Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytacie?
Autor Wiadomość
Ewela 

Wiek: 43
Dołączyła: 17 Sie 2004
Posty: 159
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 15, 2004 9:39 am   

Czytam jesli mam na to czas, a właściwie jeśli pozwalają mi na to obowiązki związane ze studiami.Bardzo lubię Chmielewską,Grocholę.
_________________
``1.10.2005.``
 
 
 
Żaneta 
Jestem mamusią

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lip 2005
Posty: 925
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Nie Wrz 04, 2005 10:04 pm   

czytam
thiller
romanse dobre!
_________________
 
 
joanna_25 


Wiek: 43
Dołączyła: 02 Lut 2005
Posty: 357
Skąd: łódź
Wysłany: Nie Wrz 04, 2005 11:22 pm   

uwielbiam czytać.Niestety rzadko mam czas a najczęściej czytam podręczniki z dziedziny prawa :? bo niestety trzeba zdać egzaminy na studiach.
a jak mam czas to czytam literaturę piękną:ulubieni pisarze to Czechow,Dostojewski,Hemingway i duuuuuuuużo duuuuuuuużo innych.
_________________
Pozdrawiam Cię Gość!


 
 
Calinka 


Wiek: 43
Dołączyła: 21 Lip 2005
Posty: 190
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 05, 2005 7:58 am   

Czytanie to moja pasja. Nie sugeruje się nowościami i hitami wydawniczymi. Od znajomych wyciągam książki których jeszcze nie czytałam bo te ze swoich zbiorów już przerobiłam :roll: .
_________________
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 05, 2005 8:02 am   

uwielbiam czytać
czytam prawie wszystko :30:
książki historyczne, wspomnienia, literaturę piękną
książki starsze i te najnowsze :D
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 05, 2005 9:09 pm   

Czytam kiedy tylko mogę :) Uwielbiam ksiązki :!: zsdecydowanie jednak wole literaturę lekką, łatwą i przyjemną, choć czasami nie pogardzę i klasyką :)
_________________

 
 
 
Agnesia 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Maj 2005
Posty: 187
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 05, 2005 9:54 pm   

I ja dołączę do fanów czytania. Czytam prawie wszystko. Począwszy od fantasy, poprzez romanse, sensacje i obyczajowe, a kończąc na kryminałach. Obecnie czytam Chmielewską. Niektóre ksiazki drugi raz..."Klin", "Wszyscy jesteśmy podejrzani"
W między czasie zabrałam się za A. Christie. Poza tym z psychologicznych podobaja mi się Książki Joy Fielding. I mogłabym tak wymieniać i wymieniać...
_________________
Szczęśliwa żona i mama!!!

Cieplutkie pozdrowienia Gość
 
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 06, 2005 8:17 am   

Agnesia a czytałaś krymianały MacDonalda :?: Boskie są :30:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 06, 2005 8:22 am   

Za to przy Chmielewskiej człowiek pęka ze śmiechu :) Np. przy "Wszystko czerwone" kiedy czyta się wypowiedzi niejakiego pana Muldgaarda... Ja zwykle mam kolkę ze śmiechu :)
_________________

 
 
 
Agnesia 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Maj 2005
Posty: 187
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 06, 2005 7:09 pm   

Kocie tego pana jeszcze nie znam, ale skoro mówisz, że dobre, to popytam się w bibliotece i zabieram się za czytanie...
A jesli chodzi o Chmielewską, to w "Całym zdaniu nieboszczyka" świetne były dialogi między Joanną, a służącym, który jej pilnował w lochu...Pokładałam się ze śmiechu...
_________________
Szczęśliwa żona i mama!!!

Cieplutkie pozdrowienia Gość
 
 
 
Basia 


Wiek: 45
Dołączyła: 05 Kwi 2005
Posty: 73
Skąd: Wola Pszczolecka
Wysłany: Wto Wrz 06, 2005 7:55 pm   

Czytam, czytam, czytam... teraz mniej niz kiedys, ale dla mnie ksiazki maja wlasciwosci terapeutyczne. Moje stale ksiazki terapeutyczne (leza przy lozku) to: cala seria Muminkow, Jezycjada, "Jana ze Wzgorza Latarni" Montgomery, "Przygody dobrego wojaka Szwejka"... A obecnie czytam "Dzieje Grekow i Rzmian" Kubiaka.
_________________
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 07, 2005 8:28 am   

O dokładnie moje książki terapeutyczne też muszą znajdować się blisko - Jeżycjada i wszysto Lucy Moud Montgomery - wszystkie Emiki ze Srebrnego Nowiu, Anie z Szumiących Topól i Historynki :oops:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
Basia 


Wiek: 45
Dołączyła: 05 Kwi 2005
Posty: 73
Skąd: Wola Pszczolecka
Wysłany: Sro Wrz 07, 2005 10:52 am   

"Historynka - Zlocista Droga"? :-) Moja Historynke ktos pozyczyl i nie oddal... Oczywiscie tez by sie zaliczala. No i zdaza mi sie wracac do oryginalnych wydan Kubusia Puchatka ;-)
_________________
 
 
Misiamo 

Wiek: 46
Dołączyła: 13 Cze 2005
Posty: 241
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 07, 2005 12:11 pm   

Sporo czytam, jednak gdy ktoś zapyata mnie "Co ostatnio przeczytałaś?" to mam pustkę w głowie ;)
Lubię opowiadania Pilipiuka o Jakubie Wędrowyczu. Niecierpię Sienkiewicza.
Ostatnio przeczytałam poradnik "Sztuka mówienia NIE". Polecam.
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 07, 2005 12:18 pm   

A ja całkiem odwrotnie :) Nie cierpię Jakuba Wędrowycza (choć inne książki Pilipiuka mi pasują) za to uwielbiam Sinkiewicza, choc też nie wszystko :)
_________________

 
 
 
rorrim 


Dołączyła: 08 Cze 2005
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 14, 2005 8:06 am   

Czytacie? Czytamy ! :graba:
Co do Chmielewskiej polecam jej "Autobiografię" - bije na głowę pozostałe dzieła - jednak życie pisze najlepsze scenariusze...
Jakuba Wędrowycza i ogólnie Pilipiuka też lubię, generalnie sf i fantasy to jest to :wink: I nie zawsze to czysta rozrywka, bo na przykład książki rosyjskich autorów braci Strugackich nastrajają bardzo, bardzo filozoficznie....
Poza tym uwielbiam Olgę Tokarczuk - każda jej książka to wg mnie majstersztyk - piękna, dopracowana polszczyzna, zdania chwytające za serce i wbijające się w umysł, niesamowicie trafne a zarazem zaskakujące porównania. Rekomenduję tą autorkę z całego serca :D
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 14, 2005 9:26 am   

A propo fantastyki i sf to z czystym sumieniem mogę polecić książki Pratchetta oraz cykl Gwiezdnych wojen, a z innej półki Deana Koontza... wciągają strasznie i uwielbiam wszystkie, które do tej pory przeczytałam :!:
_________________

 
 
 
bajeczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 940
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 14, 2005 7:47 pm   

Teraz czytam :Mnie zabić" Chmielewskiej - fajne :D
_________________


Życzę miłego dnia i pozdrawiam Cię gorąco Gość :)
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Czw Lis 03, 2005 6:24 pm   

Ja zawsze byłam strasznym molem książkowym, czytąłam na potęgę, wszystko, co wpadło mi w ręce :lol:

Teraz też oczywiście czytam (na pewno zawyżam polską średną czytelnictwa ;) ), ale już sporo mniej, jednak jak się pracuje po 10-12h dziennie przy komputerze to po pracy szuka się rozrywki, która pozwoli odpoczać oczom :|

Ale wciąż kocham czytać!!

Zaległości nadrabiam na wakacjach, zawsze zabieramy oboje po conajmniej 5-6 książek na dwutygodniowy wyjazd, potem się nimi wymieniamy, a w drugim tygodniu już nie mamy co czytać :lol:
_________________
chez alma |
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 01, 2005 11:02 pm   

Zupełnie przypadkowo wpadła mi w ręce "Prowincję" Barbary Kosmowskiej. A że była dobra to przeczytałam też "Teren prywatny" tejże autorki.


Ale od jutra pożeram kolejny tom Jeżycjady! Właśnie ukazała się ?aba! I mój kochany mąż dał mi ją w prezencie :blackglassesgirl: :banan:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Czw Gru 01, 2005 11:06 pm   

Kot napisał/a:
Ale od jutra pożeram kolejny tom Jeżycjady!

Chyba na przekąskę, bo jak dla mnie jeżycjady to pozycje na parę godzin - jak zacznę to nie odrywam się już do ostatniej strony :lol:
_________________
chez alma |
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 01, 2005 11:12 pm   

Ostatnio na zatopienie się w lekturze mam czas tylko podróżując środkami komunkacji miejskiej - do pracy i z pracy - więc pewnie straczy mi na kilkadni. Poza tym będę się nią delektować :wink:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Gru 06, 2005 3:57 pm   

Kot napisał/a:
Ale od jutra pożeram kolejny tom Jeżycjady! Właśnie ukazała się ?aba! I mój kochany mąż dał mi ją w prezencie :blackglassesgirl: :banan:

Dziś znalazłam "?abę" pod poduszką :banan:
Kotku, łączę się w “pożeraniu” :lol:
_________________
chez alma |
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 09, 2005 11:39 am   

ja ksiazki po prostu pochlaniam.
ksiazki bardzo rozne. spisuje sobie swoje recenzje w Dzienniku, wiec zerkne do niego i po weekendzie skrobne pare slow o tych pozycjach, ktore polecam i o tych, ktore mnie rozczarowaly.
ostatnio przerzucilam sie na ksiazki angielskojezyczne i z tego miejsca moge polecic ksiazke Lance'a Armstronga 'it's not about the bike' (polski tytul - Mój powrót do życia. Nie tylko o kolarstwie). Mam w domu dwoch amatorow kolarstwa i fanow Armstronga. wiedzialam o jego chorobie i 7 zwyciestwach, ale ksiazka opowiada bardzo dokladnie o tym, jak walczyl i jak wygrywal. POLECAM!
moze jako prezent swiateczny dla Waszych mezczyzn ... (ja kupilam Tacie).

[ Dodano: Pon Gru 12, 2005 10:59 am ]

te polecam:
1. Wit Szostak 'poszarpane granie'
2. Agata Passent 'jest fantastycznie'
3. Wiktor Osiatynski 'rzeczpospolita obywateli'
4. Dan Brown 'kod leonarda'
5. Roma Ligocka 'tylko ja sama'
6. Wit Szostak 'wichry smoczogor'
7. Wiktor Osiatynski 'rehab'
8. Krystyna Kofta 'gdyby zamikly kobiety'
9. Charlotte Bronte 'dziwne losy Jane Eyre'
10. Tracey Cox 'Hot sex' i 'nie tylko hot sex'
11. Manuela Gretkowska 'Europejka'
12. Philippe Besson 'babie lato'
13. Janusz Glowacki 'z glowy'
14. Agata Tuszynska 'rodzinna historia leku'
15. Roma Ligocka 'dziewczynka w czerwonym plaszczyku'
16. Roma Ligocka 'kobieta w podrozy'
17. Dean Koontz 'ostatníe drzwi przed niebem'
18. Carlos Ruiz Zafon 'cien wiatru'
19. Ewa Woydyllo 'sekrety kobiet'
20. Ryszard Kapuscinski 'cesarz'
21. Jostein Gaarder 'maja'
22. Emily Bronte 'wichrowe wzgorza'
23. Andrzej Pilipiuk '2586 krokow'
24. Lance Armstrong 'it's not about the bike'
_________________
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Gru 14, 2005 5:25 pm   

uwielbiam czytać choć teraz nie robię tego tak często jak kiedyś :(
Trudno mi określić ulubiony gatunek literacki... Nie czytam w ogóle kryminałów i sensacji. A tak poza tym - wszystko co "dobre" :) Uwielbiam Stachurę, Isabel Allende, Musierowicz i L.M. Montgomery, literaturę bałkańską...
A z ostatnich książek które czytałam polecam wszystkim książki Jana Grzegorczyka "Adieu.
Przypadki księdza Grosera" i "Trufle. Nowe przypadki...." Mają w sobie coś niesamowitego. Polecam wszystkim bez względu na wiarę i bliskość lub oddalenie od kościoła bo nie ma to tu znaczenia.
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 27, 2005 12:24 am   

"Ominąć święta" Johna Grishama :christmas:

"Szaleństwo w sklepach. Korki na ulicach. Bezsensowne prezenty. Kłopotliwi goście. To po prostu Boże Narodzenie. A może by tak w tym roku nie kupować choinki? Niczego nie szykować? Nikogo nie zapraszać? Luter wpada na genijalny pomysł. Nie potrafi sobie jednak nawet wyobrazić, co czeka tego, kto ośmieli się marzyć, by ominąć święta..."
:christmas: :christmas: :christmas: :christmas: :christmas: :christmas: :christmas: :christmas: :christmas: :christmas: :christmas: :christmas: :christmas: :christmas: :christmas:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 05, 2006 11:32 am   

Kot, czytalam kilka lat temu. wlasnie w okresie przedswiatecznym :)

super!!
_________________
Ostatnio zmieniony przez szczako Pon Sty 23, 2006 5:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Oli 

Wiek: 43
Dołączyła: 12 Paź 2005
Posty: 143
Skąd: Lodz
Wysłany: Sro Sty 11, 2006 10:14 am   

Czytam od malego z niewielka przerwa na "bunt mlodzienczy-czyli w moim przypadku byl to tzw:clubbing".
Czytam wszystko co jest w zasiegu mojej reki i wzroku..od ok 2 lat..jestem czytoholiczka a to za sprawa J.ktory tez uwielbia ksiazki..to wlasnie On nakierowal mnie na Fantastyke, przez lata przeze mnie nie ruszana..poczatkowo Ch.Paolini ( lzejszy pisarz dla dzieci:-)), teraz Tolkien ..
oraz z innych gatunkow : P.Cohelo, D.Brown, Grochola czy Chmielewska i wiele wiele innych...zreszta trudno mi napisac, kto jest najlepszy a kto najgorszy- bo to wszystko zalezy w jakim okresie czytam ksiazki i jaki mam wtedy nastroj...

szczako napisał/a:
moge polecic ksiazke Lance'a Armstronga 'it's not about the bike' (polski tytul - Mój powrót do życia. Nie tylko o kolarstwie)

tez przeczytalam, choc fanka tego sportu nie bylam..przez jakis czas nawet mu kibicowalam, do momentu, gdy nie zostawil swojej zony z dziecmi..i tu moje kibicowanie dla niego sie zakonczylo..ale podziwiam Go, za to co przeszedl i co osiagnal..Ksiazka Dobra!
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 17, 2006 8:23 pm   

Wczoraj całą noc nie spałam ale opłacało się robota skończona a mnie ulżyło jak nie wiem :wink:

dziś w ramach nagrody jestem już po kąpieli i biegnę się położyć oczywiście z książką Audrey Hepburn Uosobienie elegancji :30:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 18, 2006 11:27 am   

Ja już ją skończyłam Kotku :) Super książka :) Bardzo mi sie podobała, zwłaszcza, że bardzo lubię Audrey Hepburn :!:
_________________

 
 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 18, 2006 2:20 pm   

Ja też dołącze do moli książkowych :D

I połącze się z fanami rewelacyjnej pani Chmielewskiej :lol:
Fakt, całe zdanie nieboszczyka jest super, ale "wszystko czerwone" to chyba jej najlepsza książka".
Chociaż ja przeczytałam chyba wszystkie jej ksiązki ( niektóre po kilka razy) i wszystkie są dobre :P
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 19, 2006 4:38 pm   

Poszukuję książek na prezenty na urodzinki dla mojej mamy i szwagierki.

Dla mamy chciałam coś lekkiego aby w wolnej chwili (a nie ma ich zbyt wielu bo to pracoholiczka ;) ) mogla się trochę rozerwać. Znalazłam coś takiego:
Krystyna Sienkiewicz, "Zgadnij z kim leżę?"
Jest to zbiór lekkich, dowcipnych, czasem zabawnych, a czasem refleksyjnych opowiadań. Gawęda snuje się wokół przyjaciół dawnych i teraźniejszych, aktorów znanych i mniej znanych. Przez całą książkę przewija się barwna postać Janiny - ?anety, pomagającej prowadzić dom Krystynie Sienkiewicz, często prosto i lapidarnie, soczystą gwarą ludową, podsumowująca skomplikowane, wydawałoby się, relacje międzyludzkie czy wydarzenia. Nie braknie też anegdotek o ulubieńcach aktorki - psach i kotach, którymi od lat, z oddaniem się opiekuje. Książka jest bogato ilustrowana zdjęciami prywatnymi i filmowymi przedstawiającymi zarówno samą autorkę, jak i wielu jej przyjaciół. Obrazu dopełnia wyjątkowo staranna szata graficzna.

Może ktoś z was to czytał Warto?

Dla szwagierki to juz wogóle dość ciężko. Narazie mój typ to :
Robert McLiam Willlson, "Ulica marzycieli"
Robert McLiam Wilson to ''książę opowiadaczy'' - uznali krytycy. Nie ma przesady w ich opinii, Wilson bowiem sięga najbardziej osobistej sfery ludzkich odczuć, gdy opowiada o Jake'u Jacksonie uganiającym się za miłością, o niebyt rozgarniętym ''Miśku'', który nagle zdobywa majątek, o ich krewnych, o przyjaciołach, znajomych - mieszkańcach Belfastu, w których zwyczajne życie wkracza od czasu do czasu polityka.

Jeśli kotoś wie cosik na temat powyższych pozycji to proszę o opinię. Jeśli możecie doradzić coś innego to chętnie posłucham :)
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 19, 2006 6:26 pm   

Kotku, nie czytałam żadnej ale tu masz cos o Ulicy Marzycieli:
http://forum.gazeta.pl/fo...4327010&v=2&s=0
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 20, 2006 11:09 am   

Strawberrytea dziękuję bardzo :przytul: Już biegnę przjżeć ten wątek :30:

A swoja droga jak na tyle miłośniczek literatury wszelakiej na forum to trochę mały odzew :lol:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 20, 2006 2:03 pm   

Kot, ksiazek, o ktorych piszesz nie czytalam, ani nawet o nich nie slyszalam. tutaj cos z merlina na ich temat:

http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/438503

http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/405462

ja wlasnie koncze pierwsza ksiazke tego roku. "the times traveler' wife" Audrey Niffenegger. po polsku - "milosc ponad czasem".
jeszcze ja czytam, ale jestem pod wrazeniem i dzisiaj ja pewnie skoncze. piekna opowiesc o milosci. zdecydowanie polecam.
_________________
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 20, 2006 6:11 pm   

Kotku, jakoś mnie wczoraj natchnęłas no i wyszłam dzis z BUŁy z 7 książkami w torbie i pod pacha bo się wszystkie nie zmieściły. Nie myślałam ze aż tyle rewersów uda mi sie zrealizować. :)
No i oczywiście wypożyczyłam "Ulicę marzycieli" i już w tramwaju zaczęłam czytac :) Na razie mi się podoba :)
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 20, 2006 8:43 pm   

O jejku jak fajnie :D To czekam na dalszą relację. A zdradzisz co jeszcze wypożyczyłaś? :wink:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
bajeczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 940
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 20, 2006 9:06 pm   

A ja kończe "Pod słoncem Toskanii" - fantastyczne jak ktoś lubi podróże i obcą kulture :)
_________________


Życzę miłego dnia i pozdrawiam Cię gorąco Gość :)
 
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 20, 2006 10:50 pm   

jeśli jestes Kotku ciekawa to pewnie że zdadzę :)
:arrow: Doroty Terakowskiej - "Poczwarka" i "Córka czarownic" (do tej pory czytałam tylko "Tam gdzie spadaja anioły"-piekna książka)
:arrow: Jackson Shirley - "?ycie wśród dzikusów" - gdzieś czytałam że dobra książka, chyba na Biblionetce, którą bardzo lubie i polecam wszystkim :) www.biblionetka.pl
:arrow: Golden Arthur - "Wyznania gejszy"
:arrow: Łódź w baśni i legendzie - juz od dawna chciałam poczytac tę książkę... Wiedziałam tylko że cos takiego istnieje i wreszcie dzis znalazłam w katalogu :)
no i właśnie "ulice..."
No to was okłamałam - książek jets 6 a nie 7 ;)
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pią Sty 20, 2006 10:52 pm   

Ja ostatnio masowo kupuję książki na Allegro, za kilka złotych można znaleźć tam prawdziwe perełki :mrgreen:
_________________
chez alma |
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 20, 2006 10:56 pm   

ja swojego czasu namietnie buszowałam po antykwariacie GRATKA - mozna było kupic tam książki za 2 zł. Kupowałam głównie literature bałkańską i czeską. Teraz troche tam zdrożało (choc i tak polecam) a mnie już zabraklo miejsca na półkach...
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 20, 2006 11:02 pm   

strawberrytea napisał/a:
:arrow: Łódź w baśni i legendzie - juz od dawna chciałam poczytac tę książkę... Wiedziałam tylko że cos takiego istnieje i wreszcie dzis znalazłam w katalogu :)




oj tym to mnie zaintrygowałaś

ciekawe czy to można dostać tylko w bibliotece bo ja już do BUŁy nie należę :(

a kto jest autorem?


Alma a co udało Ci sie ciekawego upolować ostatnimi czasy?
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 20, 2006 11:05 pm   

Łódź w baśni i legendzie - Elżbieta Ostrych, Paweł Zawilski, Jacek Jordan
Łódź : "Literatura", 2001.
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pią Sty 20, 2006 11:14 pm   

Ostatnio na przykład kupiłam:

ARTUR RUBINSTEIN - "MOJE MŁODE LATA"
DESCARTES - "ROZPRAWA O METODZIE"
F.Scott Fitzgerald - "Wielki Gatsby"
Emily Bronte - "Wichrowe wzgórza"

Wszystkie poniżej 5 PLN :lol:
_________________
chez alma |
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 23, 2006 9:27 am   

w Wichrowych wzgorzach jestem zakochana :)
chociaz pod katem opisow przyrpdy, otoczenia i zachowan ludzkich Siostra Emily jest lepsza.

Wielkiego Gatsbiego kupilam swego czasu w wersji oryginalnej i niestety nie przebrnelam.
_________________
 
 
dorota20w 


Wiek: 40
Dołączyła: 12 Sie 2005
Posty: 144
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 23, 2006 10:40 am   

ja jestem zakochana w filmie "Wichrowe wzgórza" a książki jeszcze nie czytałam
_________________



http://lemontea.blox.pl/html
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 23, 2006 10:45 am   

film widzialam niestety przed przeczytaniem ksiazki i czytajac moja wyobraznia byla dosc ograniczona ...
ale film tez mi sie bardzo podobal.
_________________
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pon Sty 23, 2006 2:33 pm   

Nigdy nie oglądam filmów bez przeczytania uprzednio książki!
_________________
chez alma |
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 23, 2006 3:08 pm   

Alma_ napisał/a:
Nigdy nie oglądam filmów bez przeczytania uprzednio książki!


i slusznie. mnie sie to zdarzylo 'przez przypadek' i w wiekszosci przypadkow tego zaluje.
_________________
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 23, 2006 5:27 pm   

A ja mam tak, staram sie najpierw przeczytać zanim obejrzę, ale jak np. dobiorą źle aktora/kę do roli, to potem mam koszmarne problemy jak wracam do książki, żeby pozbyć sie jego/jej obrazu sprzed oczu jak czytam :) Np. taka Oleńka Billewiczówna, albo Igła... brrrr....
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl