Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kryszka
Czw Sty 13, 2011 11:39 am
[OT] z ogłoszenia "Mieszkanie do wynajęcia"
Autor Wiadomość
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Sro Sty 12, 2011 1:20 pm   

monika24, nie widzialam zdjec, ale jak za taki metraz i to w Zgierzu to bardzo wysoka cena - ja wynajmowalam wieksze w Warszawie za niewiele wiecej. No chyba ze rzeczywiscie broni sie standarden.
Ostatnio zmieniony przez Malena Sro Sty 12, 2011 1:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Sro Sty 12, 2011 1:32 pm   

Podtrzymuję, jeśli to sama cena najmu (bez czynszu) to to jest naprawdę dużo, bo my w Zgierzu płacimy za umeblowane mieszkanie 40m2 jedną czwartą Waszej ceny...

Ale popytam znajomych, może ktoś szuka mieszkania.
_________________
 
 
Martita 
Mamunia Jasiunia:)


Wiek: 42
Dołączyła: 16 Lis 2005
Posty: 294
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 12, 2011 1:36 pm   

Ile pokoi? Cena najmu z czynszem? Jakieś zdjęcia?
_________________
 
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Sro Sty 12, 2011 1:38 pm   

m yw Wawie placilismy tez z czynszem w cenie za niewiele wiecej, mieszkanie wieksze..ale fotki tu wklejone by sie przydaly.
 
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Sro Sty 12, 2011 4:47 pm   

monika24, powiem Ci, że w takim razie wolałabym mieć mieszkanie w Zgierzu, a nie 40m2 kawalerkę koło Manufaktury... bo ja za moje biorę od ludzi 1/3 tego...
_________________
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 12, 2011 4:49 pm   

Mieszkanko faktycznie bardzo ładne, robi wrażenie.
Niestety cena jak dla nas zaporowa, jeśli 1500 jest za sam wynajem...
Szkoda.
_________________
 
 
Martita 
Mamunia Jasiunia:)


Wiek: 42
Dołączyła: 16 Lis 2005
Posty: 294
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 12, 2011 4:52 pm   

No tak...cena kosmos. Chyba jednak zostanę w moich 46m2 :roll:
_________________
 
 
 
anuszkaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 777
Skąd: Zgierz
Wysłany: Sro Sty 12, 2011 5:05 pm   

rzeczywiscie cena za wynajem w Zgierzu kosmos. My placilismy za 50m2 500zl.
Kilkoro moich znajomych wynajmuje i powyzej 1000zl nie slyszalam zeby ktos placil za sam wynajem.
Moi rodzice wynajmuja komus 48m2 za 300zl :roll:
Mysle, ze ciezko bedzie za taka kwote wynajac, ale trzymam kciuki
_________________
 
 
monika24 


Wiek: 39
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 58
Skąd: radomsko/łódź
Wysłany: Sro Sty 12, 2011 5:29 pm   

Przy umowie na minimum 12 mc-y cena do negocjacji.
Widocznie blok w którym mieszkam jest drogi, bo kilkoro sąsiadów płaci tyle samo za mieszkania w dużo gorszym stanie. Ja też wynajmowałam mieszkanie i za 36 metrów w opłakanym stanie płaciłam 800zł plus czynsz i inne rachunk, szukałam tańszego i jakoś niebyło, więc trudno wierzyć w ceny które podajecie. Nawet w radomsku ceny są najmu są takie same, chyba ze po znajomości się wynajmuje. Ogłoszenie miało charakter informacyjny i nie wiem po co te wasze komentarze, trafiłyście na mój bardzo zły dzień. Ogólnie mam wrażenie, że na ty forum panuje maniera, że wszystko jak najlepszej jakości, markowe itp, najlepiej za darmo lub przysłowiową złotówkę. Nie jestem instytucją harytatywną i nie wynajmę komuś komfortowego mieszkania za 500 zł. Jak kogoś nie stać brać nie musi
_________________

Ostatnio zmieniony przez monika24 Sro Sty 12, 2011 6:10 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Sro Sty 12, 2011 6:40 pm   

monika24 napisał/a:
Ogłoszenie miało charakter informacyjny i nie wiem po co te wasze komentarze, trafiłyście na mój bardzo zły dzień. Ogólnie mam wrażenie, że na ty forum panuje maniera, że wszystko jak najlepszej jakości, markowe itp, najlepiej za darmo lub przysłowiową złotówkę. Nie jestem instytucją harytatywną i nie wynajmę komuś komfortowego mieszkania za 500 zł. Jak kogoś nie stać brać nie musi


Monika, to jest forum i mamy prawo komentować, mozesz wystawic ogloszenie w gazecie. Wiadomo, że inne forumki się wypowiedzą i dobrze, bo przynajmniej wiadomo, jakie gdzie są ceny za wynajem.

monika24 napisał/a:
Cena bez czynszu, i takie aktualnie są ceny za najem

wiec tym bardziej jest to cena kosmiczna. Monika, ja teraz wynajmuję mieszkanie w Warszawie ma 55m i cena Z CZYNSZEM I OPŁATAMI to 1800zł, jest bardzo komfortowe i nowoszesne, umeblowane. Więc nie oburzaj się, skoro ktoś mówi, że to bardzo dużo za mieszkanie w Zgierzu. Nikt nie kaze Ci wynajmować za półdarmo, tylko nei zdziw się, jak cieżko bedzie Ci znaleźć najemcę. Życzę szczęścia i trafienia na osobę, która nie ma rozeznania w cenach.
 
 
 
monika24 


Wiek: 39
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 58
Skąd: radomsko/łódź
Wysłany: Sro Sty 12, 2011 10:17 pm   

Malena to gratulacje, miałaś szczęście. Mam rodzinę i znajomych w wawie, część z nich też wynajmuje i ceny są dużo wyższe od tego co ty płacisz. Zanim ustaliśmy cenę był u nas rzeczoznawca z zaprzyjażnionej agencji nieruchomości i jego zdaniem nawet za wyższą cenę znaleźli byśmy najemcę. Sprawdzaliśmy ceny na allegro i tym podobnych stronach i ceny oscylują w tych granicach. Tak więc rozeznanie w cenach mam.
_________________

 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 12, 2011 10:25 pm   

monika24, ja po prostu muszę to wtrącić :wink:

Ja kupiłam mieszkanie o takim metrażu i to w Łodzi i płacę miesięczną ratę kredytu mniejszą niż Ty sobie życzysz za wynajem..
Masakra jakaś.. to nie lepiej jednak płacić na swoje, tylko jak psu w mordę tyle kasy miesięcznie i nic z tego nie mieć? :roll:
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 12, 2011 10:32 pm   

Debussy, ale to akurat żaden argument, niestety. My mamy kredyt na mieszkanie 56m2 i rate (z dopłatami) około 820zł mcznie. Znajomi wlasnie wynajęli KAWALERKĘ w nowym budownictwie (27m2) i płacą 700zł za sam wynajem.
To ludzie narzucili takie ceny, a inni bezradni czy szaleni za takie wynajmują. Jest popyt, to co się martwić?? :?
 
 
monika24 


Wiek: 39
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 58
Skąd: radomsko/łódź
Wysłany: Sro Sty 12, 2011 10:39 pm   

Ja mam miesięczną ratę 2200, więc jeśli przy minimum rocznej umowie mogę zaproponować 1200, to zdzierstwem tego nazwać nie można.
_________________

Ostatnio zmieniony przez monika24 Sro Sty 12, 2011 10:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Sro Sty 12, 2011 10:47 pm   

monika24 napisał/a:
Ja mam miesięczną ratę 2200

:o :o :o :o :o :o :o
_________________
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 12, 2011 10:49 pm   

Monika, życzę Ci, abyś znalazła odpowiednich ludzi, którzy zapłacą za luksus i nie zniszczą Wam mieszkania, bo jest ładne. Taka cena gwarantuje, że na studentów nie trafisz ;P Jest to niewątpliwie plusem :smile:
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Sro Sty 12, 2011 10:55 pm   

monika24 napisał/a:
Malena to gratulacje, miałaś szczęście. Mam rodzinę i znajomych w wawie, część z nich też wynajmuje i ceny są dużo wyższe od tego co ty płacisz


to raczej dziwne, moze maja naprawde bardzo luskusowe mieszkanie - bo my tez szukalismy dlugo i nasze jest 200 zl drozsze, ale ten metraz, umeblowane, nowoczesne mieszkanie - to gora 2 tysiace. To nie jest szczescie ani tanio - normalna cena warszawska.

Mieszkanie jest bardzo ladnie i nowoczesnie urzadzone, ale chodzi o lokalizacje, to Zgierz, a nie Warszawa, bez przesady, ceny kompletnie inne..za tyle mozna wynajac mieszkanie w Łodzi o podobnym standardzie..
Ostatnio zmieniony przez Malena Sro Sty 12, 2011 10:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Suelen 


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Sty 2007
Posty: 1258
Skąd: Zgierz
Wysłany: Sro Sty 12, 2011 11:47 pm   

Moniko życzę powodzenia, sama mieszkam w Zgierzu i nie słyszałam o tak drogich cenach. Znajmoi wypuścili mieszkanie (co prawda kawalerka, ale urządzona, wyremontowana), ale za grosze, a ludzie ze wszystkim opłatami płacą połowę.


monika24 napisał/a:
Widocznie blok w którym mieszkam jest drogi,

a co to za osiedle i co to za bloki SM czy TBS?
_________________


19.09.2009 :mar
Ostatnio zmieniony przez Suelen Sro Sty 12, 2011 11:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 10:32 am   

To my na Teofilowie, ze wszystkim (razem z opłatami) płacimy zawsze 1300zł. Tak z właścicielami się umówiliśmy. Na całe szczęście zapłaciliśmy już ostatni raz, po ponad dwóch latach trzeba było zainwestować w swoje, a nie innym spłacać kredyt.

[ Dodano: Czw Sty 13, 2011 10:33 am ]
A jeszcze dodam, że to mieszkanie żadne tam super nie jest. Niektóre forumki były i wiedzą że mieszkanie nic specjalnego nie jest.
_________________
 
 
aggar 


Dołączyła: 07 Sty 2008
Posty: 205
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 11:05 am   

MalaJu napisał/a:
Monika, życzę Ci, abyś znalazła odpowiednich ludzi, którzy zapłacą za luksus i nie zniszczą Wam mieszkania, bo jest ładne.

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________

 
 
Bian 


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 938
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 11:18 am   

MalaJu napisał/a:
Taka cena gwarantuje, że na studentów nie trafisz ;P Jest to niewątpliwie plusem :smile:


Ale i dla przeciętnie zarabiających nie jest to mała kwota :) My w Łodzi płacimy 1000 zł za sam wynajem plus opłaty w mieszkaniu 38m2. Mieszkanie jest fajnie urządzone, ale czasami się zastanawiam czy nie wolałabym płacić mniej, a mieć nieco niższy standard, bo wiem, że i tak nie spędzę tam reszty życia.

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________

Ostatnio zmieniony przez Bian Czw Sty 13, 2011 11:23 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 11:26 am   

Mnie też się wydaje, że to bardzo drogo. Taką kwotę można pewnie uzyskać za wyposażone mieszkanie, urządzone w wysokim standardzie, w nowym budownictwie w Łodzi. Ale w Zgierzu? Wątpię, ale życzę szczęścia.
_________________
 
 
Pepsi 


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Kwi 2009
Posty: 535
Skąd: Nibylandia
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 11:29 am   

monika24 napisał/a:
Ja mam miesięczną ratę 2200,

:o o rany
_________________
"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"
 
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 11:36 am   

Ja wynajmowałam mieszkanie w Łodzi na Kurczakach. Za ok 60 m2 w nowym budownictwie płaciliśmy ok 1200-1300 zł łącznie. W tym opłata za wynajem, opłaty licznikowe i internet i TV. Także kwota 1500 za sam wynajem jest dla mnie ogromna.
_________________

 
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 12:58 pm   

ja po części rozumiem monikę24 i wcale się nie dziwię że tyle chcą za wynajem.
Ja codziennie szukam ofert i widzę, że 90% ofert waha się w granicy 700-1000 za mieszkanie 1-2 pokojowe o metrażach 30-40m. To za sam wynajem. Do tego trzeba doliczyć czynsz i resztę opłat. Bo zasada jest taka:
-kawalerki 600-800zł za wynajem + opłaty by razem wyszło 1100-1200
-dwupokojowe często kończą na 1500zł za wszystko

Ja są mieszkania do 600zł za wynajem to głównie standard kiepski i do remontu.
_________________
 
 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 1:35 pm   

Ja również wynajmuję mieszkanie, płacę ok. 950 zł miesięcznie (łącznie z czynszem i innymi opłatami). Jest to kawalerka, ale już nie pamiętam ile ma metrów :smile: albo 34, albo 38... Dodam, że mieszkanie ma dosyć fajny standard. Wydaje mi się, że kwota podana przez Monikę jest bardzo wysoka....
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
 
 
 
Suelen 


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Sty 2007
Posty: 1258
Skąd: Zgierz
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 1:59 pm   

weźcie także pod uwagę, że Zgierz powinien być tańszy, nawet zakup mieszkania jest sporo tańszy, wystarczy wejść na gratkę, Interię lub allegro.
_________________


19.09.2009 :mar
 
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 2:07 pm   

nie zmienia to faktu, że 1500 za sam wynajem to drogo, ale właśnie przeglądam oferty i:

Zgierz Powierzchnia: 50 m2 Liczba pokoi: 2, 1 200 PLN
Zgierz Powierzchnia: 48 m2 Liczba pokoi: 3, Cena: 1 300 PLN
Zgierz Powierzchnia: 63,38 m2 Liczba pokoi: 3, Cena: 1 100 PLN

ale są też i tańsze
_________________
 
 
 
Suelen 


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Sty 2007
Posty: 1258
Skąd: Zgierz
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 2:12 pm   

misia-misia, akurat z cenami chodziło mi o kupno, ale źle to opisałam. My wynaleźliśmy naprawdę tanio mieszkanie, a jeszcze sporo utargowaliśmy.

Moja siostra wynajmuje mieszkanie prawie w centrum Zgierzu, mają dwa pokoje, kuchnię i łazienkę, łącznie płacą 950zł i nic ich więcej nie obchodzi.


Ja nie mówię można znaleźć oferty z kosmosu, ale jak patrzę to te oferty wiszą, wiszą i dalej wiszą.
_________________


19.09.2009 :mar
 
 
 
Hatifnatka 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2007
Posty: 948
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 2:16 pm   

moi znajomi wynajmują mieszkanie w centrum Łodzi, dwupokojowe, w dobrym standardzie, 54m i za wynajem płacą 700 zł... tak więc mnie też ta cena wydaje się wysoka :roll:
_________________
 
 
monika24 


Wiek: 39
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 58
Skąd: radomsko/łódź
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 2:19 pm   

Niezgodzę się z tym, że zgierz jest tańszy, widziałam oferty najmu na allegro i biurach nieruchomości, więc dalej twierdzę że ten 1200 za duże naprawdę bardzo komfortowe mieszkanie to dużo nie jest. Wy myślicie, że kupiłam mieszkanie za prawie 300 tys tylko po to zeby je teraz wynajmować, dałbym wszystko żeby tu dalej spokojnie mieszkać. Niestety sytacja mnie zmusza do wyprowadzki. Mąż dostał propozycję rocznego stypendium w angli, bardzo słabo płatnego, ale dającego ogromne możliwości i doświadczenie jakiego tutaj przez 10 lat nie zdobędzie. I raczej dużych pieniążków mi nie przyśle. W radomsku dostałam pracę i tam mój tata się zajmie Kubą jak ja będe w pracy. Młody niemoże iść do żłobka przez swoje alergie w tym na leki, a dzieci chorują. Ja w radomsku 45m będę wynajmowac za 600 zł plus wszystkie opłaty czyli jakiś tysiąc. Mieszkanie w bardzo kiepskim stanie bez mebli stara kuchenka, lodówka. Jakoś tańszego nie znalazłam. Mam kawalerkę w radomsku alę babcia P mnie tak urządziła, że wpuściła tam wujka a on jak się wyprowadzał to nawet kable ze ścian ze sobą zabrał :evil: . A ona jeszcze powiadziała ze mogę zamieszkać w jej kawalerce i płacić jej 400 najmowego. Tata z żoną i jej synkiem mają za małe mieszkanie żebym się tam wprowadziła. Więc przestańcie truć o cenach najmów bo nawet w radomsku cena za fajne mieszkanko to 1500 do 2000. Więc moje 1200 w zgierzu blisko łodzi to pikuś.
Zapomniałam dodać, że w nieruchomościach ogłoszenie wisi trochę ponad 2 tygodnie i już mam ludzi poumawianych, i nikomu ta cena nie przeszkadza. Nawet jedna kobieta pytała się gdzie haczyk, bo oglądała wiele mieszkań i były nawet droższe też w zgierzu i w dużo gorszym stanie.
_________________

Ostatnio zmieniony przez monika24 Czw Sty 13, 2011 2:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 2:22 pm   

A jeszcze dodam co do studentów. Nie trzeba wrzucać ich do jednego worka, że już muszą zdewastować mieszkanie, że po pół roku będzie trzeba robić generalny remont...
Moja siostra w Wawie miała do wynajęcia mieszkanie, bardzo nie chciała żeby byli to studenci. Nie byli. Była babeczka ok 45lat z synem ok.20. Ona dość ładnie zarabiała w budowlance (inż. budownictwa), on student, też pracował... płacili ok 3 miesiące, później już zwlekali itp. babeczka trafiła podobno do szpitala, a synuś już nic nie płacił, siostra się wkurzyła, bo synek nie odbierał nawet telefonów.

Pojechała do Wawy dała jemu 4 dni na spakowanie się. A on jaki był oburzony, zaraz przyprowadził swoją ciotkę. Ciotka jakieś fochy miała, że siostra wyrzuca jego (nie płacił, więc co miała zrobić... ciotka jego nie chciała wziąć) wyszło na to, że jeszcze siostrze mają dług 3 tyś. siostra ma ich lodówkę, której i tak nie może korzstać... bo jakieś prawo jest takie, że przez 5 lat nie może tego użyć.
Jak się później okazało, to siostra nie była pierwszą którą tak zrobili na szaro.

Teraz jest uprzedzona co do wynajmowania... myślą nad sprzedażą.


A jeszcze co do wynajęcia w Łodzi, jak za 1500zł ok, ale jak ma się do dyspozycji np. garaż, komórkę, dobrą lokalizację i też ogrodzone osiedle.

[ Dodano: Czw Sty 13, 2011 2:26 pm ]
Ale właśnie dodatkowo Radomsko i Bełchatów ceny najmów mają duże. Ale to nie chodzi o żadne tam standardy, lecz o to że kopalnia do stawiania nowego bloku energetycznego musiała zatrudnić więcej robotników. Dlatego ceny najmów poszły bardzo w górę w tych regionach.
_________________
 
 
M_and_M 
Michałowa :)


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 563
Skąd: teo, widzew
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 2:28 pm   

monika24 napisał/a:
Ja mam miesięczną ratę 2200


ja przez pierwsze 2-3 lata nawet wiecej :) kwestia tego, na jaka kwote i na ile lat wziety kredyt.

co do ceny wynajmu to uwazam ze nie ma sie co zrazac, i szukac chętnych. mam znajomych ktorzy za sam wynajem placa 1000 zl (widzew) i nie piukna, bo mieszkanie ładne, w miejscu ktore im odopowiada, i wszyscy sa zadowoleni. trzymam kciuki :)
_________________
 
 
monika24 


Wiek: 39
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 58
Skąd: radomsko/łódź
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 2:30 pm   

http://allegro.pl/lodzkie-pow-zgierski-22414 sprawdzie sobie ceny
_________________

 
 
Suelen 


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Sty 2007
Posty: 1258
Skąd: Zgierz
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 2:36 pm   

i zobacz, że nie które wiszą nawet rok :) wystarczy pójść na tablicę np. na dołek (jak ktoś jest ze Zgierza to zrozumie), lub do gazetki przy żabce na placu Kilińskiego i naprawdę można znaleźć tanio.


Życzę ci, abyś znalazła najemcę i to takiego na minimum rok, bo przecież nie chodzi o to, że chcemy na złość, tylko że naprawdę Zgierz nie jest taki drogi, a jak ktoś jeszcze musi doliczyć dojazd do Łodzi.
Jeśli mogę poradzić od siebie skorzystaj z tych ogłoszeń zgierskich.


Ja mam co prawda ciut mniejsze mieszkanie od ciebie, ale zapłaciłam za nie 1/3 ceny (mówię o kupnie), ale szukałam długo, chodziłam targowałam się i udało się.
_________________


19.09.2009 :mar
 
 
 
M_and_M 
Michałowa :)


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 563
Skąd: teo, widzew
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 2:49 pm   

dziewczyny, dajcie spokoj :) Monika tak wyceniła swoje mieszkanie, ma do tego pełne prawo i mysle ze zamiast tu rozstrzacac powinnysmy raczej sie wsród znajomych rozejrzec, popytac i trzymac kciuki za powodzenie calej transakcji. Monika jest dorosla, ludzie wynajmujący sa dorosli, wiedza co robia. a to ze Wy wynajmujecie takie czy inne mieszkanie za takie czy inne pieniadze? no coz, sytuacja kazdego jest inna. i nie ma co tu prawic kazan tylko zyczliwie pomoc.

Małgosia
_________________
 
 
Suelen 


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Sty 2007
Posty: 1258
Skąd: Zgierz
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 2:57 pm   

M_and_M, od ostatniej Twojej wypowiedzi tylko Ja się odezwałam (rozumiem, że dotyczy się to mnie), a z tego co wiem mam prawo pisać co chcę :) zresztą nie tylko Ja, inni również. Jakbyś doczytała życzyłam powodzenia i poradziłam gdzie może skorzystać z pomocy, aby wynająć. Rozumiem, że jesteś specem od Zgierza i doradzisz koleżance pomoc :)
_________________


19.09.2009 :mar
 
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 2:58 pm   

monika24 napisał/a:
Zapomniałam dodać, że w nieruchomościach ogłoszenie wisi trochę ponad 2 tygodnie i już mam ludzi poumawianych, i nikomu ta cena nie przeszkadza. Nawet jedna kobieta pytała się gdzie haczyk, bo oglądała wiele mieszkań i były nawet droższe też w zgierzu i w dużo gorszym stanie.


no bo sa ludzie, ktorym zalezy po prostu na ladnym mieszkaniu i dla nich 300 zl w ta czy w tą to żadna różnica.

monika24 napisał/a:
że ten 1200 za duże naprawdę bardzo komfortowe mieszkanie to dużo nie jest.

była mowa o 1500 + czynsz. I to jest kosmos.

Przecież ja też zyczę, zeby sie udało, ale żeby ceny zgierskie były takie jak łódzkie, a już warszawskie, najdrozsze w kraju, to pierwsze slyszę..My jak szukalismy mieszkania do wynajęcia w Wawie przetrzepaliśmy wszystko w cenie do 2200 i nam zależało na każdych 200 zł, więc selekcjonowaliśmy. Wtedy zwracasz uwagę na położenie, metraż, wiesz, za co płacisz. Więc nie wmawiajmy sobie, że w Zgierzu też są takie ceny, bo to niemożliwe. No a za wynajem każdy bierze ile chce, ja tylko wyraziłam opinię, ktora np moze pomoc innym w rozeznaniu się w porownianiu z rynkiem w innym miescie.
Ostatnio zmieniony przez Malena Czw Sty 13, 2011 3:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
M_and_M 
Michałowa :)


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 563
Skąd: teo, widzew
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 3:18 pm   

Suelen napisał/a:
M_and_M, od ostatniej Twojej wypowiedzi tylko Ja się odezwałam (rozumiem, że dotyczy się to mnie), a z tego co wiem mam prawo pisać co chcę :) zresztą nie tylko Ja, inni również. Jakbyś doczytała życzyłam powodzenia i poradziłam gdzie może skorzystać z pomocy, aby wynająć. Rozumiem, że jesteś specem od Zgierza i doradzisz koleżance pomoc :)


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: skad tyle jadu??? zastanawialam się, czy nie edytowac swojego postu, ale jako ze juz ktos (Monika chwile po mojej wypowiedzi) sie dopisal postanowilam napisac kolejnego. a ze Ty sie poczulas urazona, no coż, na to nic poradzic nie moge. moj post odnosil sie do calego OT, zupelnie nie rozumiem naskoczenia na dziewczyne. a co ja CI zrobiłam, ze szydzisz ze mnie ze niby jestem specem od Zgierza? nie jestem, ale mam troche zyczliowsci. czego widac Tobie zabrakło.
_________________
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 3:21 pm   

M_and_M napisał/a:
moj post odnosil sie do calego OT, zupelnie nie rozumiem naskoczenia na dziewczyne.


nikt tu nie naskakuje, tylko komentujemy cenę, to wszystko. Po co tak emocjonalnie podchodzic do tematu? Post Moniki stał się bazą do dyskusji o cenach najmu mieszkań, moze to się komuś przyda.
Ostatnio zmieniony przez Malena Czw Sty 13, 2011 3:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Suelen 


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Sty 2007
Posty: 1258
Skąd: Zgierz
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 3:47 pm   

Malena, pięknie to podsumowałaś :)

Malena napisał/a:
Post Moniki stał się bazą do dyskusji o cenach najmu mieszkań, moze to się komuś przyda.

dokładnie!! tak samo jak do różnic między duży centralnym miastem jakim jest Łódź, a Zgierzem, który liczy sobie raptem 50 tys.mieszkanców.


M_and_M napisał/a:
a ze Ty sie poczulas urazona, no coż,

gwarantuje ci, że nie, ciężko mnie urazić :)

M_and_M napisał/a:
a co ja CI zrobiłam, ze szydzisz ze mnie ze niby jestem specem od Zgierza

nie zauważyłam nigdzie szyderstwa? ale przyjedź kiedyś do Zgierza i zobacz co on oferuje, a co oferuje Łódź. Ja się spytałam gdzie są te bloki i co to spółdzielnia, ale nie dostałam odpowiedzi, zbierz cały wywiad, a potem mów, ze ktoś z ciebie szydzi jeżeli Twoje informacje są rzetelne i czymś poparte.
_________________


19.09.2009 :mar
 
 
 
Amira 


Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 403
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 6:24 pm   

cena oferty kosmiczna... :-? sama mam kawalerke i gdy ją wynajmowalismy to za nasze 35m2 bralismy 800zl i to juz z oplatami :wink: na pewno latwo nie znajdzie sie chetny za takie duze pieniadze jak chce Monika :?
_________________

 
 
Pepsi 


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Kwi 2009
Posty: 535
Skąd: Nibylandia
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 8:37 pm   

jak czytam te wszystkie posty, to ja się baaaardzo ciesze że mam domek :) może to nie willa z basenem, ale zawsze swój :)
_________________
"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"
 
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 8:56 pm   

Pepsi napisał/a:
może to nie willa z basenem, ale zawsze swój


też się cieszyłam, ale potem dotarło do mnie, że najmuję mieszkanie niemal w centrum Łodzi za śmieszne pieniądze i się zmartwiłam :D
_________________
 
 
Pepsi 


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Kwi 2009
Posty: 535
Skąd: Nibylandia
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 9:00 pm   

mietka napisał/a:
Pepsi napisał/a:
może to nie willa z basenem, ale zawsze swój


też się cieszyłam, ale potem dotarło do mnie, że najmuję mieszkanie niemal w centrum Łodzi za śmieszne pieniądze i się zmartwiłam :D


łooooo u mnie nie ma tego problemu, bo nie mam co wynająć ;P
_________________
"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"
 
 
 
monika24 


Wiek: 39
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 58
Skąd: radomsko/łódź
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 10:44 pm   

też się cieszyłam, ale potem dotarło do mnie, że najmuję mieszkanie niemal w centrum Łodzi za śmieszne pieniądze i się zmartwiłam
_________________
moim zdaniem zupełnie nie potrzebna uszczypliwość.
Gdybym wiedziała, że taka burza się rozpęta to bym tu ogłoszenia nie dawała. Zachowanie większości z Was jest dla mnie dziwne, nie wasze mieszkanie, nie chcecie wynajmować a tylko zamęt robicie. Mnie nie interesuje komu wynajmujecie i za ile, lub od kogo i za jaką kwotę. Wiem tylko jakie są ceny zresztą misia-misia przytoczyła. A że wiszą mogę powiedzieć czemu, nawet moje mieszkanie jeszcze 2 tygodnie temu było do kupna na allegro, bo się biura nie mogliśmy doprosić o zdjęcie ogłoszenia, niemówię że tak jet ze wszystkimi ogłoszeniami, ale z pewną częścią napewno. Po wszystkich moich doświadczeniach z wynajmami uważam, że cena jest ok. Odnośnie cen w radomsku to bełchatów na nie nie rzutuje bo bliżej zgierzowi do łodzi niż radomsku do bełchatowa.
_________________

 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 10:49 pm   

monika24 napisał/a:
moim zdaniem zupełnie nie potrzebna uszczypliwość.


to nie była uszczypliwość, szczerze się zmartwiłam i zastanowiłam nad swoim podejściem :)

[ Dodano: Czw Sty 13, 2011 10:51 pm ]
monika24, poza tym ten wątek już dawno został wydzielony z Twojego i tak sobie tutaj tylko snujemy rozważania na temat cen wynajmu.
_________________
 
 
monika24 


Wiek: 39
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 58
Skąd: radomsko/łódź
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 10:55 pm   

i cały czas odnosicie się do mojej ceny
_________________

 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 14, 2011 7:33 am   

dla mnie i tak ceny wynajmu są chore... ludzie masakrycznie windują ceny.
Choć potrafią się znaleźć ludzie, którzy wynajmują za 300 czy 400zł. Choć dla mnie znalezienie takiej oferty graniczy z cudem. Bo w necie praktycznie same chore ceny typu 700-1200 za sam wynajem i to kawalerki. A najlepiej jeszcze właścicielowi wyremontuj, odmaluj, wyposaż...
_________________
 
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Pią Sty 14, 2011 8:21 am   

No jak osoba, ktora chciala wynajac komus M3 za 1000zl na Widzewie, bez luksuskow ale urzadzane tak, ze mozna wejsc i zamieszkac, to mam dokladnie odwrotne doswiadczenie. To raczej Ci, ktorzy chca wynajac maja oczekiwania z kosmosu - najlepiej, zeby mieszkanie bylo po generalnym remoncie, wyposazone w dizajnerskie meble, pralki, zmywarki. No i zeby cena wynajmu ze swiadczeniami nie przekroczyla 700 zl.

Ogloszenie wisialo na forum dlugo, zainteresowala sie nim "wirtualnie" jedna osoba (tzn. zapytala na pw). Po rozeslaniu wici wsrod krewnych i znajomych krolika przyszlo mieszkanie obejrzec kolejne chyba 3-4 osoby, ktore mialy oczekiwania jak opisane powyzej.

Nie wiem, moze ja miala pecha, moze Widzew jest "niechodliwy" Biorac pod uwage ile czasu zajelo nam znalezienie wynajmujacego to ogarnia mnie pusty smiech jak czytam, ze sie nie da znalezc taniego mieszkania. No samo do domu do nas nie przyjdzie, to na pewno.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl