Cytat:
... ale nie smiem tych zdjec porownywac nawet do zdjec robionych np przez kolego z Kanady...

Cytat:
trzeba troche pogrzebac w necie a okaze sie ze slub moze miec zupelnie inny wymiar jesli chodzi o fotografie film wystroj i oprawe ... - tyle ze jak ze wszsytkim nie kazdemu to sie spodoba )

Ja widziałem sporo stron moich kolegów po drugiej stronie sadzawki ale proszę mi napisać na co konkretnie miałbym zwrócić uwagę.
Ewentualnie proszę podać link do strony Pana kolegi. :-)

po 1 to nie moj kolega ... (zjadlo w w pisowni ;) ) ... masa jest takich firm szczegolnie polecam strony z Kanady...
widziales kiedys zdjecia mlodych na bialym tle z obroka photoshopowa gdzie oplataly ich wiatry milosci (tak to sobie nazwalem .... chodzi o sztuczny czerwony wiatr do okola mlodych - otulajacy ich) ??
Asiek napisał/a:
Hm, napiszę tak - fascynację obróbką komputerową zdjęć mam jakoś za sobą, jeszcze trzy lata temu to był mój chleb powszedni (w sensie obróbki zdjęć), jeździłam na targi do Kolonii co dwa lata i tam napatrzyłam się także na cudeńka. I jakoś mam przesyt. :-? Zwracam się znów ku tradycyjnej fotografii, tzn. bez retuszy, obróbki cyfrowej. Zresztą po tym zawsze poznaję dobrego fotografa - taki, który potrafi zrobić dobre zdjęcie i które bez obróbki jest dobre technicznie. Oczywiście, później można się "bawić" :wink: i obrobić je tak, że będzie cudo, ale mnie to już jakoś nie ekscytuje jak kilka lat temu.
I także poproszę o linki, bo chętnie zobaczę co masz na myśli.

masz racje :)
dobry fotograf robi zdjecie ktore nie musi byc obrabiane w photoshopie :)
i za takich mam Panstwo Tworkow :) www
ale rozmawialismy o zdjeciach na jednolitych tlach ktorych tak naprawde u nas w kraju jeszcze nie spotkalem ... na takim poziomie by mi odpowiadalo to jako osobie (z branzy - nie jestem fotografem tylko filmowcem/ zeby nie bylo)
nie chce nikogo urazic swoimi opiniami ale niestety taka jest prawda ze dopiero po malu na nasz rynek wchodzi to co za wielka woda jest od kliku ladnych lat :) )

ps. nie znam Waszych prac wiec nie moge sie wypowiadac :)

a nawiazujac do tematu ... powiem jeszcze raz ... plener lub zdjecia na jednolitych tlach... wszelki kiczowate laweczki itp sa nie fajne (moja subiektywna opinia)
pozdrawiam :) )
_________________
LDZ : photographic ... motion graphic ... video editing
Ostatnio zmieniony przez artur_ase2000 Czw Wrz 04, 2008 12:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
FOTOJACEK 
Firma

Wiek: 55
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 36
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 04, 2008 1:07 pm   

Asiek napisał/a:
- fascynację obróbką komputerową zdjęć mam jakoś za sobą, jeszcze trzy lata temu to był mój chleb powszedni (w sensie obróbki zdjęć), jeździłam na targi do Kolonii co dwa lata i tam napatrzyłam się także na cudeńka. I jakoś mam przesyt. :-?

Z resztą po tym zawsze poznaję dobrego fotografa - taki, który potrafi zrobić dobre zdjęcie i które bez obróbki jest dobre technicznie.


EEE Tam :smile:

Chyba jednak nie wszyscy podzielają Pani opinie.
Gdzieś czytałem post, że fotograf tak fantastycznie obrobił JEDNO zdjęcie, że forumka nie miała jakichkolwiek wątpliwości co do jego kompetencji .
Tak sobie myśle, że taki fachowiec to nawet nie musi chodzić na śluby bo wystarczy mu dostarczyć 500 zdjęć zrobionych przez gości i po obróbce rezultat będzie zachwycający.
I w tym momencie akurat wcale nie kpię bo jest dla mnie niemal pewne, że Młodzi będą zachwyceni.


Artur_ase2000 daj linka do czerwonego wiatru. Może rzeczywiście to atrakcyjnie wygląda.
 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Czw Wrz 04, 2008 2:23 pm   

FOTOJACEK.pl napisał/a:

Tak sobie myśle, że taki fachowiec to nawet nie musi chodzić na śluby bo wystarczy mu dostarczyć 500 zdjęć zrobionych przez gości i po obróbce rezultat będzie zachwycający.

Taaa :cool: - zwłaszcza, że zdecydowana większość gości (jeśli nie wręcz wszyscy) będą robić zdjęcia w formacie jpg. Zyczę powodzenia :wink: przy wyprowadzeniu zdjęcia w rozdzielczości np. 2800 X 2100 "na prostą". :roll: Zwłaszcza jeśli zdjęcie będzie za ciemne lub za jasne. :|
Tak jak napisałam - ja straciłam jakoś serce do obróbek komputerowych, przestały mi się nawet podobać "wygładzone" programami zdjęcia. Po prostu może za bardzo patrzę na nie pod kątem technicznym - nie zachwyca mnie efekt, bo wiem, jakiego programu użyto i której funkcji. A najbardziej mnie rozbraja, jak fotografowi nie wyjdzie zdjęcie i żeby ratować sytuacje zmieni je na czarno-białe i wtedy hulaj dusza - wszystkie grzechy oświetleniowe można zrobić cacy i klient będzie szczęśliwy, że takie "artystyczne" zdjęcie dostał, nieważne, że biel jest przepalona aż miło i nie widać nic oprócz białej plamy, zamiast np. zagięć materiału na sukience.
Ale to tylko moje prywatne zdanie, no i odeszliśmy od tematu :wink:
_________________
 
 
julietta 


Wiek: 41
Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 205
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 11:40 am   

Jako już doświadczona w sferze zdjęć plenerowych potwierdzam ich przewagę nad studyjnymi. Nawet przy gorszej pogodzie (niestety zimno i pochmurno było) dostarcza to niezapomnianych wrażeń. Szkoda, że jakoś w tym roku wrzesień nie sprzyja zdjęciowym eksapadom... :|
Ostatnio zmieniony przez julietta Wto Wrz 16, 2008 11:41 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Paź 06, 2008 11:35 pm   

ja stawiam na plener ;) chociaz musze przyznac ze sesja studyjna cosoli zrobila na mnie ogromne wrazenie wiecd jedynie takie studio mogloby wchodzic w gre ;)
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 08, 2008 10:50 pm   

Ja bardzo chciałam studio i mam. Uważam, że te zdjęcia były potrzebne i wyszły bardzo ładnie. Ale plener jest powalający i jeśli miałabym wybrać tylko jedne z nich to wolałabym plener. Są bardziej radosne i naturalne, a jednocześnie jest sporo portretów i studyjnych póz.
 
 
justinaa 


Wiek: 41
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 21, 2008 11:20 am   

my zdecydowaliśmy się tylko na plener i chyba trochę żałuję, bo jednak patrząc na fotki ze ślubu i wesele a pleneru widać, że chociażby inaczej wyglądamy, inny makijaż, inna fryzura, mąż miał na plenerze trochę za długie włosy i mimo, że fotki mają swój klimat, to teraz zrobiłabym chociaż parę póz w studio w dniu ślubu, ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie żeby zrobić sobie fotki studyjne w pierwszą rocznicę ślubu :smile:
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
lucmar 
Firma

Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 19
Skąd: Łódź \ Skierniewice
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Nie Gru 28, 2008 12:03 pm   

zdecydowanie jestem za plenerwm niz studio
 
 
fastyna 
rudzielec :)


Wiek: 39
Dołączyła: 28 Wrz 2007
Posty: 582
Skąd: Rawa Mazowiecka
Wysłany: Pią Sty 02, 2009 9:40 am   

u nas też wygrał plener :)
_________________
 
 
 
kaskazdunia 

Dołączyła: 09 Lis 2007
Posty: 13
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Pią Sty 02, 2009 7:33 pm   

my mieliśmy zdjecia w studio bo stwierdzilismy ze we wrzesniu moze byc z pogoda roznie i faktycznie nie rozpieszczala, a zdjecia wyszly bardzo ladnie, retusz niewielki nie wygladamy sztucznie i kolezanka ogladajac nasze zdjecia taz zdecydowala sie na studio bo plener tak srednio jej sie podobal
_________________
:)
 
 
marcia331 
Szczesliwa zona


Dołączyła: 13 Maj 2008
Posty: 397
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 03, 2009 8:33 pm   

My wybralismy zdjecia w plenerze. Jestesmy umowieni z fotografem ze sesja odbedzie sie w najblizszym tygodniu po slubie. Co do dnia dogadamy sie juz w okolicach samego slubu bo ja niestety zaraz po moim slubie zaczynam sesje niestety nie fotograficzna tylko taka studencka. Wiec moze sie zdarzyc ze wypadnie mi jakis egzamin w tym tygodniu. Ale mam nadzieje ze jakos uda mi sie to wszystko pogodzic. Zdjecia w studiu wedlug mnie i mojego P. sa bardzo sztuczne i kiczowate. Stawiamy na naturalnosc i na to ze bedziemy mieli duzo czasu wiec i bedzie mozna pojechac w rozne miejsca. Mam nadzieje ze wczesno-czerwcowa pogoda nam dopisze :) poza tym wtedy pieknie wyglda przyroda wiec az sie prosi zeby z tego piekna skorzystac
_________________
 
 
Kociadło 


Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 2269
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 10, 2009 11:34 am   

my od początku byliśmy zdecydowani na plener i będziemy go mieć:) :smile: tylko jeszcze nie wiemy gdzie:):) ale jest jeszcze dużo czasu na myślenie w tej kwestii
_________________
 
 
 
Pozytywna Fotografia 
Firma

Wiek: 42
Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Sty 28, 2009 9:36 pm   

dziewczyny zdecydowanie plener i to w innym dniu niż ślub. Fotograf może sobie z Wami zaszaleć a Wy będziecie miały bajkowe zdjęcia, bardziej dynamiczne, naturalne.
Zdecydowanie polecam!




Usunęłam link z podpisu i odsyłam do zapoznania się z regulaminem forum - moderatorka Asiek
Ostatnio zmieniony przez Asiek Sro Sty 28, 2009 10:00 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
caixa 

Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 1076
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 15, 2009 9:13 pm   

No u nas z racji tego, że dom rodziców jest położony w dość malowniczej okolicy zrobimy zdjęcia (mini plener) w dniu ślubu.. Oczywiście będzie reportaż z całego dnia (przygotowania, ślub i wesele). Na plener umawiamy się innego dnia. mamy zamiar te zdjęcia zrobić już na duuużym luzie... Rozwiane włosy, turlanie się po trawie itp... :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl